פייסבוק תשבית את ה- Onavo Protect VPN שלה – אפליקציה לריגול בני נוער


עודכן 02.27.2019

בשנה שעברה פייסבוק הסירה סוף סוף את ה- VPN לאיסוף נתונים (נשמע כמו “כדורים נותנים חיים”) קרא Onavo Protect מחנות Apple בגלל ה הפרה של אפל’מעודכן מדיניות הפרטיות. ה- VPN היה עדיין זמין ב- Google Play עד כה, אך ימשיך לעבוד כ- VPN במשך זמן מה.

זה מסמן הסוף לאחד הפרויקטים הגדולים ביותר לריגול בני נוער משמש באפליקציית המחקר של פייסבוק שעדיין זמינה ב- Google Play. ענקית המדיה החברתית טוענת שהיא תפעיל רק תוכניות משתמשים בתשלום מעכשיו. נותר לראות אם הם עומדים בדבריהם.

נטיעת זרע הרע באדמת הקודש

Onavo, חברת ניתוחים סלולריים מבוססי תל-אביב (עדיין אין מילה על VPN) נמכרה לפייסבוק כבר בשנת 2013 תמורת סכום שלא פורסם, מוערך עד 200 מיליון, והפך למשרדם הראשון בישראל. גם לאחר סגירת העסקה, לא היו שום רמזים ליצירת VPN או פיתרון אבטחה אחר - כל התקשורת הייתה על עזרה ללקוחות להפחית את השימוש בנתונים ניידים, להרחיב את טווח ההגעה של האינטרנט הנייד ברחבי העולם ולספק דואר אלקטרוני טוב יותר. ניסיון.

onavo vpn

עם זאת קרה Onavo Protect, לטוב ולרע (כנראה לרעה). התברר שהאפליקציה הזו, מעמיד פנים שהוא VPN הגון, היה דרך לפייסבוק לאסוף נתונים על כל האפליקציות שבמשתמש’הטלפון של. זה מאפשר להם לדעת אילו אפליקציות מצליחות יותר מאחרות וניתן להשתמש בהן כדי להשיג יתרון על פני המתחרים וכדי לעזור להחליט אילו חברות צריכות או צריכות’לא ניתן לקנות.

בטח, המחלקה המשפטית של פייסבוק דאגה לכך שהוזכרו בסוף התנאים וההסכמים, אך למעטים הייתה הסבלנות לגלול למרחקים מספיק:

Onavo אוסף את תנועת הנתונים הניידת שלך… כי אנחנו’כחלק מהפייסבוק, אנו משתמשים במידע זה גם כדי לשפר את המוצרים והשירותים של פייסבוק, לקבל תובנות לגבי המוצרים והשירותים שאנשים מעריכים ובונים חוויות טובות יותר.

המשפט האחרון הזה מנצח את כל המטרה של Onavo Protect VPN - לספק אבטחה ופרטיות למשתמש שלה. אמנם VPN של Onavo אולי הרגה חלון קופץ או שניים מדי פעם, זה בהחלט לא היה’לא עשה את העבודה שהיא התחייבה. בעוד ש- VPN מצפינים את הנתונים שלך כך שתוכל ליצור קשר אנונימי, Onavo Protect מניע את התנועה שלך דרך שרת פייסבוק כדי ללמוד בדיוק מה, איפה, מתי ולכמה זמן אתה’עשית.

הפצת הזרע ברחבי העולם

בתחילת 2018, ה- VPN בפייסבוק הזה התחיל להציג פרסום עבור משתמשי ה- iOS שלו, שספג ביקורת קשה מצד המומחים והמשתמשים כאחד. זה אפילו נקרא תוכנות ריגול, ובצדק. יכול להיות שפייסבוק החליטה לערוך מבחן חי עם הנתונים שנאספו על משתמשי אפל, ולבדוק אם התחזיות שלהם לגבי מי ילחצו על מה שהיו נכונים. איסוף נתונים לא היה כנראה, והצגת מודעות נראתה כמו השלב הבא, הפיכת משתמשים מתורמים לא מוכנים לתורמים / ארנבות מעבדה.

בפייסבוק טענו כי הנתונים של אנאבו אינם’לא נהג לפרסם משתמשים בודדים, רק כדי לראות אילו אפליקציות פופולריות בקרב הקהל שלה, כך שיוכלו לשפר את המוצרים שלהם.

כשנחקר על ידי הקונגרס האמריקני ביוני, פייסבוק טענה כי הנתונים מ- VPN של Onavo אינם’לא נהג לפרסם משתמשים בודדים, רק כדי לראות אילו אפליקציות פופולריות בקרב הקהל שלה, כך שיוכלו לשפר את המוצרים שלהם.

