Okta Recenzie

tam’je nespočetné množstvo možností, ktoré máme k dispozícii, keď chceme spravovať naše heslá online. Existuje niekoľko desiatok rôznych služieb na vytváranie a správu online identít, ale toto sa môže stať ešte zložitejším, keď potrebujeme určité veci od našich online služieb správy identity..

Správca hesiel Okta je súčasťou väčšej siete na správu identity Okta a poskytuje komplexné riešenie pre bezpečnú a bezpečnú správu hesiel pre širokú škálu aplikácií. Vďaka vynikajúcemu množstvu integračného potenciálu, ktorý poskytuje spoločnosť Okta, nie je žiadnym prekvapením, že je to jedno z najuznávanejších mien v správe identity v súčasnosti..

Aby sme získali predstavu o tom, čo pre nás táto spoločnosť môže urobiť, nechajte nás’Pozrite sa na niektoré z výhod a nevýhod, ktoré ponúka správca hesiel Okta.

Klady a zápory

Podobne ako všetky služby správy hesiel, aj v prípade Okta, ako aj v niektorých oblastiach, kde majú tendenciu zaostávať, sú veci podobné. Našťastie, Okta’V tomto oddelení sa prejavuje povesť veľkej meny, pretože funkcie sú pomerne komplexné, zatiaľ čo nevýhody sú minimálne.


Pros:

  • Správa mobilných zariadení. Okta vám umožňuje vzdialene monitorovať a spravovať povolenia pre mobilné zariadenia, ktoré sú súčasťou vašej služby. To vám umožní jasne vidieť a spravovať pripojenia a poverenia všetkých členov tímu, ktorých sa pripájate cez mobilné platformy.
  • Okta vám to umožní nastaviť geografické zóny pre sieťs, pre priradenie obvodov siete pre zvýšenie bezpečnosti.
  • Okta poskytuje komplexné podávanie správ pre všetky druhy metrík vrátane štatistík používania a podozrivých aktivít.
  • Umožňuje používateľom ľahko spravovať identity a atribúty.
  • Funkcie viacerých poskytovateľov identity. To znamená, že používatelia vo vašej sieti budú môcť na potvrdenie svojej totožnosti použiť sociálnu identifikáciu tretích strán (napríklad Facebook).

Ako vidíte, Správca hesiel Okta poskytuje komplexnú sadu funkcií, ktoré výrazne presahujú štandardy väčšiny služieb správy hesiel. Ako už bolo povedané, nebolo by’t byť veľmi dobre zaokrúhleným preskúmaním bez toho, aby sa uznali niektoré z nevýhod.

Zápory

  • Niektoré funkcie, napríklad podpora poskytovateľa sociálnej identity, sú experimentálne, a niekedy nemusia fungovať podľa plánu.
  • Autentifikácia funkcií, ktoré vyžadujú miestne AD vyžaduje drahý hardvér.

Ako vidíte, jedná sa väčšinou o nevýrazné nevýhody alebo o tie, ktoré ovplyvňujú väčšie spoločnosti, ktoré sú ochotnejšie sa s nimi vysporiadať. Výhody ešte stále prevažujú nad nevýhodami, najmä ak je váš tím alebo spoločnosť dostatočne veľká na to, aby mohla plne využívať Okta’s rozsiahlou funkčnosťou.

Technické špecifikácie

Sieť správy identity Okta má rozsiahly zoznam dobrých funkcií, ktoré poskytujú relatívne ľahko použiteľné rozhranie na vytváranie, ukladanie a správu hesiel pre tímy profesionálov. Tie obsahujú funkcie automatického prihlásenia, viacfaktorová autentifikácia a rozsiahle bezpečnostné opatrenia.

Spoločnosť Okta vo veľkej miere zamestnáva spoločnosť Microsoft’s Softvér Active Directory na správu hesiel a autentifikácií používateľov a zároveň je schopný integrovať širokú škálu služieb. Okta tiež umožňuje používateľom synchronizovať heslá v rozsiahlych sieťach zabezpečenia, ako aj využívať poskytovateľov údajov tretích strán a funkcie jednotného prihlásenia pre širokú škálu webových stránok..

Jednou z chladnejších funkcií Okta je schopnosť zdrojové užívateľské dáta odkiaľkoľvek chcete a nakonfigurujte tok týchto údajov podľa svojich potrieb. Napríklad môžete mať informácie z vášho oddelenia ľudských zdrojov integrovať sa priamo do Okta, aby ste sa vyhli manuálnemu zadávaniu informácií o zamestnancovi pre správu hesiel.

