Hindistan dışında Hotstar nasıl izlenir


Star India'nın sahibi olan Hotstar, Hindistan'da bulunan en büyük akış hizmetlerinden biridir. Platformda kriket, Bollywood filmleri ve çok daha fazlası var. Kısa süre önce ABD ve Kanada'da çalışmak üzere genişletildi, ancak dünyanın başka herhangi bir yerinde hizmete erişim kısıtlandı.

Söz konusu ülkelerin dışından hizmete erişmeye çalışırsanız, size şu mesajı içeren bir mesaj sunulur: ‘Bu içerik bölgenizde kullanılamıyor.’ Bu nedenle, coğrafi engelleme adı verilen bir işlem olarak bilinen kısıtlamaları atlamak için uygun adımları atmanız gerekir..

Coğrafi engellemenin üstesinden gelmek için ideal yöntem, IP adresinizi bir Hint, Amerikan veya Kanada adresiyle değiştirmenize olanak tanıyan bir VPN kullanmaktır. Bir VPN'in tam olarak nasıl çalıştığına ve Hotstar'ı Hindistan dışında izlemenize nasıl izin verebileceğine bakarken okumaya devam edin.

Coğrafi engelleme nasıl çalışır??

Coğrafi engelleme, coğrafi konuma göre bir web sitesine veya hizmete erişimi kısıtlamayı içeren yaygın olarak kullanılan bir güvenlik önlemidir. Hotstar gibi birçok medya sağlayıcısı tarafından kullanılan bir taktiktir. Esasen, belirli bir ülkenin dışındaysanız, içeriğe erişemeyeceğiniz anlamına gelir..

Sen yine de’Coğrafi engelleme süreçleri mevcut olsa bile, bunu geçmişte bırakabileceğiniz bir yol olduğunu göreceksiniz. Nasıl istersiniz? Yanıt, başka bir şekilde Sanal Özel Ağ olarak bilinen bir VPN içinde yatmaktadır. Daha sonra makalemizde,’Bir VPN'in kısıtlamaları nasıl atlayabileceğini ve önerilen en iyi VPN sağlayıcılarımızdan üçüne genel bir bakış sunacak.

Hotstar nasıl izlenir

Makalede daha önce bahsedildiği gibi, Hotstar akış hizmetine yalnızca Hindistan, ABD veya Kanada'daysanız erişebilirsiniz. Son yıllarda, Hotstar hizmetine erişen insanlar söz konusu olduğunda katı bir hal aldı. Daha önce, dünyanın neresinde olursanız olun Hotstar'a erişmek mümkün olmuştu.

Günümüze hızlı bir şekilde yaklaşmak, daha önce belirtilen ülkelerin dışından hizmete erişmeye çalışmak, yürürlükteki coğrafi engelleme uygulamaları nedeniyle bunu yapamamanıza neden olacaktır..

Neyse ki, bir VPN hizmeti kullanarak bu kısıtlamaları kolayca atlayabilirsiniz. Esasen, IP adresinizi Hindistan, ABD veya Kanada'da bulunan bir IP adresiyle değiştirmek için bir VPN kullanabilirsiniz. Bir sonraki bölümde, bir VPN'in tam olarak nasıl çalıştığı daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Neden bir VPN'e ihtiyacım var??

Hotstar gibi TV ağlarının uyguladığı coğrafi engelleme uygulamalarını atlamak söz konusu olduğunda, mükemmel çözüm bir VPN kullanmaktır. Bunun nedeni, bir VPN'nin IP adresinizin konumunu etkili bir şekilde değiştirmenize izin vermesidir - belirli bir ülkenin dışında olsanız bile.

Yani, eğer’Örneğin, ABD merkezli, Hindistan merkezli bir sunucu seçebilir ve Hotstar web sitesi’Hindistan'da yeniden - bu’bu kadar basit! Yakında, sen’ülke dışında olmasına rağmen ağda bulunan içeriğin keyfini çıkaracaksınız. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Şey, sen’Ayrıca bir VPN kullandığınızda gelişmiş çevrimiçi güvenliğin tadını çıkarabileceğinizi göreceksiniz..

