מדריך לאבטחת wifi ציבורית


האם wifi ציבורי בטוח? זה’זו שאלה שאנחנו’כולנו שאלו מתי אנחנו’מחדש לצאת ולעומק להיכנס לאינטרנט. כיום יש מספר הולך וגדל של נקודות חמות ציבוריות wifi - בחללי ישיבות, חדרי מלון, בתי קפה וספריות… אפילו ברכבות ובסופרמרקטים. אבל איך נוכל להיות בטוחים שאנחנו כן?’אני לא מכוון את עצמנו במתכוון להתקף גניבת נתונים כשאנחנו נכנסים לרשת. שאלת אבטחת ה- wifi הציבורית שווה להתייחס ברצינות - ואנחנו’אסתכל על זה ביתר פירוט כאן.

מדוע wifi הציבורי יכול להיות מסוכן?

כן זה’זה בדרך כלל חינמי ומפתה במיוחד לשימוש, אך האם רשת אלחוטית בטוחה? אתה יכול למצוא את הרשתות באופן נרחב בכל המקומות הציבוריים והן מאפשרות לך להתחבר לאינטרנט בחינם. נקודות חמות זמינות ומפורסמות באופן כה נרחב, עד כדי כך’מפתה להתחבר בלי לחשוב פעמיים ולשמור על הנתונים שלך. החדשות הטובות הן שאין’סכנה כה רבה בפעילות הגלישה היומיומית, כמו קריאת החדשות או חיפוש מידע באופן מקוון.

עם זאת, כל פעילות שתצטרך להתחבר תעלה את שאלת אבטחת ה- wifi הציבורית. אם אתה רוצה להשתמש בחשבונות המדיה החברתית שלך, לבדוק את הדוא"ל שלך, להיכנס לבנק שלך או לבצע עסקאות מכל סוג שהוא, אתה עלול להציב את עצמך בסכנה.

מהם האיומים בשימוש wifi ציבורי?

עובדה, אבטחת wifi ציבורית אינה דומה לאבטחה שאתה נהנה ממשרד או אפילו מהבית שלך על חיבור פרטי. זה בהחלט לא דומה לביטחון ולשקט הנפשי שתחוו בעת הוספת שכבת בטיחות נוספת עם VPN. כן, זה נוטה להיות חופשי - אבל אתה יכול לפתוח את עצמך להתקפות נתונים על פשעי רשת כשאתה בוחר להשתמש ברשתות אלה מבלי להבין את הסיכונים.

כאשר בוחנים אבטחת wifi ציבורית, מערכות אנדרואיד ו- iOS כאחד מציעות מידה של הגנה, אך פושעי הרשת הם חכמים ומונעים. יש לשקול את אבטחת ה- wifi הציבורית אנדרואיד ו- iOS כשכבת ההגנה הראשונה שלך ולהתחזק עוד יותר עם תוספת של שירות מאובטח, אנונימי ומוצפן, כגון רשת וירטואלית פרטית או VPN. לתת’בוחנים את האיומים הנפוצים בשימוש wifi ציבורי.

5 איומי אבטחה wifi ציבוריים שכדאי לדעת

אדם באמצע התקפות

התקפות MitM אלו הן אחד האיומים האופייניים ביותר לאבטחה ברשת wifi ותוכלו לחשוב עליהם כצניחה דיגיטלית. כאשר המכשיר שלך מתחבר לאינטרנט, העברת נתונים לאתר שלך לפי בחירתך. העברה זו מייצגת פגיעות אבטחה, בה עבריין רשת יכול לגשת להעברות הנתונים שלך “לקרוא” התוכן באמצעות תוכנת סנופינג. פתאום הפעילויות המקוונות שלך אינן פרטיות עוד ואתה יכול להיות בסיכון לגניבת נתונים וגניבת זהות.

הפצת תוכנות זדוניות

התוקפים יכולים גם להוסיף תוכנות זדוניות למכשיר שלך מבלי שאתה מודע אפילו שזה קורה. זה מתרחש דרך חולשות אבטחה או חורים שנמצאים בתוכנות או במערכות הפעלה. כן, המשמעות היא שמערכות אנדרואיד ו- iOS מובנות וברירת מחדל לאינטרנט ו- Android אינן תמיד מספיקות בכוחות עצמן בכדי לשמור על בטיחותך. האקרים קוד לתקוף פגיעויות ידועות ואז לשלוח את התוכנה הזדונית לעורר הרס במכשיר שלך.

