Cyberghost vs Soukromý přístup k internetu

CyberGhost a soukromý přístup k internetu najdete na většině “10 nejlepších VPN” seznamy. jestli ty’znovu přemýšlíte, která VPN je lepší, vy’mít štěstí jako my’Zjistíme to porovnáním těchto dvou služeb napříč různými kategoriemi.

My’Zjistím, která služba vychází mimo jiné v oblasti bezpečnosti, rychlosti, snadnosti použití, cen a podpory. Bez dalšího přivolání’je to začít.

Zabezpečení a soukromí

Vítěz: Soukromý přístup k internetu

Na první pohled se CyberGhost zdá být skutečně bezpečnou službou VPN. Mezi jeho bezpečnostní funkce patří šifrování AES-256 a automatický přepínač zabíjení. CyberGhost VPN však v minulosti měl různé problémy s bezpečností a ochranou soukromí. Ve své verzi Android také používá kořenový certifikát, což je poněkud znepokojující.


Navíc, CyberGhost je vlastněn Kape Technologies (dříve Crossrider), který má co někteří mohou volat “temná minulost.” Jednou z osob za touto společností je podle společnosti Panama Papers odsouzený zločinec s vazbami na nejméně 16 offshore účtů. Vlastnit Kape také znamená, že’pod jurisdikcí Velké Británie, člena pěti očí a nepřítelem online svobody.

Soukromý přístup k internetu provozuje společnost London Trust Media, americká společnost - také není skvělá pro ochranu soukromí. Na druhou stranu PIA nabízí osvědčenou politiku bez protokolování a má všechny potřebné bezpečnostní funkce: šifrování AES-128 a AES-256, přepínač zabíjení v síti a proxy SOCKS5. Služba ne’• nedochází k únikům DNS nebo IPv6 / WebRTC.

Přestože ani jedna z těchto možností nemá nejlepší bezpečnostní nebo soukromí pověření, PIA je z větší části lepší volbou.

Rychlost a výkon

Vítěz: CyberGhost

Pokud jde o pokrytí serverů, mají oba poskytovatelé VPN tisíce serverů po celém světě. Čísla jsou 3 600+ v 60+ zemích a 3 275+ v 33 zemích pro CyberGhost a PIA. Distribuce těchto serverů však ponechává něco, co je žádoucí pro PIA, která má velmi málo serverů v Asii, Africe a dokonce i Jižní Americe..

Oba poskytovatelé poskytují slušné rychlosti po celém světě, ale CyberGhost to dělá s větší konzistencí.

Snadné použití a kompatibilita

Vítěz: CyberGhost

CyberGhost má klienty pro Windows, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire TV (Fire Stick) a Android TV. Plně podporuje také Linux, směrovače, Chromebooky a nabízí rozšíření prohlížečů pro Firefox a Chrome. Nastavení a používání těchto aplikací a rozšíření je poměrně snadné.

PIA má snadno použitelné vlastní aplikace pro Windows, MacOS, Linux, iOS a Android. Tam’s v současné době žádná router aplikace, ale můžete si nechat službu běžet na routerech. PIA také nabízí rozšíření pro Chrome, Firefox a Opera.

Torrenting a P2P

Vítěz: Soukromý přístup k internetu

CyberGhost podporuje provoz P2P na některých serverech, což je skvělé. PIA však také podporuje torrenting a nabízí také některé pěkné funkce pro torrentery, jmenovitě bezplatný proxy server SOCKS5 a přesměrování portů. Navíc můžete torrentovat na jakémkoli serveru a PIA je také bezpečnější možnost, díky níž je pro účely torrentování lepší.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Vítěz: CyberGhost

Pokud jde o odblokování Netflixu, obě VPN nejsou zapnuty’t nejlepší možnosti tam. CyberGhost však uživatelům umožňuje přístup na Netflix USA prostřednictvím specializovaných serverů. Rychlosti jsou průměrné, ale většinou dost dobré pro tento účel. Většina PIA’Servery jsou blokovány, což z něj dělá špatnou volbu pro prohlížení Netflixu.

Totéž platí pro mnoho dalších streamovacích služeb’d chtěli bych získat přístup - CyberGhost je jen spolehlivější možnost.

Obcházení cenzury v Číně a jinde

Vítěz: CyberGhost

Pokud jde o použití v Číně a dalších omezených zemích, opět není VPN dobrá. Ani CyberGhost ani PIA nemají nic podobného “tajnost” funkce obejít Deep Packet Inspection, například. S tím řekl, PIA také ne’Nemám skvělý seznam serverů pro asijský region, kde se nachází mnoho z těchto cenzurních zemí. Ve světle toho je CyberGhost menší ze dvou zlých.

Podpěra, podpora

Vítěz: CyberGhost

Zákaznická podpora je další oblastí, kde PIA dává CyberGhost snadnou výhru. PIA má omezené možnosti podpory a postrádá možnost live chatu. Systém prodeje vstupenek je pomalý a reakce jsou často robotické a neužitečné, protože web je posetý komentářem nespokojených zákazníků..

Mezitím CyberGhost nabízí slušné množství svépomocných zdrojů a možnost nepřetržitého live chatu. Živí chatoví agenti rychle odpovídají a dávají užitečné odpovědi. Pokud potřebujete další pomoc, můžete na webu také odeslat formulář žádosti.

Ceny

Vítěz: Soukromý přístup k internetu

Obě služby nabízejí možnost platit krypto, což je skvělé. PIA nabízí některé z nejnižších cen, které najdete. Plány začínají na 6,95 $ / měsíc pro měsíční tarif a klesají na pouhých 3,33 $ / měsíc, pokud si zakoupíte dvouletý plán. Tyto plány můžete použít až na 5 zařízeních současně. Tam’Není to žádná zkušební verze zdarma, ale pro všechny plány získáte 7denní záruku vrácení peněz.

Na druhou stranu, CyberGhost stojí téměř dvojnásobek, pokud získáte měsíční tarif za 12,99 $ / měsíc. Pokud však zakoupíte tříletý plán, cena klesne na pouhých 2,75 $ / měsíc. Tyto plány umožňují použití až na 7 zařízeních současně a CyberGhost nabízí 45denní záruku vrácení peněz (14 dní pro měsíční tarif). Můžete také využít 1denní bezplatnou zkušební verzi bez poskytnutí osobních údajů.

Na základě samotné ceny považujeme PIA za trochu lepší.

Cyberghost vs Soukromý přístup k internetu - což je lepší?

Po porovnání obou možností napříč těmito klíčovými aspekty zde’s naším verdiktem: zatímco ne’Nemají nejsilnější údaje o ochraně osobních údajů, CyberGhost nabízí slušné rychlosti, pracuje s Netflixem a podporuje torrenting. Proto si myslíme, že je to o něco lepší varianta než PIA.

Ačkoli, pokud si chcete udělat vlastní výzkum, než se zavázáte k jednomu z těchto dvou, doporučujeme začít s naší kontrolou CyberGhost a analýzou PIA.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 1 = 10

Adblock
detector