TunnelBear vs Soukromý přístup k internetu


Poslední aktualizace: 07.17.2019

Při porovnávání produktu TunnelBear vs Private Internet Access (PIA) byste si měli uvědomit, že se jedná o VPN služby typu run-of-the-mill, ale mají své jedinečné atributy. Oba jsou velmi populární.

Nechat’je vidět, jak se hromadí proti sobě.

TunnelBear vs. PIA: přehled

TunnelBear Hodnocení TunnelBear VPNpro: 7,2 / 10

TunnelBear má miliony uživatelů díky své bezplatné verzi a skvělé brandingu. V opačném případě se její prodejní nabídka točí kolem technologie, kterou používají k zajištění bezpečnosti a anonymity, stejně jako ke skutečnosti, že provozují své vlastní servery.

Vlastnictví společnosti TunnelBear nedávno změnilo ruce a dnes je ve vlastnictví společnosti McAfee, která je známá v oblasti kybernetické bezpečnosti. Druhou věcí to však znamená, že VPN je pod jurisdikcí zpravodajské aliance Five-Eyes.

TunnelBear prohlašuje, že má praxi s nulovým logem, ale je tu potenciálně více, než se setká s okem. Společnost Kalifornie, která je vlastněna společností Santa Clara, nechává mnoho nezodpovězených otázek, zda si TunnelBear zachová svůj příslib zajištění úplné ochrany údajů..

TunnelBear může tvrdit, že mají vysoké rychlosti, ale tito poskytovatelé služeb nikdy neřeknou, že jejich rychlosti serverů jsou nízké. Celkově vzato, to’je to slušně rychlá síť, přestože působí pouze v přibližně 20 zemích.

Soukromý přístup k internetu Hodnocení VPNpro privátního přístupu k internetu: 8,0 / 10

Soukromý přístup k internetu (PIA) je kontroverzní VPN s vlastními vzestupy a pády. Dodává se s měnitelnými úrovněmi šifrování dat, různými handshakes a autentizátory. Pro většinu uživatelů je to více než dostačující. Protože PIA má své vlastní servery DNS, je méně pravděpodobné, že dojde k únikům.

Pokud se vás jurisdikce týká, pak PIA není’t vaše volba. Je to společnost se sídlem v USA, což znamená, že vaše soukromí online není’zcela chráněna.

Obecně lze říci, že soukromý přístup k internetu není’t nejspolehlivější pro obcházení geoblokovaného obsahu. Jejich kratší předplatné je velmi levné a měsíční tarif stojí 6,95 $.

Počet serverů je velmi vysoký, ale nejsou rozloženy na mnoha místech. Rychlosti připojení jsou průměrné, ale na některých místech bývá špatné spojení.

PIA ne’Nemáte podporu přes live chat a můžete se k nim dostat pouze e-mailem.

Bezpečnostní funkce Bezpečnostní funkce

TunnelBear

Tady’s co’Je součástí programu TunnelBear’s bezpečnostní balíček:

 • Silné šifrování (AES-256)
 • Protokoly tunelového propojení (IKEv2 a OpenVPN)
 • Zabijte spínač

Soukromý přístup k internetu

Toto je PIA’s sada bezpečnostních prvků, která je relativně podobná TunnelBear’s:

 • Vyměnitelné standardy šifrování (AES-128 a AES-256)
 • Protokol tunelování OpenVPN
 • Zabijte spínač

Použití šifrování AES-128 znamená vyšší rychlost, ale menší zabezpečení. PIA ne’Nemám IKEv2, který funguje lépe na mobilních zařízeních než OpenVPN. Přepínač zabíjení v síti je skvělým doplňkem pro obě VPN. PIA ne’Nemám úniky DNS, ale došlo k problémům s úniky WebRTC.

Výrok: to’s 1-1 v boji proti TunnelBear vs Soukromý přístup k internetu.

Soukromí Soukromí

TunnelBear

TunnelBear, nyní vlastněný americkou společností, sídlí v Kanadě. Bohužel to není’o nic lepší, protože Kanada je také členem aliance pro 5 očí. To znamená, že Kanada sdílí zpravodajské údaje se zeměmi, jako je Spojené království a USA.

Soukromý přístup k internetu

Společnost PIA sídlí ve Spojených státech, o nichž je známo, že porušují soukromí online. VPN může mít politiku nulových protokolů, ale mohou existovat situace v zabezpečení dat, které nemohou mít pod kontrolou nad agresivní povahou amerických zpravodajských agentur.

Výrok: Zdá se, že nikdo nevyhraje toto kolo TunnelBear vs Soukromý přístup k internetu.

Rychlost a výkon Rychlost a výkon

Určení rychlosti VPN není’Není snadné, protože do hry vstupuje mnoho faktorů, počínaje používaným hardwarem až po vzdálenost od serveru, ke kterému je připojen.

TunnelBear

TunnelBear je poměrně rychlý, ale v závislosti na umístění serveru se rychlosti mohou lišit. Například uživatelé ve Spojených státech, Evropě a Kanadě se mohou těšit na vysoké rychlosti. S benchmarkem rychlosti internetu 100 Mb / s, i v oblastech, kde dochází k poklesu až o 50 procent, mohou uživatelé stále streamovat obsah online.

Pokud však používáte server, který’Je-li tisíce kilometrů daleko od vaší polohy, může být pomalým spojením opravdu bolest hlavy.

