Oyunların Engelini Kaldırma

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular genellikle coğrafi konumlarında kısıtlanmış oyunların engellemesini kaldırmak için çeşitli çözümler ararlar. Bu oyunlar genellikle güvenlik duvarlarının arkasındadır ve bu nedenle erişilemez, ancak bu kısıtlamaları atlamanın yolları vardır.

Bu makalede, herhangi bir yerde bir VPN, proxy veya Google Çeviri kullanarak oyunların engelini nasıl kaldıracağınızı tartışacağız. Ayrıca nasıl çalıştığını, bu çözümlerin artılarını ve eksilerini ve farklı konumlardaki kullanıcıların belirli oyun sitelerine neden erişemediklerini açıklayacağız.

Oyunlar neden engellendi

Sansür ve güvenlik duvarları olan oyunların engellenmesinin iki önemli nedeni vardır. Her ülkenin, belirli oyunların kısıtlanması için geçerli olan kendi kuralları vardır; okullar ve işyerleri, kendi cihazınızı kullanırken bile internetlerini kullanırken belirli web sitelerine erişmenizi engelleyen bir güvenlik duvarı aracılığıyla sansür oyunlarını sayar..

Örneğin, Çin'de kullanıcılar’t Battlefield 4'e erişin. Alman kullanıcılar’t Sol 4 Ölü 2'yi oynatın; ve Brezilya'da, MMORPG EverQuest hareketsizdir.


IP adresleri açıklandı

İzin Vermek’s bir IP adresini açıklayarak başlar. IP adresi (Internet Protokolü adresi), belirli bir bilgisayar ağına bağlı her cihaza atanan sayısal bir etikettir. Sansür bu şekilde mümkündür, ancak IP adresini değiştirirseniz, farklı bir konumdaymış gibi görünürsünüz.

Bu değişen IP adresiyle, tüm trafik farklı bir sunucu üzerinden yeniden yönlendirilir, bu da herhangi bir oyun oynayabileceğiniz veya dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir web sitesine erişebileceğiniz anlamına gelir.

VPN kullanarak oyunların engelini kaldırma

Bir VPN (Sanal Özel Ağ), VPN sunucusu ile bilgisayarınız arasında güvenli bir tünel oluşturur.
İletişiminiz bu güvenli tünelden geçtiğinde, üçüncü taraflar’t IP adresiniz anonim hale geldiğinden, engellenmiş ve kısıtlanmış web sitelerine ve oyunlara erişmenizi sağladığı için tarama etkinliklerinizi izleyin.

Temel olarak, gerçek coğrafi konumunuzu gizlemek istersiniz, çünkü bu, hükümet veya üzerinde çalıştığınız bilgisayar ağı tarafından uygulanan sansürleri atlamanızı sağlayacaktır..

Bir VPN yalnızca gerçek IP adresinizi gizlemekle kalmaz, aynı zamanda size aşağıdakileri de içeren birçok avantaj sunar:

 • artırılmış güvenlik çevrimiçi
 • birçok oyuna ve cihaza erişim
 • gecikmesiz yüksek hızlar
 • yeni sürümlere erken erişim
 • Oyuncular için DDoS koruması
 • konumdan bağımsız olarak işlevsellik

Oyun oynamak için bir VPN kullanmak inanılmaz derecede basittir. Kayıt olmanız ve bir VPN hizmeti indirmeniz, favori oyununuzun bulunduğu yerlerde tercih ettiğiniz sunucuya bağlanmanız ve herhangi bir kısıtlama olmadan oynamaya başlamanız gerekir.

Yalnızca iki VPN'nin aynı olmadığını ve en iyi teklifi almak için seçeneklerinizi doğru bir şekilde araştırmanız gerektiğini unutmayın..

Engelleri kaldırmak için VPN vs proxy

Ücretsiz proxy'ler genellikle kısıtlı oyunları oynamak için kullanılsa da, bir VPN hizmeti kullanıcılara çok daha fazlasını sunar. VPN'ler tüm oyunlarda, tüm cihazlarda çalışır ve genellikle gecikme olmadan süper hızlıdır.

