Okta Recenze

Tam’s nesčetným množstvím možností, které máme k dispozici, když chceme spravovat naše hesla online. Existují desítky různých služeb pro vytváření a správu online identit, ale to může být stále složité, když potřebujeme určité věci od našich online služeb pro správu identit.


Správce hesel Okta je součástí větší sítě pro správu identit Okta a poskytuje komplexní řešení pro bezpečnou a bezpečnou správu hesel pro širokou škálu aplikací. Díky velkému integračnímu potenciálu, který Okta přikazuje, není žádným překvapením, že se jedná o jedno z nejuznávanějších jmen v řízení identity dnes.

Abychom získali představu o tom, co pro nás tato společnost může udělat, ať’Podívejte se na některé z výhod a nevýhod, které nabízí správce hesel Okta.

Výhody a nevýhody

Stejně jako každá služba správy hesel, existují i ​​věci, které se vám líbí o Oktě, stejně jako některé oblasti, kde mají tendenci zaostávat. Naštěstí, Okto’V tomto oddělení se projevuje pověst velkého jména, protože funkce jsou poměrně komplexní, zatímco nevýhody jsou minimální.

Profesionálové:

  • Správa mobilních zařízení. Okta vám umožňuje vzdáleně sledovat a spravovat oprávnění pro mobilní zařízení zahrnutá ve vaší službě. To vám umožní jasně vidět a spravovat připojení a přihlašovací údaje pro všechny členy týmu, kteří se připojujete prostřednictvím mobilních platforem.
  • Okta vám to umožní nastavit geografické zóny pro síťs, pro přiřazení obvodů sítě pro zvýšení bezpečnosti.
  • Okta poskytuje komplexní reporting pro všechny druhy metrik, včetně statistik využití a podezřelé aktivity.
  • Umožňuje uživatelům snadno spravovat identity a atributy.
  • Funkce více poskytovatelů identity. To znamená, že uživatelé ve vaší síti budou moci k potvrzení své identity použít sociální identifikaci třetích stran (například Facebook).

Jak můžete vidět, Správce hesel Okta poskytuje komplexní sadu funkcí, které výrazně překračují standardy většiny služeb správy hesel. Jak už bylo řečeno, ne’t být velmi dobře zaokrouhlený přezkum, aniž by byly uznány některé z nevýhod.

Nevýhody

  • Některé funkce, například podpora poskytovatele sociální identity, jsou experimentální, a někdy nemusí fungovat tak, jak bylo zamýšleno.
  • Ověření funkcí, které vyžadují místní AD vyžaduje drahý hardware.

Jak vidíte, jedná se většinou o nevýrazné nevýhody, nebo o ty, které ovlivňují větší společnosti, které jsou s nimi ochotnější se vypořádat. Výhody stále ještě převažují nad nevýhodami, zejména pokud je váš tým nebo společnost dostatečně velká, aby mohla plně využívat Okta’s rozsáhlou funkčností.

Technické specifikace

Síť správy identit Okta má rozsáhlý seznam dobrých funkcí a poskytuje relativně snadno použitelné rozhraní pro vytváření, ukládání a správu hesel pro týmy profesionálů. Tyto zahrnují automatické přihlašovací funkce, vícefaktorová autentizace a rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Společnost Okta ve velké míře zaměstnává společnost Microsoft’s Software Active Directory pro správu uživatelských hesel a autentizací a zároveň je schopen integrovat širokou škálu služeb. Okta také umožňuje uživatelům synchronizovat hesla napříč rozsáhlými bezpečnostními sítěmi a také využívat poskytovatele dat třetích stran a funkce jednotného přihlášení pro širokou škálu webů.

Jednou z chladnějších funkcí Okta je schopnost zdrojová uživatelská data odkudkoli chcete a nakonfigurujte tok těchto dat podle svých potřeb. Například můžete mít informace z vašeho oddělení lidských zdrojů integrovat přímo do Okta, abyste se vyhnuli ručnímu zadávání informací o zaměstnanci pro správu hesel.

