Ako nastaviť VPN na Smart TV


Ak ty’ak sa chcete pripojiť online bez ohrozenia vášho súkromia, získajte virtuálnu súkromnú sieť (VPN). To vám umožňuje urobiť tým, že “tunel” ochrany, spolu so šifrovacími vrstvami, ktoré vás chránia úplne bezpečne a anonymne. Mnoho ľudí sa rozhodlo používať služby VPN so svojimi inteligentnými televízormi, pretože im to umožňuje skryť svoju geografiu a prístup k televíznym programom z iných krajín bez podráždenia geografického bloku..

Môžete tiež použiť sieť VPN v systémoch Smart TV. V tejto príručke vám povieme, ako pridať sieť VPN do svojej televízie Smart TV, aby ste dosiahli úplne bezpečný prenos.

Môžem nainštalovať sieť VPN priamo do svojej televízie Smart TV?

Niektoré inteligentné televízory ponúkajú možnosť nainštalovať softvér VPN priamo, ale to’Nie vždy je to tak. Avšak, don’netráp sa. Ak vaša inteligentná televízia nefunguje’Ak chcete povoliť cestu priamej inštalácie, musí sa dať prepojiť s obchodom Google Play. Odtiaľ si môžete vybrať aplikáciu poskytovateľa VPN a potom ju nainštalovať do televízora. Zvyčajne je to najlepší spôsob, ako nainštalovať sieť VPN na modeloch Smart TV, takže ak je to možné, vyberte ju. V niektorých prípadoch však VPN pre služby Smart TV vyhrala’Nepracuje so všetkými modelmi, preto sa v prípade potreby obráťte na výrobcu.

Nastavenie VPN v systémoch Smart TV

Ak je váš SmartTV OS Android, môžete nastaviť VPN pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Robiť to:

 1. Vyberte si svoju VPN pre Smart TV, napríklad službu ExpressVPN. Tento poskytovateľ ponúka aj predbežné smerovače, ktorých sa čoskoro podrobnejšie dotkneme.
 2. Raz ty’Vybrali ste si VPN pre Smart TV, stiahnite si softvér. Potom nainštalujte súbor .APK.
 3. Prihláste sa do svojho účtu pomocou pôvodných prihlasovacích údajov.
 4. Na televízore spustite aplikáciu VPN pre Smart TV a potom sa pripojte k jednému z ponúkaných serverov.

že’Je to všetko! Odtiaľ sa môžete zdať, že sa nachádzate v ktorejkoľvek krajine a máte prístup k akémukoľvek druhu televízneho a zábavného obsahu, ktorý si želáte. Vďaka šifrovaniu, ktoré VPN poskytuje, môžete zostať aj úplne anonymní a súkromní. Toto odstraňuje starosti s prístupom alebo kompromitáciou vašich údajov ktokoľvek, kto má záujem o to, aby vás videl’robím.

my’Pokryli sme sprievodcov VPN pre začiatočníkov v inom blogu, takže’Prečítajte si, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako vám tieto užitočné systémy môžu pomôcť zachovať úplné súkromie a bezpečnosť, keď ich máte’znova online. Dnes’s digitálny svet, kde sú kybernetickí zločinci a snoopéri všade, môžete’byť príliš opatrný!

Pripojenie televízora k notebooku alebo počítaču

Možno budete chcieť použiť ethernetový kábel na pripojenie počítača alebo prenosného počítača k televízoru Smart TV. To znamená, že môžete zdieľať svoje internetové pripojenie a používať sieť VPN na odomknutie akéhokoľvek obmedzeného programového obsahu, ktorý je pripravený na pozeranie v televízii. Ak vaša inteligentná televízia nefunguje’t Umožniť priamu inštaláciu aplikácií, to je metóda, ktorá sa používa. Prípadne si môžete zvoliť smerovač VPN Smart TV.

Ak chcete zdieľať svoje pripojenie v systéme Windows, postupujte takto:

 1. Skontrolujte, či je prenosný počítač alebo počítač pripojený k sieti Smart TV VPN. Ak nie’Ak ho nemáte, skúste ExpressVPN.
 2. Na ich spárovanie použite ethernetový kábel.
 3. Na počítači alebo prenosnom počítači vyhľadajte na ovládacom paneli centrum sietí a zdieľania a vyberte položku Zmeniť nastavenie adaptéra.
 4. Vyhľadajte pripojenie k sieti VPN, ktoré by malo mať popis, ktorý vyzerá asi takto “Adaptér TAP-Win33.” Kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť vlastnosti z rozbaľovacej ponuky.
 5. Potom vyberte zdieľanie kartu a označte, kde sa pýta, či chcete Povoliť používateľom siete pripojenie k vášmu internetovému pripojeniu. Vyber Lokálne sieťové pripojenie z ďalšej ponuky a vyberte položku OK.
 6. Reštartujte prenosný počítač alebo počítač a Smart TV a mali by ste zistiť, či VPN funguje.

Použitie siete VPN v OSX

Je to trochu komplikovanejšie, ale v zásade, akonáhle sa zaregistrujete pre svoju službu VPN a nastavíte ju:

 • Vypnite Smart TV a pripojte ho k Mac USB portu pomocou adaptéra a ethernetového kábla
 • Choďte do svojho Predvoľby systému a vyberte si zdieľanie
 • Rozbaľte ponuku, ktorá vám umožní “Zdieľajte svoje pripojenie od” a vyberte pripojenie VPN. Začiarknite políčko, kde sa hovorí USB Ethernet pre “do počítačov používajúcich” a potom povolte zdieľanie internetu. Keď sa zobrazí kontextové okno, vyberte položku štart a potom Zdieľanie internetu. Ak sa to javí ako zelené, vy’Viem, že vy’urobil som to správne!
 • Reštartujte televízor!

Používanie smerovača VPN

Môžete tiež použiť VPN v inteligentnej televízii pomocou blikaného smerovača. To znamená, že z vášho pripojenia VPN bude mať úžitok každé zariadenie vo vašej domácnosti. Blikanie smerovača je v skutočnosti dosť zložité, takže pokiaľ nemáte technický zmysel, vyberte si službu, ktorá ponúka predbleskovaný (a predplatený smerovač). “pripoj a hraj” kroky na nastavenie.

Väčšinu smerovačov VPN je možné kúpiť vopred smerovaných na smerovače, pričom sú k dispozícii dva hlavné typy. Sú to paradajka a DD-WRT. Ten je najobľúbenejší, pretože sa dá pomerne ľahko prispôsobiť.

Prečo zvoliť blikajúci smerovač?

Týmto sa automaticky vyberie služba VPN bez ohľadu na to, aké zariadenie používate na pripojenie k sieti Wi-Fi. Môže tiež uvoľniť miesto tým, že minimalizuje počet sieťových káblov, ktoré potrebujete použiť, a tiež to odstraňuje potrebu prehlbovať sa s nastaveniami siete! Nakoniec nie’Aby ste mohli používať sieť VPN, musíte mať počítač alebo prenosný počítač fyzicky umiestnený v blízkosti vašej inteligentnej televízie.

Na záver, to’Je vhodné používať VPN vo vašej inteligentnej televízii, aby ste zostali súkromní a aby ste získali prístup k obsahu, ktorý chcete vidieť odkiaľkoľvek na svete. S naším sprievodcom môžete rýchlo začať pracovať!

Odporúčané čítanie: Najlepšie VPN routery

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 5