Ako nainštalovať Kodi v systéme Linux – podrobný sprievodca


Často počujete, že počítačom so systémom Linux chýba špičkový softvér (najmä pokiaľ ide o médiá a zábavu). Vývojári spoločnosti Kodi sa však venujú spravodlivému zaobchádzaniu so všetkými. S tým povedal, že’Nie je prekvapujúce, že môžete plne využiť výhody Kodi na rôznych linuxových variantoch.

Vďaka svojej jedinečnej štruktúre sa inštalácia Kodi v systéme Linux vykonáva pomocou niekoľkých príkazov. Pre skúsených používateľov systému Linux to samozrejme nie je nič zvláštne a celý proces je relatívne jednoduchý. Potrebujete dôveryhodného sprievodcu - a vy’prišiel som na správne miesto.

Bez ďalších okolkov, nechaj’hovorí o tom, ako nainštalovať Kodi na Linux, ako aj o niekoľkých ďalších zaujímavých veciach. Jedna vec je istá - do konca tohto článku vy’Budem mať svoj vlastný Kodi v prevádzke.

Ako nainštalovať Kodi v systéme Linux

Máme v úmysle urobiť tento článok čo najužitočnejším. Preto my’Začnem základy, keď sa pozriem na oficiálne požiadavky. Potom my’Ďalej vám poviem, ako nastaviť Kodi v systéme Linux a ako ho priebežne aktualizovať.

Spustenie Kodi v systéme Linux - oficiálne požiadavky

Napriek tomu, že je Kodi nesmierne výkonný, nevie’Nepotrebujete špičkový hardvér. V skutočnosti sme’Uistite sa, že váš počítač vykoná túto prácu v poriadku. Stále to tak je’Vždy je dobré najprv prekonať oficiálne požiadavky.

 • procesor: Kodi beží na procesoroch x86 aj x64, ktoré podporujú SSE2 (Streaming SIMD Extensions 2). Inak povedané, každý procesor vyrobený v poslednej dekáde je schopný spustiť Kodi.
 • RAM: Vo všeobecnosti musíte mať najmenej 1 GB pamäte RAM, aby ste sa uistili, že počítač funguje bez problémov. Samozrejme, 2 GB pamäte RAM zlepší všetko.
 • grafika: Pretože Kodi je prehrávač médií, na prehrávanie video súborov s vysokým rozlíšením potrebuje jednotku GPU. Pokiaľ ide o oficiálne požiadavky, GPU musia podporovať OpenGL 2.0 a môžu pochádzať od spoločností Nvidia, ATI a Intel.
 • Miesto na pevnom disku: Po inštalácii zaberie Kodi približne 150 MB miesta. Nadchádzajúce zariadenie Kodi 18 Leia by malo trvať iba okolo 100 MB, pretože prichádza s binárnymi doplnkami oddelenými od inštalačného súboru.
 • Operačný systém: Nakoniec musíte spustiť Ubuntu 16.10 Yakkety Yak, 16.04 Xenial, 14.04 Trusty alebo Linux Mint 17 a vyššie.

Inštalácia systému Kodi na distribúciách systému Ubuntu Linux

Ako by ste mohli očakávať, musíte vypáliť Terminál príkazového riadku (Ctrl + Alt + T) pre túto úlohu. my’Prevediem vás celým postupom vysvetlením príkazov, ktoré musíte použiť.

 • Najprv zadajte nasledujúci príkaz: “sudo apt-get install software-properties-common” a zasiahla vstúpiť;
 • Potom použite nasledujúci príkaz, ak chcete nainštalovať najnovšie stabilné zostavenie: “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa.
 • Ak ty’Ak ste ochotní vyskúšať beta a alfa verzie Kodi, môžete vyskúšať ďalšie príkazy. Pre verziu beta použite túto verziu - “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / unstable.” Pre alfa môžete tento príkaz zadať - “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / xbmc-nightly.” Opäť stlačte kláves Enter na potvrdenie vášho zadania.
 • Ďalej zadajte tento príkaz - “aktualizácia sudo apt-get,” a zasiahla vstúpiť;
  A nakoniec napíšte - “sudo apt-get install kodja.”
 • hit vstúpiť ešte raz a Kodi sa stiahne a nainštaluje do vášho počítača.
 • že’je to!

