Kodi nasıl kullanılır

Kodi, basit bir medya oynatıcıdır, ancak bazı farklı özelliklere ve benzersiz bir tasarıma sahiptir. İlk kez kullananlar için kullanımı tamamen kolay değildir. Ancak, kullanıcının Kodi'de şovları veya filmleri izlemeye başlaması için özel teknik beceri veya öğrenme eğrisi gerektirmez. Kodi'nin nasıl kullanılacağını öğrenmek için sadece biraz yardıma ihtiyacı var. Bu kılavuzda, Kodi'yi çeşitli cihazlara nasıl indireceğinizi, yükleyeceğinizi ve kullanacağınızı öğreneceksiniz.


Kodi nasıl indirilir ve yüklenir

Kodi, Android (hem TV hem de mobil), Mac, iOS, Windows, Raspberry Pi ve Amazon Fire Stick'te kullanılabilir & Yangın TV. Uygulamayı bir android cihazda veya masaüstünde çalıştırmanız gerekiyorsa, ilgili uygulama mağazasından veya web sitesinden alabilirsiniz. Ayrıca Windows kullanıcıları için bir Windows Mağazası sürümü ve Android kullanıcılarının uygulamayı yan yüklemesi için bir APK dosyası var.

Ancak, yandan yüklemenin uygulamayı güncellemeyi zorlaştırdığına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle, uygulamayı Play Store'dan almanız önerilir. Kodi'nin en son sürümü Kodi Krypton v17.6 olarak etiketlenmiştir, ancak devam eden daha büyük bir sürüm var.

Amazon Firestick'e Kodi'yi Yükleme & Yangın TV

Amazon için Kodi

Firestick ve Fire TV, birkaç küçük fark dışında aynıdır. Bu nedenle, yükleme yöntemi her ikisi için de aynıdır. Şu anda Amazon Store'da Kodi yok. Bu nedenle Kodi kullanıcıları APK dosyasını güvenilir bir kaynaktan manuel olarak indirmeli ve FireStick'e yüklemelidir.

İlk olarak, Firestick'inizi kurmalı ve kuruluma hazırlamalısınız. Kapatmanız gerekecek Uygulama Kullanım Verilerini Toplama ve Cihaz Kullanım Verileri seçeneğine giderek Ayarlar ve tıklamak Tercihler.

Ayrıca etkinleştirmeniz gerekecek ADB hata ayıklama, ve aç Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar seçeneğine giderek Fire TV / Firestick Ayarları ve seçerek Fire TV / Cihazım ve sonra Geliştirici Seçenekleri.

Ardından, indirin ve yükleyin ES dosya gezgini Yangın Çubuğu / TV. Bundan sonra, Kodi'yi aşağıdaki adımlarla yükleyebilirsiniz:

 • Aşama 1. ES Dosya Gezgini'ni açın ve menüyü seçin. Şu yöne rotayı ayarla Araçlar->İndir Yönetici->+Yeni. Bir açılır menü görünecek ve adı ve yolu isteyecektir.
 • Adım 2. Yol alanına https://www.firesticktricks.com/kapk yazın ve ad alanına tıklayın ve tamam.
 • Aşama 3. seçmek Şimdi İndirin, ve indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, Açık dosya ve sonra tıklayın Yüklemek.
 • 4. Adım. Tıklayın Yüklemek tekrar ve Kodi uygulamasını FIRESTICK.

Kurulumdan sonra, Kodi uygulaması ana ekranda görünmez. Bulmak için şu adrese gidin: Ayarlar->Uygulamalar, Yüklü Uygulamaları Yönet, Kodi ve tıkla Başlatmak.

Kodi'yi Android Cep Telefonlarına ve Tabletlere Yükleme

Amazon FireStick / Fire TV'den farklı olarak, Kodi uygulamasını Android mobil cihazlara ve tabletlere yandan yüklemek zorunda değilsiniz. Uygulamaya Google Play Store'dan erişilebilir. Play Store yalnızca güvenli ve güvenilir uygulamalara izin verir. Bu nedenle, Play Store olan Kodi bize güvenli olduğunu garanti ediyor. Kodi uygulamasını Android'e nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Aşama 1. Play Store'u açın
 • Adım 2. Kodi'yi ara
 • Aşama 3. Bulduğunuzda, ekrandaki talimatları izleyin ve uygulamayı yükleyin.

