VPN לעומת מנהרת SSH

אבטחת האינטרנט הפכה מכרעת הן לעסקים והן לאנשים שאכפת להם שעשויים ליירט את נתוני התעבורה שלהם באינטרנט. מכאן, הדיון: “VPN לעומת מנהרת SSH - איזו מהן טובה יותר?” צפוי לצמוח ככל שאנשים מבקשים ליצור חיבורי אינטרנט מאובטחים ופרטיים.


בשלב זה, משתמשי אינטרנט רבים שמעו על VPN ומנהרות SSH. שני המונחים עשויים להיות מבלבלים עבור חלקם, במיוחד בקרב משתמשי טק מתחילים, אך ההשוואה בין מנהרת SSH לעומת VPN תעזור לכם להבין את ההבדלים החשובים ביותר בין השניים..

מנהלי VPN ומנהרות SSH יכולים שניהם לאבטח ערוצים לתעבורת רשת במנהור דרך כל חיבור מוצפן. למרות שהם דומים בתכונות שונות ושונות באחרות, למעשה, שניהם מגדילים את חוויית האינטרנט שלך על ידי הצעת מידה ייחודית של אבטחה ופרטיות.

מדובר בטכנולוגיות מתחרות שמיועדות לפתור בעיות מנהור שונות ומוגדרות לתפקוד אחרת. לכן, כאשר מחליטים באיזה שימוש, זה עוזר להבין כיצד כל אחד עובד, כמו גם היתרונות והחסרונות. המשך לקרוא לקבלת מידע נוסף על מנהרת SSH לעומת VPN.

מה זה VPN?

VPN מייצג רשת פרטית וירטואלית וכפי שמשמעות השם הוא משמש כדי להקל על חיבורים מאובטחים לרשתות פרטיות ברשתות ציבוריות ופרטיות כאחד. דוגמה טובה לשימוש נפוץ ב- VPN היא עסק המשתמש ברשת פרטית עם מדפסות ברשת ושיתופי קבצים. עובדים עשויים לנסוע ולהזדקק לגישה למשאבים עסקיים כשהם בדרך, מבלי לחשוף לציבור משאבים עסקיים מכריעים.

במקרה כזה העסק מגדיר שרת VPN, עובדים מתחברים אליו והמחשבים שלהם משולבים בעסק’הרשת הפרטית של. לקוח VPN מתקשר דרך האינטרנט כדי לשלוח מחשב’תנועה דרך חיבור מוצפן, לשרת ה- VPN שלהם. הצפנה זו מציעה חיבור אינטרנט מאובטח, כלומר מתחרים עסקיים אינם יכולים לחטט כדי לגשת למידע עסקי סודי.

במקרים בהם כל תעבורת הגלישה באינטרנט נשלחת דרך VPN, לא יכול לגשת לאף אחת מתעבורה זו על ידי צדדים שלישיים. תכונה זו מציעה הגנה מוחלטת, במיוחד בעת שימוש ברשתות wifi ציבוריות. זה גם מאפשר למשתמשים לגשת לשירותי גלישה באינטרנט מוגבלים גיאוגרפית.

מה זה מנהרת SSH?

SSH פירושו מעטפת מאובטחת. המעטפת היא ממשק פקודה המוטל על שליחת פקודות למערכות הפעלה ממוחשבות. בכל פעם שנפתחת שורת פקודה משתמשים במעטפת. שים לב שהממשק הגרפי של Windows הוא מעטפת. ניתן לגשת מרחוק אל מעטפת המחשב וניתן לשלוח אליו פקודות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש במעטפת מרחוק כדי לנהל שרת לינוקס מכל מקום דרך האינטרנט. ככאלה, SSH הוא פרוטוקול רשת שתוכנן להיכנס למחשב מרחוק.

SSH מיושם כדי לעזור לרכוש ולהשתמש בהפעלה של מסוף מרוחק בצורה מאובטחת. עם זאת, יש לו שימושים אחרים. לדוגמא, מכיוון שהיא משתמשת בהצפנה חזקה מאוד, ניתן להגדיר אותה כך שתפעל כמו פרוקסי SOCKS. לאחר שתכונה זו קיימת, באפשרותך להגדיר יישומי מחשב כמו דפדפן האינטרנט כדי להשתמש בפרוקסי ה- SOCKS. תעבורת רשת עוברת באמצעות פרוקסי ה- SOCKS הפועלת על המערכת המקומית שלך, ולקוח SSH מעביר אותה באמצעות חיבור SSH. פעולה זו מכונה מנהור SSH.

תמחור

יש פחות ספקי מנהרות SSH לבחירה מאשר במקרה של VPNs. מה שאומר שהאפשרויות שלך מוגבלות ונוטות להיות יקרות יותר. לעתים קרובות אפשרויות מנהרה של SSH מתחילות ב 20 $ ונעות עד 100 $ + לחודש.