Bir VPN, IP adresinizi meraklı gözlerden gizleyerek çalışır. Bu demektir ki’Özel bilgilerinizi yalnızca bilgisayar korsanlarından uzak tutmakla kalmaz, aynı zamanda hükümetin ve internet servis sağlayıcınızın (ISS) çevrimiçi etkinliğinize göz atmasını da engellemenizi sağlar.

Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı kullanmak, çevrimiçi güvenliğinizi artırmanın uzun bir yolunu bulur. Ama eğer sen’Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, bir VPN kullanıyorsanız tam olarak bunu yapabilirsiniz. Bir sonraki bölümde,’şu anda mevcut olan en iyi üç VPN hakkında daha fazlasını keşfedeceğiz.

Hangi VPN kullanmalıyım?

Şimdi biz’Bir VPN kullanmanın herhangi bir coğrafi engelleme uygulaması için mükemmel bir yol olduğunu belirledikten sonraki adım, hangi VPN hizmetini tercih edeceğinize karar vermektir. Karar verme sürecinde size yardımcı olmak için, en iyi üç seçimimiz şunlardır:

1. NordVPN

NordVPN servis logosu NordVPN'i ziyaret edin

Ayda 3,49 $ gibi düşük bir fiyatla satılan NordVPN, bir VPN'de isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor - hepsi de aylık küçük bir maliyetle. Kusursuz gizlilik uygulamaları ve mükemmel güvenlik ile, orada gerçeklerden bahsetmiyorum’seçim için 58 ülkede 5500'den fazla sunucu humongous listesi,’NordVPN'in dünyada en çok kullanılan VPN'lerden biri olduğunu söylemek güvenlidir.

Yani, eğer’kazanan bir VPN arayışındayız’t bankanızı kırın ve Hindistan dışında Hotstar'ı izlemek için uygundur,’t NordVPN'i seçerek yanlış gitme.

2. ExpressVPN

ExpressVPN servis logosu ExpressVPN'i ziyaret edin

ExpressVPN, askeri standart olan şifreleme ile birlikte en yüksek dereceli VPN'lerden biridir. Ayrıca coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engellemesini kaldırabilir. Servis genellikle güvenilir, hızlı ve minimum duruş süreleriyle.

Şirketin 90 ülkeye yayılmış 3000'den fazla sunucusu var. Bu, kullanıcıların ABD'de Hotstar'ın engelini kaldırmaya çalışırken herhangi bir zorlukla karşılaşmaması gerektiği anlamına gelir. ExpressVPN ile ilgili bir başka iyi şey de, ayrıntılı trafik kayıtlarını saklamayan politikası.

3. CyberGhost

CyberGhost hizmet logosu CyberGhost'u ziyaret edin

Coğrafi engelleme önlemlerini atlamak için son derece etkili bir seçenek olan CyberGhost, 90 ülkeye yayılmış 6200'den fazla sunucunun etkileyici bir listesine sahiptir. ABD'de Hotstar'ı yüzlerce kullanıcıyla tek bir sunucuda tıkanmadan izlemeyi mümkün kılıyor.

CyberGhost, Windows, Mac, iOS ve Android için özel uygulamalar sunar. Yani, cihazdan bağımsız olarak’CyberGhost'un sağladığı avantajlardan tam olarak yararlanabileceksiniz. Fiyatlar ayda sadece 2,75 $ 'dan başlıyor, bu yüzden’Önceden ayarlanmış sayıda ay için ödeme yapabiliyorsanız kesinlikle uygun bir seçenek.

4. PrivateVPN

PrivateVPN servis logosu

Ortalamanın üstünde hızlar, iyi güvenlik ve iyi bir sunucu listesi, PrivateVPN'i seçmeye karar verirseniz bekleyebileceğiniz avantajlardan sadece birkaçıdır. Toplamda, orada’60 ülkeye yayılmış 150 sunucuyu aştı. ABD'de Hotstar'ı izlemenizi mümkün kılıyorlar.

