Ako zostaviť svoju vlastnú VPN na videoprípravách Raspberry Pi: 5


Raspberry Pi má obrovský vplyv na množstvo ľudí, ktorí sa chcú naučiť kódovať a byť tvorivý s počítačmi. Koniec koncov, to’Nízka cena (zhruba 35 dolárov) znamená, že komunita vývojárov a záujmové komunity môžu byť viac kreatívni, pretože potenciálne škody’to to stálo toľko.

že’je dôvod, prečo to tak nie je’Ťažko si vieme predstaviť, prečo toľko ľudí túži vyskúšať na svojom Pise veľa vecí, vrátane budovania svojich vlastných sietí VPN. Koniec koncov, s domácou sieťou VPN môžu používatelia ovládať všetky aspekty svojho súkromia a zabezpečenia online.

Ale tam’s jedným problémom: VPN sú samy o sebe trochu technické. Keď to zmiešate s Raspberry Pi, čo bude vyžadovať viac technických znalostí, to’s, keď sa môžete veľmi ľahko zmiasť.

A to’s, kam dnes prichádzame: my’Ukážem vám 5 najlepších tutoriálov YouTube, ktoré vás naučia, ako zostaviť svoju vlastnú sieť VPN na zariadení Raspberry Pi. my’Prešiel som všetky tieto príručky a každý z nich splnil naše požiadavky.

Chceme sa ubezpečiť, že každý tutoriál:

 • je dosť ľahký pre začiatočníkov
 • vedie k fungujúcej VPN na Raspberry Pi
 • udržuje technický žargón na minime
 • má najmenší počet potrebných krokov

Predtým, ako skontrolujeme, ktoré príručky YouTube sú pre vás najvhodnejšie, ako vás naučiť, ako zostaviť svoju vlastnú Raspberry Pi VPN, nechajte’s rýchlo prechádzajú výhody budovania vlastnej VPN.

Výhody budovania vlastnej domácej siete VPN

Vlastníctvo vlastnej domácej siete VPN má niekoľko výhod. Toto zahŕňa:

 • nemusia platiť za služby VPN (aj keď’nie sú naozaj drahé)
 • to’je súkromné ​​a vaše, takže ho môžete používať iba vy (a ďalšie osoby, ktorým poskytnete prístup)
 • máte prístup k domácemu počítaču a iným zdrojom v sieti
 • chráňte sa, keď ste vy’znovu na verejnú (a nezabezpečenú) wifi
 • Ak ty’V USA máte stále prístup k USA Netflix, Hulu atď. V iných krajinách môžete získať prístup k svojmu domovskému obsahu odkiaľkoľvek

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci, ale výhody výrazne prevyšujú približne 30 minút, takže nastavenie všetkého nastavíte.

Tak nechaj’s ponorte sa do tutoriálov, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa tam.

DemmSec: “Ľahko vytvorte VPN s Raspberry Pi”

 • Beh programu: 14:15
 • Názory: 57 kB
 • Dátum vytvorenia: Júl 2017
 • Spätná väzba od používateľov: 98% sa to páči

Toto je jeden z najjednoduchších pokynov YouTube, ako nastaviť server VPN na serveri Raspberry Pi. Hostiteľ, DemmSec, postupuje dobrým tempom - nie príliš rýchly pre začiatočníkov a nie príliš pomalý pre používateľov, ktorí už Raspberry Pi poznajú. Vynecháva z času na čas niekoľko veľmi základných vecí, ako je napríklad zmienka o tom, aké programy použiť na SSH vo vašom Raspberry Pi, ale že’je niečo, čomu ľahko rozumiete.

Toto video, rovnako ako väčšina ostatných, používa neuveriteľne ľahké nastavenie PiVPN, ktoré vyžaduje iba jeden riadok, pár otázok a vy’Budem mať nastavené základy VPN. Konečným výsledkom je fungujúca VPN, ktorú môžete použiť z ľubovoľného zariadenia s podporou OpenVPN.

Lon.TV: “PiVPN: Ako prevádzkovať VPN server na Raspberry Pi za 35 dolárov!”

 • Beh programu: 35:05
 • Názory: 134 kB
 • Dátum vytvorenia: Marec 2019
 • Spätná väzba od používateľov: 99% sa to páči

Toto video sa nám naozaj páči, pretože je’je to vlastne o niečo jednoduchšie ako predchádzajúce video. Hostiteľ vysvetľuje veci veľmi jasne a čisto, čo znamená, že absolútni začiatočníci si môžu byť istí úspechom. To samozrejme znamená, že’s tiež dlhšie, aby sa prispôsobili dodatočným vysvetleniam. že’to je dôvod’s viac ako dvakrát tak dlho ako DemmSec’s návod.

Stáva sa tiež, že je to najnovšie video, ktoré bolo vytvorené pred mesiacom. že’ pomáha divákom priniesť istý pokoj’som si celkom istý, že’je aktuálny a vy ste vyhrali’Nemám žiadne fatálne problémy, pretože video je jednoducho príliš staré. Video nám okrem iného užitočným spôsobom pomôže pri nastavení verejného názvu DNS.

upgrdman: “Vytvorte si VPN server s Raspberry Pi, OpenVPN a Stunnel”

 • Beh programu: 1:19:16
 • Názory: 97 kB
 • Dátum vytvorenia: Máj 2018
 • Spätná väzba od používateľov: 98% sa to páči

Toto video je o niečo nižšie v zmysle kvalitnej výroby, ale vyššie v “reálny svet” zmysel, pretože tu je veľmi málo úprav. To pravdepodobne vysvetľuje, prečo’s 80 minút. Nielenže vám upgrdman podrobne ukáže, ako nastaviť OpenVPN na Raspberry Pi, ale tiež vás naučí, ako nastaviť Stunnel na PC aj Android.

