İyi için ISS kısma nasıl durdurulur


Son güncelleme: 09.16.2019

Eğer sen’normal bir web kullanıcısıysanız ve özellikle torrent istemcileri veya Netflix gibi gerçek zamanlı aktarım hizmetleri kullanıyorsanız, muhtemelen web hızınıza dikkat edin. Hızın yükseldiğini ve düştüğünü veya hızların reklamı yapılan oranın çok altında olduğu genişletilmiş düşüşler yaşadığınızı fark ederseniz, İnternet kısıtlamasının kurbanı olabilirsiniz.

Her internet kullanıcısı belirli bir bant genişliği için ödeme yapar, ancak İSS'lerle yaptıkları küçük baskı genellikle bu bant genişliğini şaşırtıcı derecede esnek hale getirebilir. Net nötrlüğün ortadan kalkmasıyla ISP'lerin kaslarını esnettiğine dair işaretler var. Yani’Sınırlı bant genişliğine neyin sebep olduğunu ve İSS kısıtlamasını nasıl atlayacağınızı gözden geçirmek için iyi bir zaman.

İnternet kısma nedir?

Bunların hiçbiri, İSS'lerin “boğaz” internet bağlantıları. Peki bu terim aslında ne anlama geliyor? O’gerçekten çok basit.

İnternet bağlantılarına maksimum olarak ayarlanmış bir dizi musluk gibi bakarsanız, kısma akışı azaltmak için sapı ayarlamak - ISS istediği zaman.

ISS kısma yasal mı??

Web kullanıcıları arasında ayrımcılık yapmak ve bant genişliğini sınırlamak adaletsiz ve yasadışı

İnternet kısıtlaması genellikle müşteriler ve İSS'ler arasında imzalanan sözleşmelerin bir parçası değildir. İnsanlar ISS'nin kısma yasal olduğunu sorduğunda, cevap belirsizdir. İnternete erişimi düzenleyen genel kabul görmüş kurallar (Açık İnternet Kuralları), web kullanıcıları arasında ayrımcılık yapmanın ve bant genişliğini sınırlamanın adil ve yasa dışı olduğunu düşündürmektedir..

Federal İletişim Komisyonu (FCC) bu ilkeyi 2007'de Comcast Corp. - FCC'de test etti ve ISP'nin web bağlantılarını yasadışı bir şekilde sınırladığı tespit edildi. Ancak, veri akışlarını yönetmek için,’yasal ya da değil ve net tarafsızlık kurallarında yapılan değişiklikler onu standart uygulama haline getirmiş gibi görünüyor.

İSS'm neden bağlantımı kısıyor??

Peki neden İSS'ler bu tartışmalı uygulamayı uygulamaya bu kadar istekli? İlk olarak,’not etmek önemlidir tüm İSS'ler bant genişliğini kısıtladıklarını doğrulamamıştır, ve hepsi öyle değil. O’kesinlikle kötü bir PR maskesini olmak “throttler” söz verdiğinde “sınırsız” veri paketleri, birçok ISS hala uzak duruyor.

Kısma kullanıldığında, bir dizi motivasyon olabilir. Bir açıdan, bazen İSS'ler ağlarını mümkün olduğunca verimli tutmak isterler. Ağır veri kullanıcıları için firma kısıtlamaları uygulayarak, bant genişliği tıkanıklığını önleyebilir ve diğerleri için hızları daha düşük maliyetle yüksek tutabilirler. Bu nedenle, YouTube bağımlılarını veya torrentlerini sıkarak ISS'ye başvuruyorlar.

Ancak başka nedenler de olabilir. Örneğin, İSS'ler, kullanıcılar bunları kullanmak için bir ücret ödeyinceye kadar Netflix gibi akış sitelerine erişimi sınırlamak isteyebilir. Veya kullanıcıları premium tarifelere yönlendirmek isteyebilirler. Ayrıca kolluk kuvvetleri de olabilir. Yetkililer, kişileri yasadışı dosya paylaşımı veya akışı için kovuşturmak yerine torrent faaliyetlerini izleyerek ve engelleyerek paylaşım hizmetlerini kullanmayı daha zor hale getirebilir.

ISS'nin internetinizi kısıtlayıp sıkmadığını nasıl anlarsınız?

