Facebook engellemesi nasıl kaldırılır


Facebook, 2,41 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğu için oldukça büyük. Ancak son veri skandallarının gösterdiği gibi,’her zaman güvenli bir alan değildir. Ve Çin gibi ülkeler tarafından sosyal medya yasaklarının uygulanması, erişimin anında nasıl kesilebileceğinin altını çizdi.

Bunu akılda tutarak, burada’bir VPN ile Facebook'un engelini nasıl kaldıracağınız ve Facebook'ta nasıl güvende kalacağınız hakkında hızlı bir kılavuz. İki konu madalyonun kenarları gibi bir araya geliyor. Biz’göreceksiniz, bir VPN kullanmak her iki durumda da mükemmel mantıklı.

Facebook'un engellemesini neden kaldırman gerekiyor??

Birçoğumuz için Facebook günlük yaşamın araçsal bir parçası. Örneğin, seyahat ederken, Facebook aracılığıyla herkesi bilgilendirmek için düzenlemeler yapıyoruz. Ve eğer yapabilirsen’t Profilinize erişme, arkadaşlarınız ve aileniz kolayca endişelenebilir.

İnsanlar çeşitli nedenlerle Facebook'un engellemesini kaldırmak zorunda kalabilir. Yeni başlayanlar için, Kuzey Kore, Çin ve İran gibi bazı ülkelerde sosyal ağ yasaklanırken, Bangladeş, Hindistan ve Mısır gibi ülkeler geçici veya bölgesel yasaklar koydu.

İkinci olarak, herhangi bir ülkede Facebook web sitesi profillerinin nasıl engelleneceğini bilmeniz gerekebilecek durumlar vardır. Örneğin, üniversite kitaplığınız yerel ağ üzerinden bir Facebook yasağı işletebilir.

Dünyanın neresinde olursanız olun, orada’senin için bir şans’Facebook kısıtlamalarıyla karşılaşacağım. Neyse ki, her zaman bu engelleri aşmanın bir yolu olmalı ve sosyal medya profilinizin avantajlarından yararlanmanıza izin vermeli.

Bir VPN, Facebook web sitesi sayfalarının engelini kaldırmanıza nasıl yardımcı olabilir??

İlk yöntem bir VPN kullanmaktır. Bu araçlar şifreli “tüneller” bilgisayarınızdan dünyanın herhangi bir yerinde bulunan sunuculara. Ayrıca kullanıcılara anonim IP adresleri sağlar. İkisini bir araya getirdiğinizde, esasen baskıcı hükümetler (veya okul BT ekipleri) için görünmez olabilirsiniz.

Facebook engelleme sorunlarıyla karşılaşırsanız, VPN'lerin kullanımı son derece kolaydır. Buraya’nasıl yapılır:

  1. En iyiler listesinden güvenilir bir VPN bulun ve istemcilerini akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza indirin. Bir VPN seçerken, bulunduğunuz yerde çalışıp çalışmadığını belirten incelemelere dikkat edin, çünkü bazı VPN'ler ABD'de harika olabilir, ancak Çin gibi yerlerde berbat olabilir. NordVPN'i en güvenli VPN hizmeti olarak öneriyoruz.
  2. VPN kurulduğunda,’muhtemelen bir abonelik satın alma veya ücretsiz deneme sürümünü kullanma seçeneğiniz olacaktır. Eğer sen’bir okul ağı kullanıyorsanız, ücretsiz sürümü deneyin (ama don’mucizeler beklemeyin). Ama eğer sen’baskıcı bir yargı alanındaysanız, ücretsiz sürümler nadiren çalıştığı ve bir güvenlik riski olabileceği için saygın bir VPN aboneliği satın almak mantıklıdır.
  3. Giriş yapmak için bir VPN sunucusu seçin. Eğer sen’Facebook kullanıyorsanız, bunun İngilizce konuşulan bir ülkede (veya tercih ettiğiniz dili konuşan bir yerde) olması gerekir. Bir Alman sunucu seçerseniz, Facebook muhtemelen Almanca olarak yüklenir. Unutmayın, VPN'ler yeni, anonim bir kimlik oluşturur ve Facebook’nerede olduğunu söyleme’gerçekten.
  4. Senden sonra’bir sunucuda yeniden oturum açın, Facebook'u yükleyin ve giriş bilgilerinizi girin. O’bu kadar basit.

Facebook'un engellemesini kaldıran proxy araçları uygun bir alternatif olabilir mi?

Diğer seçenek (ki biz’t gerçekten tavsiye) bir proxy kullanmaktır. Proxy'ler aslında VPN'lerin soyulmuş versiyonlarıdır. IP adresinizi anonimleştirir ve genellikle tarayıcınızdan gelen trafiği şifreler, ancak VPN'lerden çok daha sınırlıdır. Bir VPN ile çevrimiçi yaptığınız her şey kapsanır. Aksine, proxy'ler yalnızca tek bir tarayıcıyı veya P2P istemcisini gizleme eğilimindedir ve diğer her şeyi korumasız bırakır.