Kodi'yi Windows PC'ye Yükleme

Kodi Windows 10

Windows 10

Kodi'yi Windows 10'a yükleme işlemi Windows 8.1'inkinden farklı & daha eski. Windows 10 kullanıyorsanız, Microsoft Mağaza'dan resmi Kodi uygulamasını kolayca indirebilirsiniz. Buraya’s nasıl yapılır:

 • 1. Adım. Cortana arama düğmesine basın ve girin “Kodi.” Kodi simgesi arama sonuçlarında bir “Güvenilir Microsoft Uygulaması
 • Adım 2. Kodi simgesini tıklamanız gerekecek ve Microsoft Mağazasına yönlendirileceksiniz
 • Aşama 3. Mağazada, “İndir” veya “Almak” düğmesine basın ve Microsoft Store yükleme işleminin geri kalanını yapacak.

Windows 8.1 ve daha eski sürümler

Kodi'yi, Windows'un diğer sürümlerini kullanıyorsanız, kodi.tv resmi Kodi web sitesinden yine de indirebilirsiniz. Resmi web sitesini açtıktan sonra, İndir düğmesini tıklayabilir veya doğrudan https://kodi.tv/dosya Kodi uygulamasını indirip indirebilirsiniz..

Görüntülenen indirme sayfasında, desteklenen platformların / cihazların logolarına gidin ve aşağıdakileri yapın:

 • Aşama 1. Windows logosunu tıklayın. Seçtiğinizden emin olun Önerilen sonraki pencerede sekme
 • Adım 2. Tıkla Yükleyici (32 Bit) seçeneğini belirleyin ve ardından Kodi yükleyici dosyasını bilgisayarınıza indirin
 • Aşama 3. Kodi yükleyici dosyasının indirilmesi tamamlandıktan sonra açın ve Kodi'yi yüklemek için talimatları izleyin

Bilgisayarınız 64 bit üzerinde çalışsa bile, Windows 10'un altındaki sürümlerde Kodi uygulamasının 32 bit sürümünü seçmeniz gerekeceğini unutmayın..

Mac OS'de Kodi Kurulumu

Kodi, Apple App Store'da değil; Kodi resmi web sitesinde bir Mac OS sürümü var. Kodi'nin çalışması için Mac OS 10.X veya üstünü kullanmanız gerekir. Mac'te Kodi Krypton 17.6 kurulumu için adımlar aşağıdadır:

 • Aşama 1. Safari web tarayıcısında https://kodi.tv/download bağlantısını açın (Safari, DMG dosyasını otomatik olarak bağlar)
 • Adım 2. Aşağı kaydır, sonra Mac OS logosunu tıklayın. Emin olun Önerilen ta'yı seçinaçılır pencerede b
 • Aşama 3. Tıklayın Yükleyici (64-Bit) ve Mac bilgisayarınıza Kodi'yi yüklemek için normal işlemi takip edin.

Kodi'yi iOS'a yükleme (iPod Touch, iPad ve iPhone)

Resmi Kodi web sitesi, Kodi'yi yüklemeden önce iOS cihazınızı jailbreak yapmanız gerektiğini söylüyor. Ancak, TweakBox gibi Kodi uygulamasının iOS sürümüne sahip üçüncü taraf uygulama mağazaları vardır. Kodi'yi TweakBox kullanarak kurmak için önce TweakBox'ı kurmalısınız.

 • Aşama 1. Herhangi bir tarayıcıda tweakboxapp.com'u açın ve TweakBox'ı indirin.
 • Adım 2. TweakBox'ı yükleyin ve uygulamanın kurulum sırasında ihtiyaç duyduğu izinleri verin.
 • Aşama 3. TweakBox'ı çalıştırın ve Uygulamalar sekmesi tepede.
 • 4. Adım. Listedeki uygulamalar arasında Kodi'yi arayın.
 • 5. Adım. Kodi'yi tıklayın iOS'ta Kodi'yi yüklemek için simgesini gördüğünüzde ve ekrandaki talimatları izleyin.

Kodi'yi Android Smart TV ve TV Kutularına Yükleme

Android TV Kutuları ve Akıllı TV, Google Play Store'u destekler. Kodi Krypton ayrıca Play Store'da resmi bir giriş olduğundan, uygulamayı yüklemek basittir.

 • Aşama 1. TV'nizi açın (Android TV Kutusu kullanıyorsanız, TV'nize bağlı olduğundan emin olun)
 • Adım 2. Ana ekran yüklendikten sonra Play Store simgesini tıklayın
 • Aşama 3. Kodi uygulamasını arayın
 • 4. Adım. Kodi'yi yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin

Kodi Nasıl Kullanılır

Kodi

Kodi'yi Fire TV / Firestick'te kullanmadan önce, ISS'nizin akış etkinliklerinizi görebildiğini bilmelisiniz. Telif hakkıyla korunan içeriği izlerken yakalanırsanız, size karşı yasal suçlamalarla karşılaşabilirsiniz. Buna rağmen, güvenilir bir VPN hizmeti kullanarak Kodi aracılığıyla en sevdiğiniz içeriğin tadını çıkarabilirsiniz..