İnternet kısma ile ilgili can sıkıcı şeylerden biri onu çevreleyen gizem. Sıradan web kullanıcıları için, performanstaki büyük düşüşler maviden çıkabilir ve çevrimiçi deneyimlerini bozabilir. Neyse ki, o’bir İSS'nin İnternet'i kısıtlayıp sıkmadığını söylemek mümkün, ve sen yapmıyorsun’uzman bir mühendis olmanıza gerek yok.

ISS'nizin bağlantınızı kısıtlayıp sıkmadığını kontrol etmenin üç yolu şunlardır:

  • Bir ISS azaltma testi yapın. Bunu yapmak için SpeedTest.net adresinden bir bant genişliği ölçer indirebilirsiniz. Bu araçlar, zirveleri ve olukları gösteren ve şüpheli kısıtlamaları gösterebilen zaman sınırlı hız değerlendirmeleri yürütür.

İSS internetinizi kısıtlıyor

    • Video akışı testi yapma. Google, videolarınızın İSS'niz aracılığıyla ne kadar hızlı akış gerçekleştirdiğini bilmenizi sağlayan bir Video Kalitesi Raporu sunar.
  • Torrent hız testi yapın. Bir Linux kurulum dosyası olan BTGuard VPN'den bir hız testi torrent indirmeniz gerekiyor. Hız sizden daha düşükse’diyorum ki, büyük olasılıkla sorun ya sizin tarafınızdan ya da İSS'lerden.

Kilit nokta, bağlantı hızlarınızı düzenli ve uzun bir süre boyunca ölçmektir. Arka arkaya 5-7 günlük veri noktaları, ISS'nizin bağlantınızı kısıtlayıp sıkmadığına dair net bir cevap sağlayacaktır..

ISS'niz kısır mı? Öğrenmenin yolları

Başlangıç ​​olarak,’Temel bir indirme hızına ihtiyacınız olacak ve bunu SpeedTest.net'ten alabilirsiniz. Şimdi istemcinizde bir test indirmesi başlatın. Popüler ve yasal bir şey seçin - bir Linux derlemesi yapmalıdır. İndirmeyi yakından izleyin - hız temel indirme hızınıza ulaşırsa - İSS'niz’t bağlantınızı kısıtlama (veya en azından torrentleriniz aren’seçilemez).

Torrent'in ne kadar hızlı olduğunu kontrol edin “hızlandırır” en yüksek hıza kadar. 10 dakika veya daha fazla zaman alırsa, ince bir ISP kısıtlama torrentleri çalışıyor olabilir.

Netflix ne olacak? İnternet Servis Sağlayıcımın akış hızlarını kısıtlayıp sınırlamadığını söyleyebilir miyim?

BitTorrent azaltma değil’Endişelenecek tek şey. Bazı İSS'ler de tamamen yasal akış hizmetlerini hedeflemeye başladı. Örneğin, belirli indirme sınırlarının üzerine çıkarsanız ISS'nizi Netflix'i kısıtlıyor bulabilirsiniz. Ama bunu nasıl tespit edebilirsin?

Fast.com sonuçlarında Netflix hız testi

Bunun için Netflix'in Fast.com'da sunucularıyla bağlantı kalitenizi gösteren hız testi vardır. Sonuçları normal hız testinizdeki sonuçlarla karşılaştırabilir ve’şikayet edecek bir şey var.

Haziran 2019'da ABD'nin Netflix İSS lider tablosu

Ne’Netflix, dünyadaki farklı sağlayıcıların ortalama hızlarını gösteren ISS Hız Endeksini yayınladı. Haziran 2019 itibarıyla ABD'deki en hızlı İSS, 4,45 Mbps ile Verizon - FiOS, AT&T - DSL bir yaya 3,03 Mbps yönetti.

Her zaman olduğu gibi, kasıtlı azaltma olmayabilir, ancak sayılarınız önemli ölçüde düşükse,’ISS'nizin Netflix bağlantınızı hedeflemesi için iyi bir şans.

ISS'nin bir VPN ile bağlantınızı kısıtlamasını nasıl önleyebilirsiniz?

Seni düşünüp düşünmediğin’P2P veya Netflix kısıtlaması çekiyorsanız, yanıt vermenin bazı yolları vardır. o’Açık ağın güzelliği, sürdüğü sürece: insanlar sürekli olarak şirketlerin bant genişliğini kapatmasını önlemek için savaşıyorlar ve çok başarılı bir şekilde yapıyorlar.