Ancak, Facebook proxy araçlarının engelini kaldırmak istiyorsanız hafif, kullanıcı dostu bir çözüm olabilir. Örneğin, ProxFree, kullanıcıların Facebook'a tamamen tarayıcılarında bulunan bir proxy üzerinden erişmesine izin verdiğini iddia ediyor.’abonelik satın almaya veya müşteri indirmeye gerek yok.

Sınırlı sistem kaynaklarınız varsa, bu dikkate değer bir seçenek olabilir, ancak’d kullanıcılara daha güvenli VPN'lere bağlı kalmalarını tavsiye edin.

VPN kullanmak neden Facebook'u güvenle kullanmanıza yardımcı olabilir?

Şimdiye kadar’Facebook engellemesinin nasıl kaldırılacağına baktık,’Devletin müdahalesi veya kurumsal / okul politikaları nedeniyle. Ama orada’VPN'leri Facebook ile kullanmanın başka bir tarafıdır ve bu da çevrimiçi güvenlikle ilgilidir.

Sosyal ağa kaydolduğunuzda,’t Facebook'ta nasıl güvende kalacağınız konusunda çok yol gösterme. Ancak bunu yaparsanız, bir VPN yüklemek listede yüksek olur.

Birincisi, VPN'ler, meraklılar tarafından tanımlanmaktan endişe etmeden Facebook'ta istediğiniz her şeyi göndermenize ve okumanıza izin verir. Bu politik aktivistler için yararlı olabilir, ancak özellikle Edward Snowden'in Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) hakkında ayrıntılı açıklamaları göz önüne alındığında, hepimiz için genel gizlilik etkileri vardır..

İkinci olarak, VPN'ler reklamverenlerin kişisel tercihlerinizi izlemesini önler. Facebook ve Google'da gezinirken, bir çerez ordusu yaptığınız her şeyi analiz ediyor olabilir. Bu, özellikle önerilen reklamları sizi web'de takip ettiğinde oldukça rahatsız edici. VPN'ler kimliğinizi anonimleştirerek çerezleri çaresiz hale getirir.

Üçüncüsü, siber suçlular genellikle Facebook etkinlikleri aracılığıyla bireyler hakkında veri toplamaya çalışırlar. Güvenli olmayan ağlarda akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar kullanıyorsanız,’sosyal medya etkinliğinize bir göz atmak o kadar da zor değil. Ancak VPN'ler, bilgileri bir hedef profilde bir araya getirmeyi çok daha zorlaştırır.

Son olarak, Facebook'un kendisi, kullanıcıları casusluk ve verilerinden büyük kar elde etme konusunda bir sicile sahiptir. Bir VPN, kim olduğunuz hakkında bilgi sağlamayı kesebilir.

Facebook'u güvenli bir şekilde kullanmak için Onavo Projesi'ni kullanırsanız?

Facebook, kullanıcıların güvenlik endişeleri hakkında her şeyi biliyor, bu yüzden VPN'lerini yayınladılar. Onavo olarak adlandırılan VPN, Facebook'tan yararlanmayı hedefliyor’kullanıcıları korumak için sunucuları’ trafik. Fikir, tüm web etkinliğinizi Facebook üzerinden yönlendirerek’s sunucuları, şirket kötü amaçlı yazılım ve gözetim maruz kalma en aza indirebilir.

Kulağa balık gibi geliyor mu? Teknoloji yorumcuları Onavo'yu seçerek “her şeye burnunu sokma” kullanıcılar ve oluşturma “psikolojik profiller” Facebook güncellemelerinin çok ötesine geçen verilerden Bu projeyle ilgili görüşlerimizi makalemizde de okuyabilirsiniz: Facebook Onavo Project VPN - Sonunda Mağazadan Atılan Çürük Bir Elma.

Bir VPN seçerken bunun farkında olun. Biz’d bile olsa Onavo bir özledim vermek öneririz’ücretsiz olarak kullanılabilir.

Facebook'ta güvende kalmak için başka ne yapabilirsiniz?

Biz’Gördüğünüz gibi, bir VPN kullanmak Facebook'un engellemesini kaldırırken ve veri toplayıcıları yenerken çok yardımcı olabilir. Ama değiller’t Kullanıcıların güvende kalmak istiyorlarsa yapmaları gereken tek şey.

Facebook'ta gizlilik ayarlarınızı ince ayar yapmak da aynı derecede önemlidir ve’nispeten az insanın yaptığı bir şey. Yani işleri tamamlamak için’s hızlı bir rehber:

  1. Facebook ana sayfanıza gidin ve asma kilit simgesini tıklayın.
  2. Seç “Gizlilik Kontrolü Yapın” seçenek.
  3. Şimdi, yalnızca tanıdığınız kişilerin yayınlarınızı görebildiğinden emin olmak için Yayınlar bölümüne gidin.
  4. Üçüncü taraf uygulama kullanımınızı kimsenin göremediğinden emin olmak için Uygulamalar bölümüne gidin.
  5. Son olarak, Profil bölümüne gidin ve bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçin. Arkadaşlar veya Yalnızca Siz ayarları önerilir.

Sen ne zaman’Facebook'ta gizlilik ayarlarınızı değiştirdiyseniz ve bir VPN yüklediyseniz, istediğiniz yerde ve zamanda sosyal ağa güvenli bir şekilde erişebilmelisiniz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

30 − = 29