VyprVPN vs Soukromý přístup k internetu

Největším prodejním bodem soukromého přístupu k internetu je bezpochyby jeho hrubě levné ceny. Z pohledu prémiových služeb VPN je však soukromý přístup k internetu trochu ohromující. Kromě velmi omezeného podpůrného kanálu je PIA také relativně pomalý.

S největší pravděpodobností má VyprVPN také své nedostatky, které budou v tomto přehledu zdůrazněny, ale úroveň bezpečnosti, kterou nabízejí, stejně jako umístění jejich vývojářů, s námi získaly další body navíc. Nechat’Zjistíme, jak se oba shodují proti sobě.

Což je bezpečnější?

PIA’bezpečnostní pověření jsou celkem dobré. Můžete si vybrat preferovaná nastavení šifrování, od AES-128 do AES-256, a dokonce i Blowfish, stejně jako handshake a autentizační standard používaný v softwaru. Jejich primárním protokolem je OpenVPN, ale pro mobilní zařízení můžete také použít IKEv2 a L2TP. Kromě toho má Private Internet Access přepínač zabíjení v síti, proxy službu, kterou můžete využívat pomocí rozšíření Firefox a Chrome, a samostatný proxy SOCKS5. Mohli jsme’při používání PIA nezjistí žádné úniky DNS nebo WebRTC / IPv6 jakéhokoli druhu, ani neexistují zprávy o takových porušeních od zákazníků.

Podobně jako soukromý přístup k internetu nabízí VyprVPN šifrování ve formě šifry AES-256 s handshake RSA-2048. Pokud jde o protokoly tunelování, jejich software také využívá OpenVPN, L2TP / IPsec a nezabezpečený PPTP. Kromě toho vyvinuli proprietární protokol jménem Chameleon jako reakci na vládní pokusy zachytit a blokovat provoz VPN pomocí hloubkové kontroly paketů (DPI). Chameleon je docela zběhlý v míchání vašich metadat, takže jsme byli prodáni.


Z pohledu jejich umístění máme tendenci věřit společnosti VyprVPN více než soukromý přístup k internetu. I když PIA’jasná politika bez protokolování byla několikrát vyzkoušena a vyšla nezraněná, stále sídlí v USA, což připomíná DMC, vládní i firemní dohled a notoricky známou alianci Five Eyes Alliance.

Případně je společnost VyprVPN založena ve Švýcarsku, které nemá žádné zákony o uchovávání údajů a nezúčastňuje se žádného z očí ani souvisejících skupin sdílení zpravodajských informací. Nicméně, a “drobná nevýhoda” na Vypr’s VPN je to, že mají politiku nulové tolerance vůči nárokům na porušení předpisů, což v minulosti vedlo k pozastavení účtů. Jejich nová politika bez protokolování by však měla přesvědčit ty, kteří se bojí nastavení klienta BitTorrent.

Kdo by vyhrál v závodě?

jestli ty’přemýšlel, kdo by vyhrál v závodě VyprVPN vs Soukromý přístup k internetu, vy’znovu v štěstí. Zkoušeli jsme je a výsledky se ukázaly. Protože počáteční rychlosti připojení byly v každém případě odlišné, my’Pro každé měření také uvedete procento. Pro britský server nám VyprVPN získal stahování 26 Mb / s při uploadu 21 Mb / s (přibližně 53% a 50% non-VPN připojení), zatímco Private Internet Access přišel s 110 Mbps dl s 231 Mbps (39% a 82%) ).

U serverů v New Yorku si VyprVPN vedl rozumně, se stahováním 27 Mbps a jen plachým 3 Mbps uploadem (57% a 8%), zatímco Private Internet Access spravoval stahování 77 Mbps s uploadem 57 Mbps (28% a 20% pomaleji). Obě tyto služby VPN vám v průměru poskytnou podobné rychlosti připojení ve Velké Británii a USA, jakož i na vzdálenějších serverech, jako je Tokio nebo Sydney. To vás může zpočátku překvapit, protože PIA zaměstnává čtyřikrát více serverů než VyprVPN.

To však dává smysl, když si myslíte, že VyprVPN má tu výhodu, že vlastní každý uzel ve své síti VPN. To znamená, že mohou přímo optimalizovat hardwarovou architekturu každého umístění, aby dosáhli lepších rychlostí.

