Kodi Samsung Smart TV’ye nasıl kurulur


Sadece birkaç kanal alabilen geleneksel televizyonların günleri geride kaldı. Şimdi gittikçe daha fazla hane “akıllı TV'ler.” Bu internet özellikli televizyonlar hepsi bir arada eğlence merkezleri olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Çoğu, YouTube, Netflix, Amazon Prime ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm popüler akış siteleri için resmi uygulamalara sahiptir..

Samsung Smart TV'lerde eğlence uygulamalarının seçimi harika olsa da, arzulanan çok şey bırakıyor. Aşırı izlemeyi sevenler veya seçtikleri filmler ve TV şovları hakkında seçici olanlar, resmi Samsung uygulamalarıyla sınırlı kaldıklarında kendilerini içeriklerinin tükendiğini çabucak bulacaklar.

o’Kodi içeri giriyor. Kodi şüphesiz piyasadaki en iyi ve en popüler medya oynatıcı uygulamalarından biri. Bu ücretsiz, açık kaynaklı yazılım, video dosyalarını (müzik ve görüntü dosyalarını olduğu gibi) herhangi bir kaynaktan akışa alma olanağı sağlar. Web'deki içeriği izlemek için kullanabilir veya ev video koleksiyonunuzu TV'nize aktarabilirsiniz. Kodi ayrıca Samsung Smart TV resmi uygulama koleksiyonundan çok daha fazla eklentiye sahiptir. Ücretsiz filmlere ve TV şovu bölümlerine erişmenizi, ESPN gibi canlı kanalları yayınlamanızı ve yazılımı tamamen beğeninize göre özelleştirmenizi sağlayacak Kodi uygulamaları vardır..

Kodi size ve ailenize olmazsa olmaz gibi geliyorsa’nasıl başlayacağımızdan emin değiliz’Kodi'nin Samsung Smart TV'ye nasıl kurulacağı konusunda kullanışlı bir rehber hazırladık.

Başlamadan önce: bir VPN edinin

Rehbere girmeden önce, orada’senin için önemli bir şey’Akıllı TV'de Kodi kullanmayı planlıyorsanız ihtiyacınız olacak: bir VPN.

Kodi'yi temel formunda veya resmi eklentilerle kullanmak yasadışı değildir. Bununla birlikte, korsan içerik (TV kanalları ve sahip olduğunuz filmler gibi) izlemenizi sağlayan resmi olmayan eklentileri indirmek için Kodi uygulamanızı kullanmaya başlarsanız’t ücretli), telif hakkı ihlali için çok fazla sorun yaşayabilirsiniz. Bir VPN, tüm trafiğinizi uzak bir sunucu üzerinden yönlendirip şifreli tutarak sizi kovuşturmaya karşı koruyacaktır. Bu, ISS'nizin veya yetkililerin sizin’Kodi kutunuzu kullanarak.

Buna ek olarak, bazı Kodi eklentileri telif hakkıyla korunan malzemeleri ücretsiz olarak sunsa da,’Onları her zaman her ülkede erişilebilir kılmayın. Bazı durumlarda (bazı yabancı TV kanallarında olduğu gibi),’yanlış ülkeden akış yapmaya çalışırsanız coğrafi engelleme hatası alırsınız. Ancak, bir VPN'niz olduğunda, dünyanın herhangi bir yerindeki sunuculara bağlanabilirsiniz. VPN, gerçek konumunuzu maskeleyecek ve TV sağlayıcılarını sizi düşünmeye yönlendirecektir’Coğrafi blokları ortadan kaldırarak kendi ülkelerinde.

Orada birçok VPN var, ancak Samsung Smart TV'deki Kodi için en sevdiğimiz ExpressVPN. Bu sağlayıcı, tüm dünyada binlerce yüksek hızlı sunucuya sahiptir, böylece herhangi bir gecikme veya tamponlama olmadan HD olarak akış yapabilirsiniz. Bunun da ötesinde, gizlilik ve güvenlik özellikleri birinci sınıf ve sızdırmaz özelliktedir. ExpressVPN ile, asla telif haklarını ihlal etmekle ilgili sorun yaşama konusunda endişelenmenize gerek yok.

