Bezpečná kontrola pomocí hesla

Password safe je open-source řešení pro správu hesel, které má zjednodušit digitální život uživatelů. Používá výkonné uživatelské rozhraní, které poskytuje překvapivě širokou škálu řešení pro správu hesel, a umožňuje uživatelům spravovat svá hesla na bezpečné a stále se rozšiřující platformě. Password Safe, navržený renomovaným bezpečnostním technologem Bruce Schneierem, umožňuje uživatelům bezpečně a snadno vytvářet bezpečná a šifrovaná uživatelská hesla a spravovat je přístupným a snadno použitelným způsobem.


Celkově Password Safe poskytuje dobrý způsob, jak středně až pokročilým uživatelům spravovat svá hesla pomocí open source a bezplatného řešení. Uživatelé s menšími zkušenostmi budou mít z tohoto řešení méně využití, ale jsou stále vyzváni, aby si to prohlédli, pokud se chtějí učit.

Výhody a nevýhody

Stejně jako jakýkoli dobrý software pro správu hesel existuje celá řada výhod a nevýhod. Je k dispozici rozsáhlý seznam zabezpečení a dalších funkcí pro uživatele, kteří jsou dostatečně důvtipní na to, aby mohli využívat některé experimentální funkce a další open-source funkce dostupné prostřednictvím pluginů nebo rozhraní příkazového řádku..

Výhody:

  • Dobré pro technicky zdatné uživatele
  • Open-source
  • Snadné použití

Nevýhody:

  • Omezená integrace s jinými zařízeními
  • Některé funkce vyžadují znalost příkazového řádku

Jak vidíme, není tolik nevýhod pro uživatele, kteří mají více znalostí o používání softwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Přestože mnoho výhod je pro těchto technologicky důvtipnějších uživatelů specifické, méně zdatní uživatelé by se neměli cítit omezeni, protože základní software je stále klamně snadno použitelný.

Technologické specifikace

Password Safe využívá jednoduchý systém GUI pro bezpečnou správu hesel. Mají dvoufaktorové autentizační funkce a možnosti šifrování pro uživatele, kteří vyžadují větší zabezpečení, a existuje široká škála možností dostupných díky skutečnosti, že software je open-source. Open-source povaha softwaru znamená, že uživatel má přístup k celé řadě funkcí, pokud je používán k používání pluginů a rozhraní příkazového řádku typického pro open-source software.

Je důležité si uvědomit, že open-source a téměř částečná povaha tohoto řešení pro správu hesel není nejlepší volbou pro obchodní kontexty nebo rozsáhlé operace. Pro aplikace, jako jsou tyto, je jednoduše příliš široká a obtížná. Přestože pro tyto aplikace jsou k dispozici další možnosti, zůstává to kompetentní řešení pro potřeby správy hesel v menším měřítku.

Je bezpečné heslo?

Jako řešení s otevřeným zdrojem závisí bezpečnost tohoto správce hesel skutečně na uživateli. Základní software je velmi bezpečný a umožňuje uživateli využívat širokou škálu bezpečnostních opatření, jako jsou oprávnění a skupiny hesel. Existují také možnosti šifrování pro uživatele, kteří vyžadují větší zabezpečení.

Celkově je software velmi bezpečný a stane se zranitelným pouze tehdy, pokud nezkušení uživatelé instalují nedůvěryhodné doplňky, které software ohrožují. Nejlepší je vždy zajistit, abyste rozuměli softwaru, který používáte. Široká škála funkcí dostupných prostřednictvím různých pluginů a experimentálních projektů souvisejících s tímto softwarem poskytuje lidem jedinečnou příležitost zažít vysoce kvalitní správu hesel v prostředí s otevřeným zdrojovým kódem..

Jak používat bezpečné heslo

Password Safe je překvapivě výkonná open-source možnost správy hesel a umožňuje široké využití možností správy hesel. Používání hesla bezpečné může být velmi jednoduché pro uživatele, kteří chtějí používat pouze základní funkce, nebo to může být výrazně složité pro ty uživatele, kteří chtějí využívat některé experimentální funkce třetích stran s otevřeným zdrojovým kódem. Existuje také možnost, aby nadějní vývojáři softwaru přispěli k samotnému projektu, protože se jedná o open source.

Obecně lze Password Safe snadno stáhnout a spustit na mnoha zařízeních, včetně mobilních platforem, ale my’Konkrétně v další sekci projdu několik hlavních platforem. Obecné zásady použití jsou stejné bez ohledu na platformu, ale je dobré se konkrétně podívat na to, jak každý operační systém spolupracuje se softwarem..

Heslo bezpečné pro Windows

Pokud jste uživatelem systému Windows, instalace a obecné použití nástroje Safe Safe je velmi jednoduché a jednoduché. Můžete přejít na Bezpečné heslo’s stránka ke stažení za účelem získání balíčku, který potřebujete ke spuštění softwaru. Jakmile stisknete tlačítko Stáhnout, budete přesměrováni na stránku stahování na webových stránkách třetích stran známých jako Fosshub.com. Tato webová stránka je naprosto důvěryhodná a můžete kliknout na odkaz ke stažení týkající se libovolného instalačního technika.

Po instalaci můžete program spustit, abyste získali přístup k GUI, kde si můžete hrát s různými funkcemi správy hesel a zabezpečení. Pokročilejší uživatelé mohou v průvodcích na webu Bezpečné heslo získat další informace.

Heslo bezpečné pro Mac

Stahování a používání pro uživatele Mac bude obecně stejné jako pro uživatele Windows, ačkoli uživatelé mac budou muset přistupovat k softwaru prostřednictvím vhodné aplikace, jako je GNOME.

Existuje velké množství literatury dostupné online pro uživatele, kteří chtějí používat Password Safe na macOS, a vždy je dobré získat spoustu informací o tom, jak správně používat open-source software před pokračováním.

Heslo bezpečné nefunguje

Heslo bezpečné GUI by nemělo’t dát uživatelům mnoho problémů, pokud jednoduše používají základní funkce. Někteří uživatelé se však setkají s chybami, například při pokusu o použití pokročilejších funkcí, což je typické pro pokročilejší řešení správy hesel s otevřeným zdrojovým kódem..

Bezpečné stanovení ceny heslem

Password Safe je zcela zdarma, open-source řešení pro správu hesel, které nabízí veškerý svůj software a související služby zdarma. Nabízejí také zdrojové kódy pro svůj software pro vývojáře, takže lidé se znalostmi programování mohou přispívat k projektu, pokud se tak rozhodnou.

Heslo bezpečné vs KeePass

Funkce Heslo bezpečné KeePass
Dvoufaktorové ověření Ano Ne
Automatické vyplňování webových formulářů Ano Ano
Zpráva o síle hesla Ne Ne
Bezpečné sdílení Ne Ne
Synchronizace Ne Ne
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =