Chráni Hotspot štít protokoly?

V tomto článku sme’chystám sa skontrolovať veľmi populárnu sieť VPN s názvom Hotspot Shield. Táto sieť VPN výrazne propaguje svoje zásady neprihlásenia a tvrdí, že nikto nebude môcť sledovať vaše online miesto pobytu. A keďže ho používa 650 miliónov používateľov, tieto tvrdenia musia byť pravdivé, však? No, nechaj’s zistiť!

Právomoc a uplatniteľné právne predpisy

nechať’je začať so základmi. Pri výbere služby VPN je to služba’je nevyhnutné vedieť, odkiaľ pochádza. To má ďalšie dôsledky, pretože VPN musia rešpektovať zákony svojej domovskej krajiny. Patria sem aj zákony týkajúce sa protokolovania a uchovávania údajov.

Hotspot Shield sídli v Redwood City v Kalifornii. Pravdepodobne už viete o USA a tejto krajine’s hromadným dohľadom. Ako odhalil Edward Snowden, táto krajina bola v minulosti neuveriteľne rušivá a zhromažďovala údaje široko ďaleko. Poskytovatelia internetových služieb a telekomunikační operátori sú v súčasnosti viac ako ochotní zdieľať svoje údaje s vládou USA.


Pokiaľ ide o VPN, USA majú prísne zákony o uchovávaní údajov. V prípade trestného vyšetrovania sú podnikateľské subjekty povinné a často nútené odovzdávať údaje. Toto nie je’Nedávajte Hotspot Shield do dobrej polohy a to’Je prirodzené sa pýtať, či vedie záznamy.

Dokáže sa Hotspot Shield vyhnúť protokolovaniu údajov, aj keď pochádza z USA? Na zodpovedanie tejto otázky sme’Dobre a dôkladne sa oboznámili so svojimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami. Takže čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac.

Štít Hotspot’s Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky

Hotspot Shield začína svoje Zásady ochrany osobných údajov tým, že to tvrdí’sa zaviazala k ochrane súkromia a bezpečnosti používateľov. Zdôrazňujú svoje odhodlanie byť transparentné a vysvetľujú, čo zbierajú, používajú a s kým zdieľajú rôzne typy údajov.

Pokiaľ ide o VPN, je možné uložiť tri typy údajov. Platí to pre konkrétne akcie, ktoré podniknete pri nákupe predplatného, ​​pomocou zvolenej siete VPN a navštevovaní jej webovej stránky na účely podpory zákazníkov. S týmto povedal, my’Prejdem cez všetky tieto tri typy údajov.

Informácie zhromaždené prostredníctvom registrácie

Pri registrácii pre službu Hotspot Shield ste vy’Budem požiadaný o vaše informácie o platbe. Patria sem vaše meno a priezvisko, číslo platobnej karty, e-mailová adresa a ďalšie. Pri platbe si môžete vybrať z kreditných kariet alebo PayPal.

Štít Hotspot nemá’núti vás zaregistrovať svoj účet. Pokiaľ ide o platby, spracovávajú ich tretie strany, a nie samotný štít Hotspot.

Tu je otázka - môže to niekto vedieť’Platíte za predplatné siete VPN? Áno, niekto môže nájsť tieto informácie, ale to’Nie je to niečo, čo by sa VPN dalo skryť (pokiaľ platíte prostredníctvom bitcoínov, hotovosti alebo darčekových kariet). Môžeme konštatovať, že Hotspot Shield nie je’Nerobím v tomto ohľade nič podozrivé, ale tiež to nie je’Nerobí maximum, pretože neposkytuje anonymné platobné možnosti.

Informácie získané použitím

Zakaždým, keď spustíte Hotspot Shield (ešte predtým, ako sa pripojíte k serveru), zhromaždí sa veľa informácií. Patria sem informácie špecifické pre hardvér, ako je jedinečný identifikátor, verzia operačného systému, jazyk, informácie o sieti, umiestnenie a ďalšie.