ExpressVPN ExpressVPN VPNpro derecelendirmesi: 9,3 / 10

Kodi'yi doğrudan TV'nize kurabilir misiniz??

Bugünün çoğu’s Akıllı TV'ler Android işletim sistemleri tarafından desteklenmektedir. Android, Kodi'nin bir uygulaması olan platformlardan biri olduğundan,’yazılımı doğrudan bir Android akıllı TV'ye kurmak kolaydır. Bununla birlikte, Samsung, Kodi'nin olmadığı daha az popüler bir sistemde (Tizen OS) çalışan daha sıradışı şirketlerden biridir.’t ile uyumlu.

Sonuç olarak,’Kodi'yi resmi bir Samsung uygulaması gibi Samsung Smart TV'nize doğrudan kuramazsınız. Neyse ki, Samsung Smart TV'de Kodi'yi kullanmanın başka birçok yolu var. En popüler 3 yöntem şunlardır:

 • Chromecast aracılığıyla
 • Roku aracılığıyla
 • Android TV Kutusu aracılığıyla

Bu 3 yöntem zaten onlardan daha fazla güçlük ve karışıklık gibi geliyorsa’değer, korku değil. Bu kılavuzda her yöntemin nasıl kolayca uygulanacağı açıklanacaktır.

Kodi Samsung Smart TV'ye nasıl kurulur

Yöntem 1: Chromecast

İlk yöntem’size doğrudan Samsung Smart TV HDMI bağlantı noktasına takılan küçük, çubuk şeklinde bir cihaz olan Google Chromecast'e ihtiyacınız olduğunu gösterecek. Bir kere sen’Chromecast'inizi kurduktan sonra, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Kodi'yi aktarabilirsiniz.

 1. Chromecast'i cihazınıza ekleyin: Kodi'yi Chromecast aracılığıyla TV'nize akışının ilk adımı, cihazınıza Chromecast işlevini eklemektir. Eğer sen’bir telefon veya tablet kullanıyorsanız, bunu Google Home uygulamasını indirip yükleyerek yapabilirsiniz. Eğer sen’bir bilgisayar kullanıcısıysanız Google Chrome'u açıp Oyuncular… Ayarlar menüsünden. İstersen Oyuncular daha kolay kullanım için araç çubuğunuzda kalıcı olarak kalmanız için sağ tıklayın ve Her zaman simgeyi göster.
 2. Kodi'yi cihazınıza yükleyin: daha sonra Kodi'yi cihazınıza yüklemeniz gerekir. Telefon ve tablet kullanıcıları Kodi uygulamasını Google Play Store'da bulabilir. Bilgisayar kullanıcıları uygulamayı şu adresten indirebilir: https://kodi.tv/download. Uygulama indirmeyi ve yüklemeyi bitirdikten sonra açın ve kurulum işlemini tamamlayın.
 3. Ekranınızı yayınlayın: Kodi yüklendikten sonra,’ekranınızı Chromecast cihazınıza yayınlama zamanı. TV'nizin açık olduğundan ve Chromecast'inizin TV ile açıldığından emin olun. Bir kere’s, seçin Ekranı yayınla Google Home uygulamanızdan veya Oyuncular… düğmesine basın ve Masaüstü yayınlama açılır. Her şey yolunda giderse, telefonunuzu veya bilgisayar ekranınızı Samsung Smart TV'nizde yansıtılmış olarak görmelisiniz.
 4. Kodi'yi açın ve medyanızı oynatın: şimdi hepsi’tek yapmanız gereken istediğiniz video veya medya dosyasını bulmak ve oynatmaktır. Cihazınızdaki Kodi uygulamasını açın, medya kitaplığınız veya eklentilerinizle izlemek istediğiniz şeye gidin, ardından oynat'ı tıklayın. Ardından medyanız doğrudan TV'nize akışa başlayacaktır. Chromecast cihazınızı yansıttığından’ekranını kazandınız’t Döküm yaparken diğer görevler için kullanabilme.

