Facebook ile kullanıcılarda veri paylaşan en iyi VPN’ler – Yine!


VPN web sitelerinde Facebook piksel izlemenin hayaleti geri döndü!

Bir VPN hizmeti çalıştırmak, güven oluşturmakla çok ilgilidir. Birçoğumuz, ikili örtünün arkasında çevrimiçi olanların gerçekten farkında değiliz. Yapmıyoruz’ne zaman olduğumuzu bilmiyoruz’izleniyor veya bu verinin nereye gittiği. o’güven neden bu kadar önemlidir - çoğunlukla, yalnızca bir VPN'in söylediklerini yaptığına güvenebiliriz. Gerçeklere ulaşmak için veri merkezlerine sızmak, e-postaları kesmek veya alt aşamaya girmek için hiçbir aracımız yok. Netflix izlemek, güçlü dijital Goliath'a karşı mücadelesinde David'i oynamaktan çok daha eğlenceli!

Ne yazık ki, güven kırılgandır ve VPN sağlayıcıları‘Her zaman kendi kurallarına göre oynamak. Son zamanlarda, talihsiz bir rapor, birçok üst düzey VPN sağlayıcısının web sitelerinde bir Facebook pikseli vardır. Bu, kullanıcıların‘ bu sitelerdeki davranışlar izlenir ve pazarlama avantajları için Facebook'a aktarılan veriler. Biz‘bunun neden olduğunu anlayacağım‘biraz sorunlu ama orada‘burada ilginç bir tarih var. Hikaye bozulduğunda (sadece birkaç ay önce!), İçinde bahsedilen birçok VPN sağlayıcı hızlı bir şekilde yanıt verdi ve Facebook piksellerini kaldırdı. Zaman devam etti, hikaye önemsizleşti ve ne biliyorsun - Facebook pikselleri yine moda VPN web sitelerindeki davranışınızı da izliyor!

Biz’En iyi 15 VPN'imizin web sitelerine bir göz attık ve bulgularımızı aşağıda listeledik. Bazıları tekrarlayan suçlular. İlk kez yakalandılar ve pikseli hızla çıkardılar, ancak yangın öldükten sonra tekrar eski haline getirmek için. Bunlar:

  • CyberGhost VPN
  • SaferVPN
  • ZenMate
  • PureVPN
  • IPVanish

Senin altında’İlk 15imizin nasıl göründüğüne bakacağız:

veri paylaşan vpns

O‘bazılarının rapor edecek hiçbir şeyi olmadığını görmek harika. Diğerleri bu şey için yeni, o yüzden hadi‘onlara sıcak bir karşılama s!

Geçen hafta kadar erken bir tarihte Gmail kullanan VPN sağlayıcılarıyla ilgili bir sorun bildirdik. ExpressVPN ve ZenMate cevap verdi ve hatta sansasyonalizmi suçladı. Yine buradayız.

Biz‘gördüğüne şaşırdım CyberGhost VPN Bu listede - genellikle gizliliğinizle oldukça iyidir. O zaman orada‘iki büyük isim daha var - Özel İnternet Erişimi ve IPVanish - ve diğerleri.

Biz‘Önceki raporda adı geçen PrivateVPN, Hotspot Shield ve VyprVPN'in Facebook pikseli kullanmadığını görmekten mutluluk duyuyoruz - iyi iş çıkardınız! Ve bunu daha önce hiç bilmediğimiz ve şimdi kullanmayan bazı VPN'ler de var - NordVPN ve TorGuard.

Facebook pikseli nedir ve neden önemsemelisiniz??

Facebook pikseli, belirli web sitenizin koduna ekleyebileceğiniz koddur. “Etkinlikler”. Bu olayların ne olduğuna karar vereceksiniz - burada’Facebook'tan bir liste:

Facebook pikseli

Bu verileri kullanarak, Facebook daha verimli reklamlar sağlayabilir (sizin için veya başkaları için). İki özel araç akla geliyor: benzer kitleler ve özel kitleler. Birincisi, benzer ilgi alanlarına sahip insan grupları oluşturmak için piksellerden toplanan verileri kullanabilir (bazıları daha önce hiç bir piksel web sitesini ziyaret etmemiş olabilir). İkincisi, sizden birini VPN reklamlarından hariç tutabilir’zaten bir VPN satın aldım (örneğin). Facebook, web tarama verilerini kişisel profilinizle kolayca eşleştirebilir, yani çok yüksek bir düzeyde kişiselleştirebilirler. O’sadece büyük kitleler değil,’Ayrıca karmaşık kimlik eşleştirmesi ile kişiselleşmek, Facebook profilinizin web üzerinde bir iz bırakması vb. Bu teknikleri kullanarak sizi cihazlar arasında bile verimli bir şekilde izleyebilirler.

Bu pazarlama uygulamalarını sonuna kadar tartışabiliriz, ancak’asıl mesele değil. Asıl sorun, Facebook'un pikseller tarafından izlenen bilgileri kontrol etmesi, ve hepimizin bildiği gibi,’t En iyi gizlilik kaydına sahip olmak. Her ne kadar farklı bir sorunla uğraşsa da, Cambridge Analytica skandalı Facebook'tan bekleyebileceğiniz gizlilik için endişe düzeyini gösterdi. Seni tanımalarını ister misin’VPN kullanıyorum?

O zaman orada’s hükümet meselesi. Düşünebilirsin’o kadar da kötü değil Facebook seni tanıyor’VPN kullanıyorsunuz ama siz’hükümetin gerçekten yapmadığı şeyleri yapmıyorsunuz’t gibi. Eğer sen’Bir seçimi etkilemek için DNC sunucularına hacklemek, bu bilgi çok önemli olabilir! (Don’bu arada yapmayın)

VPN'lerin çevrimiçi etkinliklerinizi gizli tutması gerekiyor ve çoğunlukla. Ancak, her nasılsa, mahremiyetin kendileri için bir tehdit olma sorunu yoktur! Yani retorik bir sorumuz var: bir hırsıza nasıl güveniyorsun?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 7