Ako predstierať svoju geolokáciu?


Keď surfujete na webe, môžete’neustále sa monitorujú a kategorizujú. Každý krok, ktorý urobíte, sa zaznamená až po presné umiestnenie. Prečo? to’je to celkom jednoduché. Spoločnosti, ktoré predávajú produkty online alebo poskytujú streamingový obsah, radi segmentujú svoje publikum na marketingové účely. Keď tak urobia, často sa ocitnete zablokovaní filmovým alebo televíznym streamom, ktoré ste vy’Rád by som prístup (v prípade lokalít ako Hulu alebo Netflix). Alebo možno nebudete môcť nájsť najlepšie možné ponuky (ako u mnohých miest na rezervácie letov). Nič z toho by nebolo možné bez technológie nazývanej geolokácia.

Ako už názov napovedá, geolokácia umožňuje identifikáciu a lokalizáciu používateľov webu.

Ak teda’pri opätovnom prístupe k nemeckému serveru Netflix z Brazílie jednoducho vyhral’byť možné. Našťastie existujú geolokačné cesty, tak nechajme’s podrobnejšie preskúmajte a ponúknite niekoľko riešení, ktoré vám pomôžu získať prístup k obsahu, ktorý potrebujete.

Čo je to geolokácia a ako to funguje?

Geolokácia sa pri vyhľadávaní webových používateľov spolieha na adresy IP. Každý počítač, ktorý je pripojený k internetu, má IP adresu a to obsahuje veľa relevantných informácií, ktoré rozdávajú vašu totožnosť bez prílišných problémov.

Urobiť tak, stránky vezmú vašu adresu a porovnajú ju s regionálnymi registrami adries IP (alebo regionálne internetové registre). Toto je prvý krok pri hľadaní vašej geolokácie IP. Po RIR budú ich nástroje hľadať ďalej, analyzovať veci, ako sú záznamy o počasí, údaje od poskytovateľov internetových služieb a množstvo ďalších ľahko prístupných databáz online aktivít.

To všetko je možné krížovo skontrolovať s vašou IP adresou, čím získate okamžité prečítanie údajov, ako sú PSČ, štát, krajina, zemepisná šírka, dĺžka a časové pásmo..

Geolokačné služby IP od jednoduchej adresy IP sa teda môžu veľmi rýchlo určiť, kde sa nachádzate. to’nie je vždy 100% presná, ale pokiaľ ide o streamingové spoločnosti a maloobchodníkov, robí svoju prácu a zvyčajne zachytí používateľov v sieti, ak nebudú’neprijímajte bezpečnostné opatrenia.

Prečo by ste chceli predstierať svoju geolokáciu?

to’je relatívne ľahké vykonať manuálnu zmenu geolokácie, čo vám umožní falošne lokalizovať navštívené stránky. Prečo by ste to robili? Existuje veľa dôvodov.

Ako sme už uviedli, veľa stránok filtruje svoj obsah podľa regiónu alebo krajiny.

Ak predstierate, že pochádzajú z určitých oblastí, môžete mať k dispozícii širší výber obsahu.

Platí to rovnako pre športových vysielateľov, ako sú stránky na streamovanie filmov, a ako sa stáva čoraz populárnejším digitálne vysielanie’Je to stále dôležitejšie.

Mnoho rezervačných miest pre veci, ako sú požičovne áut, hotely a lety, tiež využíva geolokáciu na doručovanie cien a ponúk. Napríklad môžete použiť web na rezervovanie letov zo San Francisca do Jakarty a nájsť úplne iné ceny, ak hľadáte z Kalifornie alebo Indonézie. Falošnou geolokáciou si môžete rezervovať lacnejšie lety na tej istej trase - elegantné riešenie na prekonanie podnikovej manipulácie..

Potom je tu súkromie. Predstieranie polohy je jedným z krokov, ktoré je potrebné dosiahnuť anonymita online, čo môže byť v represívnych jurisdikciách záležitosťou života a smrti. Ale aj v demokraciách sa môžu agentúry dozoru zaujímať o to, kde sa nachádzate a čo robíte. Prečo ich nechať tak ľahko vo svojom živote?

Zo všetkých týchto dôvodov je žiaduce vedieť, ako falošne lokalizovať svoju geolokáciu. Existuje veľa spôsobov, ako to urobiť, vrátane samostatných techník pre rôzne webové prehliadače, tak nechajme’Vyriešime ich teraz a pomôžeme vám nájsť anonymitu online.

Vytvorenie geografickej polohy v prehliadači Google Chrome

Ak ty’fanúšik spoločnosti Google’s prehliadač, nemal by’t byť akékoľvek problémy spojené s predstieraním vašej geolokácie.

Po prvé, používatelia počítačov môžu jednoducho vypnite sledovanie polohy prostredníctvom prehliadača Chrome. Dokážeš to na základe jednotlivých stránok pri rozhodovaní sa nevzdávať svojej polohy prostredníctvom sledovacích súborov cookie pri návšteve každej stránky. To vám môže dobre umožniť prístup k mnohým blokovaným webom, aj keď to veľmi zriedka funguje s webovými servermi založenými na predplatnom, ako je Netflix.

Ak máte stále problémy s webmi sledujúcimi vašu polohu, máte niekoľko ďalších možností. Najprv by ste mohli vykonať a manuálna zmena geolokácie zakaždým, keď spustíte prehliadač. Tu’ukázať’hotovo:

 1. Zamierte na “Nástroje pre vývojárov” v prehliadači Google Chrome stlačením klávesov Ctrl + Shift + I.
 2. Vyberte tlačidlo ponuky v ľavom dolnom rohu panela na pravej strane.
 3. zvoliť “senzory” potom “Vlastná poloha” voľba.
 4. Teraz nájdite krabicu pod ňou “Geolocation” a zadajte ľubovoľnú množinu meraní zemepisnej šírky a dĺžky (okrem vašej aktuálnej polohy!).
 5. Stlačte kláves “reload” na webovej stránke, ku ktorej ste chceli mať prístup. Vaša poloha by sa mala zaregistrovať ako falošné súradnice zadané skôr.