Poslední věc, kterou bychom měli zmínit, je rozsáhlá zprávas tím Okta dává k dispozici svým zákazníkům. Tyto komplexní přehledy poskytují uživatelům přesné informace o používání aplikace, žádostech o ověření, o zrušení poskytování informací a podezřelé aktivitě.

Je správce hesel Okta bezpečný?

Správce hesel Okta a větší služba správy identit Okta je dobře zavedena s velkým množstvím bezpečnostních opatření navržených tak, aby uživatelé a jejich data byli chráněni před zvědavými očima a škodlivými činiteli. Za prvé, Okta zaměstnává AES-256-bitové šifrování, což je velmi bezpečný standard považovaný za téměř nerozbitný.

Nabízejí také velké množství přizpůsobení toku dat a poskytují uživatelům úplnou kontrolu nad jejich bezpečnostními funkcemi. Klient navíc podporuje vícefaktorové ověřování, což je samo o sobě všestrannější než jednoduché dvoufaktorové ověřování, které většina společností nabízí.

Kromě toho mají administrátoři plnou kontrolu nad uživatelskými oprávněními a zdroji dat, což zajišťuje, že všechny informace a pověření vašeho týmu budou probíhat tak, jak chcete, a budou vidět pouze správní lidé. Poslední hlavní faktor Okta’s bezpečnost je architektura bez znalostí, což udržuje vaše uživatelská data šifrovaná a nedostupná prostřednictvím skutečné architektury Okta samotné.

Další informace o Okta’s podrobnostmi zabezpečení, navštivte tuto stránku.

Jak používat Správce hesel Okta

Správce hesel Okta je sice o něco složitější než ostatní klienti, i když je určitě uživatelsky přívětivý, aby poskytoval řešení pro menší společnosti. Jednotlivci, kteří hledají dobrou jedinou službu správy identit, pravděpodobně naleznou Okta jako příliš komplexní, protože poskytují řešení pro celou řadu problémů se správou identity..

Klient má podpora pro Windows, MacOS, iOS a Android, a umožňuje vzdálenou správu oprávnění mobilních zařízení a podobně z klientských počítačů. Jsou tu také rozšíření prohlížeče pro Internet Explorer, Microsoft Edge, Firefox, Chrome a Safari. Pro více informací o tom, jak používat Okta a jaké platformy a prohlížeče jsou podporovány, klikněte sem.

Jednou z pokročilejších funkcí Okta je její integrační potenciál. Okta se může integrovat nebo integrovat s celou řadou služeb, což umožňuje extrémně přizpůsobitelné spektrum praktických aplikací.

Okta ceny správce hesel

Síť správy identit Okta má širokou škálu služeb, z nichž všechny mají své vlastní cenové body, v závislosti na typu funkčnosti a rozsahu, které uživatelé hledají. Pro účely tohoto přezkumu jsme’Podívám se na jejich jedinečné a podnikově orientované služby správy identit.

Balíček pro vývojáře je k dispozici pro mezi 0 a 1 000 USD za měsíc. Bezplatná verze umožňuje až 1000 uživatelů, zatímco horní konec tohoto balíčku může podporovat až 50 000 uživatelů. Tento balíček je omezen na 5 klientů OIDC, a kanály podpory jsou omezeny pouze na e-mail.

Další balíček nahoru je Jeden balíček aplikace, který je k dispozici od 17 000 $ ročně. Tento balíček vám dává neomezený počet uživatelů, a otevírá podpůrné cesty jako živý chat. Doplňkové funkce, jako je vícefaktorové ověřování, jsou k dispozici za příplatek.

Podnikový plán začíná na 42 000 USD ročně, a hodí se neomezené OIDS a SAML aplikace. Další informace o Okta’s ceny a sortiment produktů, navštivte tuto stránku.

Doporučené čtení:

Nejlepší správci hesel

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 14