מדוע חיבור ה- VPN שלי כל כך איטי? 7 דרכים להגביר את מהירות ה- VPN


רשת פרטית וירטואלית מאפשרת לך להסתיר את כתובת ה- IP שלך ולהצפין את המידע שלך כך שרמאים, האקרים ורמאים לא יוכלו לגשת למידע המקוון הפרטי שלך. סיבה נוספת לכך שתחפש שירותי VPN היא לעקוף אתרים חסומים גיאוגרפיים על ידי מדינות ספציפיות. הם יאפשרו לך גישה לאתרי חדשות פוליטיים, אתרי סרטים, הורדת מוסיקה וקבצים אחרים.

עם זאת, למרות שמשתמשי VPN פוטנציאליים רבים נהנים מיתרונות אלה, הם מודאגים גם מהשפעת ה- VPN על מהירות האינטרנט. אם אתה’אחד מאיתנו, יתכן שאתה שואל “מדוע חיבור ה- VPN שלי כל כך איטי?” או “עושה מהירות הורדה של VPN -?”. לתת’s לחקור סוגיה זו בפירוט.

מה גורם לחיבור VPN איטי?

1. מרחק לשרת VPN

הגורם המשפיע ביותר הוא מהירות האינטרנט בה אתה משתמש והמרחק בין המיקום שלך לשרת VPN. לדוגמה, אם אתה מתחבר מדובאי לשרת VPN של וושינגטון הבירה, ייתכן שתיתקל במהירות איטית יותר באינטרנט. חפש ספק VPN שיש לו שרתים במיקומים שונים וודא שחלקם בקרבתך.

2. עומס שרת VPN

גורם נוסף לחיבור VPN איטי הוא עומס השרת שלו. זה קורה בעיקר עם ספקי שירותי VPN בחינם כאשר יש הרבה משתמשים המחוברים לשרת אחד ברגע מסוים. זה מעמיס על השרת ומאט את מהירות ההורדה של ה- VPN בהתאם. במקרה זה, נסה להתחבר לשרת אחר באותה מדינה.

3. פרוטוקולים והצפנה

ישנם ארבעה פרוטוקולי VPN הנפוצים ביותר. בדרך כלל ספקים מציעים L2TP, IPSec PPTP ו- OpenVPN בעוד שחלק אחר מציעים SoftEther או SSTP. לכל פרוטוקול רמת הצפנה שונה, וכל פרוטוקול משמש במקרים שונים. הכלל העיקרי הוא ככל שרמת ההצפנה גבוהה יותר - כך מהירות ה- VPN נמוכה יותר. עם הצפנה של 128 ביט, בדרך כלל תקבלו מהירויות חיבור טובות יותר עם L2TP, IPSec ו- PPTP. עם זאת, באמצעות OpenVPN (שהוא מוצפן ומאובטח יותר) יהיה לך חיבור איטי. ל- SSTP יש את האיזון הטוב ביותר ברמת ההצפנה ומהירותה, אבל זה’זה זמין רק ב- Windows.

קרא עוד: פרוטוקולי ה- VPN המאובטחים ביותר

4. הגבלת מהירות ספקית האינטרנט

שלך רשת פרטית וירטואלית לעולם לא תהיה מהירה יותר ממהירות האינטרנט ש- ISP מספקת. אם התוכנית שלך היא 40 Mbps, אז זה’זה המהירות המרבית ש- VPN יוכל לספק גם אם זה’זה מסוגל 50 Mbps.

5. תוכנת אנטי-וירוס

זה’נפוצה עבור חומות אש להאט חיבורי VPN. אם אתה’כבר חצנו אפשרויות אחרות, נסה להשבית באופן זמני את כלי האנטי-וירוס שלך כך שתוכלו לראות אם הם’מחדש הגורם לבעיות מהירות VPN שלך.