זה אחד הענפים’הסודות השמורים ביותר - ישנם מכבי דואר זבל ברמה נמוכה ומוכרי מסדי נתונים בדוא"ל, ואילו אלו עם יותר כסף משתמשים בגירוד תוכן או אפילו מוכרים “איכות” מאגרי מידע בכסף גדול. האירוניה היא שזה נעשה באמצעות נתונים שנאספו על ידי מה שנקרא “כלי אבטחה ופרטיות.”

ביולי, אפל עדכנה את מדיניות הפרטיות שלה. לדבריו, אפליקציות בחנות שלהם מחויבות להבהיר במפורש אילו נתונים ייאספו ואינן יכולות עוד לאסוף נתונים על אפליקציות אחרות לצורך ניתוח או פרסום / שיווק. זה לא עשה זאת’לא ייקח זמן רב לראות ש- Onavo Protect VPN כמעט ולא עמדה בתקנות אלה מכיוון שהיא מעולם לא נועדה לזה. אפל לא עשתה זאת’לא הסירו את האפליקציה בעצמם, אך אילצו את פייסבוק לעשות זאת, בציטוט כי הכללים החדשים “להגביל את המפתחים’ יכולת ליצור מאגרי מידע מתוך מידע משתמשים ולמכור אותם לצדדים שלישיים.”

לרוע המזל עבור המשתמשים הפחות מודעים, מי שכבר מותקן באפליקציה יוכל להמשיך להשתמש בו.

ב- 22 באוגוסט, פייסבוק עשתה זאת. לרוע המזל עבור המשתמשים הפחות מודעים, מי שכבר מותקן באפליקציה יוכל להמשיך להשתמש בו. האנשים האלה כנראה יצטרכו לחכות עד שאפל תשיק את האייפון הבא של ה- gen, כך שכולם יוכלו לקנות אותו ולהיפרד מהטפיל ש’הם גרים בתוך הסמארטפונים שלהם כל כך הרבה זמן.

Onavo Protect ו- Google

הפרי הרקוב נזרק מחנות אפל, ובכל זאת יש המון שעדיין אוכלים אותו. מה עם חנויות אחרות, כמו גוגל פליי? על סמך המספר שהצטבר מראשית 2018, היו כאלה יותר מ 33 מיליון הורדות ל- Android ו- iOS. באוגוסט 2018, Play Store הציגה 10M + שפירושו עיקר הנזק נגרם למשתמשי אפל. זה היה רק ​​עניין של זמן עד שאונבו פרוטקט ייעלם גם מגוגל פליי.

זה שוב מפיל את החשד כלפי גוגל - האם יש סיכוי שמשתמשי אנדרואיד היו גם הם חלק ממשחק מסד נתונים דומה? אנו יודעים כבר שלגוגל היו בעיות דומות בפרטיות בעבר. אולם מכירת נתונים לצדדים שלישיים פחות סבירה שזה המקרה מכיוון גוגל מרוויחה כסף באמצעות נתונים אלה כדי להציג את המודעות שלה באפליקציות שלך. זה לא’זה אומר שהמצב ניצח’זה לא ישתנה, אך לעת עתה הם מחזיקים בכוח על ידי החזקת מונופול - רוב האנשים משתמשים בחיפוש בגוגל, ב- Gmail וכו '.

VPN של Onavo כבר לא נמצא בחנות Google Play

פייסבוק onavo

עד פברואר 2019, לא היה הרבה מה לשמוח באונאבו ובחנות Google Play, שם מחצית מכל הביקורות (ויש 215K + מהן, שדרוג האפליקציה 4.4 / 5) חיוביות..

בבדיקת האפליקציה הזו באנדרואיד 7.x (נוגט), הביקורות נראו זהות לזו שבגרסת שולחן העבודה.

אך למרבה הצער, אנדרואיד 6.x הציגה במקום זאת את Highlights. וכולם חיוביים, וזה היה נושא גדול מכיוון שגרסה זו של מערכת ההפעלה אנדרואיד עדיין שימשה כמעט 1 מתוך ארבעה משתמשים ברחבי העולם, על פי אתר Statcounter.com.

להגן על vpn

Play Store הציג את הטפיל הזה כ “הגן על VPN + מנהל נתונים בחינם,” שמצפין כביכול נתונים, מציע VPN בחינם (שמעתם פעם על גבינה בחינם? ואז בדוק את מלכודת העכבר!) ומודיע מתי היישומים שלך השתמשו בכמות מסוימת של נתונים.

למרות שחברת Onavo חיפשה דרכים למקסם את חיי הסוללה, הביקורות האחרונות התלוננו על ירידה בחיי הסוללה מה שאם נכון הופך את הברית הזו בין ה- VPN למנהל הנתונים לבריאה באמת.