Odblokují geo-omezená média, jako je Netflix?

S oběma VPN jsme my’podařilo se odblokovat knihovnu USA Netflix z Evropy slušnou rychlostí. Zdá se však, že obě služby se potýkají s pokusy o blacklisting ze strany největší mediální a zábavní společnosti. Zatímco nás privátní internetový přístup dostal do nizozemského Netflixu, VyprVPN nemohl’t. Ten se také klouzal kolem německých hranic, ale naše rychlost byla příliš nízká na to, aby mohla cokoli proudit. Lepší spojení mohlo dojít.

Při našich pokusech nemohl soukromý přístup k Internetu odblokovat britské, kanadské, japonské nebo německé Netflix, takže jejich architektura je silně zaměřena americkou organizací. Přestože společnost VyprVPN dosud není ochotna řešit dilema autorských práv, jejich politika se může mezitím změnit, jak se to stalo u mnoha jiných služeb. Dobrou zprávou je, že vývojáři PIA jsou odhodláni neustále obnovovat svou síť serverů, aby uživatelé mohli odblokovat Netflix a další související geo-omezený obsah.

Jak se jim daří na zákaznický servis?

Jedna z největších nevýhod PIA’s nabídkou je jejich zákaznická podpora, nebo spíše její nedostatek. Soukromý přístup k internetu sice má databázi znalostí, kde najdete novinky a návody, ale i fórum, kde můžete klást otázky.’s není možnost živého chatu. Jejich systém prodeje vstupenek je příliš pomalý, natolik, že jiný uživatel na fóru určitě odpoví rychleji, než společnost. Potřebuješ’Věřte nám v to, protože Reddit a web jsou plné stížností na tuto VPN’s zákaznický servis.

VyprVPN vypráví jiný příběh. Pokyny, časté dotazy a návody k odstraňování problémů na jejich webových stránkách jsou poměrně komplexní a snadno procházitelné. Pokud existuje’je něco, co můžete’Pokud to zvládnete sami, jejich nepřetržitý živý chat vám pomůže dostat se na dno. Bohužel pro jejich image, 24/7 ano’doslova znamená kdykoli. Když jsme se dostali do kontaktu, museli jsme čekat nějaký čas na odpověď, takže 24/7 pravděpodobně znamená “během pracovní doby” pro ně. Přesto jsme se nakonec dokázali obrátit na zástupce a náš problém byl vyřešen profesionálním a včasným způsobem.

Jsou bezpečné pro omezené jurisdikce, jako je Čína, Severní Korea nebo Vietnam?

Dobrou zprávou je, že VyperVPN je jednou z nejlepších služeb, které můžete použít pro přístup k omezenému obsahu. Jejich zakladatelskou filosofií i současným posláním je pomáhat usnadňovat svobodu slova a digitální médium, kde si uživatelé mohou udržovat svou anonymitu. Přestože někteří uživatelé nahlásili určité úniky DNS, jejich proces registrace není anonymní a vy můžete’Neplaťte anonymní metodou, jako jsou bitcoinové peněženky.

PIA však neposkytuje dostatečné šifrování, aby bylo možné použít například za Čínskou bránou firewall. Uznali, že jejich protokoly o tunelování nejsou za takových podmínek tak účinné. Soukromý přístup k internetu navíc postrádá stealth proces, který může obejít Deep Packet Inspection, takže úřady budou moci říct’znovu používat VPN, což může být ještě větší problém.

VyprVPN vs Soukromý přístup k internetu: úprava fotografií

VyprVPN, i když je to těsné rozhodnutí, má v našem srovnání malou výhodu. Z našeho pohledu vás dalších pár dolarů’d ušetřit pomocí soukromého přístupu k internetu nestojí za to jejich dílčí podporu, rozšířené problémy s Netflixem a nedostatek komplexních bezpečnostních funkcí proti online cenzuře.

Tím nechci říci, že VyprVPN nemá své nedostatky, ale že my’d zvolte ten druhý nad prvním.

Doporučené čtení:

Soukromý přístup k internetu

VyprVPN recenze

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 83 = 85

Adblock
detector