מהי הצפנת AES?

כשמדובר ברשתות וירטואליות פרטיות (VPN), ישנם כל כך הרבה מונחים טכניים שמשתמשים רגילים לא יודעים. הצפנת AES, הידועה גם בשם Advanced Encryption Standard, היא ככל הנראה אחת מהן. משמש על ידי שלל VPNs שם בשוק, זה’סומכים על כך במשך שנים רבות כדי למנוע מהנתונים לראות את מערכת העיניים הלא נכונה.


למרות העובדה’כיום, מעל גיל 20, AES עדיין מתחזקת גם בימינו. אבל, מה זה בדיוק? ואיך זה מגן על הנתונים שלך?

מהי הצפנת AES?

AES הוא כיום הצפנה הסטנדרטית בתעשייה. זוהי הרמה הבסיסית ביותר, היא משמשת לריסוק נתונים לגושים שלא יכולים לקרוא אותם ללא גישה למפתח מתאים..

DES (Standard Encryption Standard) שימש בכבדות לאורך שנות התשעים. אך הוא הציע רק הצפנה של 56 סיביות - דבר שניתן לפצח תוך דקות תוך שימוש במחשבים מודרניים. דרושה שיטת הצפנה חזקה יותר כדי להרחיק את גנבי הנתונים האופורטוניסטיים.

בסופו של דבר AES נוצרה. זוהי מערכת הצפנת מפתחות סימטרית אשר פותחה על ידי זוג חוקרים בלגים. סוכנויות ממשלתיות כמו NSA ותאגידים גדולים כמו מיקרוסופט אימצו את שיטת ההצפנה החדשה עד 2005, והיא הפכה במהרה למיינסטרים לשימוש בחומות אש ו- VPN..

הצפנת AES-128

עכשיו שאנחנו’לאחר שנגענו במה שהיא AES, החלק הבא יעמיק בגרסת 128 הסיביות. עם AES-128 המפתח ארוך 128 סיביות, ומכאן הסיומת. מבלי להשתמש במפתח קריפטוגרפי, הנתונים המוצפנים אינם מובנים לחלוטין.

עוברת עשרה סבבי הצפנה במהלך תהליך דחיסת נתונים, AES-128 לוקח נתחי נתונים ומערבב אותם על פי מתכון שנקבע על פי סוג המשנה של הצופן. בשלב זה נוצר מפתח המאפשר לכל מי שמקבל את הנתונים להתיר את רשת ההצפנה.

אלגוריתמי מפתחות סימטריים (כולל AES-128) פועלים באמצעות אותו מפתח כדי להצפין ולהפענח את ההודעה. זה הופך אותם למהירים יותר מאשר צ'יפים אסימטריים ומכאן מושלמים לשימוש בהצפנת נתונים של VPN.

הצפנת AES-256

הוחלף להחליף את AES-128, AES-256 הוא למעשה גרסה בטוחה בהרבה של קודמתה. תוך שימוש ב 14 סבבי הצפנה במקום בתהליך ההצפנה בן 10 הסיבובים שאומץ על ידי AES-128, תקן ההצפנה הנוכחי של 256 סיביות מקשה על האקרים לפענח את המידע בהרבה..

משמש ממשלת ארה"ב כדי להגן על נתונים רגישים’זה בטוח לומר כי AES-256 היא אחת השיטות הבטוחות ביותר לאבטחת נתונים (כמובן, בגבולות הסיבה). בזמן שזה לא’לא די מהיר כמו AES-128, AES-256 הוא בהחלט הצופן הצפוף יותר.

מה עדיף - הצפנת AES-128 או AES-256?

מי שמחפש להשקיע ב- VPN, ללא ספק יתקל במצפני ההצפנה AES-128 ו- AES-256 - שניהם רואים שימוש רב. אבל, בדיוק איזה טוב יותר?

התשובה תלויה בהקשר. מבחינת אבטחה, גם AES-128 וגם AES-256 נחשבים בלתי ניתנים לשבירה כמעט באמצעות מחשבים זמינים באופן נרחב. עם זאת, גרסת ה- 256 סיביות היא באופן טבעי הגרסה הבטוחה יותר והיא אמורה להגן על המשתמשים אפילו מפני היריבים העשירים ביותר במשאבים.

