Je Hotspot štít bezpečný?

AnchorFree’s Hotspot Shield je jednou z nejpoužívanějších virtuálních privátních sítí (VPN) v okolí.


Když se v letech 2010–2011 stalo povstání v arabském jaru, slavil se Hotspot Shield zbraň pro demokracii, umožňující demonstrantům obejít vládní cenzuru a organizovat odpor.

Nyní má VPN více než 650 milionů uživatelů po celém světě. Přesto přes tuto popularitu existují otázky, jak bezpečný Hotspot Shield je pro každodenní uživatele. Z tohoto důvodu jsme’Sestavili jsme přehled o tom, jak bezpečný Hotspot Shield skutečně je.

Jaké bezpečnostní funkce nabízí štít Hotspot?

Při zodpovězení otázky, zda je Hotspot Shield bezpečný, je na prvním místě VPN’s seznam specifikací. Jsme vyhráli’Tam se samozřejmě zastavit, ale poskytuje dobrý základ pro pochopení HotSpot Shield’s funkce zabezpečení a soukromí. Tak tady’je rychlé shrnutí.

Žádné protokolování

Štít hotspotu’V marketingových informacích se jednoznačně uvádí, že VPN má zásady bez protokolování a nevede žádný záznam o navštívených webech.

Zabijte spínač

Přepínač zabití Hotspot Shield je základním nástrojem, který vypne vaše připojení k internetu, pokud jste odpojeni od serveru VPN. Tímto způsobem můžete minimalizovat riziko úniku IP adresy a zachovat svou anonymitu.

Šifrování vojenské třídy

Štít Hotspotu není’Neotevíráme přesně, jaký styl šifrování používá, ale to pravděpodobně odkazuje na 256bitové šifrování AES - zlatý standard pro každodenní VPN.

Vylepšená ochrana proti úniku

Hotspot Shield ne’• Šifrovat data, také aktivně zabraňuje úniku IP adresy přes prohlížeč’s WebRTC (Web Real-Time Communication).

To vše jsou užitečné bezpečnostní funkce, ale ne’• Označte štít Hotspot jako mimořádně bezpečný. A mohou být vyváženi některými znepokojujícími aspekty.

Potenciální problémy spojené s Hotspot Shield

Hotspot Shield je VPN v USA

Spojené státy mají přísné zákony o autorských právech, které mohou donutit torrentery myslet dvakrát, než zkusí tuto VPN. A znalost NSA’Funkce sledování mohou odradit ty, kteří loví nejvyšší standardy ochrany osobních údajů.

Hotspot Shield ne’t nabízejí anonymní platby

Tyto transakce jsou mezi fanoušky VPN stále populárnější, protože jsou téměř zcela anonymní. S HotSpot Shield jsou vaše možnosti omezeno na PayPal a běžné kreditní karty.

Ještě překvapivěji došlo k obvinění, že mobilní verze Hotspot Shield sleduje aktivitu uživatele, když je VPN aktivní. Jako Austrálie’s Organizace pro vědecký a průmyslový výzkum Commonwealthu zveřejněna v roce 2017, aplikace Android Hotspot Shield vloží JavaScript na stránky navštěvované uživateli ve snaze odklonit provoz svým obchodním partnerům. Že’Jedná se o velké ne-ne pro VPN a měli by uživatelé přimět znovu přemýšlet před instalací Hotspot Shield na jakékoli zařízení.

Je důležité si uvědomit, že Hotspot Shield odmítl jakékoli špatné jednání. Také stinné praktiky byly údajně omezeny na bezplatnou Android VPN, která je financována reklamou.

Kontrola zásad ochrany soukromí Hotspot Shield

Možná rychlý pohled na společnost’Zásady ochrany osobních údajů nám pomohou odpovědět na otázku, “je Hotspot Shield VPN bezpečný?” Nakonec VPN musí pomocí těchto zásad určit, jak budou používat zákaznická data. Jakékoli problémy týkající se protokolování nebo reklamy budou tedy snadno odhalitelné.

HotSpot Shield je zde velmi jasný a uvádí to všechna data IP jsou vymazána okamžitě po relacích VPN, a udržuje nulové záznamy o online aktivitě.

Poskytovatel připouští, že musí shromažďovat některé osobní informace, když se počítače nebo mobilní telefony připojují k VPN, ale to je omezeno na informace, jako je typ použitého zařízení a operačního systému nebo jedinečné mobilní ID. Aby’nic moc vážného. Kromě toho VPN také připouští, že osobní údaje jsou běžně sdíleny s inzerenty (i když tomu tak není’t platí pro prémiové uživatele).

Všechny tyto informace nejsou’přesně důkaz, že Hotspot štít je nebezpečný. Ale to’Přesto se trochu týká, a to’Při rozhodování o porovnání VPN s konkurencí rozhodně stojí za to.

Byl Hotspot Shield zapojen do vládního dohledu?

Víme, že Hotspot Shield byl obviněn ze stinných postupů sdílení informací, ale byl spojen s vládami po celém světě? To by bylo ironické vzhledem k VPN’s obdivuhodným záznamem během Arabského jara. A není’mnoho důkazů o tom, že VPN sdílí informace s vládami.

Znovu opakuji: obvinění proti štítu Hotspot vyrovnala CSIRO a Centrum pro demokracii založené v USA & Technologie se zabývají systémy, které shromažďují informace, které se poté prodávají inzerentům.

To však není’t dát VPN jasně, pokud jde o vlády. Jako CDT’s Michelle de Mooy řekl v roce 2017, “Sdílejí citlivé informace s inzerenty třetích stran a vystavují uživatele’ data na úniky nebo vnější útoky.”

A to’s jistě spodním řádku, když se ptáte, je Hotspot štít bezpečný? Jak si CDT stěžuje, bezplatná verze Hotspot Shield obsahovala pět samostatných sledovacích knihoven třetích stran při zveřejňování informací, jako jsou čísla IMEI, MAC adresy a síťové identity SSID / BSSID.

Pokud by vláda chtěla shromáždit tyto informace, které byly poskytovány všem druhům inzerentů třetích stran, neměla by’být tak těžké.

Závěr: Je VPN Hotspot Shield bezpečný, nebo byste se měli podívat jinam?

Hotspot Shield zůstává velmi úspěšným poskytovatelem VPN, ale od protestů v arabském jaru trpí jeho pověst. Málokdo to nyní vidí jako maják pokroku a otevřenosti. Mnoho odborníků ve skutečnosti tvrdí, že bezplatná verze způsobuje více škody než užitku.

To ne’t, pokud víme. Stejně jako u mnoha VPN, odpověď na “je Hotspot Shield VPN bezpečný?” liší se podle toho, jakou úroveň používáte. Když je však jedna verze podvodně ohrožena, má tendenci kazit zbytek společnosti’s produkty.

Doporučené čtení:

Recenze štítu hotspotu

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 − 43 =