Yöntem 2: Roku

Roku cihazları son birkaç yıldır çok popüler hale geldi ve Samsung Smart TV'leri olan birçok kişi bir tanesine sahip. Streaming Stick, Express, Ultra veya Premiere'iniz olsun,’Roku 2, 3 veya 4 kullanıcısıysanız, bu sonraki yöntem tam size göre.

 1. Kodi'yi cihazınıza yükleyin: ilk önce,’Kodi cihazınıza alma zamanı. Yine, Kodi uygulamasını telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza (hatta üçüne de) yükleyebilirsiniz. Sadece https://kodi.tv/download yazılımın bilgisayar sürümünü edinmek veya avuçiçi cihazınızı kullanarak Google Play Store'da bulmak için. Ardından, devam etmeden önce Kodi uygulamasının doğru ayarlandığından emin olun.
 2. Ekran yansıtmayı etkinleştirme: Chromecast yönteminde olduğu gibi,’Kodi'yi Roku'nuzdan izlemek için ekranınızı yansıtmanız gerekecek. Bunu yapmadan önce sen’Roku cihazınızda özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Neyse ki,’s basit bir süreç. Tüm yapmanız gereken Ayarlar panelinde Sistem menüsünü seçin, ardından Ekran Yansıtma sekmesi ve etkinleştir.
 3. Cihazınıza bir döküm uygulaması yükleyin:’Yansıtma işlemini başlatmak için cihazınıza bir döküm uygulaması yüklemeniz gerekir. Orada tonlarca uygulama var - bazıları genel, diğerleri belirli telefonlar için üretildi. Yapabilirsin arayarak bul “oyuncular” veya “görünüm” veya “yansıtma” Google Play Store'daki uygulamalar. Bilgisayar kullanıcılarına gelince, Chrome yayın sekmesi bazı Roku cihazlarında çalışabilir. Değilse, aynı arama terimleri bilgisayarınız için doğru döküm yazılımını bulmanıza yardımcı olacaktır. Bir kere’yüklüyse, ekranınızı Roku'nuza yayınlamaya başlayın.
 4. Kodi'yi açın ve medyanızı oynatın

Yöntem 3: Android TV Kutusu

Android TV Box, Samsung Smart TV'de Kodi akışı için iyi çalışan başka bir popüler set üstü medya cihazıdır. O’Ayrıca Android TV Box Android işletim sistemi tarafından desteklenmektedir (çünkü adından da anlaşılacağı gibi) listede en kolay yöntem. Bu, Kodi uygulamasını doğrudan üzerine yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

 1. Kodi'yi Android Box'ınıza yükleyin: Kodi uygulamasını TV Kutunuza almak basittir. Kutuyu her zamanki gibi bağlayın ve açın, sonra Play Store'u aç. Arama çubuğuna Kodi yazın ve’ne olduğunu çabucak bulacağım’yeniden arıyor. Ardından, diğer uygulamalarda olduğu gibi indirip yükleyin.
 2. Kodi'yi açın ve medyanızı oynatın

Ve işte burada: Samsung Smart TV'de Kodi. Hangi kurulum yöntemini kullanırsanız yapın’yazılım çalışır duruma gelir gelmez kullandınız’İstediğiniz gibi kullanmakta özgür olacaksınız. Ev medya kitaplığınızı yayınlamak için bir sunucu kurun veya ücretsiz TV ve film izlemek istiyorsanız üçüncü taraf Kodi eklentilerini nasıl yükleyeceğinizi öğrenin - seçim sizin.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2