Gerçek şu ki, ücretsiz bir vekil’t Kısıtlı oyunların engelini kaldırmanız gerektiğinde size bu avantajları sunun. Bir VPN'nin size sunduğu diğer avantajlar:

 • dünya çapında sunucular arasında sınırsız geçiş
 • otomatik yapılandırma & Tek tıklamayla bağlantı
 • % 99.9 çalışma süresi ile süper kararlı
 • web tarayıcınız dışında çalışır
 • sınırsız bant genişliği

Proxy sunucusuyla oyunların engellemesini kaldırın

Kısıtlanmış bir siteyi ziyaret etmek istediğinizde, bir proxy sunucu bilgisayarınız ile ziyaret etmek istediğiniz engellenen web sitesi arasında aracı görevi görebilir. Proxy sunucusu engellenen siteyi sizin adınıza ziyaret ederek engellenen siteyi görüntüleyebilir, böylece doğrudan engellenen siteyle değil proxy ile iletişim kurduğunuzdan erişebilirsiniz..

Birçok ücretsiz proxy hizmeti vardır, ancak Anonymouse veya HMA'yı öneririz. Her ikisinin de kullanımı kolay ve güvenilir.

Proxy sunucusu kullanarak oyunların engelini kaldırmak kolay bir işlemdir. Proxy sunucusunun web sitesine gidin ve engellemesini kaldırmak istediğiniz kısıtlı oyunun URL'sini girin ve enter tuşuna basın.

Böylece, kısıtlanmış URL'ye normalde yaptığınız gibi göz atabilirsiniz, ancak tarayıcınızın sunucuyu görüntüleyeceğini fark edersiniz’s, engellenen URL'nin adını değil, proxy alan adını belirtir. Bu, siteye anonim olarak eriştiğiniz anlamına gelir.

Proxy sunucunun kullanımı güvenli mi?

Kısıtlı sitelere erişmek için bir proxy sunucusu kullanırken, aslında internette gezinirken IP adresinizi proxy sunucusuna teslim ediyorsunuz. Birçok proxy sitesine güvenilmesine rağmen, özellikle ücretsiz proxy hizmetlerini kullanırken kişisel bilgilerinizin yanlış ellere geçme olasılığı vardır..

Proxy sahibi, bilgisayar korsanları veya proxy web yöneticisi, bilgilerinizi veya rızanız olmadan verilerinizi istedikleri kişilere kaydedebilir ve satabilir. Bu yüzden önceden biraz araştırma yapın.

Bir çeviri hizmeti ile oyunların engellemesini kaldırın

Kullanıcılar, kısıtlı oyunların engellemesini kaldırmak için genellikle bir çeviri hizmeti kullanımının değerini düşürür. Microsoft Translator, Google Translate, Babel Fish veya Yahoo gibi hizmetleri kullandığınızda, kısıtlanmış siteyi doğrudan ziyaret etmeden bir web sitesini görüntüleyebilirsiniz.

Kullanıcılar, aslında bu çevirilmiş sitelerin kısıtlanmış siteyi getirmesi ve siteyi ziyaret etmenize gerek kalmadan sizin için görüntülemesi nedeniyle ücretsiz proxy hizmeti olarak işlev görürken, herhangi bir dil karışıklığını azaltarak, kısıtlanmış bir sayfayı İngilizce'den İngilizce'ye çevirerek prosedürü manipüle edebilir. direkt olarak.

Bize göre, Microsoft Translator bu hile için en iyi seçenektir. İlk olarak, Microsoft Translator'ı (Bing Translator olarak da bilinir) ziyaret etmeniz gerekir. Daha sonra metin alanına gerekli sitenin URL'sini girmeniz ve ‘den çeviri’ seçenek olarak ‘Otomatik tespit.’ Sonra seçin ‘ingilizceye çevir’ ve tıkla ‘Çevirmek.’

Gerekli sayfa en altta görüntülenir ve normalde yaptığınız gibi göz atabilirsiniz. Engellenen sayfalar / oyunlar için göze batmayan ve işlevsel bir çözümdür.

Oyun oynamak için VPN kullanmanın avantajları

Oyunların engelini kaldırmak için bir VPN kullanmanın en iyi seçenek olduğunu söylemek güvenlidir. Sadece oyun indirmekle kalmaz aynı zamanda herhangi bir ülkeden DLC içeriği indirebilir ve PSN ve Xbox Live'a erişebilirsiniz.

Bir ülkenin daha erken bir lansman tarihi olduğunda, daha önce indirebilir ve gecikme sorunları veya ping sürelerini azaltmadan ilk oynayan siz olursunuz. Oyun oynamak için bir VPN kullanmanın bir diğer değerli nedeni şüphesiz güvenliktir.

