Je štít Hotspot bezpečný?

AnchorFree’s Hotspot štít je jednou z najpoužívanejších virtuálnych súkromných sietí (VPN) v okolí.

Keď došlo v rokoch 2010 - 2011 k povstaniam v arabskej jari, slávil sa Hotspot Shield zbraň pre demokraciu, umožnenie demonštrantom obísť vládnu cenzúru a organizovať odpor.

Teraz má VPN viac ako 650 miliónov používateľov na celom svete. Napriek tejto popularite však existujú otázky o tom, ako bezpečný Hotspot Shield je pre každodenných používateľov. Z tohto dôvodu sme’Zostavili sme prehľad o tom, ako bezpečne je Hotspot Shield skutočne.

Aké bezpečnostné funkcie ponúka štít Hotspot?

Pri odpovedi na otázku, či je Hotspot Shield bezpečný, je na prvom mieste hľadať VPN’Zoznam špecifikácií. Sme vyhrali’Tam sa samozrejme nezastaví, ale poskytuje dobrý základ pre pochopenie HotSpot Shield’s funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Takže tu’s rýchle zhrnutie.


Žiadne protokolovanie

Štít Hotspot’V marketingových informáciách sa jednoznačne uvádza, že sieť VPN nemá zásady protokolovania, pričom nevedie žiadny záznam o navštívených stránkach.

Hlavný vypínač

Prepínač zabíjania Hotspot Shield je základným nástrojom, ktorý vypne vaše pripojenie na internet, ak ste odpojení od servera VPN. Týmto spôsobom môžete minimalizovať riziko úniku adries IP a zachovať svoju anonymitu.

Šifrovanie vojenskej triedy

Štít Hotspot nie je’Nehovorím presne o tom, aký štýl šifrovania používa, ale pravdepodobne ide o 256-bitové šifrovanie AES - zlatý štandard pre každodenné VPN.

Vylepšená ochrana proti úniku

Štít Hotspot nemá’• Šifruje iba údaje, aktívne bráni úniku adries IP prostredníctvom prehľadávača’s WebRTC (Web Real-Time Communication).

To všetko sú užitočné bezpečnostné prvky, ale nerobia to’• Označte štít Hotspot ako mimoriadne bezpečný. A môžu byť vyvážené niektorými znepokojujúcimi aspektmi.

Potenciálne problémy spojené s Hotspot Shield

Hotspot štít je VPN v USA

Spojené štáty majú prísne zákony o autorských právach, ktoré môžu prinútiť torrenterov premýšľať dvakrát predtým, ako vyskúšajú túto VPN. A znalosť NSA’Funkcie sledovania môžu odradiť tých, ktorí lovia najvyššie štandardy ochrany osobných údajov.

Štít Hotspot nemá’t ponúkať anonymné platby

Tieto transakcie sú medzi fanúšikmi VPN čoraz obľúbenejšie, pretože sú takmer úplne anonymné. S aplikáciou HotSpot Shield sú vaše možnosti obmedzené na PayPal a bežné kreditné karty.

Čo je ešte horšie, vyskytli sa obvinenia, že mobilná verzia služby Hotspot Shield sleduje aktivitu používateľov, keď je VPN aktívna. Ako Austrália’s Organizácia pre vedecký a priemyselný výskum Commonwealthu uvedená v roku 2017, aplikácia Android Hotspot Shield vloží JavaScript na stránky navštevované používateľmi v snahe presmerovať prevádzku na svojich obchodných partnerov. že’je to veľké no-no pre VPN a mali by používateľov prinútiť premýšľať pred inštaláciou Hotspot Shield na akékoľvek zariadenie.

Je dôležité si uvedomiť, že Hotspot Shield odmietol akékoľvek zlé konanie. Tienisté praktiky boli údajne obmedzené iba na bezplatnú Android VPN, ktorá je financovaná reklamou.

Prečítajte si pravidlá ochrany osobných údajov pre Hotspot Shield

Možno rýchly pohľad na spoločnosť’Zásady ochrany osobných údajov nám pomôžu odpovedať na otázku, “je Hotspot Shield VPN bezpečný?” Koniec koncov, VPN musia pomocou týchto zásad určiť, ako budú používať údaje o zákazníkoch. Akékoľvek problémy súvisiace s ťažbou dreva alebo reklamou sa preto dajú ľahko zistiť.

HotSpot Shield je tu veľmi jasný a uvádza to akékoľvek údaje IP sa vymažú okamžite po reláciách VPN, a udržuje nulové záznamy o online aktivite.

Poskytovateľ pripúšťa, že musí zhromažďovať niektoré osobné informácie, keď sa počítače alebo mobilné telefóny pripájajú k sieti VPN, ale toto je obmedzené na informácie, ako je typ použitého zariadenia a OS alebo jedinečný identifikátor Mobile ID. Takže to’nič príliš vážne. Okrem toho VPN tiež pripúšťa, že osobné údaje sa s inzerentmi bežne zdieľajú (aj keď to tak nie je)’t platiť pre prémiových používateľov).

Všetky tieto informácie nie sú’• presne dôkaz, že štít Hotspot je nebezpečný. Ale to’Napriek tomu sa to trochu týka, a to’Pri porovnávaní VPN s konkurenciou určite treba mať na pamäti.

Bol Hotspot Shield zapojený do vládneho dohľadu?

Vieme, že Hotspot Shield bol obvinený z tienistých praktík zdieľania informácií, ale bol spojený s vládami na celom svete? Bolo by to ironické vzhľadom na VPN’s obdivuhodným záznamom počas Arabskej jari. A nie je’veľa dôkazov o tom, že VPN zdieľa informácie s vládami.

Zopakujem: obvinenia proti štítu Hotspot zrovnaným CSIRO a Centrom pre demokraciu so sídlom v USA & Technológia sa zaoberá systémami, ktoré zhromažďujú informácie, ktoré sa potom predávajú inzerentom.

To však nie je možné’t dať VPN jasne, pokiaľ ide o vlády. Ako CDT’s Michelle de Mooy uviedla v roku 2017, “Zdieľajú citlivé informácie s inzerentmi tretích strán a vystavujú používateľov’ údaje o únikoch alebo vonkajších útokoch.”

A to’s určite spodnom riadku, keď sa pýta, je Hotspot štít bezpečný? Ako sa CDT sťažuje, bezplatná verzia nástroja Hotspot Shield obsahovala päť samostatných sledovacích knižníc tretích strán pri zverejňovaní informácií, ako sú čísla IMEI, adresy MAC a sieťové identity SSID / BSSID.

Ak by vláda chcela zozbierať tieto informácie, ktoré boli poskytnuté všetkým druhom inzerentov tretích strán, urobila by to’to nebude také ťažké.

Záver: je VPN v zabezpečení Hotspot Shield VPN alebo by ste sa mali pozrieť inde?

Hotspot Shield zostáva veľmi úspešným poskytovateľom VPN, ale od protestov v arabskej jari trpí jeho povesť. Málokto to teraz vidí ako maják pokroku a otvorenosti. V skutočnosti mnohí odborníci tvrdia, že bezplatná verzia spôsobuje viac škody ako úžitku.

To nie je pravda’t, ak vieme. Podobne ako v prípade mnohých sietí VPN je odpoveď na “je Hotspot Shield VPN bezpečný?” líši sa v závislosti od úrovne, ktorú používate. Ak je však jedna verzia klamlivo ohrozená, má tendenciu kaziť zvyšok spoločnosti’s výrobkami.

Odporúčané čítanie:

Recenzia štítu Hotspot

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3

Adblock
detector