League of Legends Lag Nasıl Onarılır


Loiot olarak kısaltılan Riot Games, League of Legends tarafından geliştirilen ve yayınlanan, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular arasında favori haline gelen çevrimiçi çok oyunculu bir oyundur..

Oyunda, oyuncular bir “ulak” kim kontrol eder “şampiyon” diğer çevrimiçi oyuncuların takımlarına veya bilgisayar kontrollü takımlara karşı savaşmak için benzersiz bir dizi beceri ve yetenekle.

Oyunun amacı diğer takımı yok etmektir’N Nexus, üssünün merkezindeki, diğer savunma türleri tarafından korunan bir yapı. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ayrı oyun modu var.

Her maç, her takımın benzersiz olduğu’s şampiyonları zayıf başlar, ancak maç ilerledikçe powerups ve deneyim puanları toplayarak güç artar. Oyun’karakterlerinin yanı sıra, ayarı steampunk, yüksek fantazi gibi çeşitli unsurlara dayanıyor ve bazıları Lovecraftian korkularına bir dokunuş bile söyleyebilir.

Oyun hayranların favorisi olmasına rağmen, yine de gecikme, bağlantı kesme hataları ve diğer benzer sorunlar gibi konulardan adil bir payı var. Oyun sırasında’geliştirici sürekli üretici ile çalışıyor’Bu sorunları çözmek için ISS'ler’zaman zaman birkaç ufak problem yaşamak nadir değildir.

League of Legends oyuncuları tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazıları gecikme ve kekemeliktir. Yani, eğer’bu sorunları yaşıyoruz, okumaya devam ediyoruz ve biz’Soruna neyin yol açabileceğini ve nasıl çözebileceğinizi öğreneceksiniz.

Ancak, League of Legends gecikmesini nasıl düzeltebileceğinizi anlamaya çalışırken,’League of Legends'ı düzgün çalıştırmak için sisteminizin minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmak önemlidir.

League of Legends sistem gereksinimleri

Aşağıda,’hem minimum sistem gereksinimlerini hem de önerilen gereksinimleri bulur. Sen’hala minimum gereksinimleri karşılayarak oyunu çalıştırmak mümkün olacak, o’Sisteminiz sürekli olarak oyuna ayak uydurmaya çalışacağından, aksaklık ve diğer hataları deneyimlemek nadir değildir..

Ancak, sisteminiz önerilen gereksinimleri karşılıyorsa,’Oyunu düzgün bir şekilde çalıştırmak için herhangi bir sorun yaşama.

Minimum Gereksinimler

  • İşlemci: 2 GHz işlemci
  • RAM: Windows Vista için 2 GB
  • Sabit disk: 8 GB
  • Ekran kartı: Shader 2.0 uyumlu
  • İşletim sistemi: Windows XP veya daha yenisi

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 3 GHz işlemci
  • RAM: Windows'un daha yeni bir sürümünü kullanıyorsanız 2 GB veya 4 GB
  • Sabit Sürücü: 12 GB kullanılabilir disk alanı
  • Ekran Kartı: Nvidia 8800 veya AMD Radeon HD 5670 veya 512 MB VRAM veya üzeri eşdeğer GPU
  • İşletim Sistemi: En son hizmet paketine sahip Windows 10.

League of Legends gecikmesi için genel düzeltmeler

League of Legends'ta gecikme yaşarken, yaygın bir çözüm, Windows sürümünüzün en son Windows Update ile güncel olduğundan emin olmaktır. Sisteminizin en son sürümle güncellendiğinden ve tüm sürücülerinizin de güncellendiğinden emin olun.

Bu, gecikme sorunlarınızı çözmelidir, ancak’hala gecikme yaşıyorsanız, oyununuzu onarmanız gerekebilir’s kurulumu.

Kurulumunuzu onarma

Başka bir potansiyel çözüm ise oyunu kullanmak’Sahip olabileceğiniz bozuk oyun dosyalarını otomatik olarak düzeltmesi gereken onarım seçeneği.

Bunun için League of Legends oyun başlatıcısını yükleyin ve “?” simgesi ekranınızın sağ üst köşesine yakın bir yerde bulunur. Ardından, “Onarım” işlemi başlatan düğme.

Sahip olduğunuz bozuk dosya sayısına bağlı olarak, bu işlem 5 ila 30 dakika arasında sürebilir. Bu nedenle, programın rotasını çalıştırmasına izin verin ve ardından oyununuzu yeniden yükleyip’hala League of Legends gecikmeli ani yükseliyor.

League of Legends ağı ve sunucu gecikmesi

League of Legends'ta gecikmeye neden olan en yaygın sorunlardan biri, oyuna zayıf bir bağlantı’s sunucusu. Bu genellikle oyunu bağlantı kesilmelerine ve daha düşük bağlantı hızlarına eğilimli bir kablosuz bağlantı üzerinden oynamasından kaynaklanır..

Bu nedenle, gecikme sorununu çözüp çözmeyeceğini görmek için kablolu bir Ethernet bağlantısına geçmeyi denemenizi öneririz.’deneyimliyordum.

Bu olmazsa’t Sorununuzu çözerseniz, İnternet paketinizi yükseltmeniz gerekebilir veya bağlantı noktalarını açmayı ve bağlantı noktası iletmeyi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Kekemelik sorunları

League of Legends kekemeliği, internet bağlantınızın veya sisteminizin kendisinin neden olabileceği başka bir yaygın sorundur.