Posledná vec, ktorú by sme mali spomenúť, je rozsiahla správas tým Okta sprístupňuje svojim zákazníkom. Tieto komplexné prehľady poskytujú používateľom presné informácie o používaní aplikácií, požiadavkách na overenie, o zrušení poskytovania informácií a podozrivej aktivite.

Je správca hesiel Okta bezpečný?

Správca hesiel Okta a väčšia služba správy identít Okta je dobre zavedená s veľkým množstvom bezpečnostných opatrení určených na ochranu používateľov a ich údajov pred zvedavými očami a škodlivými aktérmi. Po prvé, Okta zamestnáva AES-256-bitové šifrovanie, čo je veľmi bezpečný štandard považovaný za takmer nerozbitný.

Poskytujú tiež veľké množstvo prispôsobenia toku údajov, čo používateľom poskytuje úplnú kontrolu nad ich bezpečnostnými funkciami. Klient okrem toho podporuje viacfaktorová autentifikácia, čo je viac univerzálne ako jednoduché dvojfaktorové overovanie, ktoré väčšina spoločností ponúka.

Správcovia majú okrem toho plnú kontrolu nad používateľskými oprávneniami a zdrojmi údajov, čo zaisťuje, že všetky informácie a poverenia vášho tímu prúdia požadovaným spôsobom a že ich uvidia iba tí správni ľudia. Posledný hlavný faktor Okta’s bezpečnosť je architektúra bez vedomostí, vďaka ktorému sú vaše používateľské údaje šifrované a neprístupné prostredníctvom skutočnej architektúry Okta samotného.

Viac informácií o Okta’s podrobnosťami o zabezpečení, navštívte túto stránku.

Ako používať Správca hesiel Okta

Je pravda, že správca hesiel Okta je o niečo zložitejší ako ostatní klienti, hoci je určite užívateľsky prívetivý na to, aby poskytoval riešenia menším spoločnostiam. Jednotlivci, ktorí hľadajú dobrú jednotnú službu správy identít, pravdepodobne zistia, že je Okta trochu príliš komplexný, pretože poskytuje riešenia pre celý rad problémov so správou identity..

Klient má podpora pre Windows, MacOS, iOS a Android, a umožňuje vzdialenú správu povolení pre mobilné zariadenia a podobne od klientov počítačov. Existujú tiež rozšírenia prehliadača pre Internet Explorer, Microsoft Edge, Firefox, Chrome a Safari. Pre viac informácií o tom, ako používať Okta, ako aj o tom, ktoré platformy a prehliadače sú podporované, kliknite sem.

Jednou z pokročilejších čŕt Okta je jej integračný potenciál. Okta sa môže integrovať alebo integrovať so širokou škálou služieb, čo umožňuje mimoriadne prispôsobiteľnú škálu praktických aplikácií.

Okta správca hesiel

Sieť správy identít Okta má širokú škálu služieb, z ktorých všetky majú svoje vlastné cenové miesta, v závislosti od typu funkčnosti a rozsahu, ktoré používatelia hľadajú. V záujme tejto kontroly sme’Pozerám sa na ich jedinečné a podnikovo orientované služby správy identít.

Balík pre vývojárov je k dispozícii pre od 0 do 1 000 dolárov za mesiac. Bezplatná verzia umožňuje až 1000 používateľov, zatiaľ čo horný koniec tohto balíka môže podporovať až 50 000 používateľov. Tento balík je obmedzený na 5 klientov OIDC, a podporné kanály sú obmedzené iba na e-mail.

Ďalší balík je Jeden balík aplikácií, ktorý je k dispozícii od 17 000 dolárov ročne. Tento balík vám dáva neobmedzený počet používateľov, a otvára podporné cesty ako live chat. Doplnkové funkcie, ako napríklad viacfaktorové overenie, sú k dispozícii za príplatok.

Podnikový plán začína na 42 000 dolárov ročne, a hodí sa neobmedzené OIDS a SAML aplikácie. Viac informácií o Okta’s cenami a sortimentu výrobkov, navštívte túto stránku.

Odporúčané čítanie:

Najlepšie správcovia hesiel

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 + = 57

Adblock
detector