Najlepšie rozšírenia prehliadača Google Chrome pre zabezpečenie


Google Chrome je veľmi populárny webový prehliadač, ale je to’nie je nevyhnutne najbezpečnejšia aplikácia na prehliadanie webu. Pokiaľ optimalizujete svoju inštaláciu prehliadača Google Chrome pomocou správnych rozšírení zabezpečenia.

Prehliadač Chrome bol spájaný s chybami zabezpečenia, ako sú neoprávnené spustenie kódu a škodlivý softvér, ktoré môžu sledovať aktivitu používateľov. Existuje tiež veľa nebezpečenstiev, ktoré sa týkajú bežných používateľov webu, od phishingu po škodlivé webové stránky.

Dôsledky neoptimalizácie bezpečnosti môžu byť vážne - počítačové únosy, strata údajov a dohľad môžu spôsobiť finančné straty alebo emocionálny stres. Tak prečo nevylepšiť prehľadávač najlepšími bezpečnostnými aplikáciami v okolí?

Teraz je vynikajúci čas začať zvyšovať bezpečnosť prehliadača Google Chrome, takže tu je náš rýchly sprievodca najlepšími rozšíreniami zabezpečenia prehliadača Google Chrome..

1. Windows Defender

Program Windows Defender už pravdepodobne pozná väčšina čitateľov, čo je štandardná kontrola vírusov’je dodávaný s inštaláciou systému Windows. Menej ľudí si však uvedomuje, že existuje konkrétna aplikácia Defender pre použitie s prehliadačom Google Chrome alebo aká dôležitá môže byť prvá obranná línia..

Rozšírenie programu Defender umožňuje používateľom monitorovať prenos podozrivého škodlivého softvéru a tiež poskytuje nepretržitú ochranu pred škodlivými webovými stránkami. Ak kliknete na pochybný odkaz v e-maile, program Defender vás vráti späť a upozorní vás na možné hrozby.

Používa komplexnú databázu nebezpečných webových adries, ktoré’Je neustále aktualizovaný spoločnosťou Microsoft a má tendenciu byť uznávaný ako najlepší vo svojej triede.

 • Odkaz na stiahnutie: rozšírenie Windows Defender Chrome
 • Aktualizované: 17. júna 2019
 • Vývojár: Microsoft
 • Počet používateľov: 638 000

2. j2team bezpečnosť

Je to ďalší vynikajúci nástroj, ktorý sa má použiť pri obrane proti škodlivým webovým stránkam a stále sa vyskytujúcemu riziku phishingu. Zabezpečenie j2team je o niečo menej známe ako Microsoft Windows Defender, ale je to tak’je rovnako dobrým doplnkom vášho nastavenia prehliadača Google Chrome.

Rozšírenie poskytuje trvalú ochranu pred škodlivými webovými stránkami s možnosťou blokovania podozrivých webových stránok alebo škodlivého softvéru. Existuje niekoľko úhľadných funkcií, ako je detekcia a blokovanie skrytých “Páči sa mi to” tlačidiel (známych tiež ako klikanie), špeciálna ochrana pred zneužitím Facebooku Self-XSS na Facebooku a nástroje na ochranu pred zraniteľnosťou Blogspotu.

J2team Security, vyvinutý mozgom za Facebook Protector, je skvelou voľbou pre fanúšikov sociálnych médií.

 • Odkaz na stiahnutie: j2team Security
 • Aktualizované: 18. júna 2019
 • Vývojár: Juno Okyo
 • Počet používateľov: 192 000

3. Duchovia

Ak chcete minimalizovať riziko škodlivého softvéru a vo všeobecnosti si zachovať plynulé prehliadanie, je nevyhnutné mať solídny blokovač reklám, a to’presne to, čo Duch ponúka.

Navrhnuté na vytvorenie webu “čistejšie, rýchlejšie a múdrejší,” Duchovia používajú technológiu zvanú “inteligentné blokovanie” maximalizovať rýchlosť načítania. Používateľom tiež umožňuje prispôsobiť si to, čo vidia, a preto je oveľa flexibilnejší ako staré blokátory.

Ghostery navyše obsahuje mechanizmy na sledovanie, ktoré zaisťujú, že prehliadanie zostane čo najviac anonymné. Tak to’s viac ako len blokovanie reklám. to’je všestranný nástroj na ochranu osobných údajov, ktorý je dokonale prispôsobený potrebám používateľov prehliadača Chrome.

