Okuldaki Web Sitelerinin Engellemesi Nasıl Kaldırılır: İlk 3 Yöntem


Son güncelleme: 09.10.2019

Okul ağlarında müzik, film, fotoğraf ve oyun paylaşmak çoğu öğrenci için sadece bir rüyadır. Tanıdık geliyor? Bahse gireriz. Yine de korkma. Biz’okuldaki web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olacak bir kılavuzla buradasınız - basit yol.

O’okul ağı yöneticilerinin Instagram, Snapchat ve Twitter gibi sosyal medya web sitelerine ve Netflix, Pandora ve Hulu gibi akış sitelerine erişimi engellemesi yaygındır. Bunun anlaşılabilir nedenleri var, ama hepimiz biliyoruz ki tüm işler ve hiçbir oyun Jack'i sıkıcı bir çocuk yapıyor.

Neyse ki, okul ağınızdaki yasak olan her şeyin engelini kaldırmanın yolları var. Bunlar:

  • Geri Dönüş Makinesi
  • URL kısaltıcı
  • VPN (Sanal Özel Ağ) hizmetleri

İzin Vermek’hemen dalmak.

Okuldaki web sitelerinin engellemesi nasıl kaldırılır?

Okul saatleri içinde engellenen içeriğe erişmenin birçok yolu vardır ve biz’Bunu yapmak için en iyi üç yöntemi seçtik - sadece sizin için. Yani, daha fazla uzatmadan, izin ver’başlar.

1. Wayback Makinesini Kullanın

Web sitesini bugün engelliyorlarsa, dün Wayback Machine ile erişin!

Wayback Machine, bu web sitelerinde saklanan dosyalar da dahil olmak üzere tüm web sitelerini internete kaydeden ve bunları kendi sunucularında arşivleyen bir araçtır. Bu muhteşem hizmet ile, hemen hemen her siteyi’1996 yılından beri internette.

Kısıtlanmış herhangi bir web sitesinin okuldaki engellemesini kaldırmak için Wayback makinesine gidin ve erişmek istediğiniz web sitesinin URL'sini üstteki adres çubuğuna yapıştırın.’aşağıda gösterilmiştir:

wayback makine aracı

Tıkladıktan sonra Geçmişe Göz At, sen’web sitesinin tarihlerini içeren bir takvim göreceksiniz’s arşivlendi. Sadece takvimden bir tarih seçin ve manzaranın tadını çıkarın.

2. Bir URL kısaltıcı kullanın

Her durumda% 100 etkili olmasa da, URL kısaltma hizmeti kullanmak okuldaki web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza yardımcı olabilecek başka bir basit yöntemdir.

Bloğu atlamak için herhangi bir URL kısaltma web sitesini (’okulunuzda engellenmedi) ve Bit.ly gibi istediğiniz URL'yi adres çubuğuna yapıştırın:

bit.ly url kısaltıcı

Kısaltılmış sürüme sahip olduğunuzda, sadece tıklayın veya tarayıcınıza yapıştırın’s adres çubuğu. Boom! Okul’s sansür girişimleri tekrar engellendi!

3. Bir VPN kullanın

Okul bloklarını atlamanın en basit ve en kolay yolu sanal bir özel ağ (VPN) kullanmaktır. Okulda çalışan bir VPN, fiziksel konumunuzu gizleyebilmeli ve sizin gibi görünmesini sağlamalıdır’okul wifi başka bir yerden erişim.

Her şeyi sektördeki en iyi VPN'lerden biriyle edininNordVPN'den yararlanın’s büyük sunucu listesi, kusursuz gizlilik kaydı ve su geçirmez güvenlik özellikleri - hepsi sadece 3,49 $ / ay. NordVPN'i edinin

Neden okulda VPN kullanıyorsun??

Okullar, bilgi ve bilgiye sansürlenmek yerine kolayca erişilmesi ve paylaşılması gereken öğrenme kurumlarıdır. Bununla birlikte, NordVPN gibi doğru araçla fiziksel konumunuzu gizleyebilir ve aşağıdaki gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz:

özel tarama
Özel tarama

Okullar genellikle tüm çevrimiçi etkinliklerinizi gözlemler ve kaydeder. Yani okul yöneticileri sizin’çevrimiçi yapıyorsun.

Bir VPN, göz atmanızı gizli tutar, böylece kimse - ne okulunuz?’s ağ yönetimi veya internet servis sağlayıcısı (ISS) - çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebilir ve izleyebilir.

doğrulanmış logo
Güvenli bağlantıyı koruma

Okul wifi şifre korumalıdır, ancak’güvenli olmaktan uzak.

Diğer insanlar da aynı wifi kullanıyor. Bu, cihazınızı kolayca ve kötü niyetli bir şekilde hackleyebilecekleri ve notları veya dönem ödevlerini silme veya cihazınızı tutacak gibi geri alınamaz hasara neden olabilecekleri anlamına gelir “fidye.”

Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı okul işi yapmak için bir alışveriş merkezine veya bir kafeye getirirseniz, kolayca hacklenebilir. Bir VPN trafiğinizi korur ve şifreler, böylece zararlı niyetleri olanlar’seni bulamıyorum.

