Recenzia Norton Password Manager


Norton Password Manager je bezplatná služba ponúka obrie kybernetická bezpečnosť. S viac ako 4 miliónmi stiahnutí v prehliadači Chrome Store a nainštalovaným viac ako miliónom aplikácií pre Android sa tento správca hesiel už tešil určitej obľube. V tomto prehľade Norton Password Manager sa pokúsime pozrieť na jeho bezpečnosť a funkcie, aby sme zistili, či by ste sa mali držať tohto kľúča alebo hľadať lepšiu možnosť..

Prehľad

 • šifrovanie: N / A
 • Dvojfaktorová autentifikácia: žiadny
 • PIN mobilnej aplikácie: Áno
 • Biometrické prihlásenie: Dotknite sa položky ID
 • platformy: Android, iOS
 • Rozšírenia prehliadača: Chrome, Firefox, Safari, Edge
 • Bezplatná verzia: Áno
 • Cena: zadarmo

Vlastnosti

Norton Password Manager je nie služba bohatá na funkcie. Zatiaľ čo niektorí to mohli povedať’Je zadarmo, vec je, že niektorí konkurenti, ako napríklad LastPass, vám dajú viac bez toho, aby sa na oplátku niečo opýtali. Avšak ja’m vám pomôže rozhodnúť sa, či vám budú stačiť základy, ktoré ponúka Norton.

Dovoz a vývoz

Začiatok používania (iného) správcu hesiel mnohokrát závisí od jeho možností importu a exportu. Koniec koncov, nikto nechce zadať desiatky prihlásení, ktoré vy’zbierali ste v prehliadači alebo v inej aplikácii s heslami manuálne. bohužiaľ, Správca hesiel Norton nie’t ponúka veľa možností importu.

Možnosti importu aplikácie Norton Password Manager

Pomocou tejto služby môžete importovať heslá z prehliadača Chrome, 32-bitového prehliadača Firefox, Dashlane, LastPass a 1Password. Vzhľadom k tomu, že KeePass alebo LastPass môžu importovať desiatky konkurentov, to’to naozaj nie je moc. ja’m si úplne istý, že program Norton Password Manager stráca dosť klientov s tak obmedzenými možnosťami importu.

Ako importovať heslá do aplikácie Norton Password Manager

Import vyžaduje, aby ste si stiahli a nainštalovali špeciálny softvér, ktorý vytvorí súbor na pracovnej ploche. Potom ju musíte presunúť myšou do aplikácie Norton Password Manager. Aj keď tento proces môže byť menej ťažkopádny’nie je to niečo, čo ty’Aj tak budem robiť každý deň.

Import aplikácie Norton Password Manager z prehliadača Chrome je dokončený

Po importe Norton odporúča odstrániť súbor na pracovnej ploche, ale niektorí používatelia to môžu zabudnúť, najmä ak majú preplnené pracovné priestory. Dúfam, že Norton príde na spôsob, ako celý tento dovozný proces znížiť na starú školu. Na druhej strane to môže byť cena za prepadnutie aplikácií pre stolné počítače.

Po inštalácii 32-bitovej verzie prehliadača Firefox pre môj test som pridal jeden účet Google a spustil funkciu exportu. Prekvapivo som’Mám k dispozícii dva ďalšie účty, ktoré boli zjavne prepojené s mojím účtom Google, ale neurobili’Nepracujte pri pokuse o automatické vyplnenie.

Nakoniec ste pravdepodobne vyhrali’nestal sa obeťou tohto pravidla, ale tam’s a Maximálny limit 15 MB na súbory CSV, ktoré je možné importovať do aplikácie Norton Password Manager.

Problémy s exportom pomocou aplikácie Norton Password Manager

Ak ty’nie ste si istí’V tejto službe zostanem dlho a pýtam sa, aké možnosti exportu má Norton Password Manager’to, čo ti musím povedať: to sa nestalo’Nepracujte tak, ako má. Podľa zastaranej stránky podpory by vám verzia systému Windows umožnila exportovať súbor .csv alebo záložný súbor .dat.

Výsledky exportu aplikácie Norton Password Manager

Bohužiaľ, teraz mám novú kartu so svojím jediným heslom vo formáte oddelenom čiarkou, bez jasného spôsobu použitia v inej aplikácii alebo uloženia ako .csv.

Celkovo môžem povedať, že možnosti importu a exportu aplikácie Norton Password Manager sú prinajlepšom obmedzené. Skôr ako začnete tento program používať, uistite sa, že ste’s pokutami, ktoré má. A buďte pripravení urobiť nejakú manuálnu prácu.