V roku 2017 spoločnosť kúpila nemecký vývojár Cliqz, ktorý sa zaviazal ponechať Ghostery ako samostatnú aplikáciu. Užívatelia preto nie’Na tomto skóre sa nemusím báť.

 • Odkaz na stiahnutie: Ghostery
 • Aktualizované: 8. júna 2019
 • Vývojár: Cliqz
 • Používatelia: 2,7 milióna

4. Fair Adblocker

Ako obvykle, Duchovia nie sú’t jediná možnosť v poli zabezpečenia prehliadača Google Chrome. Existuje veľa alternatívnych blokátorov reklamy, ktoré vykonávajú podobné úlohy - niekedy rovnako efektívne. Fair Adblocker je jedným z týchto konkurentov a má niekoľko funkcií, vďaka ktorým je skutočnou alternatívou duchov.

Ako ty’d) od blokovania reklám na vysokej úrovni je Fair Adblocker navrhnutý tak, aby zachytával automaticky otvárané okná a škodlivé webové stránky skôr, ako zasahujú do vášho prehliadania webu. Zahŕňa tiež funkcie sledovania, prispieva k osobnému súkromiu a funguje veľmi dobre pri zastavení dráždivých videí z automatických hier. Ak teda’obávam sa, že videá vtrhnú do života v nepríjemných chvíľach’je užitočný nástroj na použitie.

Rozdiel je slovo “fér.” Blokátory reklám sú medzi tvorcami obsahu kontroverzné, pretože môžu brániť reklamným kanálom. Spoločnosť Fair Adblocker vyzýva používateľov, aby povolili prechod určitým formám reklamného obsahu, aby podporili legitímnych tvorcov. Ale to’je neuveriteľne prísne, keď sa zaoberáte nečestnými reklamami a škodlivými webmi.

Rozšírenie spravuje skupina s názvom Stands, ktorá má jasné zásady ochrany osobných údajov a má tendenciu byť pomerne dobre považovaná online..

 • Odkaz na stiahnutie: Fair Adblocker
 • Aktualizované: 1. júna 2019
 • Vývojár: Stands
 • Používatelia: 2,7 milióna

5. LastPass - Password Manager

Zabezpečenie heslom nezabúda bez ohľadu na to, čo používatelia prehliadača uprednostňujú. A to’Je to obzvlášť dôležité pri používaní prehliadača Google Chrome so zapnutými automatickými funkciami. Aj s vynikajúcou ochranou šifrovania a ochranou pred škodlivým softvérom môžu hackeri vyčarovať heslá alebo získať prístup k únikovým údajom. Rozšírenia na ukladanie a pravidelnú zmenu hesiel majú preto veľký zmysel.

LastPass je zvyčajne považovaný za lídra na trhu, pokiaľ ide o správu hesiel. Jeho rozšírenie pre Chrome je úplne zadarmo a vyhovuje spoločnosti’s obvyklým vysokým štandardom. Používatelia si jednoducho musia pamätať hlavné heslo a program LastPass urobí všetko ostatné.

Heslá nie sú’• jediné veci, ktoré je možné zabezpečiť a spravovať. LastPass tiež umožňuje používateľom pridávať podrobnosti o kreditných alebo debetných kartách, vďaka čomu je nakupovanie Amazonu oveľa bezpečnejšie. Môžete tiež pridať dokumenty za bránou LastPass, čo z nej robí praktickú alternatívu k ukladacím službám, ako je DropBox.

LastPass je populárna a všeobecne uznávaná karta, je americká tvorba, ktorú vyvinula spoločnosť LogMeIn. Ak ty’Znepokojuje ma to strata údajov alebo integrita účtu’je nevyhnutné rozšírenie.

 • Odkaz na stiahnutie: LastPass
 • Aktualizované: 7. júna 2019
 • Vývojár: LogMeIn
 • Užívatelia: 8,9 mil

6. Rozostrenie

Pri hodnotení rozšírení Google radi ako obvykle ponúkame aspoň dve alternatívy’Čo sa týka správcov hesiel, nič sa nelíši. Ak nie ste’Ak sa rozhodnete pre LastPass, Blur sa oplatí vyskúšať a môže tiež ponúknuť niekoľko funkcií, ktoré má zavedenejší manažér’t myslel pridať.