Güvenilir bir VPN, içerik coğrafi kısıtlamalarını, çevrimiçi gözetimi ve hız azaltmayı atlamanıza yardımcı olur. Fire TV / Firestick'inize kolayca indirip yükleyebileceğiniz çok sayıda VPN hizmeti vardır. Birini kullanmayı seçerseniz, yalnızca çevrimiçi etkinliklerinizi güvence altına almak için açmanız gerekir..

En iyi VPN hizmetlerinden bazıları arasında ExpressVPN, NordVPN ve CyberGhost bulunur..

Kodi'yi yükledikten sonra, ana ekranı veya arayüzünü de göreceksiniz. “Kodi Kaplaması.” Kodi, Müzik TV şovları, Filmler, eklentiler, vb. Seçenekleriyle çeşitli kaplamalara sahiptir. Kişisel tercihinize göre bir kaplama seçebilirsiniz, böylece hangisini en çok beğendiğinizi belirlemek için çeşitli kaplamaları test edebilirsiniz..

Kodi ana ekranınızı tercih ettiğiniz kaplama ile ayarladıktan sonra akışa başlayabilirsiniz. Kodi üzerinden akış yapmanın en etkili yolu bazı eklentiler kurmaktır. Kodi eklentisi, görüntülemek istediğiniz içeriği içeren bir uygulama gibidir.

Kodi'nin yükleyebileceğiniz binlerce eklentisi vardır ve eklentileri istediğiniz kadar az veya çok sayıda yükleme seçeneğiniz vardır. Bir eklenti yükledikten sonra, TV Şovları, Türler, Filmler ve daha fazlası dahil olmak üzere görüntüleme kategorilerini göreceksiniz. Kategoriler, seçtiğiniz belirli eklentiye göre değişir. Kodi eklentisini nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Aşama 1. Kodi'yi tıklayın Ayarlar simgesi
 • Adım 2. Tıklamak Sistem ayarları
 • Aşama 3. Fareyle üzerine gelin Eklenti menü seçeneği
 • 4. Adım. Tıkla Geçiş anahtarı ve Bilinmeyen Kaynakları Aç
 • Adım 5. seçmek Evet ve ardından Geri butonu önceki ekrana dönmek
 • 6. Adım. Tıklamak Dosya yöneticisi
 • Adım 7. Tıklamak Kaynak ekle
 • 8. Adım. Tıklayın Yok

Kodi Eklentileri nasıl kullanılır?

Kodi eklentisi

Bir Kodi eklentisi yükledikten sonra, video eklentileri bölümünden erişebilirsiniz. Yüklediğiniz bir video eklentisini bulmak için Kodi'nin ana ekranına gidin ve Eklenti. Bundan sonra, tıklayın Video eklentileri sonraki ekranda. Video eklentilerini tıklamasanız bile fareyle üzerine gelebilirsiniz ve tüm video akışı eklentileri sağda görünür.

Video eklentileri sayfasında eklenti simgelerini göreceksiniz. Herhangi bir eklentiyi açmak için bir kez tıklamanız gerekir. Ardından, farklı başlıklara sahip kategorileri göreceksiniz. Herhangi bir kategoriyi tıklarsanız, alt kategorileri veya başlık listesini görürsünüz. Farklı eklentilere göre değişir.

Bir alt kategoride daha fazla alt kategori de olabilir. Burada önemli olan, kategorileri ve alt kategorileri tıklamak ve ardından başlık listesi göründüğünde oynamak istediğiniz başlığı tıklamaktır. Eklenti, çeşitli sunucuları hurdaya çıkarmaya ve akış bağlantılarını getirmeye başlayacaktır. Bir bağlantı göründüğünde, Kodi'de şovları veya filmleri izlemeye başlamak için bu bağlantıyı tıklarsınız.

Eklenti Araçları

Hemen hemen tüm Kodi eklentilerinin bir Araçlar veya Ayarlar Bölüm. Bu Kategoriyi kullanmak, eklentilerin performansını artırmak için harika bir yol sağlar. İndirme seçenekleri, sağlayıcı seçimlerini kapatma, video kalitesi ve diğerleri gibi özellikler Ayarlar Sekmesi. Seçtiğiniz eklentiyle ilgili sorun yaşarsanız, Araçlar Kodi'yi en iyi şekilde çalıştırmak için.

