Prehľad programu NordPass

Správca hesiel NordPass je nové meno v odvetví kybernetickej bezpečnosti, ale pochádza od tvorcov známej služby NordVPN. Je však vhodné stáť vedľa iných výrobkov Tefincom? Malo by byť už zahrnuté v našom zozname najlepších správcov hesiel? Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordPass a zistite to.


Prehľad

 • šifrovanie: XChaCha20, Argon 2
 • Dvojfaktorová autentifikácia: Áno
 • PIN mobilnej aplikácie: Áno
 • Biometrické prihlásenie: Dotknite sa položky ID, ID tváre
 • platformy: Windows, MacOS, Linux, Android, iOS
 • Rozšírenia prehliadača: Chrome, Firefox, Opera, Edge
 • Bezplatná verzia: Áno
 • Cena: od 2,49 $ mesačne

Čo môžete robiť s programom NordPass?

Všeobecne možno povedať, že s NordPass môžete robiť sedem hlavných vecí:

 1. Heslá uchovávajte na jednom bezpečnom mieste
 2. Prístup k nim, keď potrebujete
 3. Zjednodušte svoj online život pomocou automaticky vyplnených formulárov
 4. Na mieste generujte silné heslá
 5. Zdieľajte heslá bezpečne s priateľmi a rodinou
 6. Uložte si bezpečné poznámky iba pre vaše oči
 7. Uložte kreditné karty pre rýchle online platby

Nie všetky tieto možnosti sú k dispozícii pre všetky rozšírenia o aplikáciu alebo prehliadač. Preto vám odporúčam, aby ste si našli čas a prešli kontrolou tohto hesla NordPass, aby ste sa dozvedeli viac.

Bezpečnosť a súkromie

NordPass je nový správca hesiel’je zrejmé, že’s bezpečnosť nemá’ešte nebol súdený ohňom. Už však môžeme povedať, že v niektorých prípadoch tento poskytovateľ nemá’Neváhajte a prejdite tú míľu navyše. Celkovo to môžem povedať NordPass ponúka spoľahlivú bezpečnosť a súkromie ktorý konkuruje alebo dokonca prevyšuje konkurenciu.

šifrovanie

Správca hesiel NordPass je skutočne bezpečný a tu’s prečo. Pre začiatočníkov používa NordPass architektúra s nulovými znalosťami, čo znamená, že vaše údaje sú pred prístupom na servery šifrované.

Čo’viac, šifrovanie AES-256 je priemyselný štandard, ktorý’s viac ako dosť, aby boli vaše údaje v bezpečí. Pri implementácii však NordPass ponúka ešte silnejšiu ochranu XChaCha20 a Argon 2 pre odvodenie kľúča, oddelenie sa od balenia. Toto šifrovanie sa ľahšie implementuje a ťažšie sa dá zapojiť - to’to je dôvod, prečo som’m s potešením vidím, že spoločnosť NordPass robí krok vpred smerom ku konečnej ochrane heslom.

2FA a biometrická autentifikácia

Dvojfaktorová autentifikácia (2FA) je ďalší bezpečnostný prvok spoločnosti NordPass, ktorý sa stal priemyselným štandardom, aby bol spravodlivý. Ak používate 2FA, pridáte ďalšiu vrstvu tak, že okrem niečoho, čo viete (hlavné heslo), požadujete niečo, čo máte (zariadenie s aplikáciou autentifikátora). Iba čas ukáže, či sa rovnaká metóda použije na postupy plánovaného rodičovstva.

Okrem toho prichádza s programom NordPass biometrická autentifikácia podpora, ktorá vám umožňuje nahradiť vaše hlavné heslo odtlačkom prsta na zariadeniach s Androidom alebo iOS. Keďže táto metóda získava na popularite mobilných telefónov popularitu pri odomykaní telefónov, môže byť dobrý prístup aj k vašim online účtom jedným dotykom..

Prípadne môžete použiť funkciu Face ID na svojom zariadení so systémom iOS alebo Google Pixel 4, ale nemôžem ju odporučiť, pretože táto technológia predstavuje veľa bezpečnostných problémov.

Príslušnosť k ochrane súkromia

Aj keď to nemusí byť dôležité pre väčšinu používateľov správcu hesiel, je to dôležité’Je stále dobré vedieť, že váš poskytovateľ sa nachádza v krajine priateľskej k súkromiu. že’s prípadom spoločnosti NordPass, ktorá je registrovaná v Paname, ktorá nemá zákony o uchovávaní údajov. Ešte viac’je ďaleko od všetkých viditeľných členov aliancie Štrnásť očí, čo znamená, že aj politickí aktivisti a novinári by sa mali cítiť bezpečne pomocou tohto správcu hesiel..