Bezpečnostný informačný panel

Nová funkcia aplikácie Norton Password Manager, bezpečnostného panela, ktorá je stále vo verzii beta, už používateľom poskytuje veľkú hodnotu. Čo robí, je skontrolovať duplikáty, staré a slabé položky vašej trezorovej schránky a dať celkové skóre svojej bezpečnosti.

Norton Password Manager Safety Dashboard

Na rovnakom paneli môžete každé heslo manuálne alebo automaticky zmeniť. Norton Password Manager preto otvorí príslušnú webovú stránku. Je smutné, že táto funkcia je v beta verzii od leta.

Otvára sa karta s heslom

Po otvorení hesla’s kartou, vy’Uvidím možnosť pridať ho medzi obľúbené položky, upraviť jeho položky, požiadať o heslo úschovne zakaždým, keď sa toto použije, a odstrániť ho navždy.

Karta hesla Norton Password Manager

Bolo by však skvelé, keby ste ho integrovali do bezpečnostného panela, aby ste ľahko videli silu a vek tohto hesla a mohli ste ho okamžite aktualizovať..

Generátor hesiel

Predtým mal Norton generátor hesiel iba na svojich webových stránkach, ale teraz tam’je jedným z rozšírení prehľadávača a mobilných aplikácií.

Aj keď dokáže generovať heslá s dĺžkou až 4 symboly, predvolená hodnota je 20, ktorá by mala stačiť aj pre najväčších milovníkov šifrovania. Páčilo sa mi, že Norton si vyžaduje čas, aby urobil mini-FAQ s vysvetlením, ktoré heslá sa považujú za slabé a prečo by ste sa nemali’Nepoužívajte ich, nehovoriac o ich opakovanom použití.

Norton Password Manager generuje dlhé a tvrdé heslo

Vygenerované heslá sa hodnotia ako silné (zelené), slabé (oranžové) a zlé (červené). Mali by ste si byť vedomí, že program Norton Password Manager považuje 11-písmenové heslo za silné, aj keď nie’• nepoužívajte veľké písmená, symboly alebo čísla. Heslo s 10 symbolmi s každým použitým symbolom sa však stále považuje za slabé.

ja’d odporučiť pridať aspoň jednu z nich - koniec koncov, vy ste vyhrali’napriek tomu si to nebudem pamätať. Toto je obzvlášť dôležité pri generovaní hesiel na serveri Norton’s mobilné aplikácie, ktoré nemajú merač sily hesla a predvolene ponúkajú iba štyri symboly.

Aplikácie a jednoduché použitie

Norton Password Manager sa ľahko používa. Tí, ktorí už majú skúsenosti s manažérmi hesiel, môžu najskôr nájsť nedostatok aplikácií pre počítače - Norton sa rozhodol odísť iba mobilné aplikácie a rozšírenia prehliadača. Do určitej miery to uľahčuje prácu, ale v niektorých prípadoch, ako je napríklad import a export hesla, môže dôjsť k zbytočným problémom.

Nastavenie účtu

Nastavenie účtu Norton Password Manager je jednoduché. Aj keď existujú polia pre vaše meno, priezvisko a mobilný telefón, môžete ho preskočiť, pretože bude stačiť e-mail a heslo. Tiež don’t Nepoužívajte na to jedno heslo, pretože vy’Na otvorenie trezora budete potrebovať sekundu. Bude to takzvané hlavné heslo, ktoré ste vy’Budem si pamätať po zvyšok tvojich dní.

Vytvorenie pomôcky na zadanie hesla je ďalším zásadným krokom pri nastavovaní účtu, pretože v prípade, že zabudnete heslo, bude to jediná nádej na zapamätanie si hesla trezora. Odvtedy’nebudeme ukladať na Nortone’s servermi alebo kdekoľvek inde, získala zákaznícka podpora’t vám pomôže v prípade straty pamäte. Tiež ste vyhrali’t byť schopný obnoviť heslo zaslaním pripomienky na váš e-mail.

Žiadne aplikácie pre stolné počítače

Ako som už spomínal, Norton Password Manager sa zbavil verzií pre počítače a zostali iba rozšírenia prehliadača. Tieto majú svoje vlastné obmedzenia, čo znamená, že ste’Pravdepodobne budete chcieť mať svoje mobilné zariadenie hneď pri každom použití tejto služby.