קריאה מומלצת: מהי תוכנה זדונית וחובה כדי להגן עליה

רשתות לא מוצפנות

ההצפנה מעוררת הודעות שמעבירות בין המכשיר לנתב ומקודדות אותן כך שהאקר לא יוכל לקרוא את התוכן ללא המפתח הדרוש. נתבים נוטים להישלח במפעל ללא כל הצפנה ובעלי העסקים שמתקינים אותם נוטים שלא להבין כי יש להפעיל ידנית את תכונת ההצפנה בעת הקמת הרשת לראשונה. אם ה- wifi הציבורי הותקן על ידי איש מקצוע בתחום ה- IT, יש סיכוי טוב בהרבה שההצפנה הותקנה כראוי. זכור עם זאת, אין דרך מובטחת לדעת זאת, אז אתה’אני אביא את עצמך בסכנה אם אתה מבצע פעילויות מקוונות רגישות באמצעות רשת ה- wifi הציבורית ופשוט תשאיר את זה למקריות!

נקודות חמות זדוניות

לפעמים אתה עשוי לחשוב שאתה מתחבר לרשת wifi ציבורית לגיטימית מכיוון שיש לה שם שנשמע “ימין” ובעל מוניטין. לדוגמה, זה עשוי להיראות כמו שם המלון בו אתם מתארחים או המסעדה בה אתם אוכלים. אבל האקרים בדרך כלל מקימים “נוכל” נקודות גישה לאינטרנט אלחוטי המציעות שמות כי “יכול” להיות צודק - אבל זירות’t. פתאום אתה בעצם תחבר לנקודה חמה מזויפת והנתונים שלך יהיו בסיכון מפושעי רשת.

WiFi מרחרח ומתנשף

כפי שזה נשמע, הפרה מסוג זה של אבטחת wifi ציבורית היא המקום בו פושעי הרשת משקיעים במכשירים וערכות תוכנה המאפשרות להם לצותת ולעבור לאותות wifi ציבוריים. בכך, אנשים עם מחשבה לבצע פיגועים זדוניים יכולים לגשת לכל דבר שאתה עשוי לעשות באופן מקוון. זה כולל הצגת דפי אינטרנט שבהם ביקרת, טפסים שמילאת, אתרים שנכנסת אליהם - כולל פרטי הכניסה שלך - וחשבונות המדיה החברתית שלך. לאחר מכן הם יכולים לחטוף את חשבונותיך. זה’זו מחשבה מפחידה, אך גם אמיתית מאוד לאנשים הנופלים טרף להתקפות אלה.

כיצד תוכלו להישאר בטוחים כשאתם משתמשים wifi ציבורי?

השתמש ב- VPN

בעת שימוש ב- VPN, wifi ציבורית יכולה לפתע להפוך לחוויה בטוחה. הרשת הפרטית הווירטואלית, או VPN, היא רשת מאובטחת שעושה כמה דברים.

 1. זה מסתיר את זהותך ברשת
 2. זה מאפשר לך לפעול באופן מקוון מבלי שאותר
 3. זה מנתב את הנתונים שלך דרך שרת אחר כדי לאנומם
 4. זה מצפין את הנתונים שלך כדי למנוע קריאה של האקר על ידי האקר.

אם תבחר להשתמש ב- VPN, ניתן להשתמש בשירותי wifi ציבוריים בבטחה. יש מגוון שירותי VPN המוצעים וכיסינו אותם בפירוט בבלוגים האחרים שלנו.

אמצעים אחרים שיש לנקוט בכדי להשתמש wifi ציבורי בצורה מאובטחת

תהיה בטוח ש

 1. השבת כל סוג של שיתוף קבצים
 2. בקר רק באתרים המשתמשים ב- HTTPS
 3. התנתק מהחשבונות שלך לאחר השימוש בהם
 4. ודא שהגדרות ה- wifi שלך תמיד “לשכוח” רשתות במקום לאפשר חיבור אוטומטי
 5. השתמש ב- VPN שלך כדי להבטיח כי כל חיבורי ה- wifi הציבוריים מוצפנים ואנונימיים, כך שהקשרים שלך יובלו מאחורי שכבה מאובטחת ויישארו פרטיים.

בנוסף, לעולם:

 1. התחבר לחשבונות באמצעות אפליקציות שיש בהן נתונים פרטיים. עבור ישירות לאתר כדי לוודא ששכבת האבטחה של HTTPS קיימת
 2. השאר את ה- Bluetooth או ה- wifi שלך לאחר שתסיים
 3. השתמש ב- wifi ציבורי כדי לגשת לחשבונות או אתרים רגישים המכילים נתונים פרטיים אודותיך
 4. התחבר לכל סוג של רשת או חשבון ללא הגנה באמצעות סיסמה (ובמקרה של מוסדות פיננסיים, תהליך אימות דו-שלבי.)

לסיכום

פירושם של בעיות אבטחה wifi ציבוריות אומר שיש לשקול בזהירות את הערעור של חיבור חינמי ומיידי בדרכים! עקוב אחר הצעדים שלמעלה כדי להישאר בטוח כשאתה מחובר כשאתה בדרכים, והישאר צעד אחד לפני פושעי הרשת.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 87 = 93

map