7 דרכים להגדיל את מהירות ה- VPN שלך

אז התחלתם את מערכת היחסים הנהדרת שלכם עם VPN והקשר לא חלק כמו שציפיתם, אנחנו מניחים? ביטחון מגיע במחיר, ידידי. בדרך כלל המחיר הזה הוא ירידה של 10-20% במהירות האינטרנט שלך, אבל אם מתחשק לך לסבול יותר, הרשו’s לחפור את הבעיה קצת יותר עמוקה.

הנה כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להגביר את המהירות שלך ולשכוח מחיבורי VPN איטיים בלתי נסבלים.

1. שנה יציאת / פרוטוקול VPN

תוכנת VPN מתחברת בדרך כלל לשרתים במספר יציאה מדויק. לדוגמה, הוא מתחבר ליציאה מספר 443 בעת השימוש ב- פרוטוקול UDP או TCP. אתרים מסוימים מגבילים את המהירות של פרוטוקולים או יציאות מסוימים. נסה לשנות את הפרוטוקול או היציאה עד שתמצא את השילוב המהיר ביותר.

2. החלף שרתים

בחר שרת שהוא גיאוגרפית קרוב אליך. בדרך כלל זה מוביל לביצועים מהירים יותר באינטרנט. בנוסף, מעבר לשרת במיקום הקרוב ביותר עשוי להקל על כל בעיות גודש תלויות באיזו מידה הוא קרוב למיקום שלך.

3. החלף את ה- WiFi בחיבור קווי

חיבורים אלחוטיים תלויים ברשת משותפת כדי להעביר נתונים בין מכשירים רבים אשר בדרך כלל מביאים למהירויות איטיות יותר. לכן אחת השיטות הנפוצות ביותר לשיפור חוויית ה- VPN שלך היא שימוש בחיבורים חוטית. הם בהחלט יגדילו את המהירות שלכם ויבטיחו עקביות.

4. שדרג את תוכניות ה- ISP או VPN שלך

VPN לא יכול להגדיל את מהירות האינטרנט שלך מעבר למה שספק שירותי האינטרנט שלך מספק. במקרה כזה עליכם לשדרג את תוכנית האינטרנט שלכם לרמה מהירה יותר. עם זאת, זכור כי ספקי שירותי האינטרנט עשויים לא לספק את המהירויות שהבטיחו.

5. החלף מכשירים

מכשירים מסוימים אינם מסוגלים לספק מהירויות גבוהות בגלל ההצפנה הכבדה של רשת פרטית וירטואלית. בדרך כלל זה’מכשירי iOS ו- Android ישנים, נתבים, אחסון מחובר לרשת. אם אתה’אתה משתמש באחד מהם, ואז הפיתרון היחיד שלך הוא לשנות מכשיר שיש לו מעבד מסוגל הרבה יותר.

6. דון’לא הגדר VPN בנתב שלך

כשאתה מתחיל להשתמש ב- VPN אתה יכול להגדיר אותו בכל אחד מהמכשירים שלך או בנתב שלך. אם הלכת על זה האחרון, אתה’יהיה לי קצת עבודה. נתב כנראה שלעולם לא יתפוס את המהירות של המכשיר שלך. בנוסף, אתה יכול’אל תצפה ש- VPN שלך יהיה מהיר כאשר הנתב שלך מצפין נתונים למכשירים מרובים.

7. השתמש במנהור מפוצל

על מנת להימנע מדליפות זהות, מרבית לקוחות VPN מעבירים תנועת רשת דרך מנהרה מוצפנת. כן אתה’אתה בטוח יותר אבל באותה מידה אתה יכול להיות איטי יותר. לדוגמה, אם אתה רק רוצה להוריד טורנטים באופן אנונימי אתה לא’אני בעצם צריך לנתב את הדוא"ל שלך או לגלוש באותו חיבור. מנהור מפוצל יאפשר לכם להעביר תנועת דפדפן דרך ה- VPN בעוד כל השאר ישתמשו בחיבור הרגיל.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 6