İnternet etkinliğinizi veri satan İSS’lerden gizlemenin 3 yolu


Son güncelleme: 05.31.2019

İster inanın ister inanmayın, ISS'nizin hakkınızda topladığı tüm verileri satmasına izin verilir. Bu, internette yaptığınız her şeyin - ziyaret ettiğiniz tüm siteler, aradığınız şeyler, gönderdiğiniz ve okuduğunuz e-postaların - toplanıp diğer şirketlere satılabileceği anlamına gelir.

İSS'lerin aşağıdakileri yapmasına izin verilir:

  • İnternet faaliyetlerinizin içeriğini paylaşın (ancak yalnızca hükümetlerle)
  • çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili anonimleştirilmiş meta verileri herkese satmak
  • bu bilgileri 6 ay ile 2 yıl arasında herhangi bir yerde saklayın

Bazı insanlar için bu tamamen iyi. Onlar’verilerinin Facebook, Google ve daha fazlası gibi şirketler tarafından toplanmasına ve satılmasına alışkınız. Ancak insanların meta verilerinizle neler yapabileceğini veya hükümetlerin her gün hoşlandıkları içerikten onlar hakkında neler bildiklerini bilenler için bu ciddi bir sorundur.

o’bugün neden biz’tüm internet etkinliğinizi ISS'nizden gizlemenin 3 yoluna bakacağız.

İnternet etkinliğini gizlemenin 3 yolu

Tüm bu yollar, çevrimiçi etkinliklerinizi gizleme veya İSS'niz de dahil olmak üzere herhangi bir kişiden geçmişe göz atma sonucuna ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, farklı düzeylerde çaba, fiyat ve etkinlik gerektirecektir. Bunun ötesinde,’münhasır değilsiniz - aynı anda yalnızca bir veya daha fazla seçeneği kullanabilirsiniz. Her biri için biz’artılarını ve eksilerini listeleyeceğim.

1. Bir VPN kullanın

  • Artıları: kurulumu en kolay; kullanıcı dostu; askeri düzeyde güvenlik; tüm bağlantıyı şifreler
  • Eksileri: aylık aboneliğe ihtiyacınız var

Okuldaki web sitelerinin engellemesi nasıl kaldırılır

Teknik seviyeniz ne olursa olsun, bir VPN kullanmak oldukça iyi bir fikirdir. ExpressVPN veya NordVPN gibi en iyi VPN'ler, verilerinizi karıştıran askeri sınıf şifrelemeye sahiptir, böylece kimse ne yaptığınızı göremez’çevrimiçi yapıyoruz. Daha da iyisi, VPN'ler trafiğinizi sunucuları üzerinden yönlendirir, böylece iletişiminiz’t Gerçek IP'nizle takip edilemez.

Bununla, ISS'nizin göreceği tek şey, cihazınızın belirli bir sunucuya bağlı olması ve’s. Tek “dezavantaj” sen olduğunu’En iyi VPN'ler için aylık ücret ödemek zorunda kalacaksınız. ExpressVPN biraz pahalı olabilir, ancak diğer en iyi seçimimiz NordVPN, ayda 3.49 $ 'a kadar düşüyor.

Çevrimiçi ortamda mükemmel gizlilik isteyin?

Mevcut en düşük fiyatlardan birinde en yüksek puan alan, askeri düzeyde gizlilik ve güvenlik elde edin.

NordVPN'i ziyaret edin ▸

2. Tor kullanın

  • Artıları: ekstra güvenlik ve anonimlik; kullanımı nispeten kolay; kullanımı ücretsiz
  • Eksileri: olası güvenlik açıkları; istenmeyen dikkat çekebilir; sadece tarayıcı etkinliklerini şifreler

İnternet etkinliğinizi veri satan İSS'lerden gizlemenin 3 yolu

Tor veya Soğan Yönlendirici, çevrimiçi etkinliğinizi herkesten gizlemek için en iyi çözümlerden biridir. Bir VPN'ye benzer şekilde Tor, verileri toplamak için şifreleme katmanları kullanır ve bu katmanlar “soyulmuş” paketler web'in etrafında sekerken. Dolayısıyla adı. Veriler hedefine ulaştığında, katmanların tümü, nereden geldiği ve kimin gönderdiğiyle ilgili bilgilerle birlikte kaldırıldı.

Oldukça şaşırtıcı anonimlik sunuyor olsa da,’t Aksilikleri olmadan gelir. Büyük bir sorun, Tor'u kullanarak NSA gibi kolluk kuvvetlerinden dikkat çekiyor olabilirsiniz. Tor hakkında sorularınız var’gerçek amacı: bazıları ABD hükümeti tarafından yaratıldığından beri hala çıkış düğümlerinin kontrolünde olabileceğine inanıyor.

Tor'un da bazı güvenlik açığı sorunları vardı. Bir olay 2014 yılında, bilgisayar korsanlarının ağ üzerinde röleler kurdukları ve bu sunuculardan geçen trafiğin kullanıcıları tanımlayabilmelerine olanak tanıdığı bir olay oldu. Tabii ki, bu güvenlik açığını gidermek için, ExpressVPN'de bulunan bir özellik olan Tor ve VPN'nin bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz’hizmet.

ExpressVPN logosu

ExpressVPN ▸

VPNpro derecelendirmesi: 9.6 / 10

ExpressVPN'i ziyaret edin ▸

3. Her Yerde HTTPS Kullanın

  • Artıları: kurulumu ve kullanımı kolay; Bedava
  • Eksileri: değil’t Her zaman çalışır; sadece tarayıcı etkinliklerini şifreler

İnternet etkinliğinizi veri satan İSS'lerden gizlemenin 3 yolu

Son olarak, HTTPS Everywhere olarak bilinen Firefox, Chrome ve Opera uzantısını kullanabilirsiniz. Bu uzantı, şifrelenmemiş HTTP yerine web sitelerinin şifrelenmiş HTTPS sürümlerini ziyaret etmenizi sağlar. HTTPS Everywhere kullanarak,’ziyaret ettiğiniz web sitelerinin içeriğini şifreleyebilecektir.

Ancak, bu uzantı yalnızca HTTPS'yi destekleyen web siteleri için çalışır ve bu siteleri ziyaret edemeyebilirsiniz veya bunları şifrelenmemiş olarak kullanmanız gerekebilir. Bunun ötesinde, bu uzantı yalnızca tarayıcı etkinliğinizi şifreleyecektir. Bu, diğer şeylerin’Torrent gibi tarayıcıların İSS'niz tarafından görülmesine gerek yoktur.

Her çevrimiçi olduğunuzda özel ve güvenli olun

Yukarıda listelenen bu 3 yolun tümü,’yeniden çevrimiçi. Ancak, eğer’gerçek gizlilik ve güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, bir VPN almanızı kesinlikle öneririz. o’Genel olarak en iyi seçenek, çünkü sadece tarama etkinliğinizi değil, tüm internet bağlantınızı da koruyacak.

o’ayrıca neden biz’d NordVPN ile tekrar gidin, çünkü her iki dünyanın en iyilerini birleştirmenizi sağlayan Tor over VPN özelliği ve rakipsiz bir fiyat.

NordVPN logosu

NordVPN 9.5 / 10

NordVPN Mümkün olan en iyi gizlilik ve güvenlik için, kazanan en iyi VPN'i kullanın’sana bir kol ve bir bacak maliyeti.

NordVPN incelememizde daha fazlasını öğrenin

NordVPN'i ziyaret edin ▸

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 33 = 37