Eğer biz’Dürüst olmak gerekirse, okulda VPN kullanmak için aşağıdaki nedenler de önemlidir.

kahve Molası
Zihninizi çalışmalardan çıkarmak

Evet sen’çalışmalar arasındaki mola verme hakkınız var. Dolayısıyla, okul yönetiminiz ayağa kalkan web sitelerini engelliyorsa, bir VPN ile kısıtlamalarını da çözebilirsiniz..

kumar

Video oyunlarının ve akış sitelerinin engellemesini kaldırma

Genellikle, bu web siteleri engellenir çünkü bant genişliğini kullanabilir ve tüm okul ağını yavaşlatabilirler.

Bir VPN ile giriş yaptığınızda, bu kısıtlamaları atlayabilir, okuldaki web sitelerinin engellemesini kaldırabilir ve Netflix, Hulu ve diğer akış sitelerini ve oyun oynayabilirsiniz. o’biz değiliz’ama bazen hepimizin biraz süslü bir molaya ihtiyacımız var, değil mi??

Okul için en iyi VPN: dikkat etmeniz gerekenler

doğrulanmamış
Engelleme tekniği

Her şeyden önce, okulunuzun seçtiğiniz VPN'yi nasıl engellediğinden emin olmanız gerekir. Bağlantı noktası engelleme kullanıyorsa, bağlantı noktası 443 üzerinden SSTP protokolünü veya bağlantı noktası 443 veya 80'e yönlendirme OpenVPN bağlantı noktasını destekleyen bir sanal özel ağ seçin.

Okulunuz Deep Packet Inspection kullanıyorsa, VPN trafiğini gizlemeyi teklif edenlerden birini tercih ederek normal görünmesini sağlayın.

onay işareti
Kullanılabilirlik

Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar gibi birden fazla cihaz kullanıyorsanız, VPN'nin iOS, Android, Windows veya macOS gibi farklı işletim sistemleriyle uyumlu olduğundan emin olun..

kullanılabilirlik
Kullanılabilirlik

Eğer sen’bilgisayar sihirbazı değil, bir VPN için git’hızlı ve kullanımı kolaydır. Ayrıca sezgisel bir arayüze sahip olduğundan emin olun.

hız
hız

Bize bu konuda güven - sen’Başlamanız gereken çok sayıda görev için hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak, bu nedenle hızlı bir VPN bağlantısı şart.

sunucular
Sunucular

Farklı VPN'lerin farklı ülkelerde farklı sunucuları vardır. Dünyanın her yerinden sansürlenmiş içeriğe erişmek için okuldaki web sitelerinin engellemesini kaldırmanız gerekiyorsa, seçtiğiniz VPN'nin geniş bir sunucu seçeneğine sahip olduğundan emin olun..

Okulunuz VPN'leri engelliyor mu? Sorun değil!

Okul yöneticileri, öğrencilerin okul kablosuz ağına erişmek için VPN kullandıklarını fark edebilir.

Bu, okulun yeni keşfedilen çıkış yolunuzu engellemesine neden olabilir. Bir grup projesini Facebook'ta bir arkadaşınızla veya Snapchat'te tartışmanız gerekebileceğinden, rahatsız edici olabilir. Bu durumda, normal web tarayıcı trafiği olarak görünmesi için VPN trafiğinizi maskelemeniz gerekir.

Bunu, normal trafik akışınızı kapsamak için gizli VPN veya gizleme kullanarak yapabilirsiniz, böylece’tanımlanabilir değil. NordVPN ve ExpressVPN gibi en beğenilen VPN'ler, Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı dahil olmak üzere VPN bloklarını güvenilir bir şekilde atlayabilen gizli protokollere sahiptir..

Okullar neden web sitelerini engelliyor??

Genelde, okul yöneticileri sizi odakta tutmak için belirli web sitelerine erişimi engeller eğitim ve sadece okulla ilgili görevler hakkında.

Dahası,’sizi internette yüzen güvenli olmayan içerikten korumak için ahlaki bir yükümlülüktür. Bant genişliği kullanımı da bir sorundur. Eğer herkes’video indirmek veya akışla meşgulken, tüm okul ağı yavaşlar.

Bu öğrenciler için neden bir sorun??

Öğrencileri okul içinde tutmak’ güvenlik duvarları genellikle ihtiyaç duydukları temel içeriğe erişmelerini engeller akademik araştırma ve okulla ilgili konular.

Okuldaki web sitelerinin engellemesi nasıl kaldırılır

Evet, okullar web sitesi engelleme ve filtrelemeyi bir koruma yolu olarak görüyor, ancak öğrencilerin bir grup projesinin ayrıntıları hakkında Facebook'taki arkadaşlarına da mesaj göndermeleri veya YouTube'da bir eğitim aramaları gerektiğini unutuyoruz.

Belirli web sitelerini engellemek öğrenme sürecini rayından çıkarabilir.

İzin Vermek’önemli bir faktör hakkında dürüst olmak - hepimizin molaya ihtiyacı var ve okulda yaşam’bir parça kek.

Bu nedenle, stres atmamak için öğrencilerin gerginliği hafifletmek için bazı seçeneklere ihtiyaçları vardır. YouTube'da eğlenceli bir video, çevrimiçi oyun veya arkadaşlarınızla basit bir sohbet olun. Snapchat veya Twitch don'da kısa molalar’çok fazla hasar verme.

Aksine, sınıflar arasında rahatlamak için bir an verir ve tükenmişliği önleyebilir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 + = 36