Soukromý přístup k internetu pro Netflix


Streamování vašeho oblíbeného obsahu je jedním z hlavních důvodů, proč lidé dnes používají VPN. A protože Netflix je nejoblíbenější platformou, která nabízí tisíce filmů a představení, možnost odblokování je nutností pro každou prémiovou službu VPN. V tomto článku jsme’Pokusím se zjistit, jestli’Je možné použít privátní internetový přístup pro Netflix.

Problém s Netflixem je v tom, že musíte být v zemi, jejíž knihovnu chcete streamovat. To znamená, že když’Na dovolené ztratíte přístup k jednomu z největších výběrů obsahu na světě v americké knihovně Netflix. A zatímco odblokování by mělo být možné pomocí VPN, Netflix udělal, co může, aby své poklady geo blokoval. V loňském roce se dokonce podařilo EU vyhnout’s pokusem zrušit zákaz.

Jak se tedy v této oblasti daří PIA (soukromý přístup k internetu)? Zůstaňte s námi několik minut, abyste to zjistili.

Polní testování PIA Netflix

Zkoušeli jsme z Evropy se základní rychlostí 250 Mb / s pomocí Fast.com, který jsme také používali ke kontrole nominální rychlosti v každé zemi se zapnutou sítí VPN. Naše nastavení přehrávání bylo nastaveno na Vysoký.

Na webu Netflix jsou doporučené rychlosti stahování následující:

  • 3 Mbps - pro kvalitu SD
  • 5 Mbps - pro kvalitu HD
  • 25 Mb / s - pro kvalitu Ultra HD (4K)

Tady’s seznam míst, která jsme testovali pomocí VPN VPN s přístupem na internet:

  • USA, východní a západní pobřeží
  • Kanada, Montreal
  • Austrálie, Melbourne
  • Japonsko, Tokio
  • Velká Británie, Southampton
  • Nizozemí
  • Německo, Berlín

PIA dokázala odblokovat Netflix a streamovat v HD s odpovídající dobou načítání ve všech zemích s výjimkou Austrálie, Japonska a Německa. Přestože jsou výsledky velmi dobré, japonskou verzi jsme opravdu chyběli, protože má největší knihovnu Netflix na světě. Níže je uvedena případová studie každého místa.

PIA pro Netflix v USA

USA, New York, 64 Mbps

Soukromý přístup na internet Výsledky rychlého testu Netflix v USA, New Yorku

Východní kabátový server nám dal velmi solidních 64 Mbps, ale západní pobřeží paradoxně zvládlo ještě více, přestože od nás byly tisíce mil daleko. To znamená, že sledování UHD (4K) a načítání obsahu za pár sekund nebo méně by mělo být snadno možné.

pia netflix tresták

PIA pro Netflix mimo USA

Kanada, Montreal, 9 Mbps

Soukromý přístup k internetu Netflix Canada speed test

Pohybující se na sever vedl k rychlosti na jih - my jsme byli ponecháni na okraji Montrealu s 10 Mbps, což naštěstí stačilo pro streamování v HD. Přehlídka’Časy načítání a přeskakování trvalo déle než v USA, ale ne dost dlouho, aby nás dráždily.

Austrálie, Sydney, 13 Mb / s

Netflix Austrálie rychlostní test

Plavání do Austrálie znamenalo utopit naše naděje na přístup k Netflixu. Pokud bude někdy k dispozici prostřednictvím serverů soukromého přístupu k internetu, uvědomte si, že rychlosti se mohou v jednotlivých lokalitách výrazně lišit. V našem případě Melbourne dal pouze 7 Mbps - téměř dvakrát pomaleji než Sydney a nebezpečně blízko minimálních 5 Mbps potřebných pro HD.

Japonsko, Tokio, 15 Mb / s

Netflix Japonsko rychlostní test

Když jsme se snažili zanechat své vzpomínky, přestěhovali jsme se do Japonska. Nejprve nás to vyděsilo, protože čísla testů rychlosti kolísaly kolem 3 Mbps, ale naše emoce se změnily ze strachu na radost, když se pomalu plazily až 15 Mbps. Je smutné, že jsme ukončili tuto emocionální horskou dráhu v kyselé notě s naším přístupem k největší popřené knihovně Netflix.

Velká Británie, Southampton, 13 Mb / s

Rychlostní test UK Netflix

Po našich neúspěchech v Asii a Oceánii jsme se přesunuli zpět do Evropy a doufali jsme, že se to vyrovná. Začali jsme ve Velké Británii s hrozivým výsledkem rychlosti testu 3,4 Mbps. I když se později změnil na 13 Mbps’je stále neomluvitelně nízká. Naštěstí PIA odblokovala Netflix ve Velké Británii. Proudu jsme hladce streamovali, časy načítání nepřekročily několik sekund.

Nizozemsko, 90 Mbps

PIA Netflix test rychlosti Nizozemsko

Nizozemsko nás pozdravilo náhlým výbuchem rychlosti. Podařilo se nám získat přístup k Netflixu, který načítal a přeskakoval části show hladce. S PIA’s Nizozemsko server jediné, co potřebujete, je popcorn.

Německo, Berlín, 86 Mbps

PIA Německo test rychlosti pro Netflix

Německý server držel pedál na kov s 86 Mbps, což je třikrát rychlejší než rychlost potřebná pro streamování UHD (4K). Netflix bohužel zůstal zablokován jako účet Facebook s falešným jménem.

Jak používat soukromý přístup k internetu pro Netflix?

Použití PIA pro Netflix je kus košíčky. Po nastavení účtu Netflix a výběru preferované polohy (pravděpodobně USA) musíte v PIA provést totéž.’s klientem.

PIA vpn se připojil k dánskému serveruNabídka výběru serveru pia

Vidíte tu šipku poblíž mapy světa? Že’s kde musíte kliknout pro otevření abecedního seznamu dostupných zemí. Teď ty’sami přejděte dolů do USA nebo je vyhledejte pomocí vyhledávacího panelu. Pokud máte potíže s připojením k serveru nebo zůstane Netflix zablokovaný, zkuste jiné město - některé země mají více než několik.

Zatímco připojení na počítači nebo mobilu je snadné, jiná zařízení mohou být trochu složitější, protože PIA ne’Nemám aplikace pro směrovače nebo chytré televizory. Lze je nakonfigurovat ručně podle pokynů na VPN’s webové stránky, ačkoli.

Závěr

Bylo by snadné říci, že soukromý přístup k internetu není pro Netflix dobrý, pokud by služba nebyla’t tak levné. jestli ty’Pokud trávíte většinu času v Severní Americe a Evropě, je to skvělá volba, pokud nepotřebujete exkluzivní obsah v Japonsku. Ale pokud ano’v Asii nebo Oceánii - rychlosti nemusí stačit pro streamování v HD nebo dokonce SD.

Další výzvou je nedostatek aplikací pro směrovače a chytré televizory, ale lze je ručně nakonfigurovat podle pokynů.

V neposlední řadě, skutečná cena PIA’Nízkými náklady je nedostatek podpory live chatu, což znamená, že při výskytu problému buďte připraveni hledat ve fórech a znalostních bázích.

jestli ty’Nejste si jisti, zda se chcete zavázat k PIA, zkuste to zdarma na týden a zjistěte, zda uvolní vaši preferovanou knihovnu Netflix a poskytuje dostatečnou rychlost pro streamování ve vysoké kvalitě.

Doporučené čtení:

Soukromý přístup k internetu pro Kodi

Soukromý přístup k internetu

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 22