מה ההבדל בין IPv4 ל- IPv6?


IPv4 ו- IPv6 הם שני מונחים נפוצים כשמדובר בעבודה עם VPNs. אבל אז זה עלול להשאיר אתכם תוהים מה בדיוק הם מונחים נשמעים טכניים למדי ומה המשמעות שלהם? ובכן, זה פשוט קורה שהמאמר שלהלן יענה על כל אחת מהשאלות הללו ועוד.

עם זאת, מכיוון שיש כל כך הרבה מידע זמין ברחבי הרשת, ייתכן שאתה פשוט נאבק למצוא את התשובות שאתה מחפש כאשר אתה מקווה לגלות את ההבדל בין IPv4 ל- IPv6. למזלנו, אנו כאן כדי לעזור לכם על ידי מתן מדריך מקיף זה העומק בשונות בין שני הפרוטוקולים הללו..

אז אם אתה’אני רוצה לגלות מדוע IPv4 ו- IPv6 כל כך חשובים ומדוע IPv6 יכול להיות גורם חשוב עבור משתמשי VPN, פשוט המשך לקרוא שכן אנו מספקים את כל המידע החיוני שאתה צריך לדעת.

מה זה IPv4 ואיך זה עובד?

ניתן לתאר את ה- IPv4 כגירסה הרביעית של פרוטוקול האינטרנט. לאחר שהוצג בשנת 1983, זה’זה בטוח לומר שזה קיים כבר זמן מה. מאז הקמתה, IPv4 נותרה המזהה הנפוץ ביותר באינטרנט. הם בעצם מורכבים מארבעה מספרים המופרדים על ידי נקודות, כאשר המספר 255 כלול לעתים קרובות. כאן’דוגמה לכתובת IPv4 רגילה - 255.124.45.126.

ללא כתובות IPv4, למחשבים לא תהיה היכולת לתקשר זה עם זה, מה שבתורו יביא למחזור נתונים כאוטי. לכן ניתן לומר שהמושג הספציפי הזה אחראי לייצור מרבית כתובות ה- IP ברשת.

עם זאת, יש כמה בעיות בכל מה שקשור לכתובות IPv4 שכן הפרוטוקול הספציפי הזה קיים כל כך הרבה זמן. ברגע הנוכחי הנוכחי קיימים יותר מדי כתובות IPv4 רבות מדי, מה שאומר שזה יהיה רק ​​עניין של זמן עד שתתרחש מיצוי. מסיבה זו, היו קריאות לעקוב אחר ה- IPv6 במהירות להפוך לתקן החדש בהקדם האפשרי.

בעיות אחרות כוללות אין הודעות גישה לרשת שהופכות למופע קבוע. זה נראה יותר ויותר בימינו ובעידן הנוכחי, עם הקפאת שירותי אינטרנט והפסקות ISP עקביות הופכות למשהו שקורה לעתים קרובות מדי.

עם זאת, ראוי היה להציע כי IPv4 מגיע לסוף חייה, ויש להחליפו במוקדם ולא במאוחר. אבל, השאלה נותרה - האם IPv6 הוא התשובה לכל הבעיות הללו? לתת’ראה מקרוב את הפרוטוקול החדש יותר הזה.

מה זה IPv6?

במילים פשוטות, IPv6 הוא שדרוג לפרוטוקול האינטרנט שהובא כדי להחליף בסופו של דבר את הגירסה הישנה יותר - IPv4 הנ"ל. עם זאת, סביר להניח כי IPv4 ו- IPv6 ימשיכו להתקיים יחדיו במשך שנים רבות עד שניתן יהיה לגהץ בעיות שנתקלו בכל אחד מהפרוטוקולים..

IPv6 הוצג באמצע שנות התשעים כדי להילחם בבעיה הפוטנציאלית של הביקוש שעולה על היצע כתובות IP. בשנים הקרובות הוא יחליף לחלוטין את פרוטוקול ה- IPv4, אשר מתיישן במהירות עקב מיצוי רב, אשר נגרם כתוצאה מהמספר העצום של הכתובות המשתמשות בפרוטוקול IPv4. IPv6, שנועד לעזור לאינטרנט לצמוח בהדרגה, מבטיח כי הסכום הכולל של תנועת נתונים המועברת ומספר מארחים מחוברים יוכלו להגדיל בקצב קבוע..

בהשוואה ל- IPv4, זה’זה בטוח לומר כי סוגי הכתובות של ה- IPv6 הם עצומים, והכל באורך כתובות ה- IPv6. זה כולל 128 סיביות משודרגות ואילו בעבר זה היה 32 סיביות עם IPv4. בתורו, הדבר מבטיח שנושאי התשישות כבר לא יהיו נושא, ואלה חדשות נהדרות בהתחשב בכך שתשישות מוחלטת מתקרבת במהירות בכל הנוגע ל- IPv4.

