Kodi’de Altyazı Nasıl Alınır


O’Kodi'nin dünyadaki en yaygın kullanılan medya platformlarından biri olduğunu söylemek güvenlidir ve bu’t yakında herhangi bir zamanda değişiyor gibi görünüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, Kodi görüntüleme deneyiminizi nasıl geliştirebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Eğer’sana bir şey’yapmak istiyorsun, o zaman sen’bir altyazı hizmeti kurmanın genellikle ileriye giden yol olduğunu bilmekten mutluluk duyacağım.

En sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını Kodi aracılığıyla görüntülerken altyazıları kullanmak istemenin birçok nedeni vardır. Onun olup olmadığı’Düşük ses kalitesi nedeniyle diyaloğu duymakta zorlanıyor, yabancı bir dilde bir başlık izliyor ya da sadece işitme problemleriniz varsa,’t Kodi kullanırken sesi net bir şekilde duyamaz. Bu uğraşmak zorunda olduğunuz bir şeyse, altyazıları sisteminizde çalıştırmak ve çalıştırmak dualarınıza cevap olabilir.

Yani, daha fazla gecikme olmadan,’Kodi kurulumunuzda altyazıların açılması ve çalıştırılması ile ilgili tüm temel bilgileri kapsar.

Başlangıç

Kodi'ye bir altyazı hizmeti yüklemeye başlamadan önce,’Önce birkaç farklı seçeneğe geçmek için Kodi ayarları menüsüne gitmeniz gerekir. Aşağıdaki adımlar, bunun nasıl yapılacağı ile ilgili talimatlar sağlayacaktır:

  • Kodi'yi aç > tıkla dişli simgesini ayarları menüsünü açmak için sol üst köşedeki > oyuncuya tıkla.
  • Sol kenar çubuğunda dili tıklamanız yeterlidir; bundan sonra bir dizi seçenek görüntülenir.
  • Tıkla İndirme hizmetleri Bölüm > tıklamak İçin altyazı indirebileceğiniz diller, bundan sonra indirmek istediğiniz dilleri ayarlayabilirsiniz.
  • Tıklamak Varsayılan TV şovu hizmeti > Daha fazla al… > bu, kullanılabilir altyazı hizmetleri listesinden seçim yapmanıza olanak tanır.

Opensubtitles.org şüphesiz şu anda mevcut olan en popüler hizmetlerden biridir. Yani,’kullanmanızı öneririz. Sadece bu belirli hizmete tıklayın ve daha sonra bu hizmetten yararlanabileceksiniz.’Kodi'de izlediğiniz filmler ve TV şovları için altyazı indirmek istiyorum.

Kodi'de OpenSubtitles.org Kurulumu

OpenSubtitles.org, Kodi'de kullanılacak en yaygın kullanılan altyazı hizmetlerinden biridir. Yani,’Kodi platformunun çoğu kullanıcısı için mükemmel bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

Artık daha önce ele aldığımız ilk kurulum işlemini izlediğinize göre; Kodi'ye altyazı eklemek istiyorsanız OpenSubtitles.org adresinden yeni bir hesap açmanız gerekir. Tam olarak bunu yapmak için, ayrıntılarını sistemlerine (e-posta, şifre vb.) Girebileceğiniz resmi opensubtitles.org web sitesine gidin..

Tıkladıktan sonra Kayıt ol, onay e-postanızda verilen bağlantıyı tıklayın. Bu noktadan sonra, sisteminize önceden yüklenecek Kodi uygulamasında OpenSubtitles'a giriş yapın. Servise erişmek için Kodi'yi açmanız, Eklenti, Eklentilerim soldaki menüde, ardından Altyazı. Burada, OpenLubtitles eklentisi ve tıkla Yapılandır kimlik bilgilerinizi girmek için.

Kodi'de Altyazıları Etkinleştirme

Bu noktada, Kodub kurulumunuzda opensubtitles çalışıyor ve çalışıyor olmalıdır. Ancak, filmleri ve TV şovlarını izlerken hizmeti kullanmak için izlemeniz gereken birkaç son adım vardır. Neyse ki, bu bölümün hepsi bu. Kurulum işlemini tamamlamak için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

  • Videonuzu Kodi'de açın - bir akış veya yerel olarak depolanmış bir video aracılığıyla.
  • Tıklamak Altyazı video oynatılmaya başladığında sağ alt köşede.
  • Tıklamak İndir bundan sonra OpenSubtitles eklentisi kitaplığını söz konusu video için altyazılar için tarar.
  • Ardından OpenSubtitles otomatik olarak ilgili altyazıları yükler. Veya bunu manuel olarak yapabilirsiniz.’d tercih - sadece tıklayın Manuel arama dizesi düğmesine basın ve TV şovunun veya filmin adını girin; mevcut altyazılar üzerine tıkladığınızda otomatik olarak indirilir.

Sonuç

Bu, Kodi'ye altyazı yüklemek için eksiksiz kılavuzumuzu tamamlar. Bu makalede belirlediğimiz talimatları izleyerek,’Yakında elinizin altında tam altyazılı tüm favori medya zevk için yolda olacak. Devam et ve kendin dene!

Önerilen okumalar:

Kodi için en iyi VPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 − = 23