Extra bezpečnostné prvky

generátor hesiel a kontrola sily hesla vám pomôže vyhnúť sa slabým odkazom v oblasti hesiel. Spoločnosť NordPass pre vás automaticky vygeneruje silné a jedinečné heslá, čo je oveľa bezpečnejšie, ako sa pokúšať prísť s niečím na vlastnú päsť. Okrem toho môžete vytvárať heslá v režime offline - nie sú’• uložené na ľubovoľnom serveri.

Generátor hesiel NordPass a kontrola sily

Čo’s, NordPass zálohuje a synchronizuje vaše údaje aby ste ho nikdy nestratili. To znamená, že aj keď dôjde k poruche vášho počítača alebo telefónu, stále budete mať jednoduchý prístup k všetkým svojim účtom pomocou hlavného hesla. A vďaka synchronizácii budú vaše trezor NordPass mať všetky vaše dáta pripravené 24/7, nech ste kdekoľvek.

Aplikácie a jednoduché použitie

NordPass má aplikácie pre nasledujúce platformy:

 • windows
 • MacOS
 • linux
 • Android
 • iOS

Okrem toho existujú rozšírenia prehľadávača pre Chrome, Firefox, Opera a Edge. Užívatelia Apple si všimnú nedostatok podpory Safari, aj keď tam’s aplikáciou pre iOS a macOS už. Pretože import hesla z Safari je tiež nemožný, migrácia do iného prehliadača môže byť pre tých, ktorí majú desiatky účtov, zložitá.

Aplikácie pre stolné počítače

Desktopová aplikácia NordPass je z hľadiska používateľského zážitku trochu divná. Pre začiatočníkov to tak nie je’nefunguje bez rozšírenia prehliadača a ponúka iba odkaz na váš účet, kde môžete zmeniť heslo a sťahovať mobilné aplikácie a rozšírenia. Po druhé, hlavná obrazovka je venovaná marketingu, ako by ste mali’• Tento správca hesiel už nedostal, nehovoriac o tom, že som odberateľom prémií.

Desktopová aplikácia pre správu hesiel NordPass pre Windows

Stlačením ponuky cheeseburger v pravom hornom rohu získate ďalšie informácie’k dispozícii na webovej stránke NordPass. to’s iba ak kliknete na tri bodky v pravom hornom rohu, čím sa dostanete bližšie k skutočnému správcovi hesiel.

Na nasledujúcu ikonu kliknite s malou ikonou s logom NordPass. Potom to urobíte vy’Dostanete sa k vášmu generátoru trezorov a hesiel, ktorý funguje v režime offline. výberom nastavenie otvorí rozšírenie vášho prehliadača, kde ste vy’Dokážem z programu NordPass vyťažiť maximum.

Rozšírenia prehľadávača

Spoločnosť NordPass najskôr podporovala prehliadače Brave a Vivaldi a plánovala pridať import hesla. Neskôr bolo rozhodnuté úplne ich vykopať so zameraním na bežné prehliadače.

Ale aj o nich hovoríme’s bez podpory Safari a bez importu hesla, na ktoré sa určite nadchnú milovníci spoločnosti Apple, kým to spoločnosť NordPass nevyrieši. To znamená, že aj keď sa rozhodnete prejsť z prehliadača Safari na prehliadač Chrome, Opera alebo Firefox - vy’Musím začať odznova. že’Nie je to také zlé, ak nemáte desiatky aktívnych účtov, ako to robí väčšina ľudí.

Jedna vec je jasná - vy’Na import alebo export hesla budete potrebovať rozšírenie prehliadača. A vy’Na hranie s OCR bude potrebovať mobilnú aplikáciu.

Na druhej strane, NordPass nie je jediný, kto zanedbáva špecializované prehliadače - napríklad LastPass tiež podporuje iba mainstream a Enpass statočne hovorí nie Brave.

Mobilné aplikácie

Rovnako ako by sa dalo očakávať, správca hesiel NordPass má aplikácie pre Android aj iOS. Sú úhľadne navrhnuté a intuitívne a umožňujú vám začať ihneď. Napriek tomu však existujú určité problémy s použiteľnosťou’Budem diskutovať podrobnejšie nižšie.

