Hotspot Shield vs TunnelBear

Hotspot Shield je velmi populární služba s více než 650 miliony uživatelů po celém světě. Tato služba vám vyhovuje, pokud hledáte přístup k geo-omezenému obsahu odkudkoli na světě. Z hlediska bezpečnosti však Hotspot Shield’pověst není nejlepší. Jejich bezplatná verze byla obviněna ze špionáže uživatelů’ data a jejich prodej inzerentům za cílené marketingové kampaně.

TunnelBear je služba zaměřená na bezpečnost, ale pomalejší. Má snadno použitelné rozhraní, a proto je vhodný pro úplné začátečníky. Služba byla nedávno získána společností McAfee, což způsobuje určité obavy ohledně soukromí.

Obě tyto služby VPN jsou velká jména v prostoru VPN, ale která z nich je lepší? Porovnáme je a zjistíme, která služba se objeví nahoře.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Hotspot Shield


Přečtěte si naši úplnou recenzi TunnelBear

Zabezpečení a soukromí

Obě služby nabízejí standardní šifrování, zabezpečené protokoly tunelování a bezpečnostní funkce (včetně přepínače zabíjení, ochrany proti úniku, dalších dobrot). Služba Hotspot Shield má zabezpečenou službu ochrany cloudů. Používá také svůj vlastní patentovaný protokol VPN s názvem Catapult Hydra Protocol, což je modifikace OpenSSL a TLS. Mezitím má TunnelBear tajnou funkci pro použití v omezujících zemích.

Hotspot Shield prohlašuje, že nemá protokolovanou aktivitu, která může být spojena s některým z jeho uživatelů, nicméně, oni byli obviněni Centrem pro demokracii a technologii z protokolování připojení a pomocí sledování třetích stran, které pomáhají jejich reklamě. TunnelBear překonává Hotspot Shield, pokud jde o bezpečnost, kvůli jejich etickému přístupu, který zahrnuje odeslání jejich služby na každoroční nezávislý bezpečnostní audit.

Rychlost a výkon

Hotspot Shield je zde jasný vítěz. Tato služba má více než 2 500 serverů po celém světě. Jeho uživatelé se také mohou připojit k serverům v rozpětí 2 sekund. Překvapivým faktem je, že rychlost zůstává vysoká i přes velké množství uživatelů (i když většina z nich používá bezplatnou verzi). Protokol Catapult Hydra vytváří pro data více kanálů, aby se zvýšila rychlost, spolehlivost a výkon.

Pokud jde o TunnelBear, rychlost je prostě únosná. Mají menší síť serverů a působí pouze ve 20 zemích. Pro takový malý počet serverů však nejsou rychlosti tak špatné.

Snadné použití a podpora

TunnelBear se snadno používá. Má také dobrý design aplikace s tímto nádherným medvědím tématem. S tím řekl, my’d říci, že Hotspot Shield vyhrává v oddělení snadného použití. Poté, co byl klient spuštěn, uživatelé jednoduše kliknou na velké tlačítko napájení a začnete mít přístup k omezenému obsahu. Hotspot proto vyhrává pro snadné použití.

Pokud jde o podporu, Hotspot Shield znovu vyhrává. Jeho podpora live chatu je nejen užitečná, ale také velmi rychlá při odpovídání na dotazy uživatelů. Pokud hledáte službu VPN, která odpoví na vaše dotazy a naslouchá vám, doporučujeme Hotspot Shield.

Torrenting a P2P

Hotspot Shield umožňuje torrentování s různými možnostmi serverů a neomezenou šířkou pásma. Služba navíc poskytuje ochranu před malwarovými a phishingovými útoky a poskytuje vám nejen rychlé a spolehlivé rychlosti, ale také bezpečné prostředí torrentování.

Naopak, TunnelBear nemá podporu pro sdílení souborů P2P a jako takový nemůže být použit pro torrenting. Pokud jde o sdílení a sdílení souborů typu peer to peer, Hotspot Shield znovu vyhrává.

Odblokování Netflixu a dalších zábavních platforem

Štít Hotspotu má podporu pro Netflix, což uživatelům poskytuje vysokou rychlost 190 Mbps s prémiovou verzí. To znamená, že budete mít přístup do knihovny U.S bez ohledu na vaši polohu. Také to dělá dobrou práci s dalšími streamingovými službami, jako je obsah BBC iPlayer.

Pokud jde o TunnelBear, pravděpodobně nebudete mít přístup k americké knihovně Netflix USA s omezeným zeměpisným působením. Proto, pokud jde o streamování Netflix, je rozumné zvolit Hotspot Shield přes TunnelBear.

Jak dobrá je pro Čínu a další omezené země?

TunnelBear je schopen pomocí své funkce GhostBear obejít Čínu’je skvělý firewall. Uživatelé se také mohou připojit k serverům umístěným v Hongkongu. Proto společnost TunnelBear vyhraje, pokud jde o cenzuru v Číně. Čínské vládě se podařilo zablokovat fungování Hotspot Shield v zemi.

Kompatibilita

Obě tyto služby poskytují podporu pro více platforem, jako jsou Windows, MacOS, Android, iOS. Nabízejí také rozšíření prohlížeče pro všechny renomované prohlížeče, jako je Mozilla Firefox, Opera a Chrome. Hotspot Shield však nemá podporu pro směrovače, herní konzole ani Amazon Fire TV Stick. Závod kompatibility je těsný, ale TunnelBear nese den kvůli podpoře dalších zařízení, jako jsou směrovače a herní konzole..

Hotspot Shield vs TunnelBear: který z nich je lepší?

Vítězem je Hotspot Shield, ale existují upozornění. Přestože je služba zřetelně lepší pro zábavu, TunnelBear je bezpečnější služba a má etičtější výhled na podnikání VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − 43 =

Adblock
detector