Prehľad služby Google Cloud VPN


Je ťažké poprieť, že spoločnosť Google sa od začiatku prepuknutia na scénu v posledných fázach 20. storočia značne rozrástla. Koniec koncov, z toho, že sa stal iba vyhľadávacím nástrojom, ponúka popri jednom zo svetovo rozšírených služieb a produktov, ako sú YouTube a Google Mail.’najobľúbenejšie mobilné operačné systémy vo forme systému Android. Tak to’je bezpečné povedať, že Google’s výrobky vzali svet búrkou v posledných niekoľkých desaťročiach.

Po zavedení platformy Google Cloud Platform v roku 2008 začal technický gigant poskytovať kolekciu svojich výpočtových zdrojov - sprístupnil ich ako verejný cloud, ktorý by mohla široká verejnosť plne využiť. Do roku 2017 spoločnosť Google dosiahla 22 zón a 8 spravodajských oblastí dostupné, čo rozšírilo pôvodnú ponuku 18 zón v 6 regiónoch. Patria sem Oregon, Iowa, Belgicko, Taiwan, Tokio a Južná Karolína.

Jednou z najobľúbenejších služieb poskytovaných platformou Google Cloud Platform je bezpochyby služba Google Cloud VPN - umožňuje vám pripojiť sieť vo vašom areáli k vašej sieti Virtual Cloud Cloud (VPC) Google Cloud Platform. Využíva to zabezpečené zariadenie Protokol tunelovania protokolu IPsec VPN ktorý šifruje prenos medzi dvoma sieťami pomocou jednej brány, potom ju dešifruje druhá brána VPN.

V nasledujúcom článku sme’Hlbšie sa pozriem na to, o čom všade je Google Cloud VPN a ako môže pomôcť zaistiť súkromné ​​siete a všetky údaje, ktoré sa prenášajú po sieti. Takže, bez ďalších okolkov, nechaj’je k tomu!

Čo je to Google Cloud VPN a čo robí?

Predtým, ako sa dostaneme k tomu, ako Google Cloud VPN funguje, by bolo vhodné vysvetliť, čo je prvé, nie ?! Je to v podstate služba, ktorá vám umožňuje prepojiť existujúcu infraštruktúru s často používanou platformou Google Cloud Platform, inak známou ako GCP..

Vďaka rovnakej infraštruktúre, ktorá sa používa pre produkty koncových používateľov vrátane služieb YouTube a Vyhľadávanie Google, prešla platforma Google Cloud Platform z sily na silu v tom, že umožňuje jej užívateľskej základni využívať viac ako 50 služieb. Netýka sa to iba siete Google Cloud VPN, ale zahŕňa aj také veci ako Nástroje na ukladanie a databázy, vytváranie sietí a identity, správu a vývojárov, a ešte oveľa viac.

Každá funkcia platformy Google Cloud Platform sa môže používať jednotlivo alebo dokonca v kombinácii. Ak teda’Ak chcete využívať službu Google Cloud VPN v spojení s ďalšou zo služieb, máte možnosť urobiť presne to, ak si to želáte..

Teraz, keď ste’dozvedeli sme sa niečo o službe Google Cloud VPN a službe, ktorú vám dokáže poskytnúť’je čas, aby ste zistili, ako presne to funguje a ako môže pomôcť zabezpečiť vaše údaje, ktoré sa prenášajú prostredníctvom vašej siete. Tu’všetko, čo potrebujete vedieť.

Ako funguje Google Cloud VPN?

Ak ty’Ak chcete využívať službu Google Cloud VPN, potom je potrebné vedieť vopred niekoľko vecí. Z tohto hľadiska bude nasledujúca časť obsahovať všetky základné informácie, ktoré vám umožnia hlbšie porozumieť tomu, čo Google Cloud VPN dokáže, keď máte všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať.

Po registrácii do platformy Google Cloud Platform budete mať možnosť plne využívať všetky zdroje dostupné prostredníctvom služby. VPN Google Cloud VPN je, samozrejme, iba jednou z dostupných služieb - umožňuje vám pripojiť súkromnú sieť na mieste k zabezpečeným zdrojom na neuveriteľne výkonnej a zabezpečenej platforme Google Cloud Platform..

Prevádzka nad IPsec pripojenie pomocou zdieľaného handshake (buď IKEv1 alebo IKEv2), Služba Google Cloud VPN podporuje statické aj dynamické trasy, ak používate cloudový smerovač. Dôležité však je pamätať na to, že VPN v službe Google Cloud VPN je iba pre pripojenia VPN smerovač k smerovaču, a nie spojenia medzi klientmi. Toto by ste urobili, keby ste sa pripájali pomocou zariadenia, ako je počítač alebo tablet.

Celý proces nastavenia by mal byť relatívne jednoduchý a jednoduchý pre každého, kto je odborníkom v oblasti nastavenia pripojenia VPN. Ak chcete veci uviesť do prevádzky, budete musieť prejsť nastaveniami vo webovom rozhraní platformy Google Cloud Platform. Keď to presne urobíte, budete môcť prepojiť svoju existujúcu infraštruktúru s bezpečnou platformou Google Cloud prostredníctvom internetu - pričom môžete plne využívať výhody overeného a šifrovaného pripojenia, vďaka ktorému budú vaše osobné údaje a údaje stále v bezpečí..

Nezabudnite však, že zatiaľ čo sieť VPN medzi jednotlivými webmi je podporovaná pomocou SLA s 99% dostupnosťou služieb, budete potrebovať vyhradenú fyzickú alebo virtuálnu bránu VPN na strane klienta. Nezabudnite to pamätať na to skôr, ako sa pokúsite nastaviť všetko.

Záverečné myšlienky

Takže tu to máte! Týmto sa uzatvára náš úplný prehľad o službe Google Cloud VPN! to’Je jasné, že vám umožňuje zabezpečiť vašu súkromnú sieť šifrovaným pripojením, a to všetko pri zabezpečení toho, aby všetky údaje prenášané sieťou boli chránené a mimo dosahu zvedavých očí..

Je to vynikajúca voľba pre spoločnosti, ktoré sa snažia zabrániť neoprávnenému prístupu k ich údajom, a umožňuje vám využívať výhody vašich zdrojov platformy Google Cloud Platform (GCP) ich pripojením k vašej súkromnej sieti prostredníctvom VPN (Virtual Private Network) Čo je to VPN?.

Celkovo vzaté, to’Je dôležité pamätať na to, že musíte urobiť všetko, čo je v vašich silách, aby boli vaše osobné informácie chránené v digitálnom veku. Koniec koncov, po celom svete sa neustále zvyšuje počet počítačových útokov. Ak neprijmete potrebné opatrenia, môžete sa stať obeťou sami. Našťastie je VPN dokonalým riešením, pretože nielen chráni vaše údaje, ale tiež šifruje váš webový prenos a umožňuje vám tiež vychutnať si bezpečné a anonymné prehliadanie..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − = 76