Mobilné odomknutie aplikácie Norton Password Manager

Dôvod je jednoduchý - rozšírenia prehľadávača vás požiadajú o zadanie hesla trezora, zatiaľ čo svoju totožnosť môžete potvrdiť pomocou Mobile Unlock - telefónu’s Dotknite sa ID alebo podobného biometrického vstupu.

Rozšírenia prehľadávača

Norton Password Manager má rozšírenia prehľadávača pre Chrome, Firefox, Safari a Edge. Majú jednoduchý dizajn a ľahko sa používajú, hoci pokročilí používatelia si ich rýchlo všimnú nedostatok funkcií a možností prispôsobenia.

klenby

Aplikácia Norton Password Manager kategorizuje váš trezor’s tajomstvami do Prihlasovacie údaje, Peňaženka, adresy, poznámky a obľúbené položky. Ten môže obsahovať ktorúkoľvek z prvých štyroch. Prihlasovacie údaje sú vaše heslá, zatiaľ čo Peňaženky môžu byť bankové účty alebo kreditné karty.

Trezor rozšírenia Norton Password Manager Chrome

Prihlasovacie údaje je možné ľahko kopírovať stlačením troch bodov vpravo, čím sa zobrazí rozbaľovacia ponuka s používateľským menom, heslom alebo odkazom priamo na prihlasovaciu stránku v zabudovanom prehliadači..

nastavenie

tam’s nie je moc prepínať v Norton Password Manager’s Nastavenia.

 • Aplikácia Mobile Unlock vám pomáha rýchlo pristupovať k vašim bezpečným informáciám pomocou upozornenia z našej aplikácie Norton Password Manager
 • Zmena hesla trezora
 • Pred prihlásením alebo formulárom vždy vyžadujte heslo úschovne.
 • Keď sa prihlásite na webovú stránku, požiadajte o prihlasovacie údaje alebo ich vždy uložte
 • Zdieľajte chybu použitia a údaje s Norton
 • Zobraziť ikony tretích strán pre každé prihlásenie

Nastavenia rozšírenia prehliadača Norton Password Manager

Jediný čas, kedy sa sem vrátite, je prípad, keď sa omylom zapnete “Vždy požadujte heslo trezora” vypnúť to navždy.

Mobilné aplikácie (Android a iOS)

Verzie pre Android a iOS aplikácie Norton Password Manager si môžete stiahnuť z obchodu Google Play alebo Apple’s App Store, resp.

Počas inštalácie vás systém požiada o nastavenie biometrického kódu alebo kódu PIN pre rýchlu identifikáciu. Kým prvý je bezpečnejší, môžete ho použiť aj v prípade, že poznáte niekoho, kto by vám mohol odrezať palec, aby ste mali prístup k vášmu trezoru. V každom prípade PIN funguje iba na jednom zariadení, takže tam’to nie je veľký problém, pretože sú to iba štyri číslice - rovnaké množstvo, aké by ste mali pri ruke, ak by ste použili biometrické údaje.

Aplikácia vám potom poskytne malú prehliadku jej častí, ale úprimne povedané, nie’Nepotrebujem to ako Správca hesiel Norton’s mobilné aplikácie sa používajú dostatočne ľahko už.

Generátor hesiel

Na rozdiel od verzie prehliadača, mobilný generátor hesiel umožňuje štyri symboly hesiel a nie’Nemám kontrolu sily.

Norton Password Manager pre Android - generátor hesiel

Dúfam, že Norton sa bude touto otázkou zaoberať a požiadavky na silu hesla sa zjednotia na rôznych platformách.

Tiež, zatiaľ čo Norton’s generátor sily hesla dal príklady slabých hesiel v rozšírení prehliadača, bolo by pekné, keby vás mobilná aplikácia odradila od používania kódu 1111 alebo 1234 ako kódu PIN..

Vstavaný prehliadač pre mobilné aplikácie

vstavaný prehliadač je jednou zo smutnejších funkcií aplikácie Norton Password Manager’s mobilné aplikácie. to’s pre automatické prihlásenie a ukladanie prihlásení, ktoré neexistujú’ešte v trezore. Ďalším dôvodom, prečo tento zabudovaný prehliadač používa Norton Password Manager, je nedostatok podpory pre ďalšie aplikácie, aspoň pokiaľ ide o zachytávanie hesiel.

Vstavaný prehliadač Norton Password Manager pre Android

Rovnako ako každý bežný prehľadávač má okrem iného aj karty, históriu a záložky. Môžete ho tiež nastaviť ako predvolený prehliadač, ktorý ste pravdepodobne vyhrali’T.

