VPNs המובילים המשתפים נתונים על משתמשים באמצעות פייסבוק – שוב!


רוח הרפאים של מעקב אחר פיקסל בפייסבוק באתרי VPN חוזרת!

הפעלת שירות VPN קשורה רבות לבניית אמון. רובנו לא ממש מודעים למה שקורה ברשת, מאחורי תכריכים בינאריים. אנחנו לא’אני לא יודע מתי אנחנו’מעקב אחריו או לאן הנתונים מסתיימים. זה’מדוע אמון הוא כה חשוב - לרוב, אנו יכולים רק לסמוך ש- VPN עושה את מה שהם אומרים. אין לנו אמצעים להסתנן למרכזי נתונים, לפרוץ מיילים או לעסוק בתת-מזונות כדי להגיע לאמת. צפייה בנטפליקס זה הרבה יותר כיף מאשר לשחק את דייויד במאבקו נגד גוליית הדיגיטלית האדירה!

למרבה הצער, האמון שביר וספקי ה- VPN לא‘לא תמיד לשחק לפי הכללים שלהם. לאחרונה, דוח מצער ביצע את הסיבוב והוכיח זאת להרבה ספקי VPN מובילים יש פיקסל בפייסבוק באתרי האינטרנט שלהם. משמעות הדבר היא משתמשים‘ התנהגות באתרים אלה מעקב אחר נתונים הועברו לפייסבוק לטובת שיווק. אנחנו‘אני אגיע למה זה‘זה קצת בעייתי, אבל שם‘כמה היסטוריה מעניינת כאן. כאשר הסיפור נשבר (רק כמה חודשים אחורה!), ספקי VPN רבים שהוזכרו בו הגיבו במהירות והסירו את הפיקסל שלהם בפייסבוק. הזמן נמשך, הסיפור הפסיק להיות חשוב, ומה אתה יודע - הפיקסלים בפייסבוק שוב באופנה וכך גם מעקב אחר התנהגותך באתרי VPN!

אנחנו’בדקנו באתרי האינטרנט של 15 ה- VPN המובילים שלנו, וציינו את הממצאים שלהלן. חלקם עבריינים חוזרים. הם נתפסו בפעם הראשונה והסירו במהירות את הפיקסל, רק כדי להחזיר אותו לאחר שהאש נכפה. אלו הם:

  • VPN CyberGhost
  • בטוח יותר VPN
  • ZenMate
  • PureVPN
  • IPVanish

מתחתיך’אני אראה איך נראים 15 הראשונים שלנו:

vpns שמשתפים נתונים

זה‘נהדר לראות שלחלקם אין על מה לדווח. אחרים חדשים בדבר הזה, אז בואו‘זה מקבל אותם בברכה!

כבר בשבוע שעבר דיווחנו על בעיה עם ספקי VPN המשתמשים ב- Gmail. ExpressVPN ו- ZenMate הגיבו ואף האשימו אותנו בסנסציוניות. ובכל זאת הנה אנו שוב.

אנחנו‘אתה מופתע לראות VPN CyberGhost ברשימה זו - הם בדרך כלל טובים למדי עם פרטיותך. ואז שם‘שני שמות גדולים יותר - גישה פרטית לאינטרנט ו- IPVanish - וכמה אחרים.

אנחנו‘אני שמח לראות ש- PrivateVPN, Hotspot Shield ו- VyprVPN, שכולם הוזכרו בדו"ח הקודם, אינם משתמשים בפיקסלים בפייסבוק - עבודה טובה! ויש גם כמה VPNs שמעולם לא השתמשו בזה בידיעתנו, ואינם משתמשים בו כעת - כלומר, NordVPN ו- TorGuard.

מה הפיקסל בפייסבוק ולמה אכפת לך?

פיקסל בפייסבוק הוא קוד שתוכל לכלול בקוד של אתר האינטרנט שלך כדי לעקוב אחר מסוימים “אירועים”. אתה צריך להחליט מה הם אותם אירועים - כאן’רשימת מהפייסבוק:

פיקסל בפייסבוק

באמצעות נתונים אלה, פייסבוק יכולה לספק פרסום יעיל יותר (עבורך או עבור אחרים). שני כלים ספציפיים עולים בראש: קהלים נראים כמו קהלים וקהלים מותאמים אישית. הראשון עשוי להשתמש בנתונים שנאספו מפיקסלים כדי לבנות קבוצות של אנשים עם תחומי עניין דומים (חלקם שאולי מעולם לא ביקרו באתר של פיקסל). השנייה עשויה לכלול אחת מפרסומות VPN אם אתה’כבר קנינו VPN (למשל). פייסבוק יכולה להתאים בקלות נתוני גלישה באינטרנט לפרופיל האישי שלך, כלומר הם יכולים להתאים אישית לרמה גבוהה מאוד. זה’לא רק על קהלים גדולים - זה’זה גם לגבי התייחסות אישית עם התאמת זיהוי מורכבת, פרופיל הפייסבוק שלך משאיר עקבות בכל האינטרנט וכן הלאה. באמצעות טכניקות אלה הם יכולים לעקוב אחר אותך ביעילות אפילו על פני מכשירים.

אנו יכולים להתווכח על נוהלי שיווק אלה ללא סוף, אלא בכך’זה לא באמת העניין. הבעיה האמיתית היא שפייסבוק שולטת במידע שמעקב אחר פיקסלים, וכפי שכולנו יודעים, הם לא’אין לי את רשומת הפרטיות הטובה ביותר. למרות שהוא עסק בסוגיה מסוג אחר, שערוריית קיימברידג 'אנליטיקה הראתה את רמת הדאגה לפרטיות שאפשר לצפות מפייסבוק.. האם אתה רוצה שהם יכירו אותך’משתמש מחדש ב- VPN?

ואז שם’זה נושא הממשלה. אתה עשוי לחשוב על זה’לא נורא פייסבוק מכיר אותך’אתה משתמש ב- VPN, אבל אז אתה’אני פשוט לא עושה דברים שהממשלה באמת לא עושה’לא כמו. אם אתה’אם נפרץ מחדש לשרתי DNC כדי להשפיע על בחירות, הידיעה עשויה להיות קריטית למדי! (דון’אל תעשה את זה, דרך אגב)

VPNs אמורים לשמור על פעילויות מקוונות פרטיות, ובעיקר. אבל איכשהו, אין להם שום בעיה להוות איום על הפרטיות בעצמם! אז יש לנו שאלה רטורית: איך אתה סומך על גנב??

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 4

map