כיצד לבטל את חסימת הפייסבוק


פייסבוק פשוט מסיבית, ומתהדרת בסביבות 2.41 מיליארד משתמשים פעילים. אבל כפי שהוכחו שערוריות נתונים עדכניות, זה’זה לא תמיד מרחב בטוח. והטלת איסורי המדיה החברתית על ידי מדינות כמו סין, הדגישה כיצד ניתן לנתק את הגישה ברגע.

עם זה בחשבון, כאן’זה מדריך מהיר כיצד לבטל את חסימת פייסבוק באמצעות VPN וכיצד להישאר בטוח בפייסבוק. שני הנושאים מתחברים זה לזה כמו צידי מטבע. כפי שאנו’אני אראה, השימוש ב- VPN הגיוני לחלוטין בשני המקרים.

מדוע תצטרך לבטל את החסימה של פייסבוק?

עבור רבים מאיתנו, פייסבוק היא חלק אינסטרומנטלי מחיי היומיום. לדוגמה, כשאנחנו מטיילים, אנו קובעים סדרי מידע כדי ליידע את כולם דרך הפייסבוק. ואם אתה יכול’לא לגשת לפרופיל שלך, החברים והמשפחה שלך עלולים בקלות לדאוג.

אנשים עשויים להידרש לבטל את החסימה של פייסבוק ממגוון סיבות. בתור התחלה, הרשת החברתית נאסרת במדינות מסוימות, כמו צפון קוריאה, סין ואירן, בעוד שמדינות כמו בנגלדש, הודו ומצרים הטילו איסור זמני או אזורי.

שנית, ישנם מקרים בכל מדינה בהם ייתכן שתצטרך לדעת כיצד לבטל את חסימת פרופילי האתר של פייסבוק. לדוגמה, ספריית המכללות שלך עשויה להפעיל איסור בפייסבוק באמצעות הרשת המקומית.

אז איפה שאתה נמצא בעולם, שם’זה סיכוי שאתה’אני נתקל בהגבלות בפייסבוק. למרבה המזל, תמיד צריכה להיות דרך לדלג מעל אותם מחסומים, ולאפשר לך ליהנות מהיתרונות של פרופיל המדיה החברתית שלך.

כיצד VPN יכול לעזור לך לבטל את חסימת דפי האתר בפייסבוק?

השיטה הראשונה היא להשתמש ב- VPN. כלים אלה יוצרים מוצפן “מנהרות” מהמחשב שלך לשרתים הממוקמים בכל מקום בעולם. והם מספקים למשתמשים גם כתובות IP אנונימיות. כשאתה מוסיף את השניים ביחד, אתה יכול להיות בלתי נראה לממשלות מדכאות (או צוותי IT בבתי ספר).

אם נתקלת בבעיות חוסמות בפייסבוק, VPNs קלים מאוד לשימוש. כאן’איך לעשות זאת:

  1. מצא VPN אמין מרשימת הטובים ביותר והורד את הלקוח שלהם לסמארטפון או למחשב שלך. בבחירת VPN, שימו לב לביקורות שציינו האם הוא פועל במיקום שלכם, מכיוון שכמה VPNs יכולים להיות נהדרים בארצות הברית, אך מחורבנים במקומות כמו סין. אנו ממליצים על NordVPN כשירות ה- VPN המאובטח ביותר.
  2. כאשר ה- VPN הותקן, אתה’כנראה שיש לי אפשרות לרכוש מנוי או להשתמש בגרסת ניסיון בחינם. אם אתה’אם אתה משתמש ברשת בית ספר, נסה את הגרסה החינמית (אבל אל’אני לא מצפה לנסים). אבל אם אתה’אם מדובר בתחום שיפוט מדכא, הגיוני לקנות מנוי VPN נחשב, מכיוון שגרסאות חינמיות עובדות לעיתים רחוקות ויכולות להיות סיכון ביטחוני..
  3. בחר בשרת VPN כדי להיכנס אליו. אם אתה’אם אתה משתמש בפייסבוק, זה אמור להיות במדינה דוברת אנגלית (או במקום כלשהו שמדבר את השפה המועדפת עליך). אם תבחר שרת גרמני, פייסבוק כנראה תיטען בגרמנית. זכור, VPNs יוצרים זהות אנונימית חדשה, ופייסבוק יכולה’אני לא יודע איפה אתה’אתה באמת מ.
  4. אחריך’התחבר מחדש לשרת, טען את פייסבוק והזן את פרטי ההתחברות שלך. זה’זה פשוט כמו זה.

האם כלי פרוקסי המבטלים את חסימת פייסבוק יכולים להיות אלטרנטיבה בת קיימא?

האפשרות האחרת (אותה אנו לא דואגים’אני ממש לא ממליץ) להשתמש בפרוקסי. פרוקסי הם בעצם גרסאות מורכבות של VPNs. הם אנונימיים את כתובת ה- IP שלך ומצפינים בדרך כלל תנועה מהדפדפן שלך, אך הם מוגבלים הרבה יותר מ- VPN. באמצעות VPN, כל מה שאתה עושה באינטרנט מכוסה. לעומת זאת, בעלי כוח אדם נוטים להסתיר רק דפדפן בודד או לקוח P2P, ולהשאיר את כל השאר ללא הגנה.

עם זאת, אם ברצונך לבטל את חסימת כלי הפרוקסי של פייסבוק יכולים להיות פתרונות קלים וידידותיים למשתמש. לדוגמה, ProxFree מתיימרת לאפשר למשתמשים לגשת לפייסבוק באמצעות פרוקסי הכלול לחלוטין בדפדפן שלהם - כך שם’אין צורך לקנות מנויים או להוריד לקוחות.

אם יש לך משאבי מערכת מוגבלים, זו יכולה להיות אפשרות שכדאי לשקול, אבל אנחנו’ד ממליץ למשתמשים לדבוק ב- VPNs המאובטח יותר.

מדוע שימוש ב- VPN יכול לעזור לך להשתמש בפייסבוק בבטחה

עד כה, אנחנו’בחנו כיצד לבטל את חסימת פייסבוק, האם זה’זה בגלל התערבות ממשלתית או מדיניות ארגונית / בית ספר. אבל שם’זה צד אחר לשימוש ב- VPN עם פייסבוק, וזה קשור לאבטחה מקוונת.

כשאתה נרשם לרשת החברתית אתה לא עושה זאת’לא תקבל הנחיות רבות כיצד להישאר בטוחים בפייסבוק. אבל אם כן, התקנת VPN תהיה גבוהה ברשימה.

ראשית, VPNs מאפשרים לך לפרסם ולקרוא כל מה שאתה אוהב בפייסבוק מבלי לדאוג שזוהו על ידי סנופרים. זה יכול להיות שימושי עבור פעילים פוליטיים, אך יש לו השלכות פרטיות כלליות על כולנו, במיוחד לאור הגילויים שפירט אדוארד סנודן אודות הסוכנות לביטחון לאומי (NSA).

שנית, VPNs מונעים ממפרסמים לעקוב אחר העדפותיך האישיות. כשאתה גולש בפייסבוק וגוגל, צבא של עוגיות יכול היה לנתח את כל מה שאתה עושה. זה די מעורער, במיוחד כאשר המודעות המומלצות שלהם עוקבות אחריך ברחבי האינטרנט. VPNs אנונימיים לאיתור הזהות שלך, והופכים את העוגיות חסרות אונים.

שלישית, פושעי רשת לרוב מבקשים למסוק נתונים על אנשים באמצעות פעילותם בפייסבוק. אם אתה משתמש בסמארטפונים או מחשבים ניידים ברשתות לא מאובטחות, זה’זה לא כל כך קשה לבדוק את הפעילות שלך במדיה החברתית. אבל VPNs מקשים בהרבה על הצבת המידע בפרופיל יעד.

לבסוף, לפייסבוק עצמה יש רקורד של ריגול אחר משתמשים והפקת רווחים אדירים מהנתונים שלהם. VPN יכול לחתוך את היצע המידע על מי אתה.

האם עליך להשתמש בפרויקט Onavo כדי להשתמש בפייסבוק בצורה מאובטחת?

פייסבוק יודעת הכל על דאגות האבטחה של המשתמשים, וזו אולי הסיבה שהם פרסמו את ה- VPN שלהם. ה- VPN נקרא Onavo ומטרתו לרתום את פייסבוק’שרתים להגנה על המשתמשים’ תנועה. הרעיון הוא שעל ידי ניתוב כל פעילות האינטרנט שלך דרך פייסבוק’שרתי החברה יכולה למזער את החשיפה שלך לתוכנות זדוניות ומעקב.

נשמע דגי? ובכן, פרשני טק עיצבו את אנאבו והאשימו בכך “חטטנות” על משתמשים ויצירה “פרופילים פסיכולוגיים” מנתונים שהם הרבה מעבר לעדכוני פייסבוק. תוכל גם לקרוא את התובנות שלנו על פרויקט זה במאמר שלנו: סמנכ"ל פרויקט Onavo ב- Facebook - תפוח רקוב שנזרק סוף סוף מהחנות.

אז שימו לב לכך בבחירת VPN. אנחנו’אני ממליץ להחמיץ לאונאבו, גם אם זה’זה זמין ללא תשלום.

מה עוד תוכלו לעשות כדי להישאר בטוחים בפייסבוק?

כפי שאנו’כפי שראינו, שימוש ב- VPN יכול להיות עזר גדול בעת ביטול החסימה של פייסבוק והבסת איסוף נתונים. אבל הם כן’הדבר היחיד שהמשתמשים צריכים לעשות אם הם רוצים להישאר בטוחים.

כוונון עדין של הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק חשוב באותה מידה’זה משהו שמעט אנשים יחסית עושים. אז לעיגול הדברים, הנה’זה מדריך מהיר לעשות זאת:

  1. עבור לדף הבית שלך בפייסבוק ולחץ על סמל המנעול.
  2. בחר את “הפעל בדיקת פרטיות” אפשרות.
  3. כעת, עבור אל פרק ההודעות כדי לוודא שרק אנשים שאתה מכיר יוכלו לראות את הפוסטים שלך.
  4. עבור אל החלק של האפליקציות כדי לוודא שאף אחד לא יכול לראות את השימוש שלך באפליקציות של צד שלישי.
  5. לבסוף, עבור לקטע הפרופיל ובחר מי יכול לראות את הפרטים שלך. מומלץ להגדיר חברים או רק אתה.

כאשר אתה’לאחר שצייץ את הגדרות הפרטיות שלך בפייסבוק והתקנת VPN, אתה אמור להיות מסוגל לגשת לרשת החברתית בבטחה בכל מקום ובכל זמן שתרצה.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − = 87