Inštalácia systému Kodi na distribúciách systému Debian Linux

Distribúcie Debianu nemusia byť také populárne ako Ubuntu. To však nie je’t dôvod, prečo sme zabudli na fanúšikov Debianu. Tu’ako nainštalovať Kodi.

 • Spustite terminál a použite nasledujúci príkaz - “sudo cp /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.bak.” S týmto príkazom vy”Uložím ti “sources.list” spis, ktorý sa hodí v prípade akýchkoľvek problémov s inštaláciou;
 • Teraz použite tento príkaz: “gksudo gedit /etc/apt/sources.list.” vy”Budem požiadaný o poverenia správcu, preto tento krok starostlivo prečítajte.
 • Po vykonaní predchádzajúceho príkazu zadajte: “deb http://http.debian.net/debian jessie-backports main” a potvrďte svoj vstup;
 • Máme iba dva ďalšie príkazy. Najprv zadajte toto - “aktualizácia sudo apt-get,” a udrel vstúpiť kľúč;
 • Potom použite tento príkaz - “sudo apt-get install kodi” a zasiahla vstúpiť znovu.
 • že’je to! Po niekoľkých minútach by ste mali mať Kodi medzi nainštalovanými aplikáciami v počítači so systémom Linux.

Ako aktualizovať Kodi v systéme Linux

Všeobecne Kodi’Vývojári vydávajú prírastkové aktualizácie Kodi každých pár mesiacov. A raz ročne sa uvoľní hlavná verzia Kodi. Akonáhle sa to stane, ty’Chcem vedieť, ako aktualizovať Kodi.

 • Otvor terminál, a najprv použite tento príkaz - “aktualizácia sudo apt-get“;
 • Potom použite druhý príkaz - “sudo apt-get upgradee”;
 • V prípade problémov s aktualizáciou musíte použiť aj tento príkaz - “sudo apt-get dist-upgrade” vynútiť Kodi, aby nainštaloval aj ďalšie balíčky.

Ako odinštalovať Kodi v systéme Linux

Nakoniec, vy’Chcem vedieť, ako odstrániť Kodi z vášho počítača. my’uistite sa, že ste’Nasledujúce príkazy zriedka použijem, ale iba to’Napriek tomu je rád ich poznať.

 • Spustite terminál a zadajte ho - “aktualizácia sudo apt-get“;
 • Potom použite nasledujúce dva príkazy - “sudo apt-get remove kodi *” a potom toto - “sudo apt-get purge kodi *.
 • že’s všetky!

Nikdy nepoužívajte Kodi bez VPN

Predtým, ako vás pustíme, máme jednu poslednú radu. Dôrazne odporúčame, aby ste pri sledovaní alebo streamovaní médií cez Kodi používali VPN, pretože to je jediný spôsob, ako sa vyhnúť možným právnym problémom a technickým problémom..

Spoločnosť Kodi je známa svojou schopnosťou rozširovania prostredníctvom doplnkov tretích strán. Veľká časť z nich sa však spolieha na pochybné zdroje, ktoré by mohli viesť k porušovaniu autorských práv. To je tiež dôvod, prečo rôzni poskytovatelia internetových služieb obmedzujú vaše webové pripojenie, keď vás zistia pomocou Kodi.

Pozrite si náš zoznam najlepších sietí VPN pre systém Linux

Spoľahlivá sieť VPN bude bojovať proti obmedzeniu zavedenému poskytovateľom internetových služieb. Taktiež odblokuje akýkoľvek mediálny zdroj online a ešte lepšie - úplne anonymizuje vašu komunikáciu. To znamená, že vy’S Kodim sa dá pracovať bez akýchkoľvek obmedzení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 − = 53