Soukromý přístup k internetu se nepřipojuje


Problémy mohou nastat i s nejlepšími VPN a soukromý přístup k internetu (PIA) není výjimkou. Někdy vyhrála PIA’t připojit, takže uživatelé bez ochrany.

Zatímco většinu problémů s připojením PIA lze vyřešit, některé VPN jsou v některých zemích a u některých poskytovatelů internetových služeb lepší. Použití podobné VPN, například NordVPN, může být někdy nejjednodušší cestou.

Ale pokud ano’Pokud jste odhodláni vyřešit problém s připojením PIA, měli byste níže uvedená jednoduchá zástupná řešení začít s řešením problémů. Nechat’je vidět, jak to udělat.

Proč mají VPN někdy potíže s připojením?

Za prvé, to’Je důležité pochopit, proč by se VPN mohly snažit připojit. Existuje mnoho možných důvodů, a každý z nich (nebo více) by vám mohl zabránit v přihlášení. Zde jsou některé z nejčastějších problémů, které my’narazil jsem při používání VPN:

 1. Servery jsou dole
  V některých případech problém spočívá na serverech vašeho poskytovatele. Serverové banky jsou pravidelně udržovány v režimu offline kvůli údržbě a jejich různé rychlosti mohou snižovat jejich rychlost. V takovém případě by problém měl vyřešit přechod na jiný server.
 2. Porty
  Chcete-li se připojit k síti VPN, musí váš počítač projít jedním z mnoha portů - a ne všechny tyto jsou schopny zvládnout připojení VPN. To by mohl být problém.
 3. Protokoly
  VPN používají protokoly, které jsou jako nástroje k vytváření bezpečných tunelů mezi počítačem a webem. Tyto protokoly mohou někdy být v konfliktu s vaším internetovým připojením a přepínání mezi nimi může přinést výsledky (viz níže, jak to provést s PIA).
 4. Firewally
  Přestože by PIA měla pracovat s většinou firewallů, tyto bariéry mohou také způsobit konflikty. Pokud se soukromý přístup k Internetu stále odpojuje, může být nutné vypnout ochranu brány firewall.
 5. Antivirus
  Antivirové balíčky, které skenují odchozí data, mohou způsobit stejný druh problémů. To obvykle pouze zpomalí vaše připojení, ale může to být hlavní příčina připojení PIA také. VPN hlásí, že má dlouhodobé problémy s produkty od společnosti Kaspersky, takže pokud používáte jejich nástroje pro kontrolu virů, můžete mít smůlu.
 6. Příliš mnoho zařízení
  PIA umožňuje uživatelům připojit až 5 zařízení pomocí standardního balíčku. jestli ty’Přidal jsem příliš mnoho, mohlo by to přerušit vaše připojení. A pokud se dosažení limitu připojení stalo trvalým problémem, doporučujeme přepnout na Surfshark VPN, která nabízí neomezené simultánní připojení.
 7. Směrovače
  PIA má problémy se směrovači, které nemají’t funkce “děrování,” proto by také stálo za to obrátit se na výrobce routeru a zkontrolovat, zda se nejedná o problém s hardwarem. Další možností je výběr ExpressVPN, který je považován za nejlepší VPN pro jakýkoli router.

Nelze zastavit připojení? Přepněte se na NordVPN - službu s nejspolehlivější serverovou flotilou. Získejte NordVPN

Některé sítě VPN budou také provozovat omezení šířky pásma pro uživatele s těžkými daty. To však není’Měl to být problém s PIA, který říká, že nevynucuje žádné limity.

Soukromý přístup k internetu vyhrál’t connect: co dělat?

Pokud PIA vyhrál’t připojit, to’je čas na řešení problémů, a máte několik způsobů, jak to udělat. Žádná z nich není nijak zvlášť složitá a tam’Je to velká šance, že jeden z nich přinese řešení.