מצד שני, ישנן מספר ספקי VPN לבחירה, וכל אחת מהן מציעה תכונות ייחודיות למנוי חודשי עד 2.99 דולר לחודש. מכיוון ש- VPNs זמינים ביתר קלות והם מצפנים אוטומטית את כל תנועת המחשבים, הם נוטים להיות מתומחרים יותר ממנהרות SSH.

מה שעדיף לסין ולמדינות מוגבלות אחרות?

בעזרת פונקציית העברת היציאות הדינמית ניתן להשתמש במנהרת SSH מאובטחת ביותר כדי לנווט בחומת האש הגדולה של סין או מערכות סינון אינטרנט וחומת אש אחרות שהוגדרו על ידי מדינות אחרות. זה תקף גם ל- VPN. עם זאת, לא ניתן להשתמש בכל VPNs כדי לעקוף את חומת האש הגדולה בסין. עליך להיות VPN פרימיום, מוכח ונבדק. למרות האיסור וההתמצאות המתמשכים על VPN בסין, מפעילי ה- VPN שהוקמו מגיבים מייד לאיומים כאלה ועושים התאמות הכרחיות כדי לעקוף את הסדקים..

טרנינג ו- P2P

משתפי קבצי Torrenters ומשתמשי P2P כמהים למהירויות הורדה מהירות, ללא כובעי נתונים ופרטיות. מנהרות SSH יכולות להיות פיתרון טוב לסיבוב על פלטפורמות בהן המפתח אנונימי, אם כי זה לא כן’לא להצפין את כל התעבורה.

שירות VPN נהדר, לעומת זאת, יכול להיות מהיר, מאובטח ואמין, מה שהופך אותם לפיתרון טוב יותר לסיבוב פרטי ושיתוף קבצים P2P, כל עוד הספק מאפשר זאת. הם מבטיחים הצפנה מלאה המאפשרת לצדדים שלישיים לגשת למידע אישי.

ביטול החסימה של Netflix ופלטפורמות בידור אחרות

ניתן להשתמש בשתי VPN והן במנהרת SSH כדי לבטל את חסימת Netflix ופלטפורמות בידור אחרות. עם זאת, מכיוון שאנשים משתמשים ב- VPN כבר לא מעט זמן בכדי לבטל את חסימת פלטפורמות הבידור, יתכן שחלק מה- VPNs ייחסמו על ידי פלטפורמות הבידור..

מנהרת SSH לעומת זאת עשויה לשמש לביטול חסימת פלטפורמות כמו Netflix, במקרים בהם למשתמש יש כתובת IP פרטית משלה. עם זאת, VPNs בתשלום נותרו הדרך הטובה והקלה ביותר לבטל את חסימת Netflix ופלטפורמות בידור אחרות. פשוט בחר VPN אמין ואתה בעסק.

VPN אבטחה ופרטיות

VPN נועד להבטיח אבטחה ופרטיות בעת גלישה באינטרנט, VPN מציע חוויה דומה לזה של להיות ברשת מקומית; ביטול חסימה של הצבת ספק שירותי האינטרנט והצפנתם, בין תכונות מועילות אחרות. המשמעות היא שאתה יכול לגשת בקלות לקבצי משרד ולתקשר באופן פרטי באופן שלא משאיר עמיתים לא בטוחים אם אתה עובד מהמשרד שלך או מהבית. זהו יתרון מכריע, אידיאלי לאנשים המשתמשים ב- wifi ציבורי או שמבצעים משימות מקוונות רגישות. מנהרות SSH אינן מיועדות לתמוך בזרימת עבודה כזו.

VPNs מספקים גם דרך לגשת לשירותים מקוונים שאולי אינם זמינים באזורים גיאוגרפיים מסוימים. לכן השימוש ב- VPN עוסק יותר בקבלת החלטה להשתמש בחיבור אינטרנט פרטי המדמה להיות במקום אחר בזמן נתון..

בנוסף, שימוש ב- VPN אינו דורש פקודות מסוף ולמרות שההגדרה הראשונית יכולה להיראות מעט מורכבת, במציאות, משתמשים לא טכניים יכולים להתחבר ל- VPN בקלות. בתחום זה VPNs יוצאים מעט לפני.

SSH אבטחה ופרטיות

SSH מאפשר לך ליצור אינטראקציה עם המחשב שלך מבלי לעקוף את התקורה הנוספת. זה מאפשר גישה מיידית של קבצים ואם אתה בקיא בסקריפטים, אתה יכול בקלות להגדיר פתרון לסנכרון קבצים באמצעות סנכרון. SSH מאפשר גם גישה לקבצים באמצעות דפדפן. מנהלי IT משתמשים במנהור SSH כדי לנהל שרתים, מפתחים משתמשים בה כדי לבחון תוכנה בגאדג'טים ניידים בעוד שמשתמשים מזדמנים עשויים להשתמש בה כדי לנהל את הקבצים שלהם ממיקומים שונים או ליצור רשתות ביתיות לשיתוף קבצים פנימי..

