Netflix için TunnelBear

TunnelBear, ücretsiz sürümü ve kullanımı kolay istemci arayüzü ile uzun zamandır bilinmektedir. Ancak akış söz konusu olduğunda bu VPN nasıl çalışır?? 2018 yılında yapılan testlerimiz, TunnelBear'ın en çok aranan ABD Netflix kütüphanesinin engellemesini kaldırabildiğini göstermiştir.. Ancak, coğrafi engelleme ile ilgili durumun hızla değişebileceğini biliyoruz. o’bu yüzden biz’testlerimizi tekrar yapmaya ve Netflix için TunnelBear'ı kullanma konusunda en son bilgileri vermeye karar verdim.


TunnelBear VPN Netflix testimizi nasıl yaptık

TunnelBear'ı düzgün bir şekilde test etmek için ücretli bir sürüm kullandık ve Netflix'te test edildiğinde 270 Mbps temel indirme hızıyla Avrupa'dan testler gerçekleştirdik.’s Fast.com. Yakındaki bir sunucuyu kullanarak, hız 70 Mbps idi, bu da özellikle mesafe binlerce mil değil, yüzlerce olarak ölçüldüğünde önemli bir yavaşlama.

Biz’ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Hollanda, Almanya ve Japonya'da TunnelBear sunucularını test ettik. Ne yazık ki, TunnelBear yapmıyor’t Bir ülke içindeki belirli bir yeri seçmenize izin verme. ABD gibi ülkelerle, Doğu Kıyısı veya Batı Kıyısı'ndaki bir sunucuya bağlanmak performans açısından büyük bir fark olabilir. Sunucuların farklı IP adresleri olduğundan, Netflix'in gerçekten hepsini engelleyip engellemediğini görmek için en az birkaçını denemelisiniz.

Netflix için TunnelBear Kullanımı

“Netflix” günümüzde TV uzaktan kumandalarında bir düğmedir ve VPN kullanıcılarının neredeyse üçte biri bunu izler. Bu nedenle, donanım ve yazılım şirketlerinin müşterileri kaybetmesi ya desteklemesi ya da risk alması gerçekten bir hizmet haline geldi.

TunnelBear veya Netflix ile başka bir VPN kullanmak istemenizin nedeni coğrafi engelleme. Bu önlemler nedeniyle, yalnızca IP adres ülkenizin Netflix kütüphanesine erişebilirsiniz. Eğer sen’Kanada'ya iş seyahatindeyseniz, en sevdiğiniz Netflix ABD şovunu geri dönene kadar izleyemezsiniz. O zamana kadar, Kanadalı ortaklarınız muhtemelen sizin için zaten şımarmış olacaklar.

o’TunnelBear gibi bir VPN'nin yardımcı olduğu yerdir. Gerçek IP adresinizi gizleme ve sizi istediğiniz konumdan atama özelliğiyle Netflix'i o ülkede yaşıyormuş gibi izleyebilirsiniz. Ne yazık ki, öyle değil’her zaman olduğu gibi çalışma Netflix, coğrafi engellemeyi ciddiye alır ve bir VPN'nin taşkın kapısını açma olasılığını sürekli olarak tespit etmeye ve kapatmaya çalışıyor. o’bu yüzden biz’Netflix'in engellemesini kaldırmak için kullanışlılığının genel resmini vermek için farklı ülkelerden TunnelBear sunucularını test ettik.

TunnelBear ve ABD Netflix kütüphanesi

tunnelbear bize harita netflix

Erişim, genellikle bir VPN'in Netflix için iyi olup olmadığını gösteren en önemli kütüphaneden başladık. Başlangıçta, New Jersey'de Clifton'da olan bir VPN sunucusuna bağlandık. Ne yazık ki, bu sunucuyu kullanarak fast.com hız testini çalıştıramadık veya Netflix.com'u açamadık, ancak ikisi de VPN olmadan mükemmel çalıştı. New Jersey'den başka bir sunucu da başarısız oldu.

Bir sonraki denememiz New York oldu. Maalesef aynı sonuçları elde ettik. West Coast sunucusunu yakalamak umuduyla son bir deneme yaptık. Böyle bir şansla,’Las Vegas'a vardık ama kendimizi San Francisco'da da bulduğumuz için mutluyduk. Lady Luck bizden döndü - ne hız testi ne de Netflix web sitesi işe yaramadı.

Şifrelenmiş trafiğinizin daha fazla HTTPS trafiği gibi görünmesine yardımcı olan GhostBear özelliğini açma’hiç iyi yapma, tarayıcı uzantısı kullanarak başka bir gizlilik katmanı da eklemedi. Fast.com'daki hızı kontrol etmemize izin verirken (ve’2 Mbps'den düşük), gerçek akış kullanılamıyordu. Netflix.com'u yüklemeye çalışırken olağandışı bir hatayla karşılaştık:

tcp: dial netflix.com üzerinde 8.8.4.4:53: udp yazın 165.227.196.100:57014->8.8.4.4:53: yazma: işleme izin verilmiyor

Bize protokolümüzü UDP'den TCP'ye değiştirme fikri verdi. Bu yüzden Ayarlar'a gittik > Genel ve açık TCP Geçersiz Kılma. Çabalarımız sonuç vermedi ve sonuç olarak bize TunnelBear VPN artık Netflix ABD kütüphanesinin engellemesini kaldırmıyor.