Prehliadač Norton Password Manager tiež ponúka použitie svojho Bezpečné vyhľadávanie aby ste sa vyhli návšteve tienistých webových stránok. jeho Prehľad stránok tiež ukazuje, čo si Norton myslí o tomto webe’s bezpečnosť a umiestnenie.

Keď som to vyskúšal, automatické ukladanie fungovalo v službách Gmail a Netflix, ale nie na stránkach YouTube alebo Yahoo. Aj keď som mal všetky svoje poverenia uložené v trezore, Norton Password Manager vykonal iba polovicu úlohy a zadal užívateľské meno, ale nie heslo. Zdá sa, že človek by mal očakávať problémy s akýmkoľvek mobilným účtom, ktorý vstavaný prehliadač dokáže’t otvorené.

Rozdiely medzi mobilnými aplikáciami

Zdá sa, že v prípade produktov Apple funkcie automatického dopĺňania závisia od verzie vášho OS. Norton uvádza, že iOS 12’Nové automatické dopĺňanie umožňuje vybrať aplikáciu, ktorá bude za to zodpovedná. Zakázanie funkcie KeyChain (predvolené nastavenie) a povolenie aplikácie Norton Password Manager by malo priniesť optimálne výsledky.

V porovnaní s aplikáciou pre Android je Verzia pre iOS má príjemnejšie menu a plynulejšiu animáciu, ale iné ako to je dosť podobné tomu, čo ponúka Android. Generátor hesla má rovnaké problémy ako verzia systému Android.

Snímanie snímok obrazovky nie je’V predvolenom nastavení nie je v systéme Android povolené a navrhujem to ponechať týmto spôsobom. Ak ju vypnete, aplikácia najskôr požiada o reštart a PIN alebo heslo. Verzia iOS umožňuje predvolene snímky obrazovky a tam’s okamžitou možnosťou to poprieť.

Ak máte heslo vo svojom trezore, spoločnosť Norton vám znova navrhne, aby ste ho zadali kdekoľvek sa budete túlať. smutne, môžeš’t Automatické ukladanie mimo aplikácie, čo znamená teba’Musím použiť zabudovaný prehliadač na pripojenie každého nového účtu. že’je to trochu nepríjemné, keď ty’už dokončujete registráciu na Safari.

Možnosti pomoci v mobilných aplikáciách

tam’s dostatkom kliknutia v časti Pomocníka aplikácie Norton Password Manager, najmä v porovnaní s rozšíreniami prehliadača, ktoré jednoducho načítajú program Norton.’s Webové stránky podpory.

Norton Password Manager pre Android - časť Pomocník

Pomoc a podpora otvára Norton’webovú stránku podpory v zabudovanom prehliadači. Trochu neviditeľné “Kontaktuj nás” v pravom hornom rohu je odkaz na nepretržitú živú a telefonickú podporu.

Nahlásiť problém iba odkazy na fórum bez akýchkoľvek pokynov, čo robiť ďalej. Poslať hlásenie o chybe je e-mail a Riešenie problémov je vaše kľúčové informácie, o ktoré sa pravdepodobne podpora zákazníka pravdepodobne opýta, vrátane OID, MID a odtlačkov prstov.

Z nejakého dôvodu som v systéme Android neustále našiel aplikáciu Norton Password Manager vypnutú’s Nastavenia prístupnosti. Vyzeralo to, že systém to odmietol ako darca’s obličkami. Je smutné, že sa mi to nepodarilo vyriešiť z Norton’s vstavaný prehliadač - viac si o tom môžete prečítať v sekcii podpory zákazníkov nižšie.

Zákaznícka podpora

Kliknutím na ikonu Pomocník v pravom hornom rohu sa otvorí portál podpory Norton. Nie je prekvapením, že možnosti sú tiež rôzne:

 • 24/7 live chat (prémiový)
 • Telefón 24/7 (prémiový)
 • Facebook & cvrlikání
 • Vedomostná základňa
 • forum

Možnosti zákazníckej podpory Norton Password Manager

24/7 živý chat A telefonická podpora znie ako obrovské plus Norton - nie všetci prémioví správcovia hesiel to ponúkajú. Avšak, ak ste’Ak nie ste medzi hrdými vlastníkmi žiadneho produktu Norton, môžete začať preosiať cez vedomostnú základňu. že’s, pretože prvou vecou, ​​ktorú požaduje zákaznícka podpora, je e-mail s prihlásením na odber.