Vytvoril Abine.com, Blur je oveľa menej populárny, ale získava si reputáciu medzi ľuďmi, ktorí berú bezpečnosť vážne. Blur, navrhnutý tak, aby fungoval viac ako jednoduchý správca hesiel, berie vaše heslá a prevádza ich do šifrovaných formátov. Ľahko sa synchronizuje s rôznymi zariadeniami a pracuje veľmi rýchlo.

Kľúčovou inováciou je použitie šifrovania. Zatiaľ čo iní manažéri hesiel bezpečne ukladajú údaje a implementujú silné heslá, šifrovanie ponúka ďalšiu úroveň istoty. Teoreticky dokonca umožňuje používateľom uskutočňovať platby kreditnou kartou bez toho, aby odovzdali ich skutočný počet (zákazníci však za túto službu musia platiť).

Blur má navyše zabudované funkcie sledovania, ktoré pomáhajú minimalizovať riziko zachytenia údajov. Je to skutočne viac ako len správca hesiel pre záhradné odrody - a to’je skutočne inovatívnym rozšírením prehliadača Chrome.

 • Odkaz na stiahnutie: Blur
 • Aktualizované: 4. júna 2019
 • Vývojár: Abine.com
 • Počet používateľov: 192 000

7. HTTPS všade

Šifrovanie je bláznivý liek na bezpečnú úzkosť v prehliadači Chrome a nástroje ako HTTPS Everywhere sú ideálnym spôsobom, ako ho použiť..

HTTPS je bezpečná forma HTTP (jazyk, ktorý tvorí základ väčšiny webových stránok). Stránky HTTPS používajú bezpečnostné certifikáty SSL na potvrdenie, že sú bezpečné. Tieto stránky tiež používajú určitú formu šifrovania medzi servermi webových stránok a prehliadačmi, ktorým chýbajú stránky HTTP.

Vytvorené Nadáciou Electronic Frontier Foundation (EFF), HTTPS Everywhere prevádza weby, ktoré ešte nemali’• nezískal bezpečnostné certifikáty pre webové stránky HTTPS. Toto nie je’• iba otázka pridania webových stránok typu S. HTTP, ktoré sú notoricky citlivé na útoky škodlivého softvéru, a sú oveľa pravdepodobnejšie škodlivé. S nainštalovaným protokolom HTTPS všade ich môžu používatelia bezpečne prezerať.

 • Odkaz na stiahnutie: HTTPS Everywhere
 • Aktualizované: 4. júna 2019
 • Vývojár: EFF
 • Používatelia: 2,2 milióna

8. Zabezpečenie Avast online

Ochrana pred vírusmi by mala byť neustálym problémom, či už sa používatelia spoliehajú na prehliadač Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge. A pokiaľ ide o všestrannú ochranu pred vírusmi alebo škodlivým softvérom, len veľmi málo spoločností môže tvrdiť, že sú rešpektované ako Avast.

Rozšírenie Avast Online Security pre Chrome platí pre spoločnosť’s špičkové karanténne a vírusové neutralizačné techniky vo svete’najobľúbenejší prehliadač. Toto rozšírenie, ktoré je schopné analyzovať weby v reálnom čase, aby zistilo nebezpečné online ciele, vychádza z spätnej väzby od používateľov viac ako 400 miliónov ľudí. Tak to’je celkom komplexný.

 • Odkaz na stiahnutie: Avast Online Security
 • Aktualizované: 13. júna 2019
 • Vývojár: Avast
 • Používatelia: viac ako 10 miliónov

9. NordVPN pre Chrome

Virtuálne súkromné ​​siete (VPN) aplikujú silné šifrovanie na všetko, čo prechádza vašim internetovým pripojením, a spoločnosť NordVPN je na vrchole sveta VPN. Jeho rozšírenie Chrome je optimalizované pre použitie na webe a poskytuje rýchle rozšírenie, ktoré bude pri prehliadaní webu sotva badateľné.

Jediným kliknutím môžu používatelia skryť svoju IP adresu a použiť šifrovanie, zatiaľ čo jej nástroje CyberSec fungujú ako spoľahlivá bariéra proti malvéru. Ešte lepšie je, Nord’s WebRTC minimalizuje riziko úniku adries IP, čo obmedzuje nekvalitné VPN.

