Môže vám VPN pomôcť obísť sieťovú neutralitu?


Neutralita siete zabezpečila, že každý poskytovateľ internetových služieb (ISP) zaobchádzal so všetkými údajmi online rovnako. Po zrušení dohody FTC v roku 2018 sa však v USA všetko zmenilo. To znamenalo, že menšie podniky, začínajúce podniky a používatelia sa mohli ocitnúť v pomalom jazdnom pruhu, zatiaľ čo veľké spoločnosti využívali všetky príležitosti prostredníctvom “platená prioritizácia.”

Väčšina online komunity protestovala, že internet by nemal zostať bez cenzúry a poskytovatelia internetových služieb museli byť zastavení v obmedzovaní rýchlosti internetu. Smrť neutrality siete však tiež podnietila vznik VPN (napríklad NordVPN), ktoré umožňujú používateľom a menším podnikom obísť neutralitu siete..

Vaše doterajšie online skúsenosti môžu úplne závisieť od toho, v ktorom štáte žijete. Dobrou správou je, že sieť VPN vám umožňuje chrániť vašu identitu prepínaním vašej prevádzky cez server v inej krajine mimo predpisov vo vašom štáte..

Čo je to neutralita siete?

V živote existujú vždy dve strany a neutrálnosť siete sa nijako nelíši. Boj medzi spotrebiteľmi a ich poskytovateľmi internetových služieb je trochu komplikovanejší, ako si mnohí uvedomujú. Pozitívne je, že neutralita siete ponúka úplnú slobodu prejavu, keď koncový používateľ rozhodne, ku ktorému blogu, webovej stránke alebo streamovacej službe môžu mať prístup..

Internet, ktorý sme všetci vyrastali, poskytuje občanom na celom svete rovnakú digitálnu príležitosť. Rovnaké podmienky, v ktorých sa všetko dodáva tak rýchlo, ako to umožňuje vaše pripojenie k internetu. Stručne povedané, neutralita siete zastavuje zavádzanie rýchlych internetových pruhov a zabraňuje poskytovateľom internetových služieb nabíjať tvorcov obsahu za vyššiu šírku pásma. Bez nich by poskytovatelia internetových služieb mohli predávať vaše údaje prehliadania aj marketingovým spoločnostiam.

Poskytovatelia internetových služieb však budú tvrdiť, že nie sú zlí. Naša neukojiteľná túžba po streamovaní videa s veľkou šírkou pásma a veľkom sťahovaní znamená, že si to nezaslúžia’Nemám zdroje na inováciu. Keby mali možnosť účtovať veľkým piatim technologickým spoločnostiam poplatky za služby náročné na zdroje, mohli by investovať do vykonávania zlepšení, ktoré by zlepšili naše online skúsenosti. domnelo.

Poskytovatelia internetových služieb tiež tvrdia, že by im to umožnilo lepšie strážiť internet. Mohli by zabrániť tomu, aby sa obsah pre dospelých dostal do nesprávnych rúk a odstránil nelegálne zdieľanie súborov typu peer-to-peer. V konečnom dôsledku bude váš postoj k neutrality siete závisieť od toho, či ste radi, že máte necenzurovaný internet pre globálnu komunitu, a súhlasíte s tým, že sloboda prejavu má pozitíva a negatíva..

Použitie VPN na obídenie zneužívania neutrality siete

Môže VPN prekonať neutralitu siete? Odpoveď je áno, ale musíte si uvedomiť niekoľko vecí, pred slepým výberom služby VPN pre vás alebo vaše podnikanie v tomto prebiehajúcom boji medzi vami a poskytovateľom internetových služieb..

Hra mačiek a myší začína okamihom, keď sieť VPN šifruje a maskuje vašu internetovú aktivitu, aby bránila vášmu poskytovateľovi internetu vidieť, čo robíte.

