NordVPN לעומת ProtonVPN

נכון לעכשיו, NordVPN נמצאת בחזית ענף הבטיחות ברשת. מדיניות יומני האפס של הנתונים שלה, שנובעת משילוב של שירות ללא דופי ובחירה נבונה של סמכות השיפוט מטעם היזמים, Tefincom S.A., אושרה לאחרונה על ידי ביקורת עצמאית..


בנוסף, היא מדורגת לעיתים קרובות כאחד השירותים הטובים ביותר על ידי רבים מהסוקרים, ממגזין PC ועד CNET ו- TechAdvisor, בעוד שהמנוי לטווח הארוך שלה יכול לרדת עד $ 3.49 לחודש..

אחד הרצים הטובים יותר ל- NordVPN הוא ProtonVPN. אם כי מעט יותר יקר, פרוטון מגיע גם ממקור מהימן, כלומר אותה חברה שפיתחה את ProtonMail. הצוות ב- Proton Technologies AG, אם לא עשית זאת’אני יודע, שייך ישירות למעבדת פיזיקת החלקיקים ב- CERN. עם זאת, למרות שהם מציעים אבטחה כוללת נהדרת, טווח השרתים שלהם, מהירויות השרת וההגעה הגלובלית נחותים למדי מ- NordVPN’מציעים.

קודם כל הדברים הראשונים - שהם יותר פרטיים ובטוחים?

מבחינת ביטחון, העימות בין NordVPN לעומת ProtonVPN ממוקם בתנאים שווים למדי. שתי הספקים מעסיקים קידוד AES-256, שהוא התקן התעשייתי לתעבורה צבאית ודיפלומטית. לא כולל שגיאה אנושית על המשתמש’הצד של זה’זה פשוט אין מצב שמישהו יכול לפענח את הנתונים שלך בזמן שאחד מ- VPNs אלה פעיל.

מבחינת הבטחת האבטחה, לאחרונה ProtonVPN עשה צעד גדול נוסף בהבטחת חוויית גלישה פרטית ובטוחה יותר. החברה ביצעה את כל האפליקציות שלה ב 100% קוד פתוח. זה די מרשים, נכון?

פרוטון עובר את הקילומטר הנוסף כדי להתעלות מעל לתחרות בכך שהוא מציע גם לחיצת יד RSA של 2048 ביט ואימות HMAC SHA-256. אמנם זה מראה שמפתחי פרוטון הם חציצות קריפטוגרפיות, אך נראה כי אין סיבה ללחיצת יד ולחתימה סימטרית..

אם ניקח בחשבון את התקפות ה- DDoS הרבות שהורידו את ProtonMail בארבע השנים האחרונות, ייתכן שמערכת ניהול המפתח הנוספת וההצפנה הא-סימטרית שלהם קיימות כדי להגן על הנתונים שלך מפני פגיעויות שלהם. למעשה, אם ניקח בחשבון את שיטות העבודה המומלצות של קריפטוגרפיה, אימות SHA-256 יכול להיות בעייתי בספריות הצפנה מסוימות.

יתר על כן, יש כמה בעיות בלחיצת יד של RSA, כולל ההתקדמות שכבר התקפה בתקיפות פרימיטיביות קריפטוגרפיות ספציפיות זו, בעיות תאימות לאחור ועוד. נורד’s אפשרות VPN כפולה, המעניקה לך גישה להצפנה כפולה, נראית כמו פיתרון אלגנטי הרבה יותר, עוצמתי ונטול שטויות..

כחברה, נורד’מפתחים מעולם לא נתקלו בפרצות אבטחה. מלבד יד עליונה זו, מדיניות יומן האפס שלהם אושרה על ידי בדיקה עצמאית שנערכה על ידי PricewaterhouseCoopers, מה שלא במקרה של פרוטון..

מצד שני, לא ניתן היה למצוא שום עדות לכך שאף אחד מהשניים חושף את הלקוחות לדליפות DNS, בעוד ששניהם נותנים לך אפשרות להשתמש ברשת טור, וחברות האם שלהן ממוקמות במדינות, שוויץ לפרוטון ופנמה עבור NordVPN, שאינן חלק ממאמצי המעקב העולמיים (כמו בריתות 5 או 14 עיניים) לאתחל.

בראשות האבטחה של NordVPN לעומת ProtonVPN אנו נוטים לסמוך על הראש יותר, מכיוון שתנאי מדיניות הפרטיות שלהם אומתו על ידי ביקורת אובייקטיבית.

במיוחד עבור אלה שנוסעים מאחורי חומת האש הגדולה של סין, אנו לא ממליצים על פרוטון, מכיוון שהם אינם משתמשים בפרוטוקולים אנטי-DPI, ואף אינם מספקים שרתים ערומים כפי שעושה NordVPN. ככאלה, אתה חושף את עצמך לסיכון גדול יותר כאשר אתה משתמש ב- ProtonVPN בסין, דבר שעלול להיות בעייתי בהינתן היכולת של DPI (בדיקת מנות עמוקה) לחסום תוכן מוצפן.