עם זאת, IPv6 לא’אני לא בא בלי הבעיות שלה. בדומה ל- IPv4, אף התראות על גישה לרשת לא יכולות להתרחש, וזה מתסכל במיוחד עבור אנשים שאוהבים לשחק משחקים מקוונים או להזרים תכניות טלוויזיה וסרטים ברשת. מה’זה יותר, אתה’אני גם אגלה כי בעיות אבטחה נוצרו מפרוטוקול IPv6 בכך שייתכן שעלולות להתרחש דליפות כתובות IP. זו אחת הסיבות הגדולות ביותר לכך שספקי VPN רבים מפסיקים תמיכה ב- IPv6 - במקום זאת לבחור לבחור להישאר עם תמיכה ב- IPv4 לעת עתה..

מה ההבדל בין IPv4 ל- IPv6?

מוקדם יותר במדריך, בדקנו כל פרוטוקול באופן פרטני. אבל כאן’זה טבלה המסבירה במלואה את ההבדלים בין IPv6 לקודמתה:

IPv4 IPv6
משתמש בכתובת מספרית 32 סיביות משתמש בכתובת IP של 128 סיביות
כתובות כתובות בעשרוני כארבעה מספרים המופרדים על ידי תקופות, למשל 69.89.31.226 נכתב בהקסדצימלי ומופרד על ידי מושבות למשל. 5ffu: 1890: 4545: 3: 200: f8ff: gt34: 46re
התקן הנוכחי עבור כתובות IP משלבת הצפנה מקצה לקצה כסטנדרט
פותח משנת 1983 ואילך הוצג באמצע שנות התשעים

הקשר בין IPv4, IPv6 ו- VPN

ברגע זה בזמן, אין’t VPNs רבים התומכים ב- IPv6, מכיוון שזה פרוטוקול שלא קיים’עדיין לא המריא לחלוטין מבחינת הפופולריות שלו. זה כמעט לא מפתיע בהתחשב בכך שה- IPv4 מהדור הנוכחי עדיין נמצא בשימוש נרחב, וכך נותר הפרוטוקול שבחר עבור ספקי VPN רבים. זה למרות העובדה שהוא קיים מאז 1983.

לכן יהיה ראוי להציע ש- VPN שמשתמש ב- IPv4 הוא ככל הנראה האופציה הטובה יותר בזמן כתיבת שורות אלה. למרות שככל ש- IPv6 הופך פופולרי יותר, תמיד כדאי להתעדכן עם ספק ה- VPN שבחרת, שכן IPv6 פותח עם אבטחה משופרת בחשבון. ספק ה- VPN הפופולרי להפליא, NordVPN, יישם תמיכה ב- IPv6 כבר בשנת 2017, כאשר הגנת הדליפה כלולה בכל הפלטפורמות. אלה חדשות נהדרות עבור אלה שיש להם דאגה לפרטיותם.

ExpressVPN הוא שירות VPN נהדר נוסף שנגע לתמיכה ב- IPv6. אולם, כפי שנדמה, הם עדיין לא צריכים ליישם תמיכה מלאה בפרוטוקול בפלטפורמה שלהם. למרות זאת, הם מקלטים’זה לא שלל תמיכה ב- IPv6 בעתיד. לכן, זה’כדאי לפקוח עין על האתר הרשמי שלהם אם יש לך מנוי ExpressVPN ואתה רוצה להשתמש בפרוטוקול IPv6 בשלב מסוים.

מחשבות אחרונות

אז הנה לכם! זה מסכם את המדריך השלם שלנו להבדל בין IPv4 ל- IPv6. זה’ברור לראות שיש צורך עקוב במעקב מהיר של IPv6, שכן IPv4 היא גרסה של פרוטוקול האינטרנט הקיים מזה כמה עשורים..

לעת עתה, שתי הגרסאות ממשיכות להתקיים זו לצד זו. אבל עם הזמן זה בהחלט ניצח’זה לא יפתיע את ה- IPv6 להפוך לתקן החדש. אחרי הכל, זה מאפשר מגוון רחב בהרבה של כתובות IP - דבר שהוא חיוני לחלוטין בעידן בו הביקוש לכתובות IP הוא ככל הנראה הגבוה ביותר שאי פעם היה.

בסופו של דבר, ה- IPv4 יוחלף מהעובדה שהוא קיים כל כך הרבה זמן, והוא הופך להיות מיושן יותר ויותר עם חלוף השנים. עם זאת, עד לגיבוי הנושאים האמורים מהם סובל IPv6, IPv4 ימשיך להיות בשימוש נרחב ברחבי העולם. זה נכון במיוחד עבור VPNs רבים שעדיין משתמשים בפרוטוקול המסוים הזה.

למרות זאת, ספקים כמו ExpressVPN הצהירו שככל שהפופולריות של IPv6 תגבר, הם ישקלו להוסיף תאימות לפרוטוקול המשודרג אם הם רואים שזה מתאים בשלב מסוים בעתיד הקרוב.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 65