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba hneď uviesť, je to v porovnaní s verziou pre Android, Programu NordPass pre iOS chýba niekoľko funkcií. To by nebolo’Nebude to veľká vec, ak bude mať NordPass sám viac možností prepínania. Teraz však nedostatok rozšírenia Safari v kombinácii s štíhlou mobilnou aplikáciou pre iOS umožní fanúšikom spoločnosti Apple rozmýšľať dvakrát pred tým, ako sa zaviažu..

Ako používať správcu hesiel NordPass

Používanie programu NordPass je jednoduché, aj keď by ste mohli skončiť v mätúcej križovatke, o ktorej sa, dúfajme, postaráme v nadchádzajúcej významnej aktualizácii. V tejto časti preskúmam svoje skúsenosti hlavne s používaním aplikácie pre Android a jej porovnaním s verziou iOS. Väčšina z toho’Tu napísané tiež zodpovedajú rozšíreniam prehliadača.

Začíname s programom NordPass

Po úspešnom prihlásení sa moje skúsenosti so systémom Android začali návrhom povoliť automatické dopĺňanie, čo sa musí urobiť na úrovni OS.

Správca hesiel NordPass pre Android - aktivujte obrazovku automatického dopĺňania

Potom ma privítal užívateľsky prívetivý Domovská obrazovka. Tu môžete prehľadať svoj trezor, skontrolovať všetkých päť rôznych kategórií (Prihlasovacie údaje, Zabezpečené poznámky, Kreditné karty, Zdieľané a Kôš), pozri posledné použité záznamy a ich úplný abecedný zoznam. V dolnej časti obrazovky sú tiež tri veľké tlačidlá - jedno pre Domov, jedno pre pridanie jedného z troch typov údajov a jedno pre Nastavenia.

Správca hesiel NordPass pre Android - Domovská obrazovka

Kliknutím na tri bodky napravo od položky sa otvorí ponuka so všetkými možnými akciami, napríklad skopírovaním používateľských mien alebo hesiel.

NordPass pre Android - vstupná ponuka prihlásenia

To, čo sa mi na prihláseniach páčilo, bola možnosť Spustite web a nechať automatické dopĺňanie urobiť zvyšok. Trochu sa mi to páčilo, bolo to, že musím zasiahnuť tri bodky v pravom hornom rohu a potom sa dotknúť miesta, kde sa hovorí Upraviť, namiesto jednoduchého kliknutia na samotné používateľské meno alebo heslo. Na druhú stranu, že’je nepravdepodobné, že vy’Čokoľvek z toho ručne upravíte, pokiaľ po úspešnej zmene pohlavia nezmeníte svoj e-mail.

Tí, ktorí sa radi prehrabávajú v koši, nájdu NordPass Odpadkový kôš plný prísť. to’je dokonale funkčný, čo umožňuje kopírovať vaše informácie a spustiť web, na ktorý sa chcete prihlásiť. Niektorí ju môžu použiť ako ďalšiu kategóriu na triedenie svojich utajení.

Keď už hovoríme o tajomstvách, pridávame a Zabezpečená poznámka umožňuje zvoliť názov a poznámku. Umožňuje tiež použitie fotoaparátu pre Vstup OCR. Po testovaní sa spoločnosti NordPass darilo písanému textu s veľkými písmenami celkom dobre a značne zlé. Ak chcete upraviť svoju zabezpečenú poznámku, bohužiaľ už nemôžete používať funkciu OCR, ktorá je pravdepodobne najlepšia.

Test OCR NordPass zlyhal

Pridanie a Kreditná karta je rovnako ľahké ako dosiahnutie vášho úverového limitu. Prirodzene, kopírovanie všetkých polí tam a späť by bolo neefektívne, takže automatické dopĺňanie s radosťou znova prevezme kontrolu. Žiaľ, pri mojom testovacom nákupe NordVPN zostali prázdne krstné meno, priezvisko, mesiac vypršania platnosti a CVV. Na rozdiel od zabezpečených poznámok môžete na skenovanie svojej kreditnej karty skutočne použiť vstup OCR - funguje to dobre s číslami a latinskou abecedou.

To, čo niektorí používatelia môžu v systéme NordPass vynechať, je tzv “identity” kde môžete pridať osobné údaje, napríklad adresy, telefónne čísla alebo mená sociálnych médií. tam’s tiež žiadny spôsob, ako usporiadať svoje záznamy do priečinkov.

Zdieľajte svoje tajomstvá NordPass

Zdieľanie hesla je možné odoslaním e-mailu. Páčilo sa mi preventívne opatrenie proti zasielaniu hesiel pre seba. Keď som zadal e-mailovú adresu, ktorú som použil na vytvorenie účtu NordPass, bolo mi oznámené, že k nemu už mám prístup.

