AirVPN vs Soukromý přístup k internetu


AirVPN a soukromý internetový přístup jsou dnes dva přední poskytovatelé služeb VPN na trhu. Co mají tato dvě řešení VPN společného a kde se liší? Ještě důležitější je, že je lepší?

Připojte se k nám, jak zjistíme v tomto srovnání AirVPN vs Soukromý přístup k internetu. My’Budu se dívat na to, jak dobře tyto produkty fungují v různých oblastech, včetně zabezpečení, výkonu, snadnosti použití a stanovování cen. Na konci tohoto srovnání jsme’Řeknu vám, který z nich je lepší volbou v závislosti na vašich potřebách.

Nechat’je skok přímo dovnitř.

Zabezpečení a soukromí

jestli ty’znovu hledám dobrou službu VPN’je pravděpodobné, protože chcete chránit své soukromí online a zůstat v bezpečí na internetu. Takže které z těchto dvou řešení je v tomto ohledu lepší? No, oba skutečně nabízejí slušné bezpečnostní funkce. Šifrování, AirVPN a PIA nabízejí šifrování AES-256.

Pokud jde o protokoly tunelování, oba používají OpenVPN. PIA však také podporuje IKEv2 a L2TP. Obě služby mají síťový vypínač a ochranu proti úniku DNS. Kromě toho nabízí AirVPN službu založenou na Tor pro ty, kteří chtějí větší zabezpečení sítě Tor.

V oblasti soukromí PIA dává důvod k obavám’je provozována společností London Trust Media, americkou společností. USA jsou členem skupiny 5 očí Eyes a společnosti v USA by mohly podléhat vládnímu dohledu. Na druhou stranu má PIA přísnou politiku bez protokolování.

AirVPN se naopak nachází v Itálii. Itálie je součástí “14 Aliance pro oči” což může také způsobit pozastavení některých uživatelů, kteří si uvědomují soukromí. Má také politiku bez protokolování.

Pokud jde o zabezpečení a soukromí, zdá se, že obě řešení jsou stejně vyrovnaná. AirVPN je však o něco lepší varianta, protože nabízí lepší zabezpečení všude kolem a je založeno na méně znepokojujícím místě..

Rychlost a výkon

Přestože AirVPN může být o něco lepší z hlediska zabezpečení a soukromí, určitě v oblasti rychlosti a výkonu určitě nedosahuje, protože poskytuje podprůměrnou rychlost. AirVPN provozuje relativně malou flotilu serverů s číslem přes 220 ve srovnání s více než 3 275 servery provozovanými společností PIA ve 33 zemích. PIA tak nabízí vyšší rychlost a spolehlivější výkon na mnoha místech.

PIA’s Mnoho serverů je soustředěno v Evropě a Severní Americe, velmi málo se nachází v Asii, Africe a Jižní Americe. Takže pokud žijete v těchto regionech, možná budete muset zápasit s horší rychlostí a průměrným výkonem.

Snadné použití a kompatibilita

Další oblastí, kde AirVPN zaostává, je snadné použití. To není’t nejobtížnější věc, kterou nastavit a používat, ale pro začátečníky může být obtížné spustit jej na svých zařízeních.

Klient AirVPN je k dispozici pro Windows, Linux, MacOS a dokonce i pro Chrome OS. Neexistuje však žádná samostatná aplikace pro Android a iOS, což znamená, že uživatelé chytrých telefonů musí ručně otevřít OpenVPN na svých zařízeních před přístupem k AirVPN. Neexistují také žádná rozšíření prohlížeče pro některý z hlavních prohlížečů. Na straně plusu jsou klienti AirVPN pro směrovače AsusWRT, Tomato a DD-WRT.

Na druhou stranu má PIA jednoduché, elegantní aplikace, které se velmi snadno nastavují a používají. Existují vlastní aplikace pro všechny hlavní stolní a mobilní platformy. Můžete si také stáhnout rozšíření pro Chrome, Firefox a Opera. Zatímco tam’Není aplikace routeru, můžete spustit PIA na routerech podle pokynů na jejich webových stránkách.