Aj keď kódovanie vašich údajov zaslepuje poskytovateľa internetových služieb od monitorovania vašej online aktivity, mohli by zistiť, či sa opakovane pripájate k serveru VPN. Mnoho firiem však poskytuje svojim vzdialeným pracovníkom VPN na bezpečnostné účely. Poskytovateľ internetových služieb musí byť schopný dokázať, že sa úmyselne vyhýbate opatreniam, ktoré zaviedli, skôr ako môžu konať zodpovedajúcim spôsobom.

Niektoré siete VPN sú lepšie ako iné. Pred výberom siete VPN sa musíte ubezpečiť, že vášmu poskytovateľovi internetových služieb nedá žiadne stopy. Skontrolujte, či existujú prísne zásady bez protokolov a ochrana pred únikom. Ak vážne uvažujete o používaní VPN, aby ste sa vyhli neutralite siete, musíte tiež zabezpečiť silné šifrovacie a pokročilé funkcie zabezpečenia..

Služby ako NordVPN alebo ExpressVPN spĺňajú všetky tieto požiadavky a ďalšie.

NordVPN Hodnotenie NordVPN VPNpro: 9,6/10

Môžu poskytovatelia internetových služieb obmedziť prenos VPN?

Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených pravidiel a vyberiete si poskytovateľa VPN starostlivo, môžete zastaviť poskytovateľa internetových služieb v obmedzovaní vášho pripojenia VPN. Váš poskytovateľ internetových služieb uvidí iba pripojenie k serveru VPN.

Ak si vyberiete nesprávneho poskytovateľa, váš poskytovateľ internetových služieb môže čoskoro zistiť, že sa pripájate cez VPN a automaticky aktivuje proces škrtenia, kým ho znova nevypnete. Je pravdepodobné, že bezplatné služby VPN a proxy sú jednoduchým výberom pre vášho poskytovateľa internetových služieb.

Našťastie existuje niekoľko užitočných online sprievodcov, ktorí vám pomôžu zastaviť škrtenie ISP navždy. Len nezabudnite urobiť svoj vlastný výskum a nezabudnite na zlaté pravidlo, že ak kupujete lacné, pravdepodobne vám nakoniec zaplatíme dvakrát.

Žijem v krajine bez neutrality siete. Potrebujem stále sieť VPN?

Spôsob, akým ostatné krajiny riešia neutralitu siete mimo USA, sa v jednotlivých regiónoch výrazne líši. Krajiny bez neutrality siete, ako je Rusko a Čína, sú často obviňované z používania praktík zameraných proti spotrebiteľom. Populárna taktika spočíva v poskytovaní bezplatnej premávky na vybrané webové stránky s drahšími dátovými plánmi.

Našťastie sme sa vzdialili od naznačovania, že VPN používajú iba zločinci a ľudia, ktorí majú niečo, čo sa skrýva. Realita je taká, že bez ohľadu na to, či máte v mieste bydliska neutrálnosť siete, VPN môže poskytovať väčšiu ochranu a slobodu online.

Zvyšuje sa povedomie o ochrane našich osobných údajov a súkromia online. Nastavením súkromného účtu Facebook, vymazaním súborov cookie každý deň alebo použitím prehliadača v režime inkognito už tento používateľ neprestáva rezať. Ale ty nie’nemusíte strácať anonymitu pri každom pripojení na internet.

Už vieme, že mnoho poskytovateľov internetových služieb zostavuje denníky prehľadávania od svojich používateľov a predáva ich reklamným spoločnostiam. to’vaše údaje, ktoré inzerentom umožňujú prispôsobiť ich obsah priamo celým regiónom. Sieť VPN môže vylepšiť a chrániť vaše online prostredie.

Náš čoraz digitálnejší svet strháva geografické bariéry a obmedzenia, ktoré určujú, čo môžete čítať, prezerať a počuť. V čase, keď technológia spája globálnu komunitu a podporuje bezproblémovú spoluprácu, prečo by niekto chcel dať späť steny obmedzení späť?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 46