כיצד לשלוח דוא”ל אנונימי


עודכן בתאריך: 01.02.2020

האם אתה צריך לשלוח דוא"ל תוך שמירה על אנונימיות? אם כן, זה המדריך בשבילכם. אימיילים קונבנציונליים כמעט ואינם אנונימיים. הם נוטים לכלול את השולח’הכתובת, aren’לא מוצפן ונשא גם מידע IP. כל מי שיש לו חצי מוח יכול לדעת מאיפה הוא בא. אבל כמו שאנחנו’אראה, ניתן לפתור את כל הנושאים הללו בקלות יחסית בעזרת חשבון דואר אלקטרוני שלא ניתן לעקוב אחריו.

מהו אימייל אנונימי?

בעוד שדואר חילזון כנראה מעולם לא נחשב לבטוח - הוא מעביר את ידיהם של כל כך הרבה אנשים שיכולים להרגיש את התוכן ואפילו לפתוח אותו כדי לבדוק מה’זה בפנים. יתר על כן, הוא עלול ללכת לאיבוד או להיגנב באחת התחנות לעבר יעדו הסופי. לכן, חלקנו נוטים לחשוב את ההפך לגבי דוא"ל שנשלח מחשבונות הדיגיטל שלנו, מכיוון שיש להם סיסמאות, הם דולקים במהירות, ואף אחד לא יכול או צריך להיות מסוגל לקרוא את מה’זה בפנים חוץ ממך והמקבל. למרבה הצער, זה’לעיתים קרובות זה לא המקרה. עם הפרצות נתונים ענקיות והדלפות שמתרחשות כל הזמן, והסיסמאות הפופולריות שהמשתמשים בוחרים, חשבונות דוא"ל רגילים מתגלים כקשים לפיצוח, אפילו בלי תואר במדעי המחשב.

ולא להיות בטוח פירושו בדרך כלל לא להיות אנונימי. במקרה זה, שליחת דואר של חילזון ללא כתובת חזרה נותנת לך יתרון מסוים, במיוחד אם אתה כותב עם מכתבים שנחתכו ממגזין כמו בסרטי הפשע האלה..

אבל מה עם דוא"ל? גם אם תיצור תיבת דואר [מוגנת באמצעות דוא"ל], תתבקש לספק חשבון גיבוי או אפילו מספר טלפון. גם אם לא תעשה זאת’אני לא עושה את זה, ניתן לראות בקלות את כתובת ה- IP שלך על ידי ספק שירותי האינטרנט (ספק שירותי אינטרנט), ספק הדוא"ל ואפילו על ידי הנמען מכיוון שהחיבור אינו מוצפן. לכן הם אולי לא יודעים את שמך האמיתי, אבל הם כבר יודעים איפה אתה גר.

האם יש דבר כזה דוא"ל אנונימי?

ואם כן, מהי אימייל אנונימי? ובכן, יש לו שתי תכונות מגדירות. ראשון, עם חשבון דוא"ל ממש שלא ניתן לעקוב אחריו, אף אחד לא יכול לאתר אותך אחורה, והשני - אימייל אנונימי כן’לא יכיל מידע אישי. בעוד שרובנו בסדר גמור עם שמנו ושם משפחת המשפחה שלנו, עיתונאים שכותבים על נושאים רגישים או משרוקיות (חושבים אדוארד סנודן) נמצאים בסכנה גדולה ללא דוא"ל שלא ניתן לעקוב אחריו..

רובנו יכולים להשיג את רמת האנונימיות הרצויה בכך שאנו לא כוללים מידע אמיתי על עצמנו בעת יצירת דואר אלקטרוני רגיל ומשתמשים בפרוקסי או VPN (רשת פרטית וירטואלית) כדי להצפין את התנועה שלך. אבל אם אתה זקוק לאבטחה מרבית, שקול לקבל חשבון דוא"ל שלא ניתן לעקוב אחריו.

איך עובד דוא"ל אנונימי

בכללי, דוא"ל אנונימי פועל באותה צורה כמו זו הרגילה. רק כאן אתה משתמש במידע מזויף בעת יצירת החשבון שלך. אך בעוד שחלק מהספקים כמו Gmail עשויים לבקש מספר טלפון כדי לאמת את החשבון, עדיין תוכלו להשתמש בחשבון חד פעמי במקום האמיתי שלכם. אם אתה’בסדר עם רמת האנונימיות הזו, תוכלו לדלג על קריאת שאר המאמר. רק שימו לב שספק שירותי האינטרנט וספק הדואר האלקטרוני שלכם יכולים לראות את כתובת ה- IP האמיתית שלכם ולמצוא את המיקום שלכם מבוסס עליה.

אך אם ברצונך שתהיה אנונימיות ברמה הגבוהה ביותר, עליך לקבל חשבון דוא"ל בלתי ניתן לעקוב במקום שירות דוא"ל רגיל.. אחד המפתח דברים כתובת דוא"ל אנונימית מצפינה את החיבור שלך. זה מאפשר להגן על תוכן הדואר שלך ועל פרטיותך על ידי הסתרת כתובת ה- IP.

מה’יותר עם שירות דוא"ל אנונימי, הסיסמה שלך מוגנת גם מפני סנופרים, כלומר לאף אחד’זה הולך להתחבר לחשבון הדוא"ל שלך שלא ניתן לעקוב, אלא אם כן’החלטנו להשתמש בזה “12345678” סיסמא בשנית. לבסוף, אתה יכול לכסות את צעדי הפעילות שלך על ידי הגדרת תכונה להרס אוטומטי לתיבת דואר כזו. עם זאת, זה’כנראה שלעולם לא יתאפשר למחוק את נתוני חשבון ה- Hotmail או Gmail שלך לחלוטין.

מה’זה ההבדל בין חשבון דוא"ל אנונימי לחשבון דוא"ל רגיל?

ההבדל העיקרי בין חשבון הדואר האלקטרוני הרגיל לחשבון האנונימי הוא, ובכן, האחד הוא אנונימי והשני - לא כל כך. זה אומר ש במקרים מסוימים ה- Gmail הרגיל שלך עשוי להצליח יותר מכל דוא"ל אנונימי, אז אתה לא צריך’אל תמחק אותו גם אם המטרה העיקרית שלך היא פרטיות מקסימאלית.

מקרים אלה כוללים תקשורת במסגרת עסקית (ודומה). אפילו חברת IT לא תתרשם אם תשלח את קורות החיים שלך מאיזה כתובת דוא"ל אנונימית מוזרה. כמו כן, ניתן להשוות פנייה אל שותף עסקי פוטנציאלי באמצעות דוא"ל [מוגן באמצעות דוא"ל] לירי על עצמך ברגל תוך דריכה על נחש. מה’זה יותר, פשוט קל יותר להגדיר דוא"ל רגיל וידידותי למשתמש יותר. אם אתה צריך לכתוב לפחות כמה מיילים ביום, אתה’בקרוב אדע מה ההבדל.

אחרון חביב, חשבונות דוא"ל אנונימיים יכולים’לא ישמשו בכניסה לשירותים אחרים. אם אתה’אינך חובב הפרטיות המשתמש במנהל סיסמאות, סביר להניח שיש לך אתרים או אפליקציות שאליהם אתה מתחבר עם אישורי Gmail שלך. ואילו זה’זו לא האפשרות הבטוחה ביותר, היא בהחלט נוחה, במיוחד כשאתה לא עושה זאת’אני לא צריך להקליד את פרטי ההתחברות הייחודיים שלך בטלפון שלך באמצע הרחוב תוך כדי למהר לפגישה עם אותו Latte Shortbread Cinnamon ביד אחת..

כמו שאתה רואה, שמירת הדוא"ל הרגיל שלך היא כנראה רעיון טוב. אבל כאן’מדוע להועיל לחשבון חשבון דוא"ל אנונימי. בתור התחלה, זה מאפשר לך העבירו הודעה חשובה מבלי לפגוע בזהות שלכם. ואילו הנמען עשוי לחשוד מי יכול’כתבתי את ההודעה, לפחות שם’זה לא הוכחה שאתה’מחדש זה שעשה את זה. זה כולל גם את הסיטואציות בהן ברצונך ליידע את הרשויות על סוגיה כלשהי מבלי שהסיכון שהמידע הפרטי שלך יגיע בידיים הלא נכונות שמוכנות לחנוק אותך.

זה אפילו טוב יותר משיחת טלפון אנונימית בה ניתן לזהות את קולך, ורשימת החשודים האפשריים נחתכת לשניים על ידי קביעת המין שלך. סוף סוף, זה’קל להסתיר מפני שולחי דואר זבל בעת שימוש בחשבון דוא"ל שלא ניתן לעקוב אחריו. גם אם הם מצליחים לסחוט מכם קליק או שניים, הם ניצחו’לא לקבל את המידע האישי שלך מזה, ומקשה על הכוונה להתקפה הבאה.

השוואה בין דוא"ל רגיל וחשבונות דוא"ל אנונימיים

חשבון דוא"ל רגיל
חשבון דוא"ל אנונימי
להכין קל לוקח קצת זמן
ממשק משתמש קל לשימוש לוקח זמן להתרגל
אמינות גבוה (אם המשתמש’השם האמיתי’משמש) נמוך
התחבר לשירותים אחרים קל N / A
אנונימיות נמוך גבוה
הגנה מפני דואר זבל בינוני (מסונן) גבוה
מקום
ארה"ב (Google) שונים, כולל שוויץ
גרסה חינמית
כן כן
אחסון תיבות דואר
15 ג'יגה-בתים (Google) 1-100 ג'יגה-בייט
מגבלת מצורף
25 מגה בייט (Google) 25-50 מגה בייט
מאפייני אבטחה
שיטת כניסה בסיסית בסיסמה

אבטחת שכבת תעבורה (TLS)

תהליך כניסה עם אימות דו-גורמי

הצפנה מקצה לקצה כדי להבטיח פרטיות מלאה

כפי שאתה יכול לראות מהטבלה, לשני הדוא"ל הרגיל וגם לחשבונות הדוא"ל האלמוניים יש היתרונות וההבעה. במקרה של האחרון זה תלוי גם בשירות בפועל ובתכנית התמחור שנבחרה. זה’לכן אנו ממליצים להשתמש בשתיהן, למרות שיהיה קל יותר לא לטרוח ולהשתמש בתיבת דואר אחת בלבד לכל מטרה.

מדוע תצטרך לשלוח דוא"ל אנונימי?

מיילים אנונימיים קשורים לרוב לפעילויות מפוקפקות כמו זיוף או דיוג, ויש’אין ספק כי פושעי רשת מייצרים הודעות דוא"ל אנונימיות בכמויות אדירות. אבל יש כמה סיבות לגיטימיות של אנשים רגילים ללמוד כיצד לשלוח דוא"ל אנונימי.

לדוגמה, אולי תרצה לארגן מתנה ליום הולדת מפתיעה עבור חבר או קרוב משפחה. כדי לשכנע אותם להשתתף באירוע התעלומה שלך, אתה עשוי לשלוח להם דוא"ל אנונימי, ולהעמיד פנים שאתה מישהו אחר לגמרי.

ובעולם העסקי, הגנה על נתונים ואנשי קשר היא קריטית. על ידי שימוש בחשבונות דוא"ל אנונימיים, ניתן לשמור על סודיות על תקשורת רגישה מאוד, מה שמאפשר לצוות את החופש להביע את דעתו בלי לדאוג לתוצאות.

ואז יש מצבים בהם צד אחד של שיחה חושק לפרטיות. למשל, עיתונאים עשויים להתבקש על ידי מקורות לאפשר להם להסתיר את זהותם. במקרה כזה, כתובת דוא"ל אנונימית יכולה להיות עזרה עצומה.

לבסוף, בעולם בו נראה כי מדינות עוסקות בתפיסת הכוח הבלתי נגמרת כדי לשלוט על משאבי מעקב גדולים יותר, ללמוד כיצד לשלוח מיילים אנונימיים זה פשוט תרגול טוב. בעתיד זה יכול להיות ההבדל בין התחמקות ממבטם של גורמי אכיפת החוק העוינים לבין שמירה על חירותך.

לסיכום, המקרים שבהם אתה צריך לשלוח דוא"ל אנונימי הם כדלקמן:

  • תקשורת עם חבריך בסתר כשמכינים הפתעה
  • להביע דעה על המעסיק מבלי לחשוף את זהותך
  • פנייה לעיתונאית תוך שמירת פרטיותך
  • רצון להימנע מדליפת מידע במסגרת פוליטית

אז יש הרבה הצדקות צלילות להחלטה ליצור חשבונות דוא"ל אנונימיים. לתת’נראה איך זה’נעשה וכמה זה עולה.

כמה עולה לשלוח דוא"ל אנונימי?

המחירים תלויים באיכות שירות הדואר האלקטרוני שלא ניתן לעקוב אחריו, באופן טבעי. חשבון דוא"ל אנונימי בחינם הוא בדרך כלל לא אפשרות טובה לטווח הארוך בגלל היעדר גודל האחסון. מצד שני, שירותי דוא"ל רגילים בחינם מראים לך מודעות וניצחת’לא יראה אותם בעת שימוש בחשבון דוא"ל בתשלום שלא ניתן לעקוב אחריו. לכן זה’תלוי בכדי להחליט איזה מחיר הוא תלול יותר - אותם כמה דולרים בחודש או האנונימיות שלך.

אם אתה’אם אתה מתכנן לשלוח תלונה מדי פעם על מכונת קפה שבורה לבוס שלך או לקלל את ראש העיר על היעדר מקומות חניה במרכז העיר, ייתכן שתעשה באמצעות חשבון דוא"ל אנונימי בחינם.. החיסרון העיקרי של דוא"ל שאינו ניתן לעקוב בחינם הוא האחסון המוגבל ומספר הדואר האלקטרוני הקטן שאתה יכול לשלוח.

החדשות הטובות הן שרוב ספקי הדוא"ל האלמוניים מציעים שירות בחינם שתוכל לנסות לפני שהם מתחייבים לגרסה בתשלום. שלהם המחירים נעים בין $ 30 ל $ 30 לחודש ולמעלה. ה המחיר החודשי הממוצע נשאר בין 4 ל -5 דולר תלוי בשירותי הדוא"ל האנונימיים ותוכניותיהם שאתה לוקח לשם השוואה.

אתה יכול תמיד חסוך במנוי הדוא"ל האלמוני שלך על ידי ביצוע תוכנית שנתית. לדוגמה, לקיחת HushMail למשך שנים עשר חודשים עלתה 49.98 דולר, וחוסכת לך כמעט 22 דולר. אם להיות כנים, לא מעט שירותי אימייל שלא ניתן לעקוב בהם אינם נותנים הנחות למשתמשים ארוכי טווח, כלומר הדבר היחיד שאתה’חסכון מחדש עם תוכנית שנתית הוא הטרחה של תשלום זה מדי חודש.

ארבעת היתרונות העיקריים שאתה’אשלם עבור לקיחת תוכנית דוא"ל אנונימית מובחרת היא האחסון הנוסף, הגדלת מגבלת השליחה, תמיכת הלקוחות והשיפור באבטחה. גם אם לא תעשה זאת’אם אתה רוצה לשחק עם הגרסה החינמית, אתה יכול לנסות את רוב השירותים בתשלום שיודעים שם’s א ערבות להחזר כספי.

דרכים לאנונימיות את חשבונות הדואר האלקטרוני שלך: מה (לא) לעשות

אנונימי את הדוא

לפני שאתה דן בדרכים יעילות להישאר בעילום שם כשאתה שולח דוא"ל, זה’זה חיוני לציין כמה אסטרטגיות פופולריות שלא’לא עובד - למרות שנראה שהם על פני השטח.

לדוגמה, כאשר הם רוצים להסתיר את זהותם, אנשים רבים פשוט מחליטים ליצור חשבונות דוא"ל בשם אחר. זה יוצר פרסונה מזויפת לשליחת הודעות לחברים ובדרך כלל עובד למטרה זו, אך זה לא כן’לא לספק אנונימיות ראויה.

למתחילים, רוב חשבונות הדואר האלקטרוני הרגילים מחייבים משתמשים להזין צורה כלשהי של אימות אמיתי כמו מספר הטלפון שלהם. וכשאתה’ככל שהם פעילים בחשבון, השירותים האלה כנראה ניצחו’לא להשתמש בהצפנה.

זה אומר ש כתובת ה- IP שלך נחשפת ללא הרף. ואת המידע הזה ניתן לקשר די בקלות למיקומך וזהותך בפועל - להביס את המטרה של יצירת חשבון מזויף.

אז אם אתה רוצה חשבון אימייל שלא ניתן לעקוב אחריו, אנו ממליצים לך לחשוב קצת מעבר פשוט להוסיף כתובת Gmail אחרת. ישנן טקטיקות אפקטיביות יותר מזו, והן קיימות’קשה מאוד ליישם.

1. הוסף VPN לחשבון הדוא"ל המזויף שלך

הדרך הראשונה היא פשוטה ויעילה למדי. על ידי הוספת VPN לחשבון דוא"ל מזויף, אתה יכול להוסיף שכבת הצפנה משלך. יתרה מזאת, ה- VPN ירבול את כתובת ה- IP שלך, ויקשה על הסנופים לזהות מי אתה.

VPN חיוני במיוחד אם אתה מתכוון להשתמש בחשבונות דוא"ל מוכרים בשוק המוני כמו יאהו או ג'ימייל. שירותים אלה רושמים את כתובת ה- IP שלך בכל פעם שאתה שולח הודעה (וישמחו למסור אותה לממשלה באמצעות זימון לגיטימי).

VPNs עוסקים בנושא זה ומבטיחים שלספק הדואר האלקטרוני אין גישה לחשבונך. אז כל מה שתשלח ישאיר מעט מאוד עקבות מזהותך בעולם האמיתי.

אם תבחר לעבור מסלול זה, וודא ש- VPN שלך פועל לפני שאתה ניגש לחשבון הדוא"ל שלך. ובצע מדי פעם בדיקות דליפת IP כדי להבטיח שהזהות שלך אינה’לא להיחשף.

ישנם שירותי VPN רבים ושונים לבחירה. יש כמה VPNs טובים בחינם, אך לצורך ניהול חשבון דוא"ל שאינו ניתן לעקוב, אנו’ממליץ להשתמש בשירותי VPN בתשלום איכותיים ביותר. בעוד שהסך הכל הראשון שלנו הוא ExpressVPN בגלל המהירות שלו, המפתח NordVPN היא אפשרות ה- VPN המאובטחת ביותר שתוכלו לקבל, מה שהופך אותה לבחירה אידיאלית עבור אלה הזקוקים לדוא"ל ואנונימיות כוללת.

2. השתמש במשמר

Remailers הם כלים מומחים שלוקחים מיילים ומפנים אותם באופן אנונימי לכתובות של צד ג '. כתוצאה מכך, למקבל לא צריך להיות מושג מי שלח את ההודעה המקורית.

החלק הדיוור הלאומי בשימוש ברמיילים כמו Rapail Remailer, AnonEmail או Paranoia הוא די אמין וקשה מאוד לפיצוח. אך קיימת חולשה פוטנציאלית אחת בשימוש באסטרטגיה זו.

בדרך כלל, המתמודד עצמו יודע מה מקור כל דוא"ל שעוברת דרך השרתים שלה, כך שמשתמשים צריכים לסמוך על מדיניות הפרטיות שלהם ושלמותם הארגונית. וכפי שהניסיון הרב שלנו בנושא אבטחת הרשת לימד אותנו, אתה יכול’אני לא לוקח את אחד הדברים האלה כמובן מאליו.

בגלל זה, אם אתה בוחר לשלוח דוא"ל שלא ניתן לעקוב אחריו דרך remailer, הגיוני ש- VPN יפעל ברקע. ככה, המעבר יכול’אני לא יודע מהיכן הגיע ההודעה, והבטיח מידה גבוהה יותר של אנונימיות.

3. בחר ספק דוא"ל אנונימי

Protonmail חלון כניסה למשתמש

שתי השיטות לעיל מאפשרות לך לשלוח דוא"ל מבלי להתריע בפני הנמען לזהותך האמיתית. אבל שם’זה אלמנט נוסף לשאלה כיצד לשלוח דוא"ל אנונימי שהם לא מצליחים’אני לא לוקח בחשבון כל כך טוב: אבטחה.

הדרך היחידה להבטיח שתוכן הדוא"ל שלך נותר אנונימי ומוגן מפני מעקבים או פשיעה ברשת, היא להשתמש בחשבון דוא"ל מוצפן..

לא כל ספקי הדואר האלקטרוני מפעילים שירות מסוג זה (וחברות מיינסטרים כמו Gmail בהחלט לא’t), אז אתה’עלי לחפש ספק דוא"ל מאובטח. למרבה המזל, ישנם כמה כאלה בסביבה.

לדוגמה, ProtonMail מספק חשבונות דוא"ל מוצפנים ללא עלות תוך שהם מציעים שירות פרימיום מהשורה הראשונה, החל מ- $ 4.50. כשאתה שולח הודעה דרך השרתים שלהם, כל הנתונים מוצפנים מ “מקצה לקצה” נותרה אנונימית בכל שלב.

יתר על כן, ProtonMail כן’אל תבקש פרטים אישיים כשאתה נרשם והם לא’IP יומני. הוסף VPN איכותי לתמהיל, ויש מעט מאוד דרכים שהזהות שלך יכולה לדלוף כשאתה משתמש בשירותיהם.

ו- ProtonMail אינו’לא המקום היחיד להקים חשבונות דוא"ל אנונימיים באמת. אתה יכול גם ליצור דוא"ל אנונימי עם חברות כמו MailFence, Mailinator ו- SecureEmail. אז הנה’ישנן אפשרויות רבות, עם הטוב ביותר להכין את רשימת עשרת המובילים שלנו עם ספקי הדוא"ל המאובטחים ביותר בשנת 2020.

בבחירת שירות הדוא"ל האנונימי הטוב ביותר, אנו ממליצים לך לבדוק את הגרסא החינמית שלהם ולראות אם אתה צריך להתחיל עם גרסת הפרימיום מחוץ לכניסה. כמו כן, זכור את ההבדלים בגודל האחסון והגודל המצורף המקסימלי. והכי חשוב, ראו את המדינה בה רשומה החברה שעומדת מאחורי אותו דוא"ל אנונימי. אנו ממליצים מתרחקים מארה"ב ומחברים אחרים בברית ארבע עיניים מכיוון שאם מישהו חשוב יעניין אותך, יהיה לך הרבה יותר קל להזמין זימון על האדמה האמריקאית מאשר בשוויץ. אם כבר מדברים על אנא קחו את זמנכם וקראו את מדיניות הפרטיות. יתכן כי שירות אינו אנונימי כפי שהוא נראה במבט ראשון.

מה עם שליחת דוא"ל אנונימי עם קבצי קבצים מצורפים?

אם אתה’אני רוצה לשלוח קבצים מצורפים, במקום דוא"ל טקסט פשוט, יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם לפני שקופצים פנימה.

ראשית, לא כל ספקי כתובות הדוא"ל האלמוניות מציעים כמויות עצומות של שטח למשתמשים למילוי תמונות, מסמכי Word או גיליונות אלקטרוניים. אז בחר חברה שנותנת לך קצת יכולת לשחק איתה. לדוגמה, ל- FastMail או Zoho Mail יש תוכניות של 100 ג'יגה-בתים ואילו האחסון המקסימלי לתיבות הדואר שתקבל מ- Tutanota Mail הוא 10 ג'יגה-בייט..

ואז שם’זה גודל הקובץ המצורף עצמו. Gmail מגבילה את גודל הקובץ המצורף ל 25 מגה בייט. חלק משירותי הדואר האלקטרוני שלא ניתן לעקוב אחריהם, כמו ProtonMail או Tutanota Mail, מציעים את אותו הסכום, בעוד שאחרים כמו FastMail או HushMail כפול מזה. אמנם זה עשוי להיראות כיתרון גדול, אך קחו בחשבון את העובדה שמשתמשי Gmail לא יוכלו לקבל את מסד הנתונים ה- 50 MB .csv שדלפו של פקידות העירייה אשר’איחרנו לעבוד לפחות חמש דקות בחמש השנים האחרונות.

חשוב מכך, זכרו את זה שליחת דוא"ל אנונימי עם קבצים מצורפים פירושה שלעתים קרובות הם מסומנים כספאם על ידי נמענים - ועם סיבה טובה. אז אם אתה רוצה שהקובץ המצורף שלך ייפתח, תן כמה פיסות מידע אמיתי על הסיבה שהנמען אמור לבטוח בך.

עם זאת, התהליך הבסיסי לשליחת דוא"ל אנונימי עם קבצי קבצים מצורפים זהה להודעות רגילות. וכמו שאנחנו’ראית, שליחת דוא"ל אנונימי’זה כל כך קשה. רק זכור למקור VPN טוב, בחר את הספק שלך ולהפיק את המרב מהכלים העומדים לרשותך. כמו כן, אם יש לך שאלות או הערות, אל תהסס לפרסם אותן בקטע ההערות שלהלן!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1