SSH היא דרך נהדרת לבצע פעולות מחשב שלא יהיו זמינות למשתמשים רגילים. חיבורי SSH מאפשרים לך למנהל את הסיסמאות שלך דרך רשת מאובטחת, במיוחד כשאתה עובד מחוץ לבית. לחלופין, אתה יכול להחליף את הסיסמאות שלך במפתחות.
כך או כך, הסיסמאות שלך מוגנות מעיניים סקרניות. שים לב כי Windows מציעה את הדרך הנוחה ביותר ליצור מנהרות SSH ופריסת מידע דרך החיבור. אתה יכול לחקות חיבור VPN דרך הגדרת מנהרה SSH אך יתכנו מספר מגבלות.

מהירות וביצועים

ההבדל הגדול ביותר בין מנהור VPN ו- SSH הוא רמת ערימת TCP / IP שכל אחד מהם פועל. באיזה חלק ברשת פועל הכלי ומתואר על ידי רמת ה- TCP / IP בה הם פועלים? VPN פועלת ברמה נמוכה יותר בהשוואה ל- SSH. זה פועל בשכבה ארבע, הידועה גם בשם שכבת התובלה.

זה מסביר מדוע אפליקציית VPN חייבת להתקין מתאם רשת וירטואלי לאחר ההתקנה. כך שכאשר מחשב מחובר לאינטרנט, כל התעבורה עוברת במנהרת ה- VPN.
מצד שני, מנהרת SSH עובדת ברשת’שכבת היישום של. הוא נועד לחבר מחשב ישירות למחשב אחר ובהמשך להצפין תנועה מהאפליקציה למחשב המחובר.

יתכן כי כל התעבורה העוברת על המחשב שלך אינה מוגנת, מכיוון שאתה מאבטח מנהרה רק למחשב שצוין ולא את כל חיבור האינטרנט שלך כפי שקורה ל- VPN. עם זאת, ניתן לקבוע את התצורה של SSH לעבודה בצורה יעילה כמו VPN, אך התהליך עשוי להיות טכני ומרתיע. עם זאת, אין הבדל רב ברמת האבטחה שמציעים שני הפתרונות, כאשר הם מוגדרים כראוי, כמובן.

עם זאת, SSH נוטה להגביל את השימוש בחיבורי TCP וייתכן שהוא נוטה לדליפות DNS. לכן יתכן שזה לא הפיתרון הטוב ביותר, במיוחד כשרוצים להסתיר את מקור התנועה ואת היעד.
VPNs, לעומת זאת, נהדרים לעשות את כל זה. SSH יקרים יותר להפעלה אך הם אידיאליים במצבים בהם קידוד VPN משפיע על הביצועים לרעה.

קלות שימוש והתקנה

יש גם שיקולים אחרים. משתמשים לא טכניים יכולים להתחבר ל- VPN בקלות אך הגדרת שרת ה- VPN יכולה להיות מורכבת למדי עבורם.

מנהרות SSH מסובכות יותר להגדרה למשתמשים שאינם טכניים אך תהליך ההתקנה שלהן פשוט יותר באופיו. כתוצאה מכך, עסקים גדולים יותר בוחרים שרת SSH אליו הם יכולים להתחבר מרחוק. בנוכחות שרת SSH, פשוט יותר להשתמש בה כמנהרת SSH לעומת הגדרת שרת VPN.

ברור ש- VPN עובד בצורה יעילה ברמת מערכת ההפעלה לעומת רמת היישום. משמעות הדבר היא כי לאחר שתגדיר חיבור VPN, מערכת ההפעלה שלך מסוגלת לנתב את כל תעבורת הרשת העוברת בו מיישומים שונים..

עם זאת, יכולת זו משתנה מ- VPN אחד למשנהו בהתבסס על אופן ההגדרה של ה- VPN לעבודה במערכת ההפעלה שלך. עם זאת, אין צורך להגדיר את התצורה לכל יישום. VPN נפוץ בקרב עסקים עם משרדים מרוחקים כדי להקל על השימוש ב- LAN באמצעות WAN.

מה עדיף: מנהרת VPN או SSH?

אמנם שתי מנהרות SSH והן VPN מספקים כמעט את אותה רמת אבטחה (אם מוגדרות כראוי), אך עדיין ישנם כמה היבטים המבדילים אותם. בדרך כלל קשה יותר להגדיר SSH הדורש ידע טכני רב. נוסף לכך הוא היעדר ספקים.

ל- VPN שפע אפשרויות זמינות, שכל אחת מהן בנויה להצפנת אוטומטית של כל התעבורה. בתחום זה, SSH שוב נופל וקצר רק את הגלישה והשימוש בדוא"ל מסוימים. ניתן להשתמש בשניהם יחד, אך המשתמשים צריכים להיות מודעים לכך שהדבר יכול לפגוע במהירות הכוללת.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

94 − = 84