NordPass pre Android - zdieľanie hesiel do vášho e-mailu nie je povolené

Po pridaní tejto dôveryhodnej osoby môžete urobiť z neho majiteľa alebo zrušiť prístup ak ťa nechá dole. Aby sa však niečo podobné stalo, táto osoba by si najskôr musela vytvoriť účet NordPass - naučila som sa to až po skontrolovaní druhého e-mailu, čo je z marketingového hľadiska skvelé, ale nie od používateľa’s.

Tiež nie je možné, aby sa niekto stal novým vlastníkom vášho hesla’automaticky ho zdieľať s touto osobou, čo znamená, že ona’Získam bezvýznamný e-mail bez “Získajte NordPass” výzva na akciu s tým, že teraz má niečo niekde. Odvolanie prístupu nie je’• Spúšťať e-maily osobe, ktorá už nemá heslo, čo je v zlom slova zmysle v pohode a necháva ho, aby sa sám pre seba našiel..

Jedna možnosť, že’v NordPass momentálne chýba dedičnosť hesla. To znamená, že ak zomriete, vy’Budem hovoriť všetky tieto heslá a bezpečné poznámky k hrobu.

Nastavenia a ďalšie funkcie

Nastavenia programu NordPass sú nedostatočné, ktorý vychádza z jeho relatívne krátky zoznam funkcií.

Môžeš Zamknite NordPass pomocou hlavného hesla, ktoré tu môžete pohodlne zmeniť. Automatické zamknutie vám umožňuje zvoliť časový limit, po uplynutí ktorého aplikácia znova požiada o hlavné heslo - od tohto rozsahu “pri aplikácii blízko” na “nikdy.” Pri výbere druhej možnosti sa samozrejme nedoporučuje, a to ani pri používaní Dvojfaktorové overenie - tu ju môžete vypnúť a znova zapnúť.

Správca hesiel NordPass pre Android - menu Nastavenia

Strata hlavného hesla nie je koniec sveta - tam’je to šanca sa dostať Nový kód na obnovenie, hoci to z nejakého dôvodu vyžaduje zadanie rovnakého hlavného hesla ako vy’prehral som.

Poslednou možnosťou je prepínanie používania a odtlačok na odomknutie vášho trezoru. že’s odporúčaná možnosť, pretože biometrické prihlásenie je bezpečnejšie ako použitie hesla. Koniec koncov, tam’s väčšou pravdepodobnosťou, že stratíte heslo ako palec, pokiaľ to neurobíte’v oblasti organizovaného zločinu.

Pridá sa rozšírenie prehliadača import-export funkcie a Nikdy neuložené adresy URL, ktorý obsahuje zoznam všetkých webových stránok, ktoré ste vynechali z používania automatického dopĺňania.

Používanie aplikácie NordPass pre iOS

Spustenie je rovnaké ako v prípade systému Android - v nastaveniach systému iOS povolíte automatické dopĺňanie. Prvým rozdielom je obrazovka Domov, ktorej chýba možnosť zdieľania. Je to preto, že tam’s žiadne zdieľanie na iOS.

NordPass pre iOS - úvodná obrazovka

okrem toho, Bezpečné bankovky a kreditné karty don’t mať funkciu OCR. Kým’m chýba prvý, bolo to docela vhodné pre druhý.

Keď som sa snažil kúpiť rovnaký NordVPN, neurobil som’● Ak chcete použiť jednu z mojich kariet, vyberte možnosť Automatické dopĺňanie. To znamená, že verzia systému NordPass pre iOS má obmedzené automatické dopĺňanie - to’Pravdepodobne je jednoduchšie vybrať kartu namiesto prepínania medzi obrazovkami a manuálneho vkladania jednotlivých riadkov.

Ďalšie rozdiely spočívajú v dizajne aplikácií, ktorý je rovnako intuitívny ako verzia pre Android, hoci má priestor na zlepšenie. Napríklad Kôš’s Obnovenie a vymazanie Trvale je dostatočne blízko, aby umožnilo dotknúť sa nesprávnej časti a čeliť následkom. Zhrnúť, NordPass je prvá služba pre Android, ale to’to nie je výnimkou z pravidla, ktoré platí aj pre ostatných.

Import a export so spoločnosťou NordPass

NordPass import a export je možný iba pri použití rozšírenia prehliadača. Existuje veľa možností importu, aj keď pár mien bude veľmi chýbať. NordPass to umožňuje import do prehliadača Chrome, Firefox a Opera, ale priekopy Edge a samozrejme Safari.