Používatelia sa musia prihlásiť, aby mohli využívať celú aplikáciu. Ak tak urobia, môžu nainštalovať program NordVPN’s rozšírením na 6 zariadeniach, vrátane notebookov a smartfónov. So zaručenou vysokou úrovňou bezpečnosti’s dobre stojí za investíciu.

 • Aktualizované: 17. júna 2019
 • Vývojár: NordVPN
 • Počet používateľov: 320 000

NordVPN NordVPN 9.5 / 10 Bezchybné postupy ochrany osobných údajov, pokročilé bezpečnostné funkcie a spoľahlivé možnosti geografického odblokovania robia z NordVPN nepochybného lídra v tomto odvetví. Bez ohľadu na vaše potreby ste sa touto sieťou VPN zaoberali - všetko od 3,49 dolárov mesačne.

 • Vynikajúca bezpečnosť
 • Skvelý zoznam serverov
 • Úžasné pre Netflix
 • Dobré pre torrentovanie
 • Veľmi jednoduché použitie
 • Dostupné ceny

10. umatrix

Ak skutočne chcete vybudovať bariéru medzi počítačom a širším webom, je nevyhnutná brána firewall. Nájdenie spoľahlivého firewallu Chrome je však zložité, aspoň kým sa neobjaví umatrix.

Umatrix je optimalizovaný pre používateľov prehliadača Chrome a dáva používateľom kontrolu. Po inštalácii sa môžu presne rozhodnúť, aký druh obsahu sa zobrazí. Rámy môžu byť blokované, skripty môžu byť zaseknuté a prílohy môžu byť úplne prehľadávané, aby sa zaistilo, že sa do vášho systému nedostanú absolútne žiadne nepoctivé aplikácie..

Existujú aj nástroje pre platformy sociálnych médií, ktoré vám umožňujú uzamknúť používanie Facebooku. Umatrix celkovo vylepšuje prehliadač Chrome.

 • Odkaz na stiahnutie: umatrix
 • Aktualizované: 9. mája 2019
 • Vývojár: Neznámy
 • Počet používateľov: 130 000

11. Sitejabber

Nech už navštívite akékoľvek stránky, iní tu už boli, a ich spätná väzba je nevyhnutným zdrojom bezpečnostných informácií. Ako však môžu používatelia prehliadača Chrome získať prístup k tomuto obrovskému množstvu informácií a zabrániť tomu, aby urobili rovnaké chyby ako ostatní používatelia v minulosti?

Vďaka prehliadaču Sitejabber môžu používatelia prehliadača Chrome využívať skúsenosti miliónov ďalších používateľov. Toto rozšírenie poskytuje hodnotenie takmer pre všetky komerčné stránky na webe, vrátane prakticky každého online obchodu, s ktorým sa môžete stretnúť. Ak boli používatelia podvádzaní alebo ak nájdu webové stránky, ktoré majú fušku na použitie, hodnotenie a hodnotenie to odzrkadlia, čo vám umožní jasne nasmerovať.

 • Odkaz na stiahnutie: Sitejabber
 • Aktualizované: 18. januára 2019
 • Vývojár: Sitejabber
 • Užívatelia: 1 800

12. Kliknite na&čistý

Niekedy má zmysel mať čistú digitálnu jar. Naša história prehliadania môže zločincom veľa povedať o tom, kto sme, a údaje, ktoré má prehliadač Chrome, môžu obsahovať cenné heslo alebo finančné údaje. Vypláchnutie archívov je preto nevyhnutné. Keď to urobíte, vyplatí sa používať nástroje, ktoré pristupujú ku každému kútiku aplikácie Chrome.

cvaknutie&Clean to robí. Obsahuje širokú škálu možností čistenia, vrátane webovej vyrovnávacej pamäte a histórie, ako aj sťahovania, dočasných súborov a súborov cookie. Má tiež funkciu prepláchnutia databáz SQL spolu s účinnými skenermi škodlivého softvéru a vymaže aj vašu históriu písania.

V zásade kliknite na tlačidlo OK&Aplikácia Clean sa dá pravidelne používať na čistenie údajov prehliadača Chrome, vďaka čomu je štíhlejšia, rýchlejšia a bezpečnejšia.

 • Odkaz na stiahnutie: Kliknite&čistý
 • Aktualizované: 21. júna 2019
 • Vývojár: Mixesoft
 • Používatelia: 2,7 milióna
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =