Avast SecureLine VPN vs soukromý přístup k internetu


Díky internetu se stále více lidí po celém světě spojuje prostřednictvím sociálních médií, her pro více hráčů, webů pro sdílení fotografií a videa a dalších. Je to určitě úžasné, ale pouze pokud vaše osobní informace a cesta přes web nespadají do nesprávných rukou.

Jedním ze způsobů, jak zůstat v bezpečí online, je použití virtuální privátní sítě (VPN). Počet dostupných sítí VPN roste, ale ne všechny nabízejí stejné funkce. Pokud jste ve světě VPN nováčkem, jak si vybrat, který z nich je pro vás ten pravý?

V této recenzi se podrobněji podíváme na ten, který je pro začátečníky velmi snadný, Avast SecureLine VPN (Avast VPN), a ten, který by se mohl hodit těm, kteří mají rozpočet, Private Internet Access (PIA). Naše srovnání Avast VPN s PIA v porovnání s PIA bude zahrnovat řadu klíčových funkcí, které vám pomohou při rozhodování, zda by některá z nich byla pro vás ta pravá.

Značka Avast je známá a uznávaná po mnoho let jako poskytovatel antivirového softwaru a softwaru pro ochranu před malwarem, což z hlediska pověsti přináší mírný náskok před PIA..

V nedávné době tato česká společnost rozšířila svou produktovou řadu o kybernetickou bezpečnost zavedením své Avast SecureLine VPN. Poplachové zvonky však již zvoní, protože se sídlem v Evropě znamená, že Avast VPN podléhá nové politice obecného nařízení o ochraně údajů (GDPR), která stanovila přísná pravidla pro uchovávání dat.

Přesto bychom jako součást takové prestižní značky očekávali od Avast VPN skvělé věci, zejména pokud jde o zabezpečení online.

Naproti tomu PIA pochází ze Spojených států, jednoho ze zakladatelů aliance pro sledování 5 očí a notoricky známé z nejhorších zemí v oblasti ochrany soukromí online. PIA slibuje zákazníkům nulové protokolování a žádné úniky, které jej v tomto závodě automaticky staví dopředu.

I když soukromí a zabezpečení jsou prvořadé, při výběru VPN je třeba zvážit mnoho dalších funkcí. Další informace naleznete v tomto porovnání Avast Secureline VPN vs Soukromý přístup k internetu.

Zabezpečení a soukromí

Avast VPN nabízí vojenské šifrování 256 bitů a také protokoly Open VPN a IPSec. Překvapivě to tak není’Neposkytujeme zákazníkům větší výběr, ale tyto dva protokoly jsou nejlepší pro rychlost i bezpečnost.

PIA však jako výchozí nabízí 128bitové šifrování, ale umožňuje uživatelům přizpůsobit svá nastavení zvýšením na 256 bitů, pokud je to potřeba. K dispozici jsou protokoly Open VPN, IPSec / L2TP, PPTP a proxy server Socks5.

Pouze PIA má vypínač zabíjení - hlavní nevýhodu pro Avast.

Rychlost a výkon

PIA se může pochlubit kolem 3 533 serverů, druhý pouze na NordVPN.

Nacházejí se však pouze v 33 zemích, většinou v Evropě a Severní Americe. Protože rychlost připojení závisí na vzdálenosti od serveru, uživatelé v Evropě a USA získají nejlepší služby. Kromě toho je PIA jednou z nejpopulárnějších služeb VPN, takže je přeplnění serverů běžné - opět vede k pomalejším rychlostem.

Na rozdíl od toho má Avast SecureLine VPN v současné době pouhých 54 serverů, i když jsou působivě rozšířeny do 34 zemí, včetně Číny, Jižní Koreje a Ruska. Společnost usilovně pracuje na rozšíření své serverové sítě.

Uživatelské recenze byly obecně spokojeny s dostupnými rychlostmi, ale existují zprávy, že k některým serverům bylo téměř nemožné připojit se. Celkově PIA vyhraje přes Avast jak z hlediska rychlosti, tak výkonu.

Snadné použití a podpora

Avast i PIA mají na svých webových stránkách časté dotazy, ale ani nenabízejí živý chat ani e-mailový kontakt. Společnost Avast však nabízí nepřetržitě otevřenou telefonní linku podpory a podporu, zatímco PIA nabízí podporu, pouze pokud máte problém, který může’t být vyřešen z svépomocných informací.

Pokud jde o snadnost použití, Avast je pravděpodobně nejjednodušší VPN pro úplného začátečníka, který nabízí, nabízí přímé nastavení, na rozdíl od PIA. Konečně vítězství pro Avast!

Torrenting a P2P

Jasným vítězem je PIA.

Rychlosti u poskytovatele VPN jsou přijatelné, ale PIA má mnohem lepší bezpečnostní funkce a protože torrentování je prováděno na vlastní riziko, tyto další funkce nejsou špatné.

Avast SecureLine VPN umožňuje výskyt torrentů, ale pouze na omezeném počtu serverů. Pokud jde o PIA, existuje řada bezpečnostních funkcí, ale vy’Musím také bojovat s blokovanými IP adresami.

Odblokování Netflixu a dalších zábavních platforem

PIA funguje dobře pro odblokování Netflixu, pokud jste’v pravé části světa. V tomto případě to’je nejlepší v evropských a severoamerických regionech, i když některá spojení jsou stále trochu pomalá - Kanada byla zklamáním.

jestli ty’jinde, zapomeňte na přístup k Netflixu.

Na druhou stranu se zdá, že Avast se s Netflixem dobře vypořádá a poskytuje uživatelům dobrou přístupnost, která překonala předchozí problémy v této oblasti.

Pokud jde o přístup k jiným webům s omezeným přístupem ke geografickým cílům, Avast funguje dobře. K dispozici jsou přístupy jako Kodi a Hulu, vše s dobrou rychlostí. Nicméně, protože taková spojení jsou považována za nezákonná, je dobré vám připomenout Avast’s protokolovací politikou, než se příliš zaseknete.

PIA není skvělý pro přístup k místům zablokovaným geograficky, i když bude mít přístup ke Kodi a dalším zábavním platformám. Má také dobré bezpečnostní funkce, pokud se rozhodnete je vyzkoušet.

Čína a další omezené země

Avast je jednoduchá služba VPN bez pokročilých funkcí pro obcházení silných firewallů v zemích, jako je Čína. Avast však svým klientům poskytuje vyhrazené reklamní bloky a adresy IP.

Na rozdíl od Avast VPN funguje PIA VPN v Číně, ale s několika omezeními. VPN se připojuje v některých částech Číny; je však stále obtížnější a uživatelům se doporučuje dosáhnout co nejlepších výsledků pomocí připojení L2TP.

Kompatibilita a ceny

Obě sítě VPN jsou kompatibilní s celou řadou zařízení, včetně Android, iOS, Mac, Linux a Windows.

Existuje vysoká poptávka po streamování obsahu od klientů, takže PIA VPN poskytuje svým uživatelům podporu routerů, jako jsou DD-WRT, Merlin, Tomato, ASUSWRT a Lede. Avast VPN na druhé straně neposkytuje svým klientům žádnou podporu pro směrovače. Zdá se tedy, že její služby jsou pouze pro uživatele mobilních zařízení a PC.

PIA má pro své uživatele třístupňový platební plán. To zahrnuje měsíční předplatné 6,95 $, ročně 5,99 $ / měsíc (71,88 $ za rok) a dvouleté předplatné za 3,33 $ / měsíc.

Avast’Cenová politika závisí na tom, které zařízení klienti chtějí použít, přičemž pro každý z nich jsou nabízeny podobné balíčky. Přístup k 5 zařízením po dobu 1 roku je 79,99 $, pro PC nebo Mac 4,99 $ / měsíc a výhodná cena 1,66 $ za 1 rok’s mobilní služba.

Avast Secureline VPN vs Soukromý přístup k internetu: což je lepší?

Přestože pro ně obě VPN mají hodně, je to tak’s PIA, která vyhraje tuto bitvu.

PIA vyniká jako levnější a všestranně lepší řešení. Jsou pozoruhodné tím, že nabízejí spolehlivé a stabilní služby a poskytují snadno použitelnou službu, s níž Avast nemůže zcela konkurovat.

Skutečným testem VPN je to, jak vás anonymní dělá, a skutečnost, že Avast vede protokoly, je okamžité ne-ne. Na druhou stranu PIA ne’• Udržujte protokoly a poskytuje řadu bezpečnostních funkcí pro použití při torrentování a streamování.

Avast se svými netěsnostmi WebRTC, nedostatkem přepínače zabíjení a drahou cenou ve srovnání s tím prostě zbledne.

Naše peníze a vaše, by měly být na PIA.

Přečtěte si naše úplné recenze:

Recenze Avast SecureLine VPN

Soukromý přístup k internetu

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =