Ukládá Hotspot štít protokoly?


V tomto článku jsme’znovu se podívám na velmi populární VPN s názvem Hotspot Shield. Tato VPN silně propaguje své zásady no-logs a tvrdí, že nikdo nebude schopen sledovat vaše online místo pobytu. A protože jej používá 650 milionů uživatelů, musí být tato tvrzení pravdivá, že? No, dovolte’je to zjistit!

Příslušnost a příslušné zákony

Nechat’je začít se základy. Při výběru služby VPN je to’je nutné vědět, odkud to pochází. To má další důsledky, protože VPN musí respektovat zákony svých domovských zemí. To také zahrnuje zákony týkající se protokolování a uchovávání dat.

Hotspot Shield sídlí v Redwood City v Kalifornii. Pravděpodobně už víte o USA a této zemi’s hromadným sledováním. Jak odhalil Edward Snowden, tato země byla v minulosti neuvěřitelně rušivá a sbírala data široko daleko. V dnešní době jsou poskytovatelé internetových služeb a telekomunikační operátoři více než ochotni sdílet svá data s vládou USA.

Pokud jde o VPN, USA mají přísné zákony o uchovávání dat. V případě trestního vyšetřování jsou podnikatelské subjekty povinny a často nuceny údaje předat. Tohle ne’Dejte Hotspot Shield do dobré pozice a to’Je přirozené přemýšlet, jestli to vede záznamy.

Dokáže se Hotspot Shield vyhnout protokolování dat, i když pochází z USA? Na tuto otázku odpovíme my’Vzal jsem si dobrý a tvrdý pohled na jeho zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Štít hotspotu’s Zásady ochrany osobních údajů a ToS

Hotspot Shield zahajuje zásady ochrany osobních údajů tím, že to říká’s odhodlána soukromí a zabezpečení uživatelů. Zdůrazňují své odhodlání být transparentní a vysvětlují, co shromažďují, používají a s kým sdílejí různé typy dat.

Pokud jde o VPN, lze uložit tři typy dat. To se týká konkrétních akcí, které provedete při nákupu předplatného, ​​pomocí vybrané VPN a navštěvování jeho webových stránek za účelem podpory zákazníků. S tím jsme řekli, my’Projdu všechny tři tyto typy dat.

Informace shromážděné prostřednictvím registrace

Při registraci pro Hotspot Shield vás’Budete požádáni o vaše platební údaje. To zahrnuje vaše jméno a příjmení, číslo platební karty, e-mailovou adresu a další. Při platbě si můžete vybrat z kreditních karet nebo PayPal.

Hotspot Shield ne’t nutit vás k registraci vašeho účtu. A pokud jde o platby, jsou zpracovávány třetími stranami, nikoli samotným štítem Hotspot.

Tady je otázka - může to někdo vědět’platíte za předplatné VPN? Ano, tyto informace může někdo najít, ale to’Sítě VPN se nemohou skrýt (pokud platíte prostřednictvím bitcoinů, hotovosti nebo dárkových karet). Můžeme dojít k závěru, že Hotspot Shield není’V tomto ohledu nedělám nic podezřelého, ale také to není’Nedělá maximum, protože neposkytuje anonymní platební možnosti.

Informace získané použitím

Pokaždé, když spustíte Hotspot Shield (ještě před připojením k serveru), shromáždí se spousta informací. To zahrnuje informace specifické pro hardware, jako je jedinečné ID, verze operačního systému, jazyk, síťové informace, umístění a další.

Když se připojíte k serveru VPN, vaše IP adresa se shromáždí. Hotspot Shield však tvrdí, že tyto informace jsou po odpojení šifrovány a odstraněny. To’Je neobvyklé, že VPN zaznamenává vaši skutečnou IP adresu, což je bezpochyby podezřelé. Hotspot Shield říká, že se tak dozví vaši přibližnou polohu a “poskytnout vám lepší služby.”

Hotspot Shield lze také použít zdarma. Tato verze VPN je podporována reklamami, což znamená, že jste’Zobrazí se reklamy poskytované touto sítí VPN’sponzoři. Aby k tomu došlo, bude vaše IP adresa shromažďována společně s vaším zařízením’s reklamním ID, IMEI, MAC adresou, bezdrátovým operátorem, umístěním atd.

Co’s alarmující je, že inzerenti si mohou přečíst vaši IP adresu, i když jste’není připojen k jednomu z Hotspot Shield’s servery. Naštěstí můžete i nadále používat Hotspot Shield zdarma se zapnutým blokováním reklam.

Informace shromážděné prostřednictvím Hotspotu’web

Pokaždé, když navštívíte Hotspot Shield’Na této webové stránce bude tato služba VPN shromažďovat širokou škálu informací. To se provádí umístěním souborů cookie, majáků a podobných technologií. Vaše IP adresa je zaznamenána, spolu s informacemi o vašem zařízení, umístění, verzi OS, typu webového prohlížeče, jazyce, názvu ISP a názvech mobilních sítí.

Hotspot Shield tvrdí, že jakékoli shromážděné informace nejsou nikdy spojeny s vaším účtem nebo online používáním, bez ohledu na to, zda máte připojení VPN povoleno či nikoli.

Obvinění související s ochranou soukromí

V roce 2017 Centrum pro demokracii & Technologie podala zprávu, která vedla k vyšetřování Federální obchodní komise. Toto oznámení přineslo četné poplatky proti Hotspot Shield, zaměřené na VPN’s nároky neshromažďovat vaše data.

Podle zprávy Hotspot Shield aktivně sleduje uživatele’ procházení zvyky. Navíc byla tato VPN obviněna z dodávání (a pravděpodobně prodeje) svých uživatelů’ údaje inzerentům a slibují, že poukazují na uživatele, kteří často navštěvují “cestovní, maloobchodní, obchodní a finanční webové stránky.”

Co’Nejvíc se obávají, že Hotspot Shield byl obviněn z injekce fragmentů kódu JavaScript. Používají se k vložení reklamy, ale mohou být také použity pro různé škodlivé účely. Bylo zjištěno, že tato VPN v podstatě vkládá kód do každého webu, který návštěvníci otevřeli, což je považováno za příliš rušivé a vysoce problematické..

Sečteno a podtrženo

To’Je bezpečné říci, že Hotspot Shield zdaleka není VPN, která nemá’t shromažďovat žádná data. V nejlepším případě využívá data generovaná svými zákazníky k navázání obchodních vztahů s inzerenty. Poté, co se podrobně podíváme na jeho zásady ochrany osobních údajů, to’Je jasné, že se shromažďuje spousta informací. Nicméně, tam’Není možné přesně vědět, jaký druh dat je získán a do jaké míry.

Nakonec to’Je-li váš hovor’Věřím Hotspot Shield’s nároky nebo ne. Naší silnou radou by však bylo podívat se na alternativy VPN více šetrné k soukromí. Už víte, že vaše soukromá data mají dnes nejvyšší hodnotu’je digitální svět, takže ne’nepovažuji to za samozřejmost.

Doporučené čtení:

Recenze štítu hotspotu

Je Hotspot štít bezpečný?

Hotspot Shield pro torrenting

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 62 = 69