Pri používaní Norton Password Manager sa mi nepodarilo dostať na obrazovku rozhovoru’s vstavaný prehliadač. Zrejme to blokovalo svoje vlastné kontextové okno rozhovoru. Používatelia Apple by nemali’To sa smejem, pretože keď som vyplnil všetky polia na svojom iPhone a stlačil tlačidlo, vrátim sa na tú istú obrazovku, aby som videl všetky polia prázdne.

Norton Password Manager - podpora live chatu

Na pracovnej ploche fungoval rozhovor celkom hladko, kým som nebol prevedený na oddelenie technickej podpory mobilných služieb a nečítal som rovnaké automatické správy. Potom sa všetko rýchlo zmenilo na vianočný výpredaj. zrejme Norton Password Manager už nie je zadarmo - ak chcete produkt Norton používať, musíte si ho kúpiť ako prvý.

Cena aplikácie Norton Password Manager

Toto je jedna z oblastí, v ktorých Norton robí veci trochu inak ako iné spoločnosti. Program Norton Password Manager je súčasťou plateného balíka Norton Security Suite, ktorý stojí ruku a nohu, ale prichádza so širokou škálou bezpečnostného softvéru navrhnutého na zaistenie čo najbezpečnejších zákazníkov..

Norton Password Manager je bezplatná samostatná služba, umožňuje používateľom ukladať a spravovať heslá bez ďalších poplatkov a bez toho, aby videli akékoľvek reklamy. Na stiahnutie bezplatnej verzie nie sú potrebné ani informácie o platbe.

Norton vás však zaujíma o kúpu niektorých prémiových produktov. Preto vyhral live chat a telefonická podpora’byť k dispozícii každému. Pravdepodobne bude váš bezplatný účet správcu hesiel pozastavený, kým si niečo nekúpite.

Je Norton Password Manager bezpečný?

Stručne povedané, pravdepodobne to tak je. Správca hesiel Norton má niekoľko rôznych funkcií, ktoré zvyšujú bezpečnosť.

Po prvé, tam’s šifrovaným úložiskom hesiel, ktoré chráni vaše údaje pred zvedavými očami a škodlivými činiteľmi. Po druhé, na prístup do vášho trezoru pomocou mobilných zariadení môžete použiť biometrické overenie. konečne,

Funkcie automatického prihlásenia a automatické zmeny tiež umožňujú používateľom interagovať s webovými stránkami a zadávať poverenia bez toho, aby museli prechádzať potenciálne ohrozujúcimi webovými stránkami alebo službami. Automatická zmena vám umožňuje meniť heslá bez toho, aby ste sa museli vzdialiť od hlavného panela Norton.

šifrovanie

Jedinou nevýhodou aplikácie Norton Password Manager’s šifrovanie je, že nie’t poskytnúť informácie o skutočnom bezpečnostnom štandarde. V FAQ sa uvádza, že “Norton Password Manager používa štandardné šifrovanie AES a zabezpečené pripojenia TLS k vášmu prehliadaču.” Otázkou teda zostáva, či je’s 256-bit alebo 128-bit.

Dvojfaktorová a biometrická autentifikácia

Je smutné, že Norton Password Manager nemá’t podpora dvojfaktorovej autentifikácie. Mobilným používateľom to aspoň uľahčuje veci tým, že umožňuje biometrické overovanie. To znamená, že namiesto zadávania hesla úschovne môžete použiť odtlačok prsta. Prípadne môžete zvoliť 4-ciferný kód PIN, ktorý’Budem pracovať iba pre konkrétne zariadenie.

Spodná čiara

Najlepšia časť aplikácie Norton Password Manager je, že je’je zadarmo, aj keď sa to chystá zmeniť. bohužiaľ, existujú správcovia hesiel s lepšími bezplatnými verziami ich služieb. Preto by ste sa na tohto manažéra mali pozerať, iba ak ste vy’už používate alebo plánujete používať ďalšie produkty Norton.

Bez 2-faktorovej autentifikácie a neznámeho šifrovania ponúka Norton Password Manager menšie zabezpečenie, ako by sa dalo očakávať od veterána v odbore. Preto je to tak’Je ťažké odporučiť aplikáciu Norton Password Manager pre každého používateľa, či už ide o začiatočníka alebo odborníka.

Odporúčané čítanie:

Najlepšie správcovia hesiel

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 + = 71