עם זאת, יותר הצפנה פירושה גם יותר זמן להצפנה, מה שהופך את AES-128 לאופציה המהירה יותר (אם כי ההבדל אינו קיצוני). לפיכך, הסחר הוא בין מהירות לביטחון, כאשר איש מהם אינו סובל במיוחד בנוף הטכנולוגי הנוכחי.

VPNs הטובים ביותר עם הצפנת AES

עכשיו שאתה’גילית את כל מה שאתה צריך לדעת על הצפנת AES, אתה’אני בטח תוהה - מהם VPNs הטובים ביותר שעושים שימוש בפרוטוקול האבטחה הספציפי הזה?

NordVPN

עם רשימת שרתים מדהימה המורכבת מ -5,700 שרתים ומעלה ב -60 מדינות, קשה להכחיש את התמורה לכסף שאתה מקבל עם NordVPN. עם מחירים החל מ $ 3.49 $ לחודש בלבד, אתה יכול להפיק תועלת מהירויות הגון, שיטות פרטיות ללא רבב וביטחון מעולה מבלי לשבור את הבנק.

מדהים לנטפליקס ומתאים למטרות סיבוב, תוכלו לנוח בבטחה בידיעה כי המידע האישי שלכם ישמר על בטוח - הכל בזכות הצופן AES-256 המשמש גם את ממשלת ארה"ב..

קרא את סקירת NordVPN

ExpressVPN

למרות העובדה ExpressVPN אינו’לא ה- VPN הכי חסכוני שם (עם מחירים החל מ 8.32 $ לחודש), אתה’אני אגלה שלעתים קרובות זה מופיע בראש ביקורות רבות של VPN ברחבי האינטרנט. עם שרתים נפלאים של יותר מ -3,000 אנשים, המבוססים בלמעלה מ- 90 מדינות ברחבי העולם, אתם’בהחלט לא חסר אפשרויות בכל הקשור ליהנות מגלישה בטוחה ואנונימית, ביטול חסימת Netflix, וכל כך הרבה יותר.

ExpressVPN מתהדר בהצפנה ברמה הגבוהה ביותר: AES-256-CBC בשילוב לחיצת יד RSA 4096 סיביות וחשיש המאומת באמצעות SHA-512. זה הופך את המידע האישי שלך לבטוח בכל עת.

VPN ב- Windscribe

עם מחירים החל מ- $ 1.00 דולר לחודש, Windscribe VPN מוכיח שאתה לא עושה זאת’אני לא צריך לבזבז אגורה יפה כדי להשאיר את גנבי המידע המעודכנים והעיניים החוטטות.

הגנה על מספר מכשירים בו זמנית תוך שילוב של תכונת חסימת מודעות ותוכנות זדוניות, תוכל להפעיל את השירות בכל הפלטפורמות העיקריות, והוא אף פועל לביטול חסימת Netflix. עם הצפנת AES-256 צבאית, אתה’אוכל לדפדף באינטרנט בביטחון מלא בידיעה שהנתונים שלך יישארו מוגנים.

סמנכ"ל אסטריל

הושלם עם רשימת שרתים מכובדת (300+ ב 60+ מדינות), Astrill VPN הוא אחד ה- VPN המוערכים ביותר הקיימים כיום בשוק. עם מהירויות מעולות, פרוטוקולי אבטחה מעולים ויישומים מותאמים אישית הזמינים לכל הפלטפורמות העיקריות כמו גם מכשירים כמו נתבים, זה’בטוח לומר ש- VPN של אסטריל היא השקעה כדאית עבור אלו המחפשים לגלוש באינטרנט בבטחה ואנונימית.

בשילוב עם העובדה שיש בה הצפנה AES-256-bit הצבאי, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהמידע האישי שלך יישמר הרחק מכל עיניים חטטניות. רק שימו לב שכמו ExpressVPN, ה- VPN הספציפי הזה אינו’זה לא הכי זול בסביבה, עם מחירים החל מ- $ 10.00 לחודש.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 7

map