מהירות וביצועים

במחלקה זו, ל- NordVPN יש יד עליונה ברורה על פרוטון’שירות s. השוויצרי’ 347 שרתים ב -31 מדינות מביישים על ידי נורד’הרשימה ההולכת ומתרחבת של 5,359 שרתי המשתרעת על פני 60 מדינות ברחבי העולם.

אתם עשויים לחשוב שרשת פרטית וירטואלית ניצחה’זה לא יהיה שונה בהרבה’זה גדול יותר, אבל אתה’טועה. שרתים נוספים נותנים לך יותר נקודות גישה גלובליות, מה שמגדיל את הסיכויים שיש’זה שרת בקרבת מקום שלך בכל עת. קרבה גיאוגרפית זו מבטיחה לך בעצם’תקבל מהירויות אינטרנט אופטימליות ללא קשר למיקומך.

בממוצע, NordVPN ייתן לך פעמיים את המהירות שעושה ProtonVPN, אך חלק מהשוויצרים’ שרתים יכולים להיות איטיים פי שישה מאלו של NordVPN. ואילו פרוטון’הביצועים לא רעים בשום דרך, זה עושה מעט כדי לשפר את הממוצע בענף.

גם במחלקת מהירות החיבור’אין תחרות בין NordVPN לעומת ProtonVPN. NordVPN מנצח לאורך כל הדרך וזה יורגש בחוויית הסטרימינג של נטפליקס שלך. למרות ששניהם מעניקים לך גישה בלתי מוגבלת לנטפליקס’ תוכן ברחבי העולם, NordVPN’מהירויות ההורדה הטובות ביותר יעשו את ההבדל, במיוחד אם ברצונך לצפות בתכני HD ו- Ultra HD.

חשוב מכך, שרתים רבים ב- ProtonVPN’התוכנית הבסיסית כבר מופיעה ברשימה שחורה, מה שאומר שאתה’אני מתקשה לגשת לתכנים אזוריים מסוימים, כמו אלה הזמינים בארה"ב. היעדר השרתים שלהם פירושו גם סיבוב תת-ימי ותעבורת P2P. אם במקרה אתה קרוב לשרת, אתה’אני אשיג מהירויות הגון עם פרוטון, אבל אחרת, אתה’אני בעצם נספור את הקילובי.

ל- NordVPN אין אף אחד מהבעיות הללו מכיוון שבסיס השרת שלהם ופרוקסי ה- SOCKS5 מפיצים חוויה מדהימה, כמו גם מאובטחת במיוחד..

איכות שירות ותמיכת לקוחות

זה’קשה להתאים את NordVPN’זה מגיב לשירות צ'אט חי 24/7. למרות ש ProtonVPN בדרך להגיע להופעה זו, הצ'אט החי שלהם אינו זמין 24/7. יתר על כן, NordVPN’יישומי ה- S הם אינטואיטיביים וקלים יותר לטיפול מאשר פרוטון’תוכנה.

ProtonVPN’תוכנת אנדרואיד אינה מגיעה לאותן תכונות שגרסאותיה האחרות מתהדרות בהן, מה שמראה שיש כמה בעיות תאימות בין פלטפורמות שצוות שוויץ עדיין מנסה למיין. לבסוף, שניהם מציעים כמות עצומה של משאבים לעזרה עצמית שעוזרים לך להתמודד עם מרבית הסיבוכים בהם רוב המשתמשים נתקלים..

NordVPN לעומת ProtonVPN: מסקנות

ProtonVPN’תוכניות המנויים שלה מעניקים לך בהדרגה גישה לשרתים טובים יותר, מה שלא במקרה של NordVPN. כשאתה נרשם ל- NordVPN, אתה מקבל את מלוא היתרונות של השירות שלהם, ללא קשר לכמה זמן אתה מתכוון להשתמש בהם. בעוד ששני השירותים הופכים זולים יותר אם אתה מנוי לפרקי זמן ארוכים יותר, NordVPN’ההצעה היא מעולה מבחינה כספית ואיכותית.

כמו כן, NordVPN מצויד טוב יותר להגן על מי שנוסע בסין, רוסיה, איחוד האמירויות, וכל אזור אחר שעשוי להגביל ו / או לפקח על גישה לאינטרנט. מבחינת ביצועים, אתה’אני אהיה מאושרת יותר עם NordVPN, מכיוון שרשת השרתים הגלובלית שלהם יוצאת הרבה מעל מהירויות החיבור הממוצע בתעשייה.

קריאות מומלצות

סקירת NordVPN

סקירת ProtonVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 17 =