Sizi son yıllarda bela haline gelen DDos saldırılarına karşı koruyan şifreli oyun özel ağı sayesinde dosyalarınızın ve verilerinizin güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Oyun oynamak için bir VPN kullanırken, seyahat ederken dünyanın her yerinden oyun sunucularını kullanabilir, korkunç ping sürelerini ortadan kaldırabilir ve herhangi bir coğrafi konumda çok oyunculu oyunlar oynayabilirsiniz. Başka bir harika özellik, hareket halindeyken oyun oynamak için birden fazla cihazdan oyunlara erişebilmenizdir.

Modern oyuncular için VPN

Çok oyunculu oyunların aynı odada oyuncunun yanında oturmak zorunda kaldığı bir zaman vardı. Neyse ki, o günler gitti. Çevrimiçi oyunlar, oyuncuların kendilerini aydaki uzak gezegenlerin ve savaş bölgelerinin büyülü dünyalarında sanal olarak bulmalarını sağlayan devasa maceralara dönüştü..

Neyse ki, VPN'ler yaratıldı, bu da modern oyuncuların herkese karşı herhangi bir yerde oynayabileceği ve kendi içinde oldukça şaşırtıcı olduğu anlamına geliyor. Oyun zamanı veya sivilceli bağlantılar yerine, oyuncular artık hızlı ve kesintisiz bir deneyimin tadını çıkarıyor.

Ücretsiz VPN vs ücretli VPN

Milyon dolarlık soru, ücretli veya ücretsiz bir VPN hizmetini seçip seçmemenizdir. Size oldukça fazla avantaj sunan ücretsiz VPN hizmetleri olmasına rağmen, kalite istiyorsanız ücretli bir hizmete gitmek her zaman daha iyidir.

Ücretsiz hizmetler sunan VPN şirketlerinin bir şekilde para kazanması gerektiğini ve bunu genellikle kişisel verilerinizi kaydedip satarak yaptıklarını hatırlamanız gerekir. Ayrıca, artık güvenli kabul edilmeyen PPTP protokolünü kullanırlar..

Ücretli VPN kullanıcıları genellikle OpenVPN veya Katman 2 Tünel Koruması ve IPsec kombinasyonu gibi daha fazla seçeneğe sahiptir. Günün sonunda, verilerinizin mümkün olduğunca güvenli olmasını istersiniz ve ücretli kullanıcılar genellikle 256 bit veri şifrelemesi alırken, ücretsiz VPN'ler büyük olasılıkla yalnızca 128 bit şifreleme sunar.

Torrent ve müşteri desteği, ücretli bir VPN kullanırken de mümkündür, ayrıca dünyanın dört bir yanında daha fazla yere dağılmış daha fazla sunucuya erişeceksiniz..

Oyunların engelini kaldırmak için bir VPN nasıl seçilir

Oyunların engelini kaldırmak için bir VPN seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Biz’Güvenlik, günlüğe kaydetme, torrent, müşteri desteği, ortalama hız ve VPN hizmetinin sunduğu sunucu sayısı, ancak özellikle oyun oynamak için hangi VPN servis sağlayıcılarının en iyisi olduğu gibi birçok noktaya değindim?

İşte sunucu konumu, ortalama hız, yetki alanı ve eşzamanlı bağlantılara dayalı en iyi seçeneklerimiz. En iyi seçimlerimizin çoğu da makul fiyatlıdır ve ücretli abonelikleri için mükemmel müşteri desteği sunar.

ExpressVPN inanılmaz iyi bir performans sergiliyor ve öğrenmesi çok kolay. Servis sağlayıcı genellikle dünyanın önde gelen ülkelerinin ve şehirlerinin çoğunda sunucuları olduğu için oyun oynamak için en iyi öneri.

VyprVPN ayrıca tüm ağ altyapısını tek başına kontrol eden birkaç VPN hizmetinden biri olarak bizi etkiledi. Ayrıca dünya genelinde hızlı bağlantı hızları sunar ve oyun sırasında ping hızınızı artıran kendi optimize oyun ağına (Outflox) sahiptir..

Sonuç olarak

Oyunların engellemesini kaldırmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz şüphesiz bir VPN'dir. Ücretsiz veya ücretli bir hizmet isteyip istemediğiniz size bağlıdır, ancak çözüm olarak ücretsiz bir VPN hizmeti veya proxy sunucusu seçerseniz kişisel verilerinizin yanlış ellere geçebileceğini unutmayın..

VPN'ler, hızlı bağlantı sürelerinin ve çok çeşitli sunucu konumlarının keyfini çıkarırken, istekli bir oyuncunun dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda oynamasını inanılmaz derecede kolaylaştırdı.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − = 72

Adblock
detector