Ancak, herhangi bir şey yapmadan önce bazı resmi kanalları keşfedin. Daha önce söylediğimizi hatırlayın - internet kısma değil’t kesinlikle yasal. Eğer sen’kapsamlı bir azaltma testi yaptınız ve’Sağlam kanıt aldınız, ISS'nize söyleyin ve şikayet edin. Muhtemelen geri çekilecekler, yanlış yapmayı kabul ettiklerini varsayarak.

Ayrıca, Sanal Özel Ağ (VPN) kullanarak ISS azaltmayı önleyebilirsiniz. VPN'ler, ISS azaltmayı durdurmak için harika bir çözümdür çünkü İSS'lerin veri paketlerini hesabınıza bağlamasını çok zorlaştırıyorlar. Bu nedenle, teoride, hız sınırlamaları olmadan P2P, YouTube veya Netflix'i istediğiniz kadar kullanmak için iyi bir VPN kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, tüm VPN'ler etkili değildir, bu nedenle işi yapma eğiliminde olan birkaç öne çıkmaya yardımcı olur..

ISS azaltmayı önlemek için en iyi 5 VPN

Bu VPN'ler popüler kısma önleme araçlarıdır. İyi kullanıcı arayüzlerine, geniş bir protokol yelpazesine, anonimlik (üçüncü taraf veri sızıntısı yok), dünya çapında çok sayıda sunucuya ve tüm büyük cihazlar için desteğe sahip olma eğilimindedirler..

1. NordVPN

NordVPN servis logosu NordVPN'i ziyaret edin

Veri saklama yasaları olmayan bir ülke olan Panama'da kayıtlı NordVPN, IP sızıntılarına karşı neredeyse bağışık olan ve güvenlik ve güvenilirliği ile ünlü bir sistem yarattı.

2. ExpressVPN

ExpressVPN servis logosu ExpressVPN'i ziyaret edin

Güneş Sistemi'ndeki en hızlı VPN hizmetlerinden biri olan ExpressVPN, mükemmel güvenliği ve kayıt tutmama politikasıyla da bilinir. Bu sağlayıcıda IP veya DNS sızıntısı yok ve Çin'de bile çalışıyor.

3. CyberGhost

CyberGhost hizmet logosu CyberGhost'u ziyaret edin

CyberGhost, çoklu platform kullanımı konusunda uzmanlaşmış bir Rumen VPN'dir, böylece tabletler, dizüstü bilgisayarlar veya akıllı telefonlar arasında ve ötesinde kolayca gerebilirsiniz. Geniş bir sunucu portföyü ve 45 günlük para iade garantisi denemesi, iki kat cazip.

4. Ivacy VPN

Ivacy VPN servis logosu Ivacy VPN'i ziyaret edin

Bu VPN, muhtemelen tüm premium hizmetler arasında en iyi kovalama oranına sahiptir. Ivacy VPN günlük tutmuyor, yüksek hız sağlıyor ve bir günlük ücretsiz deneme süresine sahip..

5. Surfshark VPN

Surfshark VPN hizmet logosu Surfshark VPN'i ziyaret edin

Britanya Virjin Adaları'na kayıtlı olan bu hizmet, kayıt tutmama politikası, sızıntı yok ve mükemmel performans ile geliyor. Ancak en önemlisi - Surfshark VPN, hesap başına sınırsız sayıda eşzamanlı bağlantıya izin verir.

Sonuç olarak

Kısıtlama, maalesef, dünya çapındaki web kullanıcıları için hayatın bir gerçeği haline geliyor. Netflix'teki TV dizilerinden ve Hulu'daki filmlerden YouTube'daki çocuk videolarına, ayrıca ESPN ve torrentlerde canlı sporlara kadar daraltma, çevrimiçi dünyanın çoğunu mahvedebilir’s eğlence kaynakları.

Don’Bunun olmasına izin vermeyin. Kısma testleri yapın ve ISS'nizin bağlantınızı kısaltıp azaltmadığını nasıl anlayacağınız konusunda kendinizi eğitin ve iyi bir VPN'e yatırım yapın. Don’t Kazanılmış menfaatlerin eğlencenizi sınırlamasına izin verin. ISS azaltmayı durdurmak için hemen harekete geçin.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 58