TunnelBear pro Netflix

TunnelBear je již dlouho známá svou bezplatnou verzí a snadno použitelným klientským rozhraním. Jak ale tato VPN funguje, pokud jde o streamování? Naše testy provedené v roce 2018 ukázaly, že TunnelBear je schopen odblokovat nejvyhledávanější knihovnu USA Netflix.. Víme však, že situace s geoblokováním se může rychle změnit. Že’to je proč’Rozhodli jsme se znovu provést naše testy a poskytnout vám nejnovější informace o používání TunnelBear pro Netflix.


Jak jsme provedli náš test TunnelBear VPN Netflix

Abychom mohli TunnelBear řádně otestovat, použili jsme placenou verzi a provedli testy z Evropy. Při testování na Netflixu byla základní rychlost stahování 270 Mb / s.’s Fast.com. Při použití nedalekého serveru byla rychlost 70 Mbps, což je významné zpomalení, zejména pokud se vzdálenost měří ve stovkách, nikoli tisících mil.

My’Testovali jsme servery TunnelBear v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Nizozemsku, Německu a Japonsku. Bohužel, TunnelBear ne’t vám umožní vybrat konkrétní umístění v zemi. U zemí jako USA může být připojení k serveru na východním nebo západním pobřeží velkým výkonem. A protože servery mají různé adresy IP, měli byste se pokusit alespoň pár zjistit, zda je Netflix skutečně všechny blokuje.

Používání TunnelBear pro Netflix

“Netflix” je dnes tlačítko na dálkovém ovládání televizoru a streamuje jej téměř třetina uživatelů VPN. Jako takové se skutečně stalo službou, kterou hardwarové a softwarové společnosti podporují nebo riskují ztrátu zákazníků.

Důvodem, proč byste mohli chtít používat TunnelBear nebo jakoukoli jinou VPN s Netflixem, je geoblokování. Díky těmto opatřením získáte přístup pouze do knihovny Netflix ve vaší zemi s adresou IP. jestli ty’Na služební cestě do Kanady již nemůžete sledovat svou oblíbenou show Netflix v USA, dokud se nevrátíte zpět. Do té doby to vaši kanadští partneři pravděpodobně už zkazili.

Že’s kde pomáhá VPN jako TunnelBear. Díky své schopnosti skrýt vaši skutečnou IP adresu a přiřadit ji ze svého požadovaného umístění můžete sledovat Netflix, jako kdybyste sídlili v dané zemi. Bohužel to tak není’Nepracujte pořád jako Netflix bere geoblokování vážně a neustále se pokouší detekovat a ukončit všechny možnosti, které VPN otevře. Že’to je proč’Testovali jsme servery TunnelBear z různých zemí, aby vám poskytli celkový obrázek o jeho užitečnosti pro odblokování Netflixu.

TunnelBear a americká knihovna Netflix

tunnelbear map nás netflix

Začali jsme z nejdůležitější knihovny, jejíž přístup obvykle znamená, zda je VPN pro Netflix dobrá nebo ne. Zpočátku jsme se připojili k VPN serveru, který se ukázal být v Cliftonu v New Jersey. Díky tomuto serveru jsme bohužel nemohli spustit test rychlosti Fast.com nebo otevřít Netflix.com, i když oba fungovali bez VPN. Jiný server z New Jersey nás také zklamal.

Náš další pokus se ukázal jako New York. Bohužel jsme skončili se stejnými výsledky. Zkusili jsme to ještě jednou a doufali jsme, že chytíme server západního pobřeží. S takovým štěstím bychom měli’Skončili jsme v Las Vegas, ale byli jsme rádi, že jsme se ocitli také v San Franciscu. Zde se Lady Luck odvrátila od nás - nefungoval ani test rychlosti ani web Netflix.

Zapnutí funkce GhostBear, která pomáhá šifrovanému provozu vypadat spíš jako přenos HTTPS’nic dobrého, ani přidáním další vrstvy ochrany soukromí pomocí rozšíření prohlížeče. I když nám to umožnilo zkontrolovat rychlost na Fast.com (a vidět to’s méně než 2 Mbps), skutečné streamování nebylo k dispozici. Při pokusu o načtení Netflix.com došlo k neobvyklé chybě:

vytočte tcp: lookup netflix.com na 8.8.4.4:53: napište udp 165.227.196.100:57014->8.8.4.4:53: zápis: operace není povolena

Dalo nám to nápad změnit náš protokol z UDP na TCP. Takže jsme šli do Nastavení > Obecné a zapnuto potlačení protokolu TCP. Naše snaha se ukázala jako zbytečná, což nás vedlo k závěru TunnelBear VPN již odblokuje knihovnu Netflix v USA.

