Soukromý přístup k Internetu proxy


Proxy privátní přístup k internetu (PIA) jsou příjemnou funkcí nabízenou pouze některými VPN. A co víc, nejen to, že je zahrnuto v ceně VPN, chrání vaše soukromí mnohem lépe než ostatní “zdarma proxy” najdete na webu. Existuje však nějaký důvod k použití proxy pro přístup k internetu pro soukromí, když jste již koupili dobrou VPN, jako je PIA? Čtěte dál a zjistíte to.

Jak se liší proxy privátní přístup k Internetu od VPN?

Někteří z vás už slyšeli o serverech proxy a VPN, ale rozdíl mezi těmito dvěma není vždy okamžitě jasný. Pro začátečníky, oba směrují váš internetový provoz přes vzdálený server a účinně skrývají vaši skutečnou IP adresu. Ale to je (víceméně) tam, kde končí jejich podobnosti.

Zatímco proxy server lze nastavit tak, aby fungoval ve vašem prohlížeči, torrentování nebo streamování aplikace, na rozdíl od VPN nikdy proxy nepokrývá celé vaše připojení k internetu. A co víc, proxy ne’t nutně nabízejí jakoukoli úroveň šifrování, která obvykle závisí na vašem webu’znovu se připojuji k. Pokud web obsahuje platný certifikát TLS / SSL (v prohlížeči si všimnete symbolu zeleného zámku nebo zelené zóny)’s adresním řádku), bude váš provoz zabezpečen. Pokud ne, cokoli, co pošlete na server, například hesla nebo údaje o kreditní kartě, může zachytit kdokoli, kdo přijde mezi vaším prohlížečem a serverem, který vy’znovu kontaktovat.

Ti, kteří již PIA navštívili’s webem nebo si přečtěte naši recenzi PIA, možná si pamatujeme, že jejich proxy je tzv. proxy server SOCKS5. V podstatě to je’je základní HTTP proxy, který může směrovat webový provoz nejen prostřednictvím vašeho prohlížeče, ale také prostřednictvím jiného populárního softwaru, jako jsou torrent klienti nebo Netflix. Opět použití protokolu SOCKS nevypadá’neznamená, že pokrývá veškerý váš provoz. Tak Existuje nějaký důvod, proč byste měli používat proxy privátní přístup k internetu namísto VPN?

Kdy byste měli použít proxy PIA namísto VPN?

Proxy

Zatímco síť VPN šifruje veškerý provoz a nabízí mnohem více než jen skrytí vaší adresy IP, v určitých případech je použití serveru proxy výhodnější, zejména pokud’s proxy serveru SOCKS5.

Předně, Zabezpečení založené na VPN je za cenu. Všechno toto propracované šifrování nevyhnutelně vybírá svou daň z rychlosti připojení. A protože PIA’S rychlostmi jsou docela průměrné, určitě se vyskytnou případy, kdy budete jednoduše potřebovat větší šířku pásma. K tomu se pravděpodobně stane mimo USA nebo Evropu, kde má PIA méně serverů, což znamená, že se může přetížit několik serverů na jiných kontinentech. Zde může pomoci proxy server SOCKS5.

Proxy privátní přístup k internetu funguje rychleji než VPN, proto ji můžete použít, když potřebujete pouze chránit jednu konkrétní aplikaci - například prohlížeč nebo torrent. I když VPN je bezpečnější kvůli své všezahrnující povaze, proxy může být obzvláště dobrý, pokud se tak nestane’t mít nejlepší spojení a potřebu šetřit zdroje.

Od té doby PIA’s SOCKS5 proxy maskuje vaši IP, může stačit pro přístup k jinak geo-omezenému obsahu. A pokud vás NSA uvidí, jak streamujete House of Cards Season 6, pravděpodobně vás neoznačí jako osobu, která se chystá v dohledné budoucnosti narušit americké politické prostředí..

V neposlední řadě, možná jen budete chtít vstoupit do své země’s verze zpravodajských portálů a dalších webových stránek v zahraničí. Jak vtipné, jak to může zpočátku znít, vidění reklam z vaší domovské země, zatímco venku, je další funkce, kde stačí použít proxy. To by mohlo být důležité pro rodiče, kteří si to nedělají’Nechci si nechat ujít speciální vánoční nabídky nebo pro marketing, který musí sledovat soutěž.

Konfigurace proxy serveru soukromého přístupu k internetu

jestli ty’jste spokojeni s rychlostmi, které získáte pomocí privátní sítě Internet Access VPN’Pravděpodobně nemá smysl zkoušet proxy. Pokud však chcete tyto dva porovnat, jednoduše je nakonfigurujte pomocí níže uvedených pokynů.

Nejprve budete potřebovat nové uživatelské jméno a heslo, abyste mohli používat PIA’s SOCKS5 proxy. Lze jej snadno vygenerovat z ovládacího panelu klienta pomocí následujících kroků:

  1. Přihlaste se do ovládacího panelu klienta na privátní adreseternacac.com
  2. Najít Vygenerujte heslo PPTP / L2TP / SOCKS5 sekce
  3. Klikněte na ikonu Generovat heslo knoflík
  4. Vaše Generované heslo a Uživatelské jméno začínání s “X” se zobrazí
  5. Jít do proxy-nl.privateinternetaccess.com:1080 a připojte se k proxy serveru PIA

Poznámka: Vytvořené uživatelské jméno a heslo by mělo být také použito přihlášení do PPTP a L2TP

Závěr

V podstatě, existují dva typy zákazníků soukromého přístupu k internetu. Ti, kteří vědí, proč potřebují proxy server SOCKS5, ho již pravděpodobně nainstalovali. Jiní se snad z tohoto článku něco naučili.

Na závěr, pokud je vaše rychlost připojení při používání PIA dostatečná, existuje’s nemá smysl konfigurovat server proxy. Ale Pokud potřebujete rychlejší časy načítání nebo chcete získat přístup k geoblokovanému obsahu v zahraničí, můžete to zkusit.

Máte více dotazů na PIA’s proxy vs VPN? Máte potíže s připojením ke službě? Zasažte nás v sekci komentářů níže a my’Rádi vám odpovím.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − = 13