Bunu kontrol etmenin bir yolu, sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görmek için grafik kartı ayarlarınızı düşürmektir. Oyunu yüklerseniz ve artık kekemelik sorunları yaşamıyorsanız, bu sorun PC'nizden kaynaklanıyordu. Ancak, bu sorun hala devam ediyorsa, büyük olasılıkla ağ bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Bu durumda, her şeyin doğru şekilde yapıldığından emin olmak için ağ ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz. Bilgisayarınızı açın’s Görev Yöneticisi'ne gidin ve grafiğin anormal bir şey gösterip göstermediğini görmek için Ağ sekmesine gidin.

Grafik kartınızı ve ağ sürücülerinizi kontrol edin

Eski veya eksik sürücüler League of Legends oynarken gecikmenin yaşanmasının bir başka yaygın nedenidir.

Grafik kartı sürücüleriniz yoksa’bugüne kadar, bu sizin nedeniniz olabilir’yukarıda belirtilen League of Legends kekemelik sorununu yaşıyorum. Öte yandan, ağ kartı sürücülerinizi güncellemek,’t Bağlantınız nedeniyle gecikme yaşayın.

Olduğu söyleniyor,’sürücülerinizi kontrol etmek için iyi bir fikir’güncel ve değilse güncel olmayanları güncelleyin’t. Bu, manuel olarak veya sürücülerinizi sizin için güncelleştirmek için otomatik bir sürücü aracı kullanılarak yapılabilir.

Bunu manuel olarak yapmak için’grafik kartınızın ve ağ sürücülerinizin en son sürümlerini aramanız, üreticiden indirmeniz ve bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir.

League of Legends gecikmesini çözmek için bir VPN kullanın

Bir VPN kullanmak, bilgisayarınızın güvenli ve hızlı bir bağlantı üzerinden internete bağlanmasını sağlar. Ayrıca, cihazınız ve ağ sunucusu arasında aktarılan tüm verileri şifreleyerek sizi ve bilgisayarınızı korumak için çalışır.

Başka bir deyişle, bir VPN IP adresinizi maskeler ve aslında etkinliğinizi aynı ağı kullanan herhangi bir kişiden gizler.

VPN'ler ayrıca Internet kullanıcılarına League of Legends sunucusuna en yakın sunucuyu seçmelerine izin vererek daha hızlı bir oyun bağlantısı sağlar. Bu, cihazınızla oyun sunucusu arasında ileri geri gitmek için gereken süreyi büyük ölçüde artıracaktır..

League of Legends gecikme sorununuzu çözmek için’Öncelikle ihtiyaçlarınıza uygun iyi bir oyun VPN'i bulmanız gerekir. Sonra, sen’yazılımı bilgisayarınıza indirip yüklemek isteyeceksiniz.

Yüklendikten sonra VPN uygulamasını açın ve’s en yüksek hızlardan birini sunar. O zaman sen’Sadece oyununuzu başlatmanız ve sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekecek.

Arka plan uygulamalarını kısıtla

Biz’Daha önce de belirtilmişse, sisteminizdeki herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol etmek için Görev Yöneticinizi kullanabilirsiniz’s performansı. Ancak bunu bilgisayarınızdan çizebilecek arka plan uygulamalarını kısıtlamak için de kullanabilirsiniz’kaynakları ve gecikme sorununa neden olma.

Bunu yapmak için, Görev Yöneticinizi açın ve bilgisayarınızda önemli miktarda bilgisayar kullanan uygulamalar olup olmadığını kontrol edin’s kaynakları.

Ardından, bulunmadığınız uygulamaları sağ tıklayın’t şu anda kullanma ve “Görevi bitir”.

O’oyunu da atamak için iyi bir fikir “Yüksek öncelik” performansını artırmaya yardımcı olacak bir görev. Ardından, oyunu başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Ağ tıkanıklığı

Sorun, siz ağ bağlantınızı kullanırken başka arka plan programları varsa da oluşabilir.’League of Legends oynuyor. Bu nedenle’Ağınızda bant genişliğinizi kullanan hiçbir indirme veya başka cihaz bulunmadığından emin olmak önemlidir.

Oyunun düzgün çalışması için’bilgisayarınızın ağa bağlı tek cihaz olması en iyisi.

Bilgisayarınızı artırın’s performansı

Windows, kullanıcılarına bilgisayarlarını Oyun Moduna geçirme olanağı sunar, bu da sizin gecikme sorununuzu çözebilir.’sahip oldum. Ayrıca, bilgisayarınızı güçlendirmek için yapabileceğiniz birkaç yerleşik sistem değişikliği de var’s performansı da.

Bunu yapmak için, bilgisayarınıza giden yolu bulun’s Denetim Masası'na gidin ve “Sistem ve Güvenlik”. Sistem'e ve ardından Gelişmiş Sistem Ayarları'na tıklayın. Performans sekmesi altında, Ayarlar'ı tıklayın; ardından,, “En iyi performans için ayarla”. Bunu seçin ve ardından “Uygulamak”.

Gecikmeniz yetersiz sistem gereksinimlerinden kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözebilir.

Ayrıca, eğer’League of Legends'ı bir dizüstü bilgisayarda oynarken, güç seçeneklerinizi “Yüksek performans” ve dizüstü bilgisayarınızı takarak performans hızını daha da artıracak.

Ardından, oyununuzu yükleyin ve’League of Legends gecikme sivri uçlarını çözdüm.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1