Pomocou tohto procesu môžete urobiť tento proces o niečo menej zložitým rozšírenie umiestnenia rozšírenie Chrome. Ak nie’nepáči sa vám myšlienka absolvovať všetky tieto kroky zakaždým, keď potrebujete poraziť geoblokov, použitie falošného umiestnenia prehliadača Chrome je pravdepodobne tou správnou cestou..

Na tejto stránke internetového obchodu Google si môžete stiahnuť jednoduché rozšírenie umiestnenia prehliadača Chrome.

K tomuto procesu však existujú dve alternatívy a môžu byť efektívnejšie.

 1. Najskôr by ste mohli použiť proxy ako rozšírenie falošného umiestnenia prehliadača Chrome. Nástroje ako GeoProxy nasmerujte svoj webový prenos cez servery po celom svete, dotykom zistíte svoju polohu.
 2. Druhou možnosťou je použitie virtuálnej súkromnej siete (VPN). my’Nakoniec o tom trochu viac rozprávam a prečo’Je to pravdepodobne najlepšia voľba.

Ako falošná geolokácia v prehliadači Firefox

Ak chcete vytvoriť falošné miesto, Firefox ponúka aj celkom jednoduché riešenie, takže by sa virtuálne putovanie po svete nemalo’byť mimo dosahu.

V prípade prehliadača Firefox môžete použiť rozšírenie s názvom Location Guard [/ url]. Tento šikovný doplnok poskytuje falošnú IP adresu pre webové stránky a tiež dodáva “biely šum” do zmesi, čo sťažuje webovým stránkam používanie štandardných metód geolokácie. Tu’ako zabezpečiť, aby bola funkcia Guard Guard správne implementovaná:

 1. Ak chcete rozšírenie získať, prejdite na vyššie uvedenú stránku a postupujte podľa pokynov na inštaláciu.
 2. V tejto chvíli môžete zistiť, že je potrebné aktualizovať inštaláciu prehliadača Firefox. Odporúča sa to z viacerých dôvodov a je to nevyhnutné, ak si prajete obísť geoblokátory.
 3. Keď to’Postarajte sa o to, reštartujte Firefox a Location Guard by mali byť pridané k vašim rozšíreniam. Mali by ste vidieť ikonu pripomínajúcu malú sivú bublinu s pruhom cez ňu. Kliknite na ikonu.
 4. V ponuke prejdite na ikonu “možnosti” nastavenia. Vľavo stlačte kláves “Pevné umiestnenie” tab. Teraz pretiahnite špendlík na nové miesto.
 5. Na karte rozšírenia vyberte ikonu “Použité pevné miesto” voľba. To by sa teraz malo zaznamenať ako vaša geolokácia IP - aspoň pre niektoré stránky.

Rovnako ako v prípade prehliadača Chrome, rozšírenie falošného umiestnenia Firefox nie je samo o sebe najlepším riešením. Ak chcete získať prístup na webové stránky, ako je Netflix, a zabezpečiť úplnú anonymitu, je potrebné ich skombinovať s VPN.

Geolokácia a VPN: ideálna zhoda?

VPN boli navrhnuté tak, aby poskytovali jedinečný stupeň súkromia, a nie aby obchádzali Netflix’s geografické filtre. V posledných rokoch sa však ukázalo, že tieto bezpečnostné nástroje predstavujú ideálne riešenie pre blokovacie systémy.

Dôležité je vedieť, že VPN samotné nie sú úplne efektívne. oni je potrebné kombinovať s blokovacími nástrojmi my’Už som diskutoval, či majú poraziť sledovanie cookies a geobloky.

Prečo je toto? Všetko sa týka HTML5.

Všetky weby používajúce HTML5 dokážu zistiť vašu polohu, aj keď môže byť spustená sieť VPN.

Ale oni zvíťazili’nemôžem to urobiť, ak ty používajú doplnky alebo manuálnu geolokáciu spôsobom, akým my’vysvetlil som.

Možno budete musieť použiť tieto doplnky mierne inak, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Ak napríklad používate prehliadač ExpressVPN s prehliadačom Firefox a inštalujete funkciu Location Guard, môžete’Budem chcieť presunúť špendlík umiestnenia kamkoľvek čo najbližšie k vášmu VPN serveru.

Ešte dôležitejšie však je, že keď’nainštalovali ste sieť VPN, nezabudnite ju načítať a prihlásiť sa pred načítaním prehliadača Firefox, Microsoft Edge alebo Google Chrome. Ak nie’t, vaša geolokačná ochrana bude takmer bezcenná.

Ak však kombinujete VPN s manuálnou geolokáciou a doplnkami, výsledky môžu byť veľkolepé. Ukazuje sa, že geoblokátori nie sú’tak silný, ako sa môžu zdať. Áno, sú sofistikované (stále viac), sú však zraniteľné voči používateľom, ktorí môžu šikovne chrániť svoju IP adresu. A to’presne, čo vám VPN umožňujú robiť.

Tak prečo vynechať svoje obľúbené filmy alebo najlepšie letenky? So správnymi nástrojmi sa dá ľahko dosiahnuť falošná geolokácia, ktorá vám umožní preskočiť akékoľvek digitálne steny, ktoré vám bránia..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5