Ayda 3,82 $ gibi düşük bir fiyatla satışa sunulan bu VPN sağlayıcısıyla paranızın karşılığını tam olarak alacağınızdan emin olabilirsiniz. Windows ve Android dahil tüm ana platformlar için uygulamalar mevcuttur. Yani sen’Hindistan dışında Hotstar'ı kolaylıkla izlemek için VPN'den yararlanabileceğinizi göreceksiniz.

5. IPVanish

IPVanish hizmet logosu IPVanish'i ziyaret edin

Bu, güçlü şifreleme ve zorlu gizlilik önlemleriyle birlikte yanan bir hızın tadını çıkaran birçok kullanıcı için favori bir VPN'dir. Hizmetle ilgili sevdiğimiz bir şey, HD video akışına maruz kaldığında mükemmel performans göstermesidir.

Bu, ABD'deki Hotstar'a erişmek için mükemmel bir seçimdir. IPVanish ayrıca 50'den fazla ülkeye yayılmış 1300'den fazla seçenek içeren kapsamlı bir sunucu ağına sahiptir. Kullanıcıların ABD'de Hotstar'a erişmesini sağlamak için uçtan uca şifreleme sağlar.

VPN hizmeti güçlü şifreleme standartları sunar. OpenVPN protokolünde, DHE-RSA 2,048 değişiminde ve SHA512 kimlik doğrulamasında varsayılan olarak 256 bit şifreleme kullanır. Bu, geçmiş göz atma geçmişi oturumlarınıza, başarılı bir ihlal olsa bile, müdahaleci şirketler tarafından güvenli bir şekilde erişilememesini sağlar..

Bu, IPVanish'in tamamen mantıksız olmasının üstündedir. Sunucu tercihi, zaman damgaları ve diğer kullanıcı seçenekleriyle ilgili meta veriler saklanmaz. Kullanıcılar Android APK'sını cihazlarına indirebileceği için Kodi için iyi bir seçenek olarak kabul edilir..

6. HideMyAss

HideMyAss servis logosu HideMyAss'ı ziyaret edin

Bu, yıllar boyunca itibar kazanmış bir başka popüler VPN sağlayıcısıdır. Kullanımı kolay ve yüksek verimli VPN bağlantısı sağlamaya odaklanır. Eşek VPN olarak adlandırılan, aynı zamanda çoklu görev için doğru seçenek olan esnek bir VPN'ye sahiptir. Sezgisel ve çekici bir tasarıma sahiptir.

Deneyimsiz bir kullanıcıysanız, HMA özelliklerine erişmek için basitleştirilmiş sürümünü bile indirebilirsiniz. Şirket İngiltere'de yerleşiktir ve bu da yerel düzenlemelere uyması gerektiği anlamına gelir..

Günlüklerinizden bazılarını yerel düzenlemelere uymaya devam etse de, HideMyAss dijital kimliğinizi korumak için mükemmeldir ve endişelenecek bir şey yoktur. Mükemmel hızlara sahiptir ve bunun nedenlerinden biridir.’s Hotstar'ı ABD'de izlemek için doğru seçim.

Ayrıca, en iyi VPN'de önemli bir özellik olan bir kill switch'i var. VPN bağlantısını kaybettiğinizde kill anahtarı internet bağlantısı kesilir. Bu sizi maruz kalmaktan korumaya yardımcı olur.

Sonuç

Şimdi sen’Hindistan dışında Hotstar'ı nasıl izleyeceğinizle ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrendiniz.’Yapmanız gereken sol, seçtiğiniz VPN hizmetine kaydolmaktır. Bir kere sen’aynen bunu yaptın, sen’Hotstar'ın sunduğu tüm harika içeriği izlemenize yalnızca birkaç adım kaldı.’Hindistan'dan binlerce mil uzakta!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9