Změňte připojovací porty používané PIA

Jak je uvedeno výše, port, který používáte pro připojení k webu, může být důvodem, proč se soukromý přístup k internetu stále odpojuje. Tady’s jak změnit port během několika sekund:

 1. Ujisti se’zcela odpojen od PIA’s servery
 2. Načtěte klientskou aplikaci Private Internet Access
 3. Přejděte do nabídky Pokročilá nastavení
 4. Na pravé straně, vy’Uvidíte okno označené Spojení. Nastavení zde umožňuje změnit protokol a porty, které používáte

To’Je důležité zadat správné kombinace protokolů a portů. Některé kombinace, které můžete vyzkoušet, zahrnují:

 • Protokol UDP a porty: 9201, 8080 nebo 53
 • Protokol TCP a porty: 80, 110 nebo 443

Když vás’vstoupili jsme do některého z těchto komba, vstoupili do aplikace PIA a pokusili se připojit jako obvykle. Možná zjistíte, že vaše starosti s připojením PIA zmizely.

Zkuste ručně přiřadit nastavení DNS

Pokud se můžete přihlásit na servery PIA, ale můžete’Při procházení webu může být DNS důvodem, proč PIA zvítězila’t připojit. PIA vám umožňuje přiřadit informace DNS ručně, a obvykle se to týká problémů s webovým připojením:

 1. Odhlaste se ze sítě VPN
 2. Přejděte do nabídky nastavení a přepněte Ochrana proti úniku DNS možnost, takže ochrana je vypnutá. V této fázi nezapomeňte nastavení uložit
 3. Přejděte do nabídky Start systému Windows a zadejte “ncpa.cpl” do run boxu
 4. Vy’Nyní uvidím a Internetové připojenís box. Přejděte na nastavení ethernetového nebo wi-fi adaptéru
 5. Vydejte se na Vlastnosti nabídka adaptéru
 6. Vybrat “TCP / IP (v4)” jako váš protokol, a ujistěte se, že možnost Získat adresu IP automaticky je označen
 7. Do pole hlavního serveru DNS zadejte “209,22,18,222”
 8. Pro alternativní DNS zadejte “209,222,18,218”
 9. Nyní přejděte na kartu vlastností vašeho adaptéru TAP (který se nachází také v síťových vlastnostech)
 10. Vyberte TCP / IP (v4) jako výše a zadejte stejné informace o DNS
 11. Zavřete aplikaci a restartujte systém. Když načtete PIA a prohlížeč, možná zjistíte, že vaše problémy s připojením byly vyřešeny

Přepněte do aplikace OpenVPN

OpenVPN je výchozí protokol používaný PIA, ale můžete se také připojit k síti pomocí jedné z open-source aplikací OpenVPN. Pokud zjistíte, že se soukromý přístup k internetu nepřipojuje, je to’Stojí za to vyzkoušet OpenVPN.

 1. Vydejte se na web OpenVPN a stáhněte si instalační program OpenVPN
 2. Otevřete archiv OpenVPN kliknutím pravým tlačítkem a výběrem Spustit jako administrátor
 3. Po dokončení instalace stáhněte konfigurační soubory PIA OpenVPN
 4. Rozbalte archiv do složky OpenVPN Config
 5. Otevřete aplikaci OpenVPN, vyberte server a zadejte přihlašovací údaje uživatele PIA

Vyřešte spojení s PIA a užijte si naprostou bezpečnost

PIA je elitní VPN a měla by fungovat s téměř jakýmkoli nastavením, včetně zařízení Mac, Android a iOS - stejně jako se systémem Windows. Zde uvedená zástupná řešení mohou často poskytnout řešení, ale pokud k tomu nedojde’Nepomůže, můžete zkusit kontaktovat tým podpory PIA.

Bohužel PIA stále ne’Nenechávám živý chat, nemluvě o tom’s pracovní 24/7. Vzhledem k tomu, že častěji než nezískání pomoci se ukáže být plodnější než pokusit se přijít na to, co děláte sami, doporučujeme přemýšlet o VPN, která má skvělou podporu 24/7 živých chatů, tj. NordVPN.

Doporučené čtení:

Soukromý přístup k internetu

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − = 25