Kodi temel olarak şovları ve filmleri izlemek için bir araç olarak kabul edilir, ancak birçok başka özelliği vardır. Kullanıcı ayrıca müzik eklentileri yükleyebilir. Şarkı sözleri, müzik videoları ve diğer öğeleri içeren birçok müzik ve ses eklentisi var.

Kodi eklentisinin sunduğu en önemli yeteneklerden biri basitliğidir. Kodi eklentisiyle birkaç dakika içinde TV şovlarını ve filmlerini parmaklarınızın ucunda tutabilirsiniz. Ancak, daha karmaşık bir Kodi sistemine sahip olmak istiyorsanız, Kodi sürümlerine göz atmak isteyebilirsiniz.

Kodi Kuruyor

Kodi'yi yükledikten ve ilk kez çalıştırdıktan sonra, varsayılan arayüzle birlikte gelen varsayılan arayüzü göreceksiniz. “haliç.” Ayrıca, Kodi'yi yükledikten sonra, en sevdiğiniz filmleri ve şovları izlemek için eklentilere ihtiyacınız olacak. Bu nedenle çeşitli eklentileri tek tek yüklemelisiniz.

Varsayılan arayüzün basitliğinin yanı sıra, Kodi'nin yardımıyla Kodi'nin farklı görünmesini sağlamanın bir yolu vardır. Kodi derlemesi, Kodi uygulamasına daha heyecan verici bir arayüzle yeni bir görünüm kazandırabilir. Bir Kodi derlemesi, çok çeşitli içerik türleri için çok sayıda Kodi eklentisini önceden yükleyebilir, böylece el ile yükleme yapmanız gerekmez.

Kodi kurulum ve kullanım

Çok sayıda Kodi yapısı var, ancak hepsi mükemmel değil. Seçebileceğiniz ve farklı zamanlarda deneyebileceğiniz popüler yapılar var. Bir yapı belirledikten sonra, birkaç beceriye ihtiyacınız olacak, ancak’kurulumu zor değil.

Tüm popüler yapılar kurulum kılavuzlarıyla birlikte gelir, bu nedenle kurulum süreci hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Buna ek olarak, tüm yapılar düzende neredeyse benzerdir, birkaç küçük farklılığı engeller. Bu nedenle, bir yapıyı kavradığınızda, diğer yapıların nasıl kullanılacağı hakkında genel bir fikir edineceksiniz..

Bir yapı bir menü çubuğu ile birlikte gelir ve ana menü çubuğunun altında bir alt menü çubuğu da olabilir. Menü çubuğundan bir öğe seçebilirsiniz, bununla ilgili diğer alt menü öğeleri de görünecektir.

Derlemeye Eklentiler Ekleme

Yapılar genellikle birçok eklenti ile önceden yapılandırılmış olarak gelir. Bununla birlikte, bu her zaman istediğiniz eklentiyi içereceğini garanti etmez. Bir yapının en sevdiğiniz eklentiyi içermediğini öğrenirseniz, bu eklentiyi manuel olarak yükleme seçeneğiniz vardır.

Tüm derlemeler kullanıcının üzerine başka eklentiler yüklemesine izin verir. Kodi derlemesine sahip yükleme yöntemi, tek bir yüklemeye göre çok farklı değildir. Daha önce olduğu gibi, URL'yi Kodi'ye ekleyin, ardından depoyu kaynaktan yükleyin ve son olarak eklentiyi depodan yükleyin.

Kodi nasıl güncellenir?

Android'de Kodi'yi Güncelle

Uygulamayı indirme web sitesinden veya Play Store'dan güncelleyebilirsiniz. Play Store'dan Kodi'yi arayabilir ve arama sonuçları listesinde bulabilirsiniz. Kodi yüklüyse, mağazada mevcut güncellemelerini göreceksiniz. Tıklamak Kodi'yi Güncelle ve talimatları takip et.

İndirme web sitesinden simgeler listesine gidin ve Android simgesini tıklayın. Bundan sonra, ARM sürümünü seçin. ARMV7A (32BIT) 32 bit cihazlar için uygundur, ARMV8A (64BIT) 64 bit cihazlar için uygundur.

Mac'te Kodi'yi güncelleme

Mac'te Kodi'yi güncelleme işlemi Windows'taki ile aynıdır. Mac'te nasıl güncelleme yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Tarayıcıyı açın ve Kodi.tv resmi Kodi web sitesine gidin.
 • Tıkla İndirilenler Menü
 • Aşağı kaydırın ve MacOS'u seçin
 • Tıklamak Yükleyici (64-Bit), ve indirme başlayacak
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyayı açın ve Yüklemek Kodi'nin en son sürümünü yüklemek için.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 3 =