בצד הבהיר, ההערה ה -12 המועילה ביותר הביעה דאגה כבר בחודש מאי 2018 כי אפליקציה זו אספה נתונים לפייסבוק. לרוע המזל, התגובה הזו הייתה 6 באוגוסט. ואם כבר מדברים על בריתות, תגובה אחרת מציינת שהם לא יכולים להשתמש במנהל הנתונים מבלי להפעיל את ה- VPN (אנחנו תוהים למה?) - הם הולכים יחד כמו סוס וכרכרה נראה שזה נראה.

פייסבוק vpn

לפחות Google Play הודיע ​​למשתמשים על הנתונים שפייסבוק אוספת ישר אחרי רשימת התכונות. למרבה הצער, זה לא הצליח’אני לא מציין כי ניתן למכור את המידע שנאסף לצדדים שלישיים כחלק ממסד נתונים (תביעה שהייתה באפל’הצהרה).

התגובה השנייה המועילה ביותר עלתה משביעי השבוע בשבוע שעבר. המשתמש הביע את אכזבתו מפנייתו של McAffee ל- VPN זה. אנחנו מקלטים’לא שמעתי זמן מה על מקאפי ופייסבוק’פרויקטים הדדיים, אך בשנת 2010 הם עשו עסקים יחד. אז רשת הפניה עשויה להיות ערוץ ההמרה העיקרי בגלל Onavo’האתר וחשבון הפייסבוק שלהם בוודאי אינם’t.

fb vpn

שני עמודים שאסור לכם לבקר בהם

למען האמת, כאשר דף הבית נטען על המחשבים הניידים שלנו, חשבנו ש-avavo.com הוא הונאת גלישה של דף אינטרנט ובילינו די זמן בבדיקת WHOIS וקישורים כדי לקבוע אם הביקור בו בטוח. למרבה הצער, הכל התברר כנכון - זה’זה האתר הרשמי של CRAPP זה עם קישור לא פועל ולא פועל יותר ל- Google Play ולחנות Apple. Web.Archive.Org מראה שהמצב היה טוב יותר ביולי, אך בשום פנים ואופן זה לא היה אלא דף נחיתה - המידע דליל, ותמצאו תמונות נוספות במילון..

פייסבוק עצמה בהחלט לא הייתה’לא קורא לכולם לחבב ולשתף את דף ה- Onavo Protect VPN וקישורים לתוצאות החיפוש עבור “הגן על VPN + מנהל נתונים בחינם” להוביל היישר אל Google Play. ובצדק, כיוון שנראה כי האתר תוכנן בבית הספר למכוערים, עמוד הפייסבוק טופל על ידי המומחים של אוניברסיטת המגעילים. אנו מקווים מאוד שלפחות האחרון יתברר כמעין הונאת הלבנת הון.

סיכום

עבור פייסבוק, Onavo Protect היה כמו הרחבה של זרועותיו. הם’אגרנו המון נתונים על משתמשי פייסבוק אך לא היה להם מידע על מה שקורה מעבר לזה. ו- VPN של Onavo עזר להתגבר על זה. בתחילת 2018, חלק מהמשתמשים והמדיה התקוממו על כך שפייסבוק פירסמה תוכנה זו ולא עשתה זאת’אני לא מזכיר שזה שייך להם. שוב, אם תלחץ “קרא עוד,” אתה יכול ללמוד על זה, ממש כמו שאתה יכול לדעת על מה אוונבו עוסק אם תגלול עד הסוף.

כפי שציינה פרשנית אחת, אפל שמאשימה את פייסבוק בפרטיות זהה לסיר המכנה את הקומקום שחור. זה’עדיין מוקדם לומר אם מדובר בהאשמה אמיתית או סתם הסכם להפגנת הדברים נעשים למען פרטיותנו וביטחוננו.

כל מי שקרא לפחות קצת על VPN ו- Security E באופן כללי צריך לדעת שישראל היא שותפה של ארה"ב - מדינה של 5 עיניים עם אחת ממסגרות המעקב המתוחכמות ביותר בכדור הארץ. כך שגם עבור VPN אמיתי זה לא שילוב טוב. הוסף את הפייסבוק לתערובת, ויש לך מוצר שקשור לאבטחה’זה יותר גרוע מכוסות זולות - לא רק שאתה נראה רע, אלא שהעיניים שלך נשרפות אפילו יותר מבלעדיהן. השתמש בהם מספיק זמן, והשמש עלולה לעולם לא לעלות שוב עבורך.

למזלנו אנו מכירים מקום בו תוכלו למצוא אלטרנטיבות טובות יותר עבור VPNs אנדרואיד.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 − = 39