TunnelBear pro Netflix v Kanadě

tunelbear netflix kanada montreal 20

Doufali jsme, že na severu najdeme více štěstí - Kanada má třetí největší populaci medvědů hnědých, která by určitě měla zahrnovat některé vzorky poddruhu tunelu. Montreal, Quebec, se ukázal být dostatečně zalesněný, aby dosáhl Fast.com bez povšimnutí. Výsledek, 20 Mb / s, nás trochu zklamal, vzhledem k tomu, že naše počáteční rychlost byla více než desetkrát rychlejší.

Dokonce i při počítání z blízkého připojení VPN 70 Mbps by člověk po překročení Atlantiku očekával alespoň polovinu tohoto počtu. Nyní můžeme říci, že zatímco teoreticky je taková rychlost dostatečná pro streamování HD v Netflixu (Ultra HD vyžaduje alespoň 25 Mbps), rychlost v Kanadě bychom stále považovali za docela špatnou.

Když jsme se pokusili streamovat, narazili jsme do “Jejda, něco se pokazilo…” obrazovka, která rozdrtila naše naděje - TunnelBear ne’t odblokování Netflix v Kanadě.

TunnelBear a australská verze Netflix

Po dvou selháních jsme chtěli zjistit, zda uživatelé bezplatné verze nic neztratili tím, že za tuto VPN neplatí. Byli jsme dychtiví vidět naše výsledky rychlostních testů v Sydney. Bohužel byli propastní a dosáhli pouze 630 Kbps. Byli jsme téměř rádi, když viděli “Jejda” obrazovky, což znamenalo, že bychom’nebudeme sledovat ohromující prezentaci obrázků SD. Že’není o čem Netflix.

TunnelBear a britská knihovna Netflix

tunnelbear netflix uk londýn 5

Rychlostní test nám poskytl méně než 5 Mbps, což je hrozný výsledek vzhledem k tomu, že naše testovací místo je také v Evropě. To znamená, že byste nechali standardní definici pro streamování Netflixu, pokud by ji TunnelBear ve Velké Británii zpřístupnil. Což ne’t.

Nizozemsko a Německo don’t Vítejte TunnelBear

tunnelbar netflix nizozemsko amsterdam 6

Nizozemsko a test rychlosti nám daly naději, že budeme moci streamovat obsah HD, který vyžaduje alespoň 5 Mbps. TunnelBear nám nedal HD ani streamování obecně.

Situace nebyla’Po přestěhování do Německa se moc nezměnilo. Ano, rychlost vyskočila na 25 Mbps, což je dost pro Ultra HD, ale mělo by to být opravdu lepší, zejména s ohledem na to, že se TunnelBear v Kanadě podařilo stáhnout 20 Mbps. Pokud jde o odblokování německé knihovny Netflix, je nejlepší úkol ponechat na jiných VPN.

Netflix Japonsko a TunnelBear

tunnelbear netflix japonský tokyo 210 kb / s

Nakonec se přesuneme na Dálný východ, abychom zjistili, zda je TunnelBear schopen v tomto boji proti Netflixu získat alespoň jeden bod’s geocenzura. Po připojení k serveru v Tokiu jsme byli poníženi webem Fast.com, který zobrazoval trojciferné číslo připomínající naši rychlost bez VPN. Jen tentokrát to byly Kbps. Potom jsme šli na Netflix.com, abychom narazili na stejnou černou “Jejda” obrazovku znovu.

Používání TunnelBear s jinými streamovacími službami

Pokud je Netflix zcela nedostupný, uživatelé TunnelBear pravděpodobně budou hledat alternativní způsoby streamování požadovaného obsahu.

BBC iPlayer je jednou z nejznámějších platforem obsahu, která umožňuje streamování přímo z jejich webových stránek. Bohužel to tak nebylo’Nefungovalo to dlouho předtím, než Netflix začal blokovat TunnelBear, takže my’je pesimistické, že tato služba VPN vyvíjí veškeré úsilí o odblokování BBC iPlayer kdykoli.

Hulu je známá streamingová platforma (která také přejde na HappyOn.jp, pokud máte)’v Japonsku). Přesto se zdá, že VPN TunnelBear nemůže tuto službu odblokovat.

Amazon Prime je další populární platforma pro streamování, která je v současné době k dispozici pouze v USA, zejména mezi těmi, které používají Fire TV Stick. Uživatelé TunnelBear bohužel hlásí problémy s odblokováním Amazon Prime od začátku roku 2018. S koncem roku 2019 musíme připustit, že se situace pravděpodobně nezmění.

Závěr

TunnelBear vyhrál’Pomohu vám streamovat Netflix a zdá se, že se tato realita v blízké budoucnosti pravděpodobně nezmění. TunnelBear také nepomůže s BBC iPlayerem, Hulu nebo Amazon Prime. To nás nechá učinit obecný závěr TunnelBear se nedoporučuje pro streamování a ti, kteří rádi sledují pořady na Netflixu nebo na jakékoli jiné platformě, by měli hledat jinde.

Doporučené čtení:

Recenze TunnelBear

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 18