Pre tých, ktorí nie’Neviem, Stunnel k šifrovaniu pridáva ďalšiu vrstvu SSL’ktoré už používam s OpenVPN, a to’Je to jeden zo spôsobov, ako VPN obísť určité firewally - napríklad Veľký čínsky firewall.

Jedným z problémov - alebo faktom - je, že to tak nie je’Nerobíme to pomocou programu PiVPN, takže si bude vyžadovať ďalšie príkazové riadky. Mnoho ďalších príkazových riadkov. V skutočnosti on’je taký láskavý, že obsahuje odkaz na príkazové riadky, aby ste mohli sledovať video aj text, keď nastavujete VPN na Raspberry Pi.

Tiež sa stretne s niekoľkými problémami, čo je dobré, pretože vám pomôže prekonať bežné problémy, ktoré môžete mať.

Beau Knows Tech… stuff: “Výukový program pre Raspberry Pi Zero VPN Server”

 • Beh programu: 11:20
 • Názory: 96 kB
 • Dátum vytvorenia: September 2016
 • Spätná väzba od používateľov: 97% sa to páči

Takmer všetky tieto videá používajú Raspberry Pi 3 na nastavenie všetkého. Pre tento projekt Beau Knows Tech… Veci používajú Raspberry Pi Zero. Kým tam nie je’Pokiaľ ide o veľký rozdiel v krokoch potrebných na nastavenie vašej vlastnej siete Raspberry Pi VPN, pre používateľov by bolo stále jednoduchšie sledovať ich, ak majú aj Pi Zero. To tiež zahŕňa skutočnosť, že pretože nulová hodnota je menšia ako plná verzia pi, používatelia nulovej budú potrebovať ďalšie komponenty, ako sú mini / mikro adaptéry..

Hostiteľ, Beau, je tiež veľmi špecifický a organizovaný vo videu, čo pomáha používateľom viesť pomocou dobrých a užitočných ilustrácií a animácií. Kapitoly sú tiež dobre organizované a kroky sú označené poznámkami:

Raspberry Pi Zero VPN video

O niečo viac ako 11 minút’s najkratším videom v našom návode. Ak teda’ste si celkom istí, či máte nejaké znalosti v oblasti kódovania alebo Raspberry Pi, stačí sa do toho pustiť a pozrieť si toto video. Ešte lepšie, pretože sekcie sú dobre usporiadané, môžete vynechať, ak ste’poznať ktorúkoľvek konkrétnu časť.

Manthan: “Nastavenie Raspberry Pi ako servera OpenVPN (Príručka krok za krokom)”

 • Beh programu: 16:33
 • Názory: 131 kB
 • Dátum vytvorenia: Október 2013
 • Spätná väzba od používateľov: 96% sa to páči

Posledný na zozname, je pomerne starý návod. To má dobré časti a zlé časti. Zlá časť je, že bude potrebné vykonať niekoľko ďalších krokov, aby ste dosiahli konečný výsledok. Dobrá vec však je, že vám poskytne alternatívu k použitiu PiVPN - ak z nejakého dôvodu nemáte’nechcem ísť touto cestou.

To samozrejme znamená, že aj vy’budem musieť pridať viac riadkov príkazov ako s PiVPN, čo je iba jeden riadok. Ak sa chcete dozvedieť viac o kódovaní a Raspberry Pis, mohlo by to byť pre vás dobrým cvičením na pochopenie hlbších aspektov - vykonaním väčšej manuálnej práce sa dozviete viac.

Dobrá vec, rovnako ako pri všetkých týchto videách, je, že’je veľmi noob priateľský, takže vy’Budem môcť ľahko sledovať spolu.

Iné spôsoby nastavenia VPN na Raspberry Pi

Nastavenie vlastnej VPN na Raspberry Pi je samozrejme prospešné pre spôsoby, ktoré sme uviedli vyššie. Ak však chcete mať na serveri Raspberry Pi iba možnosť používať VPN (nie nevyhnutne svoju vlastnú) (napríklad, ak už máte platené predplatné VPN), skutočne to uľahčí váš život.

Väčšina hlavných poskytovateľov VPN má jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu nastaviť ich službu VPN na Raspberry Pi. Tu sú niektoré z najlepších’našiel som:

 • NordVPN: Ako nakonfigurovať Raspberry Pi?
 • ExpressVPN: Ako nastaviť a používať aplikáciu ExpressVPN pre Raspberry Pi
 • PIA: Raspberry Pi VPN smerovač s PIA (YouTube)
 • zažívacie: Ako nastaviť VPN na Raspberry Pi
 • Windscribe: Ako nainštalovať & používať WINDSCRIBE VPN klienta na Raspberry Pi (YouTube)

Pravdepodobne sa načíta viac návodov (a snáď aj video návodov), ktoré vás prevedú nastavením platenej služby VPN na serveri Raspberry Pi..

Ako teda používate VPN na Raspberry Pi? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 24 = 25