Soukromý přístup k internetu

PIA má mnoho serverů, ale jsou umístěny pouze v určitých regionech. Většinou se nacházejí v Evropě a Severní Americe, takže uživatelé v těchto oblastech mohou mít vysoké rychlosti. Uživatelé na jiných místech, jako je Asie, Jižní Amerika a Afrika, mohou mít nízké rychlosti. Jednoduše řečeno, rychlosti připojení PIA jsou pouze průměrné.

Výrok: PIA vyhrává stále tak mírně.

Snadnost použití Snadnost použití

TunnelBear

TunnelBear se snadno používá a pro uživatele je opravdu zábavná. Má karikatura téma, které dělá to zábavné. V uživatelském rozhraní jsou karty jako “Všeobecné”, “Bezpečnostní”, “Účet”, a “Důvěryhodné sítě.” Aplikaci TunnelBear můžete spustit a připojit klepnutím na kartu Obecné. Karta Zabezpečení umožňuje zapnutí a vypnutí funkcí GhostBear a VigilantBear. VigilantBear je přepínač zabíjení sítě TunnelBear. Karta Důvěryhodná síť umožňuje přidat sítě, kterým důvěřujete, abyste se k nim v budoucnu mohli snadno připojit.

Soukromý přístup k internetu

Klient PIA Windows má elegantní a jednoduché uživatelské rozhraní. V nabídce Nastavení můžete spravovat seznam zemí a regionů, ke kterým se chcete automaticky připojit. Můžete také povolit a zakázat oznámení na ploše a automatické připojení. V nabídce Pokročilá nastavení můžete vybrat protokol, který chcete použít s OpenVPN, například UDP nebo TCP. Uživatel může pomocí klienta PIA Mac aktivovat a deaktivovat funkce anti-tracker, ad-blocker a anti-malware.

Výrok: I když ani jeden klient není špatný, jsme pro zábavný design jeho aplikace mírně upřednostňujeme TunnelBear.

Torrenting a P2P Torrenting a P2P

TunnelBear

TunnelBear blokuje veškerý přenos P2P, což z něj dělá nepoužitelný pro torrenting.

Soukromý přístup k internetu

PIA umožňuje torrentování, ale pokud používáte přesměrování portů, měli byste být opatrní - může vás zranitelným způsobit.

Výrok: PIA bere místo pro torrenting.

Přístup k zábavním platformám Přístup k zábavním platformám

TunnelBear

TunnelBear lze použít ke sledování Netflixu, ale nemůže streamovat pořady na iPlayer BBC. Nezapomeňte, že bezplatná verze vám poskytne pouze 500 MB dat za měsíc, která vyhrála’Díky streamování obsahu se nikam nedostanete.

Soukromý přístup k internetu

PIA mohou’Zdá se, že obchází geograficky blokované weby, jako je Netflix, a také ne’t práce s BBC iPlayer.

Výrok: Netřeba dodávat, že TunnelBear vyhrává boj v oddělení streamování.

Použití v Číně Použití v Číně

TunnelBear

TunnelBear má servery v Hongkongu a můžete jej použít k obejití Velké brány firewall. VPN používá nástroj, kterému říkají GhostBear, který způsobí, že se váš provoz VPN objeví jako běžný internetový provoz, což brání bráně firewall v detekci.

Soukromý přístup k internetu

PIA má problémy s Great Firewall, říká svým uživatelům, aby místo použití OpenVPN přepnuli na protokol L2TP / IPSec, ale toto není’t jako bezpečné. Musíte ji také nastavit ručně.

Výrok: TunnelBear vyhrál v Číně.

Aplikace a rozšíření Aplikace a rozšíření

TunnelBear

TunnelBear má vlastní klienty pro:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Android

Podporuje také prohlížeče jako Opera a Chrome.

Soukromý přístup k internetu

PIA nabízí aplikace pro:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Android
 • Linux

Podporuje rozšíření prohlížeče jako Firefox a Chrome. Mobilní klient pro soukromý přístup k internetu má stejné funkce jako u stolního počítače. K dispozici je také spínač zabíjení.

Výrok: PIA bere místo pro multiplatformní podporu.

Ceny Ceny

TunnelBear

 • Zdarma verze - omezeno na 500mb / měsíc
 • 1 měsíc - 9,99 $
 • 1 rok - 59,99 $ (5 $ / měsíc)
 • Žádná záruka vrácení peněz

Soukromý přístup k internetu

 • 1 měsíc - 6,95 $
 • 1 rok - 71,88 $ (5,99 $ / měsíc)
 • 2 roky - 83,87 $ (3,33 $ / měsíc)
 • 7denní záruka vrácení peněz

Výrok: zatímco TunnelBear nabízí cenově dostupnější jednoletý plán, PIA’Levnější dvouletý plán a jeho záruka vrácení peněz vyhrává cenovou bitvu.

Soukromý přístup k internetu vs TunnelBear: což je lepší?

Bitva TunnelBear vs PIA skončila. Oba jsou dobré VPN, protože přinejmenším nabízejí soukromí a šifrování, které potřebujete. Oba jsou však registrováni v zemích pěti očí. S PIA se nemůžete obejít geobloky, takže nebudete mít přístup k Netflixu nebo BBC iPlayeru. TunnelBear však ne’neumožnit torrentování.

Celkově vzato jsou tyto nástroje velmi blízko u sebe, takže volba je především o preferencích.

Recenze TunnelBear

Recenze PIA

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 + = 66