Keď sa pripájate k serveru VPN, zhromažďuje sa vaša adresa IP. Hotspot Shield však tvrdí, že tieto informácie sú po odpojení šifrované a odstránené. to’je nezvyčajné, keď VPN prihlási vašu skutočnú IP adresu, čo je nepochybne podozrivé. Hotspot Shield hovorí, že sa tak dozviete svoju približnú polohu a “poskytnúť vám lepšie služby.”

Štít Hotspot možno použiť aj bezplatne. Túto verziu siete VPN podporujú reklamy, čo znamená, že ste vy’Zobrazia sa reklamy poskytované touto sieťou VPN’s sponzormi. Aby sa to stalo, zhromažďuje sa spolu so zariadením aj vaša adresa IP’s reklamným ID, IMEI, MAC adresou, bezdrôtovým operátorom, umiestnením atď.

Čo’s alarmujúce je, že inzerenti môžu čítať vašu IP adresu, aj keď ste’nie ste pripojení k jednému z aplikácií Hotspot Shield’s servery. Našťastie môžete aj naďalej používať službu Hotspot Shield bezplatne so zapnutým blokovačom reklám.

Informácie zhromaždené prostredníctvom služby Hotspot’web

Zakaždým, keď navštívite Hotspot Shield’Na tejto webovej stránke bude táto služba VPN zhromažďovať širokú škálu informácií. To sa deje umiestnením cookies, majákov a podobných technológií. Vaša adresa IP sa zaznamená, spolu s informáciami o vašom zariadení, umiestnením, verziou OS, typom webového prehľadávača, jazykom, názvom ISP a názvami mobilných sietí..

Služba Hotspot Shield tvrdí, že akékoľvek zhromaždené informácie nie sú nikdy spojené s vaším účtom ani s používaním online, bez ohľadu na to, či máte povolené pripojenie VPN alebo nie..

Obvinenia týkajúce sa ochrany osobných údajov

V roku 2017 Centrum pre demokraciu & Technology podala správu, ktorá viedla k vyšetrovaniu Federálnej obchodnej komisie. Toto oznámenie prinieslo početné poplatky proti službe Hotspot, zamerané na VPN’s nároky nezhromažďovať vaše údaje.

Podľa správy Hotspot Shield aktívne monitoruje používateľov’ návyky prehliadania. Táto VPN bola okrem toho obviňovaná z dodávania (a pravdepodobne predaja) svojich používateľov’ údaje inzerentom a sľubujú, že poukážu na používateľov, ktorí často navštevujú “cestovné, maloobchodné, obchodné a finančné webové stránky.”

Čo’Najviac znepokojujúce je, že Hotspot Shield bol obviňovaný zo vstrekovania útržkov kódu JavaScript. Používajú sa na vkladanie reklamy, ale môžu sa použiť aj na rôzne škodlivé účely. V podstate sa zistilo, že táto sieť VPN vkladá kód do každej webovej stránky, ktorú otvoria jej návštevníci, čo sa považuje za príliš rušivé a vysoko problematické..

Spodná čiara

to’s bezpečnosťou povedať, že Hotspot štít nie je zďaleka VPN, ktorá nemá’nezhromažďovať žiadne údaje. V najlepšom prípade využíva údaje generované zákazníkmi na nadviazanie obchodných vzťahov s inzerentmi. Po podrobnom prečítaní jeho Zásad ochrany osobných údajov’je zrejmé, že sa zhromažďuje veľa informácií. Avšak, tam’nie je možné presne vedieť, aký druh údajov sa získava a do akej miery.

Nakoniec’Je to váš hovor, ak ste’Dôverujem Hotspot Shield’s nárokmi alebo nie. Našou silnou radou by však bolo pozrieť sa na alternatívy VPN priaznivejšie pre súkromie. Už viete, že vaše súkromné ​​údaje majú v súčasnosti najvyššiu hodnotu’s digitálny svet, takže nie’nepovažujem to za samozrejmé.

Odporúčané znenie:

Recenzia štítu Hotspot

Je štít Hotspot bezpečný?

Štít Hotspot pre torrenting

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 − 26 =

Adblock
detector