Kanada'da Netflix için TunnelBear

tunnelbear netflix kanada montreal 20

Kuzey Amerika'da hareket eden daha fazla şans bulmayı umuyorduk - Kanada, tünel ayı alt türlerinin bazı örneklerini içermesi gereken üçüncü en büyük boz ayı popülasyonuna sahip. Montreal, Quebec, fark edilmeden Fast.com'a ulaşmak için yeterince ağaçlık olduğu ortaya çıktı. Sonuç, 20 Mbps, başlangıç ​​hızımızın on kat daha hızlı olduğu düşünüldüğünde bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Yakındaki 70 Mbps VPN bağlantısından sayılsa bile, Atlantik'i geçtikten sonra bu sayının en az yarısı beklenebilir. Şimdi teoride, Netflix'te HD akışı için bu hızın yeterli olduğunu söyleyebiliriz (Ultra HD en az 25 Mbps gerektirir), Kanada'daki hızı hala oldukça kötü olarak değerlendiririz.

Akış yapmayı denediğimizde, “Hata! Bir şeyler ters gitti…” umutlarımızı ezen ekran - TunnelBear yapmıyor’t Kanada'daki Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır.

TunnelBear ve Avustralya Netflix sürümü

İki başarısızlıktan sonra, ücretsiz sürüm kullanıcılarının bu VPN için ödeme yapmadan bir şey kaybedip kaybetmediklerini görmek istiyorduk. Sydney hız testi sonuçlarımızı görmek istiyorduk. Ne yazık ki, sadece 630 Kbps'ye ulaşan uçsuz bucaksızlardı. Biz görmek neredeyse memnun oldu “hoppala” istediğimiz gibi ekran’t SD görüntülerin kesik kesik bir slayt gösterisini izliyor olmak. o’Netflix ne hakkında değil.

TunnelBear ve İngiltere Netflix kütüphanesi

tunnelbear netflix ingiltere londra 5

Hız testi bize 5 Mbps'den az verdi, bu da test konumumuzun Avrupa'da olduğu düşünüldüğünde korkunç bir sonuç. TunnelBear, İngiltere'de buna erişim izni verdiyse, Netflix yayını için standart tanımla kalmanız gerektiği anlamına gelir. Hangisi yok’t.

Hollanda ve Almanya’t Hoşgeldin TunnelBear

tunnelbar netflix hollanda amsterdam 6

Hollanda ve hız testi, en az 5 Mbps gerektiren HD içeriği yayınlayabileceğimizi umuyordu. TunnelBear bize ne HD ne de genel olarak akış verdi.

Durum olmadı’t Almanya'ya taşındıktan sonra çok fazla değişmiyor. Evet, hız Ultra HD için yeterli olan 25 Mbps'ye yükseldi, ancak özellikle TunnelBear'ın Kanada'da 20 Mbps çekmeyi başardığını göz önünde bulundurarak gerçekten daha iyi olmalı. Netflix'in Alman kütüphanesinin engellemesini kaldırmaya gelince, görev en iyi diğer VPN'lere bırakılır.

Netflix Japonya ve TunnelBear

tunnelbear netflix japonya tokyo 210kbps

Son olarak, TunnelBear'ın Netflix'e karşı bu mücadelede en az bir puan yapıp yapamayacağını görmek için Uzak Doğu'ya taşındık’s coğrafi sansür. Tokyo'daki bir sunucuya bağlandıktan sonra, VPN'siz hızımıza benzeyen üç basamaklı bir sayı gösteren Fast.com tarafından küçük düşürüldük. Sadece bu sefer Kbps idi. Daha sonra Netflix.com'a gittik, sadece aynı siyaha koşmak için “hoppala” tekrar ekran.

TunnelBear'ı diğer akış hizmetleriyle kullanma

Netflix tamamen kullanılamıyorsa, TunnelBear kullanıcıları muhtemelen istedikleri içeriği yayınlamanın alternatif yollarını arayacaklardır.

BBC iPlayer doğrudan web sitelerinden akışa izin veren daha iyi bilinen içerik platformlarından biridir. Maalesef olmadı’Netflix, TunnelBear'ı engellemeye başlamadan çok önce iyi çalışıyor, bu yüzden biz’BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırmak için her türlü çabayı gösteren bu VPN hizmeti hakkında kötümser olun.

Hulu iyi bilinen bir akış platformudur (eğer HappyOn.jp de’Japonya'da yeniden). Yine de TunnelBear VPN bu hizmetin engellemesini kaldıramıyor gibi görünüyor.

Amazon Prime şu anda yalnızca ABD'de bulunan ve özellikle Fire TV Stick kullanan kullanıcılar arasında popüler olan bir diğer popüler akış platformudur. Ne yazık ki, TunnelBear kullanıcıları 2018'in başından beri Amazon Prime'ın engellemesini kaldırmayla ilgili sorunları bildiriyor. 2019 yılı sona erdiğinde, durumun değişmesinin olası olmadığını itiraf etmeliyiz..

Sonuç

TunnelBear kazandı’t Netflix'i izlemenize yardımcı olur ve bu gerçekliğin yakın gelecekte değişmesi olası görünmez. TunnelBear, BBC iPlayer, Hulu veya Amazon Prime'a da yardımcı olmayacak. Bu bizi TunnelBear akış için önerilmez ve Netflix'te veya başka bir platformda şov izlemeyi sevenler başka bir yere bakmalıdır.

Önerilen okuma:

TunnelBear İncelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1