TunnelBear pre Netflix

TunnelBear je už dlho známy pre svoju bezplatnú verziu a ľahko použiteľné klientske rozhranie. Ako sa však táto sieť VPN darí, pokiaľ ide o streamovanie? Naše testy vykonané v roku 2018 ukázali, že program TunnelBear dokáže odblokovať najvyhľadávanejšiu knižnicu USA Netflix.. Vieme však, že situácia so zemepisným blokovaním sa môže rýchlo zmeniť. že’to je dôvod, prečo sme’Rozhodli sme sa opakovať naše testy a poskytnúť vám najnovšie informácie o používaní aplikácie TunnelBear pre Netflix.


Ako sme urobili náš test TunnelBear VPN Netflix

Na správne testovanie aplikácie TunnelBear sme použili platenú verziu a spustili testy z Európy so základnou rýchlosťou sťahovania 270 Mb / s pri testovaní na serveri Netflix.’s Fast.com. Pri použití servera v blízkosti bola rýchlosť 70 Mbps, čo je výrazné spomalenie, najmä ak sa vzdialenosť meria v stovkách, nie tisíckach kilometrov..

my’Testovali sme servery TunnelBear v USA, Kanade, Veľkej Británii, Austrálii, Holandsku, Nemecku a Japonsku. Bohužiaľ, TunnelBear nemá’t vám umožní vybrať konkrétne miesto v krajine. V krajinách ako USA môže byť pripojenie k serveru na východnom alebo západnom pobreží obrovským rozdielom, pokiaľ ide o výkon. A pretože servery majú rôzne adresy IP, mali by ste vyskúšať aspoň pár, aby ste zistili, či ich všetky spoločnosti Netflix skutočne blokujú.

Používanie aplikácie TunnelBear pre Netflix

“Netflix” je v súčasnosti tlačidlo na diaľkovom ovládači televízora a streamuje ho takmer tretina používateľov VPN. Ako také sa skutočne stalo službou, ktorú hardvérové ​​a softvérové ​​spoločnosti podporujú alebo riskujú stratu zákazníkov.

Dôvodom, prečo by ste mohli chcieť používať TunnelBear alebo akúkoľvek inú VPN s Netflixom, je geografické blokovanie. Vďaka týmto opatreniam získate prístup iba do knižnice Netflix vo vašej krajine adresy IP. Ak ty’Na služobnej ceste do Kanady už nemôžete pozerať svoju obľúbenú šou Netflix v USA, kým sa nevrátite späť. Dovtedy to pravdepodobne pre vás budú rozmaznávať vaši kanadskí partneri.

že’s kde pomáha VPN ako TunnelBear. Vďaka svojej schopnosti skryť svoju skutočnú IP adresu a priradiť vám jednu z požadovaných polôh, môžete sledovať Netflix, akoby ste sídlili v tejto krajine. Bohužiaľ to tak nie je’t pracovať po celú dobu ako Netflix berie geo-blokovanie vážne a neustále sa pokúša zistiť a vypnúť všetky možnosti pre VPN na otvorenie brány. že’to je dôvod, prečo sme’Testovali sme servery TunnelBear z rôznych krajín, aby vám poskytli celkový obraz o jeho užitočnosti pri odblokovaní systému Netflix.

TunnelBear a americká knižnica Netflix

tunnelbear map us netflix

Začali sme od najdôležitejšej knižnice, ktorej prístup zvyčajne znamená, či je VPN pre Netflix dobrá alebo nie. Spočiatku sme sa pripojili k serveru VPN, ktorý sa ukázal byť v Cliftone v New Jersey. Žiaľ, pomocou tohto servera sa nám nepodarilo spustiť test rýchlosti Fast.com alebo otvoriť Netflix.com, aj keď obaja fungovali bez VPN. Zlyhal aj ďalší server z New Jersey.

Náš ďalší pokus sa ukázal byť v New Yorku. Bohužiaľ sme skončili s rovnakými výsledkami. Dali sme mu posledný pokus v nádeji, že chytíme server západného pobrežia. S takým šťastím by sme mali’Skončil som v Las Vegas, ale boli sme radi, že sa nachádzame aj v San Franciscu. Tu sa od nás Lady Luck odvrátila - nefungoval ani test rýchlosti ani webová stránka Netflix.

Zapnutím funkcie GhostBear, ktorá pomáha vášmu šifrovanému prenosu vyzerať skôr ako prenos HTTPS’nerobím nič dobré, pomocou rozšírenia prehľadávača nepridali ani ďalšiu vrstvu ochrany osobných údajov. Aj keď nám to umožnilo skontrolovať rýchlosť na Fast.com (a vidieť to’s menej ako 2 Mbps), skutočné streamovanie nebolo k dispozícii. Pri načítaní stránky Netflix.com sa vyskytla nezvyčajná chyba:

vytáčanie tcp: lookup netflix.com dňa 8.8.4.4:53: zápis udp 165.227.196.100:57014->8.8.4.4:53: zápis: operácia nie je povolená

Dalo nám to nápad zmeniť náš protokol z UDP na TCP. Takže sme išli do Nastavenia > Všeobecné a zapnuté potlačenie TCP. Naše úsilie sa ukázalo ako zbytočné, čo nás viedlo k záveru TunnelBear VPN už odblokuje knižnicu Netflix v USA.