Torrenting a P2P

jestli ty’znovu hledám službu VPN, která’Je to skvělé pro torrenting, obě řešení vám poslouží dobře. AirVPN podporuje přenos souborů P2P a nabízí neomezené stahování na svých serverech. Rychlosti jsou skvělé a vše běží hladce.

PIA také nabízí slušné rychlosti a nemá’• Omezit přenos P2P ve své síti. Poskytuje také bezplatný proxy server SOCKS5, který může uživatelům pomoci potenciálně ušetřit určitou šířku pásma.

Netflix a Čína

Pokud jde o přístup k Netflixu, AirVPN odvádí opravdu dobrou práci při odblokování Netflixu v mnoha geografických lokalitách. AirVPN’s ‘dvojitý hop’ Nastavení směrování DNS mu umožňuje obejít malý výběr serverů, který je opravdu chytrý. Uživatelé však mohou v některých oblastech zažít smíšený výkon se servery Netflix.

PIA však bojuje s odblokováním Netflixu v řadě regionů včetně Kanady, Německa, Velké Británie a Japonska. To také není’t skvělá volba pro uživatele se sídlem v Číně. Na Dálném východě má velmi málo serverů a postrádá stealth protokol pro obcházení Číny’s Hluboká kontrola paketů.

AirVPN je naproti tomu dostatečně dobrý pro použití v Číně, protože může směrovat webový provoz přes TCP port 443 a využívá SSL tunelování a šifrování, aby se vyhnul cenzuře vlády. Ačkoli to také postrádá tajný protokol, to’Je to lepší volba pro použití s ​​Netflixem a Čínou.

Zákaznická podpora

Protože AirVPN není’Pokud jde o snadnost použití, měl by to být přesně šampion, měl by mít solidní možnosti podpory. Fóra na webu jsou vynikající a obsahují mnoho užitečných informací, které mohou nováčci potřebovat, zástupci zákaznické podpory AirVPN však nějakou dobu reagují na dotazy zaslané prostřednictvím kontaktního formuláře a jejich odpovědi mohou být teplejší.

V tomto ohledu není ani PIA vítězem. Jejich možnosti zákaznické podpory jsou poněkud omezené a internet je plný stížností zákazníků PIA na neodpovídající podporu a neuspokojivé odpovědi. Obě služby nenabízejí možnost živého chatu.

Ceny

Pokud má PIA na to opravdu něco, tak’s, že jeho ceny jsou některé z nejdostupnějších můžete najít. 1-měsíční plán až pro 5 zařízení stojí 6,95 $ / měsíc, který klesne na 3,33 $ / měsíc, pokud se rozhodnete pro dvouletý plán. Nabízejí 7denní záruku vrácení peněz, ale žádnou bezplatnou zkušební verzi.

AirVPN je o něco dražší varianta obou s plány začínající na 2 EUR na tři dny a 7,99 $ / měsíc za měsíc. Jednoletý plán stojí 5,14 $ / měsíc. Obě služby jsou velmi cenově dostupné za funkce, které nabízejí, ale PIA’Díky nepřekonatelným cenám je lepší.

AirVPN vs Soukromý přístup k internetu - což je lepší?

Po porovnání těchto dvou řešení VPN v řadě oblastí to bylo’Je zřejmé, že obě jsou slušné možnosti pro příležitostného uživatele. Takže který z nich je lepší? AirVPN poskytuje spolehlivé zabezpečení, torrentování a podporu P2P a může být použit v Číně. Ztrácí však body v oblastech snadného použití, kompatibility, rychlosti a výkonu.

PIA, na druhé straně, není’t nejlepší volba pro soukromí, Netflix a Čínu. Nabízí však slušné bezpečnostní pověření, více serverů a velmi nízké ceny. Ačkoli ne moc, PIA vyjde před AirVPN a bude lepší volbou pro většinu lidí.

Pokud se vám toto srovnání AirVPN vs Soukromý přístup k internetu líbilo, podívejte se na naše recenze obou níže uvedených produktů.

Soukromý přístup k internetu

Recenze AirVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1