Možnosti importu a exportu správcu hesiel NordPass

Pokiaľ ide o konkurentov, je tu väčšina veľkých mien a menej populárnych mien, ako sú BitWarden alebo TrueKey. Z nášho najlepšieho zoznamu mi chýbali niektoré z manažérov hesiel, konkrétne Enpass a Norton Password Manager.

V takýchto prípadoch je .csv vaša jediná nádej. Mali by ste ho však usporiadať správne, čo sa dá urobiť pomocou importnej šablóny NordPass. A čo sa týka exportu, v súčasnosti je .csv tiež jedinou možnosťou.

Ceny NordPass

Spoločnosť NordPass ponúka nasledujúce možnosti určovania cien:

 • Bezplatná verzia (jedno súčasné pripojenie, bez zdieľania hesla)
 • mesačník - 4,99 dolárov
 • Výročný - 2,99 $ mesačne alebo 35,88 dolárov
 • polročná - 2,49 $ mesačne alebo 59,76 dolárov

Prémiové plány vám poskytnú šesť súčasných spojení - rovnaká suma ako LastPass a jedno viac ako 1Password.

V porovnaní s konkurenciou, Ceny NordPass sú dobré, vzhľadom na to, že dlhodobí klienti dostávajú výrazné zľavy a všetky prémiové programy prichádzajú so šiestimi povolenými simultánnymi zariadeniami.

Môžete platiť kreditné karty, Amazon Pay alebo kryptomeny. že’Je to pekný výber, pretože LastPass, RememBear a niekoľko ďalších správcov hesiel akceptuje iba kreditné karty. Nakoniec, všetky plány prichádzajú s 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Bezplatne vs prémia

Väčšina používateľov však bude s bezplatnou verziou pravdepodobne spokojná, aspoň kým nebudú k dispozícii ďalšie funkcie exkluzívne pre prémiovú verziu NordPass. Pokiaľ nepotrebujete viac ako jedno súčasné pripojenie a nemôžete žiť bez toho, aby ste zdieľali svoje tajomstvá s ostatnými, je úplne zadarmo akceptovanie bezplatnej verzie. Budete tiež môcť dostávať heslá zdieľané prémiovými používateľmi a mať toľko záznamov, koľko chcete.

Zákaznícka podpora

Nastavenia majú odkaz na Centrum pomoci NordPass, ale iba v mobilných aplikáciách. Tu môžete prehľadať databázu znalostí alebo odošlite žiadosť. Bohužiaľ, tam’s žiadny live chat, ani pre prémiových klientov.

Rozhodol som sa otestovať reakciu zákazníckej podpory spoločnosti NordPass zaslaním dosť všeobecnej otázky o resetovaní stratenej metódy overovania totožnosti 2FA. Odpovedanie počas pracovných dní trvalo približne 8 hodín. že’nie, keď používate slovo “rýchly,” ale odpoveď stála za to počkať - mám všetko, čo som chcel, a potom nejaké.

Ukázalo sa to tam’s žiadny spôsob, ako resetovať svoje 2FA ale úplne zničte svoj trezor, čo znamená, že to bude’je rovnako dôležité ako vaše hlavné heslo. To tiež znamená’Nemá zmysel obnoviť váš účet, pokiaľ nechcete použiť tú istú e-mailovú adresu pre svoju druhú reinkarnáciu.

Spodná čiara

Chýba v NordPass niečo? Niektorí konkurenti ako 1Password poskytujú ukladanie súborov, zatiaľ čo LastPass majú automatickú zmenu hesla’Je na používateľoch, aby sa rozhodli, aké hodnotné sú pre nich tieto funkcie. Napriek jeho nedostatkom, NordPass je jednoznačne jedným z najlepších manažérov hesiel dnes k dispozícii.

Aby som to zhrnul, ja’m spokojný so správcom hesiel NordPass a vidím, že v budúcnosti stúpa na vrchol. Zároveň vám odporúčam vyskúšať (to’s), aby ste si mohli vziať dlhodobý plán skôr, ako ceny stúpnu. Ak ste už na NordPass dostali ruky, odporúčame podeliť sa o svoje dojmy z komentárov nižšie.

Výhody a nevýhody systému NordPass

Pros Zápory
Špičková bezpečnosť & súkromia Žiadna podpora Safari
Silná bezplatná verzia Prémiová verzia nemá funkcie
2FA & biometrická autentifikácia
Prijíma kryptomeny
6 súčasných pripojení
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =