מה הקטע עם פרויקטים VPN מבוזרים, P2P, Blockchain?

עם המילה “blockchain” כשנכנסים לשילובים פוריים יותר ויותר, Blockchain VPN נשמע די מאולף - משהו שידעת חייב להתקיים אך לא עשית‘אני לא יודע איפה ואיך. אכן היכן וכיצד אין השאלות הכי פשוטות לענות עליהן, אלא זה’זה מה שאנחנו’אתה כאן בשביל. אז המשך לקרוא ולמד את הפרטים הקטנים של VPN blockchain.

מה הקשר ל- blockchain ל- VPN?

כדי להתחיל לענות על כך, ראשית עלינו להזכיר את הביקורות החשובות ביותר על רשת פרטית וירטואלית רגילה.

רבים כבר ידעו שכל מטרת VPNs היא לנתק את המשתמש מהפעילות המקוונת שלו - להעניק חופש באינטרנט. האופן בו נעשה הוא באמצעות פרוטוקולי מנהור (שמצפינים את התנועה שלך בזמן שהיא נעה מנקודה דיגיטלית אחת לאחרת) ושרתי VPN (שיוצרים לך קיר לעמוד מאחור, משנה את כתובת ה- IP שלך בעיני השרת המארח ו שינוי כתובת ה- IP של שרת המארח בעיני ספק שירותי האינטרנט שלך (ISP)).

כתוצאה מהליך זה אתה יכול להסתיר את מה שאתה עושה באופן מקוון מהספק האינטרנט שלך, ולכן גם את הממשלה. יותר מזה, אתה יכול לבחור באיזה מיקום אתה נראה מבוסס - פשוט התחבר לשרת VPN בארה"ב ואתרים כמו Netflix יניחו אותך’מחדש משתמש מבוסס ארה"ב.


כאשר VPNs עובדים כפי שמפורסם, הם כלי מדהים. עם זאת, עצם העיצוב שלהם מעלה בעיות שמשתמשים רגילים אינם מסוגלים לנופף משם.

מפתחי שירותי VPN של Blockchain מזהים סוגיות אלה ומציגים פיתרון. הם מכירים בכך הבעיה העיקרית עם שירותי VPN רגילים היא חברת VPN שהיא מרכז מרכזי בו עוברת כל תנועת המשתמשים. זה’מדוע לכל VPN יש הצהרה כלשהי “כריתת עצים” - אחסון נתונים על חיבורי משתמש, פעילויות או זהויות. זה’זו גם הסיבה לכך שספקי ה- VPN שנתנו נתוני משתמש לרשויות אכיפת החוק כל כך מושמעים.

VPN מרכזי לעומת VPN מבוזר

האמת בעניין כריתת עצים היא זו: לכל שירות VPN בודד טכנית יש את היכולת לאחסן את כל המידע שהוא מקבל על משתמשים. והיא יכולה למכור את כל המידע הזה לצדדים שלישיים אם תרצה בכך. כמובן, VPNs עשויים לעשות כל שהם יכולים כדי למזער את הצורך שלהם בכניסה. לדוגמה, הם יכולים להסיר את כל המגבלות ששירותי ה- VPN מטילים בדרך כלל על המשתמשים שלהם - רוחב פס, העברת נתונים, מגבלות חיבור בו זמנית. ללא צורך באכיפת הגבלות אלה, VPNs יכולים טכנית להיפטר מהכניסה. דבר אחד הם יכולים’לא לעשות? הסר את יכולת ההתחברות שלהם.

VPNs של Blockchain מנסים למסור את החשש הזה. הם מסירים את הרכזת המרכזית שכל תעבורת המשתמשים חייבת לעבור דרכה ובמקום זאת מציעים רשת מבוזרת של צמתים מתנדבים, בדומה לטור.

הבדלים בין VPN ל- blockchain לטור

הנחת היסוד העומדת מאחור VPN של Tor ו- P2P blockchain דומה. בעת השימוש ברשת Tor, המשתמש’התנועה של s נשלחת דרך סדרת ממסרים מתנדבים - בעיקרם, אנשים המפעילים שרתים כדי לעבור תנועה (לא להישמע רשעים…) מתוך טוב ליבם. בכל ממסר, התנועה מוצפנת בנוסף, כאשר רק הצומת האחרון מסוגל לפענח את התנועה ולהעביר אותה לשרת המארח..

זו מערכת טובה, אך כזו שיש בה מספר חולשות. הראשונה חולשות אלה היא שישנן’רבים מהצמתים המתנדבים האלה - ממש כמו שאין’לא הרבה מהתנדבות - כל דבר. זה מביא למהירויות גרועות מאוד והופך את זה בלתי אפשרי פחות או יותר לעסוק בפעילויות מסוימות שאנחנו אוהבים שירותי VPN רגילים עבורן. למשל, מפחיד.

יתרה מכך, המספר הנמוך של הצמתים יוצר נושא אבטחה. תוקף השולט בחלק משמעותי מהרשת עשוי להיות מסוגל לאתר את התנועה למקור שלה או לפענח אותה. זה מביס את כל המטרה של השימוש בשירות להגנה על פרטיות מלכתחילה.

בדוגמאות הטובות ביותר, Blockchain VPN לוקח פחות או יותר את אותה המערכת אך משתמש ב- blockchain כדי להכניס כלכלה לרשת, מה שמאפשר לו להישאר מבוזר ואנונימי במקביל. אם יש להאמין בכמה ממפתחי ה- VPN של blockchain, הדבר גם יהפוך את הרשת להרבה יותר זולה לשימוש מאשר VPN רגיל - התנועה תמיד תנותב לצמתים הזולים והמהירים ביותר ברשת. התמריצים הכלכליים יפתרו בתקווה את סוגיית גודל הרשת וכך גם את המהירות ואת בעיות האבטחה.

עם זאת, גם כאן יש חששות.

נשמע טוב - מה’זה הבעיה?

מחשב

ובכן, על דבר אחד, אלא אם כן הרשת למעשה גדלה לגודל טוב, אותן בעיות (ככל הנראה) עדיין חלות כמו אצל טור. שליטה על חלק משמעותי מהרשת עשויה לאפשר לתוקפים לעשות זאת “להגיע למשתמש.”

היבט נוסף הוא זה שהעוקבים אחר סיפורו של הולה VPN יזהו. הולה הוא שירות VPN מוצל להפליא, שיש לו תכונה מעניינת אחת - הוא מוכר למשתמש’רוחב הפס סרק למשתמשים אחרים ברשת. בעיקרון, אם אתה מנהל את הולה ואינך עושה דבר במחשב שלך, ה- VPN ישתמש בחיבור האינטרנט שלך כדי לנתב אנשים אחרים’תנועה.

הוגן מספיק - אם אתה רוצה VPN בחינם, אתה’בסופו של דבר אשלם על כך בדרך אחרת. הנושאים מתחילים במקומות אחרים. באופן ספציפי, לחולה יש גם חברה מקבילה בשם Luminati, שמוכרת את רוחב הפס סרק של משתמשי VPN של הולה לעסקים. פעם אחת מכר לומינטי רוחב פס זה למישהו שהשתמש בו כפי שהיה עושה בוטנט - בהתקפת סייבר. כשמשהו כזה קורה, ניתן לאשם את צמתי הקצה.

אתה יכול לראות איפה אנחנו’אתה הולך עם זה. אם אתה’מחדש הצומת הסופי של חילופי תעבורה מגעילים ברשת ה- VPN של blockchain, היכן זה משאיר אותך בדיוק?

יש כמובן שאלות נוספות שחשוב לקחת בחשבון. למשל, זה נותר לראות אם המהירויות ברשת כזו יהיו טובות, קל וחומר שיכולים להתמודד עם שרתי המטאל החשופים העליונים של ספקי VPN רגילים. גם, מחצית ממשקי ה- VPN של P2P שהסתכלנו עליהם אפילו לא מולטי-הופ (מה שהופך את צומת היציאה באותה יכולת לרשום נתונים כמו שרתי VPN היו).

ניסיונות לענות על חששות אלה ואחרים ניתן למצוא בטבע.

שוק ה- VPN של blockchain, כמו שהוא

שוק Blockchain

כרגע שוק ה- VPN של blockchain לא נראה מרשים במיוחד. ישנם כמה שמות בולטים, אך השירותים עצמם נמצאים בשלבי פיתוח שונים. שם’s Privatix, רשת המיסטריום, סחלב ולתיאן בין היתר. נראה כי כל אחד מאלה התקדם מעט מאז שבדקנו לפני מספר חודשים וכולם אמורים לספק איזשהו מוצר VPN blockchain בעתיד הנראה לעין. אולי היוצא מן הכלל היחיד כאן הוא אורכידאה, שאתר האינטרנט שלה הוא עדיין רק דף נחיתה (אם כי נייר הלבן שלו נראה הכי משכנע בכולם).

במהלך החודשיים האחרונים אנו’שלחנו את כל הפרויקטים הללו ושאלו אותם כמה מאותן שאלות שאנו מעלים בסעיף הקודם של מאמר זה. היחידים שהעירו לעומק היו Lethean, עבורם אנו נותנים להם קודואים. בלי קשר, אנחנו’נביט בכל אחד מהפרויקטים בתורו וננסה לענות על כמה שאלות.

סחלב

במובנים מסוימים, הסחלב נראה כמו הפרויקט הרציני ביותר. מעבדות הסחלבים של ארגון הסחלב בארה"ב משלבים מספר אנשים עם רשומות ציבוריות למדי - אנשים שיכולים לדבר טוב ויש להם מוניטין לדאוג לגביהם. לרוב פרויקטי ה- VPN האחרים של P2P אין נכס יחסי ציבור זה או רמת האחריות האישית שהוא יוצר.

הידע והניסיון של אנשים באורכידאה מראים בבירור בעיתון הלבן שלהם. זה מפגין תשומת לב רבה לפרטים ומכסה כמה מהחששות המצוינים בדרך כלל נגד הרעיון של VPN P2P Blockchain.

ראשית, אורכידאה מספקת פיתרון לסכנה של מישהו ששולט בחלק גדול מהרשת. זה עושה זאת על ידי עצירת התוקפים מהפעלת מספר לא פרופורציונלי של מוכרי רוחב פס ביחס לחלקם מהכוח החישובי הכולל של רשת הסחלב..

זה לא’תרחיש ההתקפה היחיד שסחלב מציג פתרונות עבור. ניצחנו’לא להיכנס לאלה - די לומר הם’ביצענו שיעורי בית.

שנית, סחלב מגן על צמתים יוצאים מפני שימוש לרעה ברוחב הפס שלהם באמצעות רשימות שחורות ורשימות לבנות. בעיקרון, אם אתה’אתה מוכר רוחב פס השוכן בגרמניה, נגיד, ורוצה למנוע מאנשים להשתמש ב- IP שלך לצורך סיבוב - אתה יכול לעשות זאת על ידי רישום שחור של תנועת P2P. זה בהחלט פיתרון, אך אנו תוהים האם הבלגן שהוא יוצר בשוק יהיה יותר מדי לנוחיות. או, לצורך העניין, אם זה’זה מספיק.

למרות שנראה שצוות הסחלב בטוח כי מהירויות החיבור ברשת שלהם יהיו תחרותיות, אנו נשארים ספקנים. הדבר נכון במיוחד לסחלב, היכן שקיימים קשרים “מרובה קופצים,” כלומר, הם עוברים מספר ממסרים לפני שהם מגיעים לשרת המארח.

מעבדת סחלבים דף נחיתה

לאחר הצלחה כלכלית ראשונית כלשהי (המשקיעים שילמו מעל 36 מיליון דולר עבור הזכות לקנות מטבעות במהלך ה- ICO הציבורי), נראה שהפרויקט השתתק באופן חשוד. האתר הוא עדיין רק דף נחיתה עם כמה לוגואים נחמדים וקישורים חברתיים. ה- Reddit הרשמית לא הייתה פעילה כבר חודשים וההערות האחרונות של המשתמשים המבקשות עדכוני סטטוס נותרו ללא מענה. סחלב’דף הטוויטר שלה עדיין מפרסם באופן פעיל, אך הפוסטים קשורים בעיקר לסחלב (אם כי עלינו להודות - זה’מקור טוב למאמרים מעניינים).

האם זו שקטה לפני הסערה? נחשו שאנחנו’אני צריך לחכות ולראות.

רשת המיסטריום

בניגוד לסחלב, Mysterium ביצעה ICO לפני שהייתה במוצר פעיל וגייסה כמעט 15 מיליון דולר. גם שלא כמו סחלב, Mysterium הייתה די פעילה עם העדכונים והצליחה לייצר גרסת אלפא. משתמשים יכולים אפילו להפעיל צומת בדיקה ברשת (אם יש להם את המומחיות הטכנית לעשות זאת) או לנסות את ה- VPN.

סטטיסטיקות רשת אלפא -

הבעיות עם רשת המיסטריום הן זה הם לא מצליחים לטפל בבעיית המהירות, בתרחישים שונים של תקיפה או בנושא הפגיעות של צומת יציאה. בשאלות הנפוצות של המיסטריום יש שאלה: “מה אם מישהו משתמש בצומת שלי למטרות לא חוקיות?” התשובה קצת מבלבלת:

“אז הם ככל הנראה יפרו את החוק. על ידי התקנת תוכנת הלקוח שלנו, המשתמשים התחייבו להשתמש בה רק למטרות משפטיות ולהימנע מכל פעילות פלילית או בלתי חוקית.”

אוקיי אז התיק נסגר?

שאר השאלות ב “משפטי” חלק מהשאלות הנפוצות בוגדים בגישה מדאיגה, וחוזרים למעשה על כך שאם הבנתם את החוק נכונה, הדברים צריכים להיות בסדר. תקראו לנו מיושנים, אבל אנחנו’אני מעדיף פתרונות על פני נחמות.

זו ההבנה שלנו המיסטריום כן’לא להציע מולטי-הופ, מה שיוצר דאגות גדולות עוד יותר. אולי רץ צומת אינדיבידואלי הוא יעד פחות גלוי למי שרוצה לקבל נתוני משתמש, אך יש להם פחות סיכוי לאמצעים להתנגד לו אם הם הופכים למטרה.

האסימון של MYST אינו מושך כמו שהיה בזמן ה- ICO, ואנחנו מעריכים שיש סיבות טובות לכך.

Privatix

כלי זה דומה מאוד לרשת Mysterium. Privatix יש גם מוצר בשלב אלפא וכבר היה לו ה- ICO הציבורי (כ -2.4 מיליון דולר גייסו). נייר הלבן עצום - 78 עמודים (!) - והם אפילו תרגמו אותו ל -9 שפות אחרות.

שפות נייר לבן פרטיות

כמו גם המיסטריום, Privatix לא עשתה מעט כדי לטפל בענייני האבטחה הדחופים ביותר. לדוגמה, נראה כי הקשרים שלהם הם חד-הופיים, ומעוררים את השאלה האם זה באמת טוב יותר מבחינה ביטחונית מאשר פתרונות ריכוזיים. והם גם לא תורמים’לא נותן פיתרון משביע רצון לאבטחת צומת יציאה.

על פי נייר לבן של Privatix:

“אנו נספק לכל הסוכנים מסמך בו נכתב כי אנו כחברה מחכירים את הרשת שלהם לשימושנו ומשווקים אותו מחדש. מסמך זה יכיל את הסוכן’הצומת של ה- IP וה- hasch ב- blockchain והסוכן יוכל להוריד אותו מלוח המחוונים שלו.”

ראשית, זה נשמע כמו כריתת עצים. שנית, זה משאיר את השאלה האם פיתרון זה יסייע למשתמשים לצאת מסכנה משפטית פתוחה. זה ככל הנראה תלוי בסוכן’המדינה, המקרה הבודד וכן הלאה. האנשים במיסטריום לפחות לא’לא להעמיד פנים שהם יודעים איך המצב ייפול בטבע.

כמו בכל אחד מהכלים הללו, נראה שאין שום סיבה שהם יוכלו להציע רמת ביצועים שיכולים להתחרות בשירותי VPN מרכזיים מובילים..

לטיני

אחרון חביב יש לנו את לטיאן, שהיו חביבים מספיק כדי לענות על שאלותינו בצורה מפורטת וכנה. פרויקט זה שונה בכמה דרכים חשובות, אך דומה באחרים.

תכונות ליבה vpn לטיניות

בשונה משירותי ה- VPN P2P blockchain שלפני כן, Lethean אינה פועלת על ה- Blockchain Ethereum והמטבעות שלה אינם ERC20. לתיאנה, כשהיא מציינת את הפתיחות של ספר חשבונות Ethereum כנושא פרטיות, הסתמכה על אלגוריתם אחר, פרוטוקול CryptoNight. לטענת לטיאן, זה “מגלגל עסקאות הנשלחות בתהליך שנקרא RingCT, שיוצר מספר כניסות ויציאות כדי להסתיר את השולח ממקור חיצוני.”

Lethean מתכנן להציע “מצב פרטיות משופר,” שהיא למעשה תכונה של מולטי-הופ. נכון לעכשיו, Lethean זמין רק כתוסף לדפדפן ומציע רק חיבורים עם הופה בודדת. זה אמור להשתנות בשלב כלשהו של הרבעון השני של 2019. עד אז התוכנה סובלת מאותו נושא פרטיות כמו Mysterium או Privatix.

באשר לאבטחת צומת יציאה מפני שימוש לרעה ברוחב הפס שלהם, לליאן יש תשובה זהה ל- Mysterium או Privatix. מצד אחד צמתי יציאה צריכים לקחת “אמצעי זהירות כדי להבטיח שמשתמשי הקצה עומדים בתקנות המקומיות שלהם.” מנגד, “הארנק יאחסן נתונים מסוימים שיאמתו שימוש לרעה בצומת היציאה’רוחב הפס לא נעשה על ידי האדם שאירח את צומת היציאה.”

יתר על כן, לטענת לטיאן, זה “השאלה היא דאגה לכל ספקי ה- VPN.” אנו לא מסכימים ונשתמש בהזדמנות זו כדי להעלות נקודה שאנו’כבר נגענו בקצרה. במובן המעשי, שימוש לרעה בתנועה אינו מהווה דאגה כה גדולה עבור ספקי ה- VPN מכיוון שהם יכולים לסמוך על מבנה שנבנה כדי להתמודד עם סוגיות משפטיות.. לעתים קרובות הם פועלים במסווה של חברות פגז מהחוף. וגם אם הם לא’t, יש להם צוותים משפטיים לטיפול בשאלות בנושא אכיפת החוק.

זה תקף גם כאשר דנים בשאלת פרטיות המשתמש - משתמשים יכולים לסמוך על VPN טוב שיעמוד ביניהם, למשל, אכיפת החוק (עד לנקודה מסוימת, כמובן). בינתיים, במקרה של שירותי P2P VPN המשתמשים צריכים לסמוך על אנשים שאין להם אחריות להגן על זהותם.

לבסוף, אנחנו’אני רוצה להדגיש את לטיאן’התשובה לגבי ביצועים:

“המהירות של שירותי VPN אינה קשורה לחסימה עצמה. ה- blockchain הוא מנגנון התשלומים ואינו האמצעי באמצעותו ה- VPN או הרחבת הדפדפן מנהורים את התעבורה דרך האינטרנט. לאחר התקשרות והתשלום מתקבל, בתנאי שהצומת באיכות טובה, הביצועים צריכים להיות זהים לכל שירות VPN אחר.”

הם צודקים, כמובן. למרות זאת, הסיבה שלנו לטעון ש- VPN P2P יכול (כמעט) אף פעם לא להיות מהיר כמו שירותי ה- VPN הריכוזיים הטובים ביותר היא בדיוק איכות הצומת. במילים פשוטות, הומצאה חברת המניות המשותפת למימון מיזמים יקרים - בניית עמדות מסחר בנתיב הסחר להודו או בניית התשתית הדרושה בכדי לספק למשתמשים ב- VPN חיבורים מהירים..

אולי הטענה יכולה להיות שצמתים אלה אינם צריכים להיות מנוהלים על ידי אנשים פרטיים. זה’זה כנראה נכון, אבל זה רק מעלה שאלות נוספות - האם חברות אלה יכולות להרוויח בתשתית כזו מבלי לפנות לפרקטיקות מוצלות? האם חברות כאלה, אם יצליחו, יהפכו פחות או יותר לזהות ספקי שירותי VPN מרכזיים כיום?

VPN של Blockchain - מסקנותינו

לאחר שבחנו את תעשיית ה- VPN מבוסס ה- P2P ב- blockchain, אנו יכולים לומר זאת הביקורות שלהם תקפות, אך הפתרונות שלהן מעוררים ספקות. גם אם מפתחי הכלים הללו מצליחים לפתור את בעיות האבטחה (כפי שנראה שסחלב עשתה, לפחות על הנייר), עדיין נותרה שאלת התחרותיות.

השחקנים המובילים בענף ה- VPN הרגיל מציעים למשתמשים ביצועים מעולים וחבילת תכונות עשירה. אנחנו לא’אני לא יכול לראות כיצד מוכרי רוחב פס פרטיים יוכלו להתחרות אי פעם במהירויות שמשתמשים בהם למשל VPN אסטריל נהנים מהם..

אנו רואים נישה איפה כלים אלה יכולים להיות שימושיים - מדינות מפותחות וכבדי צנזורה. הסיבה לכך היא שצמתים של רשת P2P, להלכה, יהיו קשים יותר לחסימת ספקיות האינטרנט מאשר שרתי VPN. בנוסף, העובדה שמשתמשים ישלמו רק עבור התעבורה בה הם משתמשים, ולא עבור דמי מנוי כלליים, עשויה להפוך את השירותים לזולים יותר. Privatix, למשל, מעריכה שמשתמשים בשירותי P2P VPN יעשו זאת “שלם פחות מ- 5-10 $ לשנה.”

עם זאת, אם ל- VPN אלה רק נישה מושכת ואינם רווחיים במיוחד, מערכת התמריצים מתפרקת.

לעת עתה אנו ממליצים לבחור שירות VPN רגיל. רק וודא שאתה מבצע את המחקר שלך לפני שאתה משקיע - רשימת שירותי ה- VPN הטובה ביותר שלנו היא מקום טוב להתחיל!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 7 =

Adblock
detector