TunnelBear pre Netflix v Kanade

tunelový medveď netflix Kanada montreal 20

Dúfali sme, že sa viac šťastia presunie na sever - Kanada má tretiu najväčšiu populáciu medveďa hnedého, ktorá by určite mala obsahovať niektoré exempláre poddruhu tunelu. Montreal, Quebec, sa ukázal byť dostatočne zalesnený na to, aby sa dostal na Fast.com bez povšimnutia. Výsledok, 20 Mbps, nás trochu sklamal, pretože naša počiatočná rýchlosť bola viac ako desaťkrát rýchlejšia.

Aj keď počítame z blízkeho pripojenia VPN 70 Mbps, po prekročení Atlantiku by ste očakávali aspoň polovicu tohto počtu. Teraz môžeme povedať, že zatiaľ čo teoreticky je takáto rýchlosť dostatočná pre streamovanie HD v Netflixe (Ultra HD vyžaduje najmenej 25 Mbps), rýchlosť v Kanade by sme stále považovali za dosť zlú.

Keď sme sa snažili streamovať, narazili sme do “Hops, niečo sa pokazilo…” obrazovka, ktorá rozdrvila naše nádeje - TunnelBear nemá’t odblokovať Netflix v Kanade.

TunnelBear a austrálska verzia Netflix

Po dvoch zlyhaniach sme chceli zistiť, či používatelia bezplatnej verzie nestratili nič tým, že neplatili za túto sieť VPN. Boli sme túži vidieť naše výsledky rýchlostných testov v Sydney. Bohužiaľ boli priepasťou a dosahovali iba 630 kb / s. Boli sme takmer radi, keď sme videli “pokriky” obrazovka, ako by to znamenalo’t pozerať na koktavú prezentáciu obrázkov SD. že’nie je o čom Netflix.

TunnelBear a britská knižnica Netflix

tunelový medveď netflix uk londýn 5

Test rýchlosti nám dal menej ako 5 Mbps, čo je hrozný výsledok vzhľadom na to, že naše testovacie miesto je aj v Európe. To znamená, že by vám zostalo štandardné rozlíšenie na streamovanie Netflix, ak by k nemu spoločnosť TunnelBear poskytla prístup vo Veľkej Británii. Čo nie’T.

Holandsko a Nemecko don’t vitajte tunelaBear

tunnelbar netflix holandsko amsterdam 6

Holandsko a test rýchlosti nám dali nádej, že dokážeme streamovať obsah vo vysokom rozlíšení, ktorý vyžaduje najmenej 5 Mbps. TunnelBear nám nedal HD ani streamovanie všeobecne.

Situácia sa nestala’• Po presťahovaní do Nemecka sa veľa nezmení. Áno, rýchlosť vyskočila na 25 Mb / s, čo je dosť pre Ultra HD, ale malo by to byť naozaj lepšie, najmä ak vezmeme do úvahy, že spoločnosti TunnelBear sa v Kanade podarilo vytiahnuť 20 Mb / s. Pokiaľ ide o odblokovanie nemeckej knižnice Netflixu, úloha je najlepšie ponechať na iných sieťach VPN.

Netflix Japonsko a TunnelBear

tunnelbear netflix japonsko tokyo 210 kb / s

Nakoniec sa presunieme na Ďaleký východ, aby sme zistili, či je spoločnosť TunnelBear schopná dosiahnuť aspoň jeden bod v tomto boji proti spoločnosti Netflix.’s geocenzúrou. Po pripojení k serveru v Tokiu sme boli ponižovaní serverom Fast.com, ktorý zobrazoval trojciferné číslo pripomínajúce rýchlosť bez VPN. Iba tentoraz to boli Kbps. Potom sme išli na Netflix.com, aby sme narazili na rovnakú čiernu “pokriky” obrazovku znova.

Používanie aplikácie TunnelBear s inými streamovacími službami

Ak je Netflix úplne nedostupný, používatelia TunnelBear pravdepodobne budú hľadať alternatívne spôsoby streamovania požadovaného obsahu.

BBC iPlayer je jednou z najznámejších platforiem obsahu, ktorá umožňuje streamovanie priamo z ich webových stránok. Bohužiaľ to tak nebolo’nefunguje to dlho predtým, ako Netflix začal blokovať TunnelBear, takže my’pesimistický o tejto službe VPN, ktorá vynaloží úsilie na odblokovanie aplikácie BBC iPlayer v dohľadnej dobe.

Hulu je známa platforma na streamovanie údajov (ktorá tiež prejde na server HappyOn.jp, ak je to možné)’v Japonsku). Zdá sa však, že VPN TunnelBear tiež nedokáže odblokovať túto službu.

Amazon Prime je ďalšia populárna streamovacia platforma, ktorá je v súčasnosti k dispozícii iba v USA, najmä medzi platformami Fire TV Stick. Je smutné, že používatelia TunnelBear hlásia problémy s odblokovaním Amazon Prime od začiatku roku 2018. S koncom roku 2019 musíme uznať, že sa situácia pravdepodobne nezmení..

záver

TunnelBear vyhral’Pomôžem vám streamovať Netflix a zdá sa, že táto realita sa v blízkej budúcnosti pravdepodobne nezmení. TunnelBear nepomôže ani s aplikáciou BBC iPlayer, Hulu alebo Amazon Prime. To nám umožňuje urobiť všeobecný záver TunnelBear sa neodporúča na streamovanie a tí, ktorí radi sledujú relácie na Netflixe alebo na akejkoľvek inej platforme, by mali hľadať inde..

Odporúčané čítanie:

Recenzia aplikácie TunnelBear

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + = 11